1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Golyószórók/géppuskák

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Jaaa;).Majdcsak kibökik egyszer.Amúgy biztos,hogy van benne?

2. rudi

rudi Well-Known Member

A videó szerint igen.
    1:30-nál "...recoil mitigation system..."

3. dudi

dudi Well-Known Member

Akkor van.

4. Luthero

Luthero Well-Known Member

Én csak a videó alapján tudom megítélni. Én úgy látom , hogy csőnek van egy 10-20mm körüli vízszintes mozgása, szerintem ez lehet a "recoil" rendszer .

5. dudi

dudi Well-Known Member

Akkor csőhátrasiklásos.

6. rudi

rudi Well-Known Member

És azt hogy oldjàk meg?
    Hátrasiklik a gázelvezető cső is?
    Merthogy maga a fegyver az gázelvételes rendszerű...

7. dudi

dudi Well-Known Member

Nem tudom.Biztos van rá megoldás bár valóban nem gyakori.

8. rudi

rudi Well-Known Member

Azt hiszem meg is van.
    E szerint a cikk szerint több mint érdekes a rendszer ugyanis az eddig csak az ágyúknál alkalmazott (Brutus, Hawkeye, XM204) Soft Recoil rendszert ültették át géppuskára.
    E szerint lövéskor egy megfeszített rugó előre löki a valószínű a teljes zárat csövestől gázdugattyústul mindenestől és ekkor váltják ki a lövést.
    A visszarugó erőnek először az előre mozgó rendszer tehetetlenségét kell legyőznie és utána mozoghat hátra újra a szerkezet.

Kurfürst, fip7, Luthero and 2 others like this.
  9. rudi

rudi Well-Known Member

SIG SAUER bemutató:
    - M338 - .338 Norma Magnum
    - MG 6.8 - 6.8 mm Hybrid
    - MGX SPEAR - 6.8 mm Hybrid

Egyre inkább az az érzésem hogy rossz ütemben indítottuk a CZ 805 Bren 2 programot és a jelenlegi NATO kaliberekre (5.56x45 ès 7.62x51) àtàllàst.
    Lehet hogy meg kéne állni, áttervezni a CZ 805 Bren 2-t 6.8-es lőszerre, a már legyártottakat pedig vagy eladni vagy átalakítani.
    A géppuskával és a raj támogató automata fegyverrel könnyebb a helyzet mert olyanokat még nem kezdtünk el gyártani.
    Ott csak a licenszet (fegyver és lőszer) kéne megvenni a SIG-től.

endre, Bleroka and ravenlord like this.
  10. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Már 2 éve ezt mondom és a HM-ben is tudják ezt, csak szarnak bele.

11. beta

beta Well-Known Member

De most a 6.8-assal mi van? Biztosan erre áll át a NATO? Van valamiféle dátum is megadva?

12. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Miért is? A SIG bemutatta az n+1-ik változatot egy lehetséges jövőbeli lőszerre, aminek kb. nullához közelít az elterjedtsége? Hány ilyet láttunk már?

A BREN 2 jelenleg az egyik legjobb elérhető gépkarabély és tudtommal átszerelhető más kaliberre, ha az szükséges.

A 5.56 NATO jelenleg az egyedüli standardnak tekinthető gépkarabély lőszer, minden más csak terv, elképzelés, ami vagy megvalósul vagy nem.

HA lesz egy másik kaliber, ami széles körben elfogadásra kerül a NATO országokban ÉS ezen belül a mi térségünkben is elkezdik széles körben használni, na majd akkor érdemes elgondolkodni rajta, hogy esetleg módosítsuk a BREN-eket, addig teljesen fölösleges, mert jelenleg konkrétan senki nem tudja megmondani, mit hoz a jövő. A Grendellel már riogatnak úgy 10-15 éve, hogy az milyen jó, mégsem fogadta el senki. Az USA meg már vagy harminc éve cseréli le az AR 15 platformot... és még mindig nem sikerült kitalálni, mi lenne helyette. Ha ebben az ütemben mennek a dolgok, most várjunk 20-25 évet a szakadt régi AK-kal, hogy végre kitalálják, mi van? Szerintem butaság lenne.

