Más...a japók így kezelik...
Japan is working on restarting the world’s biggest nuclear power plant, another sign of the country reviving its nuclear energy industry.
oilprice.com
Fukuhsimához hasonlóan, nekik egy csomó atomerőművük ki van építve egészen a tengerpartra, gondolom annak idején az építési költség minél jelentősebb csökkentése, és a minél magasabb profit volt a cél.
Például a fukushimai 1. sz blokk az légvonalban 110 méterre van a tenger szélétől, és a blokk körüli, a kiinduló terepmagasság csak mintegy 10 m. Valószínű, nem tudott ellenállni a szökőár romboló hatásának (leolvadás a végeredmény).
Gondolom biztonsági megfontolások miatt állították le a többi erőművet, biztonsági felülvizsgálatokra.
A hiányzó energiát fosszilis erőművekkel pótolták - eddig..
Japán 8 energiaszolgáltatási körzetre van osztva, energetikai szempontból szinte a legkisebb földrajzi méretű - Tokió Áramszolgáltató- a legnagyobb energia termeléssel, igénnyel rendelkezik:
Ma du. 5 középeurópai idő adatok szerint:
Napelem 11,9 GW - 0 termelés
Szén 9,5 GW - 8,35 GW termelés
Szélerőmű 440 MW - 48,8 MW termelés
Vizierőmű 3,15 GW - 1,22 GW termelés
Tárolós vizierőmű 7,15 GW - nincs adat
Olajtüzelésű 10,1 GW - 928 MW termelés
Földgáztülelésű 48,1 GW - 10,7 GW termelés
Összesen 90,34 GW - 21,25 GW
3 szolgáltatási területen, a Tokioi-tól délre azért működnek az atomerőművek egy része most is, mintegy 20 GW beépített teljesítménnyel.
Amint látjátok, a napelemet, de főleg a szeleskedést ott sem viszik túlzásba, nagyjából ez az arány a szolgáltatókat összesítve.
Látszik a Zöldülés ott sem hozta meg az elvárt "jó" hatásokat, vissza kell állítani az atomerőművi termelést.
Főleg, hogy a kiegyenlítő erőművek földgázát hajón, drágán kell LNG formában beszállítani.
Remélem a németek nem szegezték be a leállított atomerőműveiket, mint a középkori tüzérek az ágyúikat hátrahagyás előtt..
Japán lenne a követendő példa , ujra indít mert nincs más gazdasági lehetősége az életben maradáshoz. Érdekes , ő sem akkumulátorozik..