Gasztronómia, étel-ital dinomdánom

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 683
55 475
113
Hogy ti micsoda szarokat esztek! :) Legalább 15 éve nem ettem csokit. Csak hébehóba egy belga Leonidas pralinét,abból is a fehéret. Nem vagyok édes szájú.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 709
28 199
113
A milka olyan gejl édes, az igazi az ét. Wawel pl.
Egyetértek, a polák csokik általában brutál finomak szoktak lenni, plusz a tejkaramellájuk az világbajnok. Nem túl gejl mint az ukrán, pont ideális. Emellett van még az étcsokiba mártott aszalt szilvájuk (legjobb a Solidarnosc), amihez hasonlót nem találtam még itthon. Szóval mikor Lengyelországban járok, általában mindig ipari mennyiségű vodkával, majonézzel meg csokival megpakolva térek haza :D
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 683
55 475
113
Érdekes, hogy a keleti majonéz jobb, mint a nyugati. Sok mustárral is igy van, különlegességektől eltekintve.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 709
28 199
113
Érdekes, hogy a keleti majonéz jobb, mint a nyugati. Sok mustárral is igy van, különlegességektől eltekintve.
Majonéz kapcsán amúgy még mindig nem értem, hogy valahogy a cseheknél meg szlovákoknál vett Hellmann's-nak szinte teljesen más íze van, mint amit itthon kapsz. Az inkább kissé savanykásabb-pikánsabb az itthoni meg tömény só. De ami verhetetlen azok megint csak a lengyelek, főleg a Winiary (édeskésebb) meg a Kielecki (savanykásabb). Pl. a tojássalátának is teljesen más íze van mikor lengyel majonézből készül. Szerencsére a lengyelbolt.hu-n lehet itthon is rendelni lengyel majonézeket meg egyéb termékeket, amik egyáltalán nem drágábbak, mint pl. a Hellmann's.

Mustár szintén hasonló, ott lengyelből a Kamis hoz jó cuccokat (érdekes módon a chillis mellett pont az orosz mustárja a legjobb) meg a Roleski, igaz annyira nem kóstoltam sokat. Plusz az abszolút favorit az sajátos módon a Haas orosz mustárja volt, amit évekkel ezelőtt kivontak az itthoni kínálatból és egyedül Szentpéterváron jött szembe újra :D Cserébe német-osztrák vonalon a tárkonyos meg tormás mustárra vagyok rácuppanva
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 323
113
Érdekes, hogy a keleti majonéz jobb, mint a nyugati. Sok mustárral is igy van, különlegességektől eltekintve.
Szerintem meg a házi majonéz a jó, minek boltit venni ha pikk-pakk megvan.
Mustárt imádom -ízlésről meg ugye nem illik vitatkozni, így személy szt
nekem az első a Colman's angol mustárja, meglehetős csípős, de nagyon finom.


Ha lágyabbat szeretnék, akkor cseh-, utána meg a bajor mustárok.
De persze az egész magos dijoni is kötelező a hűtőbe :D
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and nyugger

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 323
113
Szerintetek utólag fel lehet javítani a hurkát?
Amikor vágattunk és bekevertük, akkor szerintem kevés lett a majoránna.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Szerintetek utólag fel lehet javítani a hurkát?
Amikor vágattunk és bekevertük, akkor szerintem kevés lett a majoránna.
Az a legegyszerűbb, ha újra töltöd.
Ha az nem opció, akkor egy improvizált tipp: feloldott sertészsírban jó sok majoránnát elkeversz majd azt kellene belefecskendezni. Sütés előtt úgyis megszurkálnád, nem? Akár leszűrve is jó lehet, ha a fűszer már átadta az aromáját a zsírnak.
Ha nem akarsz ilyen invazív lenni, akkor csak önts rá a feltekert hurkára annyi fűszeres (+ egy kicsit sós, borsos) zsírt vagy inkább olajat amennyi ellepi. Sztem' egy este a hűtőben pihentetve elég lehet neki.

Vendégeket nem ezzel a fogással várnék, de aztán ki tudja, lehet finom lesz.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 323
113
Az a legegyszerűbb, ha újra töltöd.
Ha az nem opció, akkor egy improvizált tipp: feloldott sertészsírban jó sok majoránnát elkeversz majd azt kellene belefecskendezni. Sütés előtt úgyis megszurkálnád, nem? Akár leszűrve is jó lehet, ha a fűszer már átadta az aromáját a zsírnak.
Ha nem akarsz ilyen invazív lenni, akkor csak önts rá a feltekert hurkára annyi fűszeres (+ egy kicsit sós, borsos) zsírt vagy inkább olajat amennyi ellepi. Sztem' egy este a hűtőben pihentetve elég lehet neki.

Vendégeket nem ezzel a fogással várnék, de aztán ki tudja, lehet finom lesz.
Hát...
Megsütöttük, félbevágtam és megszórtam majoránnával :D
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell