1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Gépkarabélyok

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Gondold végig:Vagy alap irányzékálláson vagy az ennek megfelelő 300-as irányzékálláson lősz(pásztázó lövéseket).Ez azt jelenti,hogy a fegyver 300 méteren pontlövő azaz 300 méteren találkozik a lövedék röppályája az irányzóvonallal.Tehát ha a célpont 350 méterre van akkor elé fogsz lőni hisz a lövedék röppályája ezen a távolságon már az irányzóvonal alatt van.Ezért a szabályzat azt írja,hogy 300 és 350 méter közti célokat úgy küzdünk le pásztázó lövéssel,hogy nem a célpont alsószéle közepét célozzuk, hanem a célpont közepét.A célopntáthelyezéssel éred el azt,hogy ne lőjj rövideket.

Aki esetleg bele szeretne kötni az ne tegye mert pásztázó lövésnél mellalak méretű célra(50cm magas) ért mindent a szabályzat gépkarabély esetében.

Ocses likes this.
  2. Ocses

Ocses Well-Known Member

Nem tudom volt e már.
    Bár más a válltámasz meg nemtudom nálunk bármilyen acog van e rendszerben.

3. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ha mar rögtönzött lőkiképzés, akkor való életben miyen gyakran szoktak irányzékot állítani?
    Mert ugye ott akár 50cm eltérés is lehet (kb.150m-es távolságon) az irányzék és a becsapódás helye között.
    Nem jobb ilyen környezetbe lejebb venni az irányzékot?
    Vagy épületharcászkodásnál csővel céloznak, és nincs értelme az irányzékkal szarakodni?

4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Harc közben nem állítgat senki irányzékot. Angol meghatározás "battle sight zero". Ez annyit jelent, hogy kb 300 méterig ha a célpont közepét célzod, akkor el fogod találni valahol.
    A kapáslövés amiről te beszélsz, nem tudom ki mennyi energiát fektet belé, de pár 10 méterig van csak értelme.

5. dudi

dudi Well-Known Member

Én nem szoktam,alappal lövök.

pöcshuszár likes this.
  6. dudi

dudi Well-Known Member

De ez nem AK-ra van hanem 5,56-os fegyverre aminek laposabb a röppályája ezért lehet vele a mellalak közepét célozni.

therob and hunter85 like this.
  7. pöcshuszár

Azaz szemmel és tapasztalattal kompenzálsz?
    Illezve csővel célzol?

8. Mackensen

Ok ok, az elvet magyaráztam, hogy nem szokás állítgatni az irányzékot.

9. pöcshuszár

Igen erre gondoltam.
    Mert egy ívesebb röppálya esetén városi harcászatban nagyon máshova megy a lövedék, mint ahova célzol.
    Szimmetrikus háborús szituban meg azt feltételezve, hogy az ellenfélen is van mellény, nagyon nem mindegy, hova célzol.
    Mert ha mondjuk tudod hogy van mellény, és egyből fejre célzol, akkor 100 méteren el fog az ellenség feje felett menni a lövedék.
    Mondjuk nekem meg csak az AK ugorhat be, mivel NATO fegyverhez nem nagyon volt szerencsém...:oops::rolleyes:

10. dudi

dudi Well-Known Member

150méter körül van alapiranyzékon a röppálya tetőpontja kb 31cm-es röppályamagassággal.Azaz ennyivel lesz a maximális eltérés a célzósíktól vertikálisan,ez azért nem olyan óriási különbség.
    Kis távolságon(pl egy épületben vagy 50 meteren belül) meg egész egyszerűen nem kell ilyesmivel számolni.Fejre nem célzunk mert az kicsi és sokat mozog szóval nem találod el.A legnagyobb célfelületet kell lőni mindig.

Mit kompenzálok szemmel?

11. pöcshuszár

Azt a lehetséges 31cm röppályaeltérést.
    Értem ezalatt, - csak a múlt heti nyilvános műveleti gyakorlatot alapul véve -, hogy mondjuk "Bank" tetejéről kell leszedni az "Óvodán" fekvő célpontot. Ott simán ebbe a 100-200m-es távolságra "dolgoztok".
    Ezért kérdeztem, hogy ilyenkor, a környezet ismerve nem rántod-e le mondjuk 200-ra az irányzékot.
    De már válaszoltál...Ok

12. dudi

dudi Well-Known Member

Nem nem állítok irányzékot.Látod,hogy hová csapódik,meg ilyen alapvető dolgokat ha tud az ember ele célzol kicsit

pöcshuszár likes this.
  13. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Egy kis AMP-69 GIF.

svajcibeka, Luthero and Mackensen like this.
  14. arbalest

arbalest Well-Known Member

15. Mackensen

16. Mackensen

17. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Tovább fejlemények az NGSW témában.

https://defence-blog.com/news/u-s-m...st-infantry-weapons-modernization-effort.html
    "The Marine Corps could receive first deliveries of the NGSW as early as fiscal year 2025, said Brisker."

"For example, the Marine Corps will partner with the Army to procure the Next-Generation Squad Weapon system, intended to replace the M27 and become the primary individual weapon for infantry units."

Arra a pár évre akkor mi a fenének szerezték be az M27-et?

Ezen oldal megosztása