Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 228
15 936
113
Az Akolitus új része teljesen jó lett. az viszont sokat mond a sorozatról, hogy eddig Smileo Ren a legszimpibb karakter benne.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 055
87 968
113
Horizont: Egy amerikai eposz

Igazi mozifilm. Kb. egy perc leállás nincs. Ha vki nem értené, hogy miért gyilkolták le a fehérek az indiánokat, akkor az első egy óra mindent megmagyaráz.

Kevin Costner 1883-a. Történet több szálon. Costner egy órával a film kezdete után tűnik fel először.

Elég realisztikus az egész, főleg a lövöldözések.

A magyar szinkron elvileg Costner esetében Kovács István lenne, de hogy az ürge beteg, vagy nem tudom, de ez vmi borzasztó lett, pedig MINDIG ő szinkronizálja Costnert. (Mondjuk amikor nem, az is brutálisan szar lett a Yellowstoneban, de most az nem érdekes.)

A film egyfajta mozis 1883 szint. Akinek az bejött, ez még jobban be fog jönni.

Hamarosan jön a második rész, aztán kicsit később a harmadik. Remélem, nem kaszálják el!
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 490
10 849
113
Nem tudom mi van a filmiparral. Mindent elbasznak. Még azt is amit szinte lehetetlen lenne.
Napóleon: ez igazából egy szerelmi dráma, ami bemutatja Napóleon ( perverz nárcisztikus törpe) és Joséphine ,( ribanc) történetét. Szó sem esik a taktikai, strategiai zseniről aki odabaszott az akkori összes nagy nemzetnek, az államférfiről aki sokat tett a jelenlegi francia állam kialakulásához,a hadvezérről aki egy ideig befosatta egész európát, a francia bank, az érettségi, akár a katonai konzerv kitalálásához, aki anno forradalmasította a tüzérséget és új harci eljárásokat vezetett be. Nem. Mindez nem számít. Csakis a mindig áló faszú perverz törpérõl van szó. Kb 40 perc ment el erre a filmből. Szánalmas.
Furiosa. Nem tudom mit akartak kihozni belőle de egy ocsmány szar hányadék lett, szerintem Mel Gibson felsír álmában mikor az ebek hányadára jutott MD max franchise re gondol. Komolyan , mi ez??? Értem én hogy scifi/fantasy akármi, de bazmeg meg a gyűrűk urát is jobban elhiszem mint ezt.
The Boys sorozat. A kedvenc sorozatom volt. Amíg nem kezdtem el nézni a 4.évadot.
Mindezekben a produkciókban annyi a közös hogy mindegyiknél érezni, nagyot akartak szakítani a rendezõk, azt mindegyikből foshalmaz lett.
A dűne 2. része viszont jobb lett mint az első. Kis öröm
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 719
93
Valahol a kietlen sztyeppe és a végtelen tajga határvidékén, az összeroskadó Szovjetunió egy távoli hadiüzemének rozsdaette zsigerei között munkások és bányászok élik a maguk lenyűgözően durva, üdítően céltalan napjait. Isznak, verekednek, birkát lopnak, vonatot rabolnak, nők után járnak az acélmű monumentális díszleteinek szüntelenül dübörgő árnyékában.
Tóth Tamás 1993-as filmje, a Vasisten gyermekei félúton magasodik a Sztalker (1979) és a Kontroll (2003) csúcsai között, egyedülálló indusztriál-himnusz, a vas és acél híveinek kihagyhatatlan élmény.


(Katt a "Learn more"-ra!)

"49-ben eljött hozzánk Kaganovics. Odarohan egy géphez, nézi, aztán megkérdezi:
-Ki hengerelte a titkos páncéllemezt?
Odamegyek, nyugodtan felelek: -Én, népbiztos elvtárs.
Te? - ordítja, és kiütötte az összes fogamat.
-Ököllel...
-Nem, egy rézmozsárral. Aztán kiderült, kiváló páncélt hengereltem. Felemelni se tudták. Erre megparancsolta a legjobb orvosoknak, hogy abból csináljanak nekem fogakat. Ezek elnyűhetetlenek. Fogadok, hogy átharapok egy vödröt."


bandicam2023-11-0513-39-51-433.jpg

1993_dtcb_10222208_b.jpg
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 239
29 430
113
Állítólag nálunk is fogják adni

1986. A kommunista Lengyelország. Ismeretlenek betörnek a gnieznói székesegyházba és ellopják a lengyel kereszténység alapítója, Szent Adalbert hamvainak életnagyságú, ezüst ereklyetartó szobrát. Az ügy felgöngyölítésével a nem túl tapasztalt Andrzej Baran nyomozót bízzák meg, akinek felesége nemzetközi hírű művészettörténész. A fiatal nyomozó tisztában van vele, hogy két évvel a nagy felháborodást kiváltó politikai gyilkosság, a kommunistaellenes Jerzy Popiełuszko atya meggyilkolása után feszült a közhangulat az újabb egyházellenes bűncselekmény miatt. A nagy ambícióval megkezdett nyomozás során Andrzejben kétség ébred: lehetséges, hogy a szobor ellopása egy belügyes játszma?

Állítólag valós eseményeken alapul. Ahh, meg is van:
https://www.latimes.com/archives/la-xpm-1986-03-24-mn-74-story.html
Háááát. Nem volt rossz, de kicsit lassú, meg lehet, ismerni kéne a történelmi hátteret (jobban). A Prófétánál (Prorok) ez nekem sokkal jobban megvolt, Popieluszko megvolt, de a többi részlet nem annyira. Tesómnak még annyira se, se a IV főcsoportügynökség (egyházi ügyek), se Gniezno jelentőssége. Valójában a film az árulásról szól, arról, hogy semmi nem az, aminek látszik, senkiben nem lehet megbízni. Az ezüst ereklyetartó elrablása csak ürügy ezek bemutatására.

Ja, a zenéje nagyon jó, nem is csoda, a zeneszerző a Virtuózok csapat tagja.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 675
9 297
113
Nem tudom mi van a filmiparral. Mindent elbasznak. Még azt is amit szinte lehetetlen lenne.
Napóleon: ez igazából egy szerelmi dráma, ami bemutatja Napóleon ( perverz nárcisztikus törpe) és Joséphine ,( ribanc) történetét. Szó sem esik a taktikai, strategiai zseniről aki odabaszott az akkori összes nagy nemzetnek, az államférfiről aki sokat tett a jelenlegi francia állam kialakulásához,a hadvezérről aki egy ideig befosatta egész európát, a francia bank, az érettségi, akár a katonai konzerv kitalálásához, aki anno forradalmasította a tüzérséget és új harci eljárásokat vezetett be. Nem. Mindez nem számít. Csakis a mindig áló faszú perverz törpérõl van szó. Kb 40 perc ment el erre a filmből. Szánalmas.
Furiosa. Nem tudom mit akartak kihozni belőle de egy ocsmány szar hányadék lett, szerintem Mel Gibson felsír álmában mikor az ebek hányadára jutott MD max franchise re gondol. Komolyan , mi ez??? Értem én hogy scifi/fantasy akármi, de bazmeg meg a gyűrűk urát is jobban elhiszem mint ezt.
The Boys sorozat. A kedvenc sorozatom volt. Amíg nem kezdtem el nézni a 4.évadot.
Mindezekben a produkciókban annyi a közös hogy mindegyiknél érezni, nagyot akartak szakítani a rendezõk, azt mindegyikből foshalmaz lett.
A dűne 2. része viszont jobb lett mint az első. Kis öröm

Napóleont nem láttam, de Ridley Scott rendezte. Ő nagyon látványos filmeket szokott rendezni, de azok történetei elég problémások szoktak lenni.

Mad Maxnél első két rész jó, harmadik gyenge, negyedik jó, ötödik (Furiosa) nem láttam. Azért ezek nem rossz arányok, nem ment még levesbe a széria, ha gyenge is lett a Furiosa.

Sok filmmel szerintem az a probléma, hogy nem foglalkoznak eleget a történet kidolgozásával. Pedig az lenne a lényeg. Meg befolyásolják az üzleti és ideológiai szempontok is a történetet és megvalósítást.