svajcibeka, Ocses, anonim999 and 5 others like this.
  13. rudi

rudi Well-Known Member

Amerikában mostmár 90% fölötti az esélye hogy lesz kaliber váltás.
    A .338 Norma Magnum a nehéz géppuskákhoz szerintem már eldöntött
    A kisebb lövész fegyverekhez három opció van:
    - a SIG 6.8 as Hybrid lőszere.
    - a True Velocity cég polimer hüvelyes szintén 6.8 mm es lőszere.
    - a Textron cég cased-telescoped lőszere 5.56, 6.5 és 7.62 kaliberekben

Szerintem a leg kisebb technikai kockázat a SIG lőszerrel és a hozzá fejlesztett fegyverekkel van, ezért ex lesz az új syandard USA lőszer karabélyokhoz és könnyű géppuskákhoz.
    Azt hiszem az is nyílvánvaló hogy ha az USA átáll akkor az egész NATO követni fogja.

Nem tartom logikusnak hogy most mi legyártunk egy csomó fegyvert 5.56 os kaliberhez mikor 90% fölötti a v.színűsége hogy 10 éven belül az egész NATO átáll másra.

endre likes this.
  14. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Én az 5,56 mm lőszer cseréjére akkor látok esélyt ha valamilyen hatalmas áttörés következik be a lőszerfejlesztésben, ami zárójelbe teszi az eddigi lőszereket.

15. dudi

dudi Well-Known Member

Nem nehéz-géppuskáhot lesz hanem az M240B helyett az SF-nél.A karbaélylőszereknél(meg a puskalőszernél is) ne felejtsd el,hogy az európai NATO államoknak nagyon nagy beleszólásuk van ebbe,nem véletlen kellett a 90-es évek közepén átfegyverezni az amerikai haderőt.

rejsz felügyelő likes this.
  16. rudi

rudi Well-Known Member

Ha a 80-as évek végi .223 Remington - FN SS109 váltásra gondolsz, az azért nem volt olyan radikális átfegyverzés...
    A kaliber ès lőszer hüvely maradt. (5.56 ès 45 mm)
    Új lett a lövedék magja ès más huzag emelkedésű cső kellet.
    Ennyi volt a változás....

Jelen esetben - még a leg visszafogottabb SIG opció esetén is - sokkal radikálisabb vàltozások lesznek.

17. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Ezt mire alapozod?

Egyelőre egy nagyon korlátozott számban különleges erők által használt fegyver használja. Átlag felhasználásnál viszont 99,9% még mindig ugyanazok a kb. 120 év óta használt, többé kevésbé módosított lőszerek mennek.

Oké, legyen így. Akkor a három féle lehetséges lőszer közül melyikre alakítsuk át a BREN-eket? Mi van ha nem találjuk el? Vagy legyen egy ilyen, egy olyan?

Nekem ez nem annyire nyilvánvaló. Honnan veszed, hogy az átállás eldöntött tény? Eleve nem nagyon látszik, hogy ezek az új lőszerek milyen érdemi előrelépést jelentenének (kicsit messzebbre hatásos, kicsit többet üt át nem érdemi előrelépés szerintem), és milyen valós fenyegetésre adnának választ. Amíg COIN műveletek vannak túlsúlyban, nem igazán indokolt.

Bármikor átalakíthatók a fegyverek ha lesz döntés. Még nincs. Nem tudni mikor lesz. Ha lesz döntés akkor is hosszú, hosszú évekig tart az átállás.

Rotten878 and Ocses like this.
  18. Negan

Negan Well-Known Member

Ha jobban belegondolunk,nagy marhaság volt anno a NATO megalakulásakor,hogy nem a 280 British lőszert szabványositották a 30-06os lőszerrel párositva.Most nem lenne olyan nagy gondban a csapat.223 lőszer gyenge,de sokba kerülne a leváltása.

endre and ravenlord like this.
  19. dudi

dudi Well-Known Member

Végülis új lőszert(le kellett cserélniük a teljes5,56-os lőszerkészletet) és új fegyvert kellett rendszeresítenie a Pentagonnak.Persze ezt elbagatelizálhatjuk új lövedék meg új cső bevezetésére.

Ocses likes this.
  20. rudi

rudi Well-Known Member

Szerintem minden bagatelizálás nélkül az egy továbbfejlesztés volt ami a .223 Remington gyengeségeinek a javítását célozta, de messze nem olyan léptékű váltás mint amire most készülnek

Ezen oldal megosztása