Fényképészet és ami hozzá tartozik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 850
15 185
113
QUOTE="Kurfürst, post: 460217, member: 1863"]Én a Tamronról, meg a Sigmáról lebeszélnék mindenkit. Olcsó húsnak sajnos híg a leve..

-- ezt hívják fotós sznobizmusnak, mint csak APLE telefont venni. -- A márkákon belül elég nagy a szórás. Ráadásul, aki kompakt, vagy bridgegépen fotózik az nem csinál A3 nyomatot. Az A6, A5-ös méretben szinte mindegy.. A 18-400-al tud olyan képeket csinálni, mint a kompakt vagy akár a Bridge gépen, de nincs elektornikus kereső, ezért késleltetés sem, és elkapja a pillanatot. egyébként a CANON és NIKON müa alapobiknál jobb lencséket kinálnak a Tamron vagy Sigma és néhány Tokina cégeknél[/QUOTE]

Ez nem sznobizmus, tapasztalat. Volt Tamron, Sigma obi - valamiért már nincsenek meg, ahogy a profi fotósok sem ilyennel rohangálnak valamiért. Miért jó? Mert relatív olcsó - ugyanaz az obi Canonban vagy Nikonban horror áron van. Nézegettem tesztképeket a 18-400-assal, ajánlom figyelmedbe ezt: https://www.dpreview.com/files/p/articles/9152094990/IMG_0171.acr.jpeg Az iskolabusz felett a One Way feliratnál lehet látni, miről is beszélek - ilyen durva kromatikus aberrációt én még nem láttam Nikon lencsén. A filléres Kit obikkal összehasonlítani...háát. Egyébként amennyiért kapod, azok is elég tisztességes képeket készítenek, nagyon nagy panasz nem lehet rá.
 
M

molnibalage

Guest
A kompaktok közt is vannak felső kategóriások. Sőt nagyon sok felsőkategóriás kompakt, drágább mint egy rakás DSLR gép.
Elvileg Panasonic Lumix DMC-ZS30-asom van. Finoman szólva nem a világ teteje. Zárt térben 2-szeres zoom felett sporttevékenységet lőni mission impossible még magas ISO és 1/60 záridővel is. Éjszakai fotózás állványról megy vele és természet is az én szintemen.

Olyan gép kéne, amivel kis záridővel is lehet nem zajos beltéri felvétel, tudja a kamera módban legalább az 50FPS-t és 100FPS-ben a full HD-t.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 263
13 644
113
Elvileg Panasonic Lumix DMC-ZS30-asom van. Finoman szólva nem a világ teteje. Zárt térben 2-szeres zoom felett sporttevékenységet lőni mission impossible még magas ISO és 1/60 záridővel is. Éjszakai fotózás állványról megy vele és természet is az én szintemen.

Olyan gép kéne, amivel kis záridővel is lehet nem zajos beltéri felvétel, tudja a kamera módban legalább az 50FPS-t és 100FPS-ben a full HD-t.
A filmezés része a dolognak annyira nem érdekelt soha, de amiket ajánlottam azok kategóriájukat tekintve a legjobbak.
Kompakt kategoriában az RX-100 széria talán a legjobb. Azt hiszem már kijott a Mark VI változata is (ha még nem akkor hamarosan), ami kb 1200 dollárba kerül. Szóval habár kompaktról beszélünk árát tekintve messze leköröz egy rakás belépőkategóriás DSLR-t. Tehát megvenni a Mark III változatát aminek már megfizethető az ára szerintem nem egy rossz befektetés.
Itt a Mark VI-ról beszél
Itt meg egy összehasonlító videó a csúcskategóriás kompaktokról, köztük a Sony RX-100 III-ról is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 850
15 185
113
A kis záridővel nem túl zajos beltérit most már lényegében minden belépő DSLR tudja. Némi zaj persze lesz de most már nem zavaró vagy otromba.

Videóban Full HD / 60 fps ami van tudtommal. De ha nagyon videózásra, pláne sportvideóra gondolsz, nem biztos hogy ezek a jó megoldások, én azt tapasztaltam hogy videós módban viszonylag lassú és bizonytalan ezekkel a fókusz (persze lehet manuálban nyomni), az előnye a DSLR-el videózásnak inkább az, hogy nagyon jó minőségű objektíveket használhatsz, és nem kell méregdrága "rendes" videókamera.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 263
13 644
113
A másik kamera amit ajánlottam a Sony Alpja 6000. Ez már MILC (Mirrorless Interchangeable Lens Camera) és szerintem kategóriáját tekintve a legjobb, mivel APS-C szenzor van benne. A belépőkategóriás DSLR gépekbe is ilyen szenzorokat tesznek. A többi gyártó aki MILC gépeket gyárt nem pakol ekkora szenzort a gépbe.
https://pixinfo.com/cikkek/kiprobaltuk-sony-alpha-ilce-6000/
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 263
13 644
113
Hmmm.... szerintem videórázra is jó
Is The Sony A6000 Worth It In 2018?
 
M

molnibalage

Guest
A kis záridővel nem túl zajos beltérit most már lényegében minden belépő DSLR tudja. Némi zaj persze lesz de most már nem zavaró vagy otromba.

Videóban Full HD / 60 fps ami van tudtommal. De ha nagyon videózásra, pláne sportvideóra gondolsz, nem biztos hogy ezek a jó megoldások, én azt tapasztaltam hogy videós módban viszonylag lassú és bizonytalan ezekkel a fókusz (persze lehet manuálban nyomni), az előnye a DSLR-el videózásnak inkább az, hogy nagyon jó minőségű objektíveket használhatsz, és nem kell méregdrága "rendes" videókamera.
A video fix zoommal menne. A mostani kompakt 50 FPS-sel jó videót csinál, de "portéfotózás" vagy sorozatképeket lőni vele elmosódás vagy zaj nélkül nem lehet sajnos.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Ez nem sznobizmus, tapasztalat. Volt Tamron, Sigma obi - valamiért már nincsenek meg, ahogy a profi fotósok sem ilyennel rohangálnak valamiért. Miért jó? Mert relatív olcsó - ugyanaz az obi Canonban vagy Nikonban horror áron van. Nézegettem tesztképeket a 18-400-assal, ajánlom figyelmedbe ezt: https://www.dpreview.com/files/p/articles/9152094990/IMG_0171.acr.jpeg Az iskolabusz felett a One Way feliratnál lehet látni, miről is beszélek - ilyen durva kromatikus aberrációt én még nem láttam Nikon lencsén. A filléres Kit obikkal összehasonlítani...háát. Egyébként amennyiért kapod, azok is elég tisztességes képeket készítenek, nagyon nagy panasz nem lehet rá.[/QUOTE]
---
Hát elbeszélünk egymás mellett. A képet, ha teljes felbontásbna nézed akkor fúú a kromatikus aberáció. Ha jóval kisebb felbontásban - ami pld. a 9x12 10x13 stb. képen amit albomba raknának, meg blogra egy 1024x768-ast akkor nagyon nem látszik. Azt, hogy egy profi mivel dolgozik, meg azt, hogy egy spotter éppen mit engedhet meg magának két tök külön téma...

A kompakt és a briddge, sőt a MILC géppel is, sajnos az elektornikus kereső késletetése miatt a "pillanatot" nehezebb elkapni. A DLSR ebben verhetetlen. Viszont a Canon 6xx és a Nikon D5xxx sorozat alatt nincs potenciál repülőgép fényképezésnél (dinamikus témánál) RAW sorozatot lőni. Az egyszerű magyar spotterek nem 70-80D-val + vagy Nikon 7xxxx+ al és miliós objektívekkel rohangálnak. (sokan vannak akik azzal, de még többen akik nem).

Aki kompaktot vesz, az szép képeket csinálhat családi alapon, de akár statikus témákról még komolyabbat is.. egyébként sok olyan spottert látok, aki az üverkirály Canon vagy Nikon milliós vázzal és 2,8 vagy 4-es teléikkal full automatán fotóznak...
A kérdés, ki mire használja a gépét..
 
M

molnibalage

Guest
A filmezés része a dolognak annyira nem érdekelt soha, de amiket ajánlottam azok kategóriájukat tekintve a legjobbak.
Kompakt kategoriában az RX-100 széria talán a legjobb. Azt hiszem már kijott a Mark VI változata is (ha még nem akkor hamarosan), ami kb 1200 dollárba kerül. Szóval habár kompaktról beszélünk árát tekintve messze leköröz egy rakás belépőkategóriás DSLR-t. Tehát megvenni a Mark III változatát aminek már megfizethető az ára szerintem nem egy rossz befektetés.
Itt a Mark VI-ról beszél
Itt meg egy összehasonlító videó a csúcskategóriás kompaktokról, köztük a Sony RX-100 III-ról is.
Köszi. De attül tartok, hogy félprémium kompaktsága ellenére sem lenne nagy előrelépés. Beltéri felvételeket és nagy sebességű dolgoknál rövid záridővel sem látok semmit. Ez alapján kipróbálás nélkül nem merném megvenni.
 
M

molnibalage

Guest
A kis záridővel nem túl zajos beltérit most már lényegében minden belépő DSLR tudja. Némi zaj persze lesz de most már nem zavaró vagy otromba.

Videóban Full HD / 60 fps ami van tudtommal. De ha nagyon videózásra, pláne sportvideóra gondolsz, nem biztos hogy ezek a jó megoldások, én azt tapasztaltam hogy videós módban viszonylag lassú és bizonytalan ezekkel a fókusz (persze lehet manuálban nyomni), az előnye a DSLR-el videózásnak inkább az, hogy nagyon jó minőségű objektíveket használhatsz, és nem kell méregdrága "rendes" videókamera.
Ez alapján milyen konkért modellt ajánlanál? Az alap optika hozzá elégséges beltéri és kültéri fotózásra is? Repnapon nem célom vele lekapni az odafent száguldozó gépeket, ahhoz azért gondolom komolyabb szintű gép kell.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 850
15 185
113
Ez alapján milyen konkért modellt ajánlanál? Az alap optika hozzá elégséges beltéri és kültéri fotózásra is? Repnapon nem célom vele lekapni az odafent száguldozó gépeket, ahhoz azért gondolom komolyabb szintű gép kell.

Ha most akarsz venni, a 150 e körüli keretben én Nikon D3400-at venném kitben a 18-105-ös VR obival. A Nikon Ez így 185 körül kapható jelenleg, talán még belefér, és van egy korrekt minőségű, jól használható általános obid ami tud széleslátószöget beltérihez / városfotózáshoz is és 8,75-ös zoomot is, és nem is nehéz. Egy kiló alatt van a gép obival. A kompakthoz képest hatalmas előrelépés lesz, ISO 6400-ig is jól használható erősebb zajosodás nélkül, maga a gép pedig nagyon felhasználóbarát, kezes.

Bőven jó lesz beltérre és kültérre is, a képminőséggel biztosan nem lesz gondod, ezeknél a gépeknél a kezelőszerveken (nincs annyi tekerő, lassabban lehet állítgatni a beállításokat), meg olyan extrákon spórol, mint az obit meghajtó fokuszmotor a vázban, illetve 5kép/mp sorozatfotót csak pár másodpercig tud, utána lelassul mert megtelik a buffer (ez gyors SD kártyával valamennyire áthidalható). Utóbbinak nincs különösebb jelentősége ma már, mert az összes obiban benne van a saját fókuszmotor, max. a régebbi használt obikat nem érdemes megvenni mert nem lesz autofókusz.

https://www.arukereso.hu/digitalis-...105mm-vr-vba490k003-p345222780/#termek-leiras
Ha nem sürgős lehet megvárnám, amíg kihozzák a D3500-öt, mert általában hasonló árban kapható az új is, és meg lehet nézni, hogy az új mennyivel tud többet. A Nikon általában Sony szenzorokat vesz alapul, és a Sony mostanában eléggé rajta van a nagysebességű felvételeken, hátha többet tud e téren.

Elgondolkodnék az 5000-es szérián is kitben, de az már bőven 200 fölött van, és igazából annyi benne a fő poén hogy lehajtható a kijelző ami tömeg fölötti videózásnál jól jöhet, nem biztos hogy ennyit megér.

El lehet gondolkodni Canon belépő szérián is, azok is jók de én nem ismerem annyira, nálam a döntésben közrejátszott hogy szerintem maga a Canon váz gyengébb, értsd kezelőszervek, ergonómia (egyszerűen túl kicsi), a kidolgozása is kicsit fröccsentett érzést kelt, a hozzáadott kit obik pedig a Canonosok szerint is elég szarok.
 
