Gasztronómia, étel-ital dinomdánom

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ahh, hogy te mit találtál. Nekem már csak a ködös emlékeimben létezett. Ezt a tömlős változatot soha nem láttam, de ha elképzelem óvatosan meghámozva, nem is biztos, hogy ez baj.
Gusztustalan volt.
Hámozni? Kell egy lyukat bökni rá.
Ilyen csokisra semmi ingerem, de amúgy múltkor ettem campinget és meglepődtem, hogy ehető.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 347
9 095
113
Ha valaki hasonlóan sajtbuzi, mint én és elérhető távolságban van a pesterzsébeti piac,
akkor mindenképp látogasson ki. Olyan sajtos van, hogy besza' behu'.
Lágy, kemény, félkemény, egyszínű, trikolor, piros, zöld, fekete, kerek, szögletes...
Francia, holland stb stb. Brutálisan finom tejföl, túrók.
Pálpusztait mondjuk már sajnos nem tart.
De ma szert tettem 4 éves kecskesajtra... legalább olyan, mint egy parmigiano, ha nem jobb.

/a kopasz úriember/
276128266_492546632499572_6809926343518863134_n.jpg
Ha arra jársz, a lángosost se hagy ki.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ha hiszed, ha nem, régen a cucualizmusban lehetett kapni ömlesztett sajtot talán Mese sajt néven. Ez egy csokis sajt volt, körcikkes darabonként csomagolva, mint a Macisajt. Barna színe volt, ami nem tette étvágygerjesztővé, de voltak gyerekek akik szerették. Csak azért írtam mert 2in1.
Emlékszem.
Én speciel szerettem.
 
  • Hűha
Reactions: Irsai Olivér

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Koronázási Quiche recept.
Csak, hogy legyen mit falatozni Máj.6-án :D
dsc_8720_0.jpg


 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Koronázási Quiche recept.
Csak, hogy legyen mit falatozni Máj.6-án :D
dsc_8720_0.jpg


Nem hangzik rosszul.
De én aznap kakas- vagy birkapörivel “ünneplek”, ha nem baj. :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Koronázási Quiche recept.
Csak, hogy legyen mit falatozni Máj.6-án :D
dsc_8720_0.jpg


The #Coronation quiche has been specially chosen by King Charles III and Queen Camilla. It will become a centrepiece at #CoronationBigLunch celebrations across the UK