M

molnibalage

Guest
Ha most akarsz venni, a 150 e körüli keretben én Nikon D3400-at venném kitben a 18-105-ös VR obival. A Nikon Ez így 185 körül kapható jelenleg, talán még belefér, és van egy korrekt minőségű, jól használható általános obid ami tud széleslátószöget beltérihez / városfotózáshoz is és 8,75-ös zoomot is, és nem is nehéz. Egy kiló alatt van a gép obival. A kompakthoz képest hatalmas előrelépés lesz, ISO 6400-ig is jól használható erősebb zajosodás nélkül, maga a gép pedig nagyon felhasználóbarát, kezes.

Bőven jó lesz beltérre és kültérre is, a képminőséggel biztosan nem lesz gondod, ezeknél a gépeknél a kezelőszerveken (nincs annyi tekerő, lassabban lehet állítgatni a beállításokat), meg olyan extrákon spórol, mint az obit meghajtó fokuszmotor a vázban, illetve 5kép/mp sorozatfotót csak pár másodpercig tud, utána lelassul mert megtelik a buffer (ez gyors SD kártyával valamennyire áthidalható). Utóbbinak nincs különösebb jelentősége ma már, mert az összes obiban benne van a saját fókuszmotor, max. a régebbi használt obikat nem érdemes megvenni mert nem lesz autofókusz.

https://www.arukereso.hu/digitalis-...105mm-vr-vba490k003-p345222780/#termek-leiras
Ha nem sürgős lehet megvárnám, amíg kihozzák a D3500-öt, mert általában hasonló árban kapható az új is, és meg lehet nézni, hogy az új mennyivel tud többet. A Nikon általában Sony szenzorokat vesz alapul, és a Sony mostanában eléggé rajta van a nagysebességű felvételeken, hátha többet tud e téren.

Elgondolkodnék az 5000-es szérián is kitben, de az már bőven 200 fölött van, és igazából annyi benne a fő poén hogy lehajtható a kijelző ami tömeg fölötti videózásnál jól jöhet, nem biztos hogy ennyit megér.

El lehet gondolkodni Canon belépő szérián is, azok is jók de én nem ismerem annyira, nálam a döntésben közrejátszott hogy szerintem maga a Canon váz gyengébb, értsd kezelőszervek, ergonómia (egyszerűen túl kicsi), a kidolgozása is kicsit fröccsentett érzést kelt, a hozzáadott kit obik pedig a Canonosok szerint is elég szarok.
Köszi. Nem sürgős, leghamarabb ősz végén merülne fel a téma vagy jövőre.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 263
13 644
113
Köszi. De attül tartok, hogy félprémium kompaktsága ellenére sem lenne nagy előrelépés. Beltéri felvételeket és nagy sebességű dolgoknál rövid záridővel sem látok semmit. Ez alapján kipróbálás nélkül nem merném megvenni.
Ezek elég jó gépke, persze csodák nincsenek. A másik az A6000, annak cserélhető az optikája.
Ha most akarsz venni, a 150 e körüli keretben én Nikon D3400-at venném kitben a 18-105-ös VR obival.
Ez is ok, csak nem kompakt. A 18-105 lencse meg elég lassú a maga f/3,5-5,6 értékeivel.
A lényeg molni, hogy valamit valamiért alapon be kell áldozz: hordozhatóságot, kényelmet ha cipelni kell, anyagi megtakarításaidat.
:)
 
M

molnibalage

Guest
https://www.arukereso.hu/digitalis-...105mm-vr-vba490k003-p345222780/#termek-leiras
Ha nem sürgős lehet megvárnám, amíg kihozzák a D3500-öt, mert általában hasonló árban kapható az új is, és meg lehet nézni, hogy az új mennyivel tud többet. A Nikon általában Sony szenzorokat vesz alapul, és a Sony mostanában eléggé rajta van a nagysebességű felvételeken, hátha többet tud e téren.
Ezek elég jó gépke, persze csodák nincsenek. A másik az A6000, annak cserélhető az optikája.

Ez is ok, csak nem kompakt. A 18-105 lencse meg elég lassú a maga f/3,5-5,6 értékeivel.
A lényeg molni, hogy valamit valamiért alapon be kell áldozz: hordozhatóságot, kényelmet ha cipelni kell, anyagi megtakarításaidat.
:)
Én nem mondtam, hogy kompakt gépet szeretnék. Azt mondtam, hogy mim van, viszonyítási alapnak és hogy azt akkor kukáznám majd. Pontosabban eladnám bár nem tudom, hogy 5 éves kompakt gépnek mekkora értéke van.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 263
13 644
113
Én nem mondtam, hogy kompakt gépet szeretnék. Azt mondtam, hogy mim van, viszonyítási alapnak és hogy azt akkor kukáznám majd. Pontosabban eladnám bár nem tudom, hogy 5 éves kompakt gépnek mekkora értéke van.
Jaaa, ok. Akkor jó a Nikon 3400 amit Kurfürst mondott. Keresgélhetsz más modelleket is az árukeresőn, de arra figyelj oda, hogy a szenzorja APS-C legyen, annál lejjebb ne add. A kompaktság miatt mondtam a Sony A6000-t.
 
M

molnibalage

Guest
Jaaa, ok. Akkor jó a Nikon 3400 amit Kurfürst mondott. Keresgélhetsz más modelleket is az árukeresőn, de arra figyelj oda, hogy a szenzorja APS-C legyen, annál lejjebb ne add. A kompaktság miatt mondtam a Sony A6000-t.
Sajnos ehhez nem értek, hogy mit jelent és mire jó, de akkor figyelek erre. Meglátom, hogy ideig kiadásaim mennyir szállnak el, ha nem akkor jövő év elején sanszosan veszek egyet.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 850
15 185
113
A képfeldolgozó szenzor méretetét jelenti. Az APS-C a tükörrefis aka DSLR gépeknél jellemző szenzorméret, régebben ez nagyobb volt mint a kompakt gépeké, most nemtom. E fölött van méretben a "full frame", azaz a régi filmes gépek méretével megegyező szenzorméret, de ez még csak a felső - értsd nagyon drága - gépeknél van..

Miért fontos ez? Minél nagyobb a szenzor, annál kevésbé zajosodik, pontosabb, hipsterebb. Körömnyi kis szenzoron, pl. mobiloknál nyilván nagyobb az elektromos zaj ugyanannyi pixelre, mint egy nagyobb méretűn.

DSRL-nél cserélhető az obi is, itt az APSC méretre készített obik a full framesekre később nem, vagy csak valamilyen kivágással lesznek jók. Full frames obi (pl. amit valami baromi régi filmes gépről vettél le) viszont működik az APS-C mérettel.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 263
13 644
113
Sajnos ehhez nem értek, hogy mit jelent és mire jó, de akkor figyelek erre. Meglátom, hogy ideig kiadásaim mennyir szállnak el, ha nem akkor jövő év elején sanszosan veszek egyet.
Pedig nagyon fontos. Minél nagyobb a szenzor a gépeben annál több fény vetül rá. Azért vannak gondban a mobilok és a kis kompakt gépet zárt helységben, vagy szürkületben, mert nagyon pici szenzort építenek beléjük.
A filmes gépek idejében a standard film a 36X24 milliméteres volt. Ezekhez meg ugyebár voltak a tükörreflexes gépek (jó öreg Zenitek). Mikor megcsinálták a digitális változataikat a szenzort is pont ugyanilyen méretüre csinálták. Ez azért történt, mert az új gépekre rá lehetett tenni a régi gépek lencséit. Aki komoly fényképész volt és egy vagyont beleölt lencsékbe az nem szivesen vált volna meg tőlük. De így csak egy új váz kellett és ment minden tovább a maga medrében.
Ezeket a gépeken napjainkban "full frame" gépeknek nevezik és rohadt drágák. Azért, hogy elérhetőbbekké tegyék a DSLR gépeket, lekicsinyítették a szenzorok méretét, ezek lettek a "crop frame" gépek. Az APS-C érzékelők mérete kb 24X16 mm (de gyártóktól változhat) 1,5X kissebb mint a "full frame" érzékelő.
A Nikon DXX00 (négy számjegy jön a D után) szériában mind APS-C érzékelő van. A legolcsóbb a D3000 széria, aztán jön a D5000 ez valamivel többet tud és aztán jön a D7000 (ilyenem van nekem).
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage