Golyószórók / géppuskák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 525
77 316
113
Persze...
Azon kívül hogy nem üti át az Orosz páncélt minden a legnagyobb rendben..

Nem üti azt át a 39M páncéltörő lőszer sem,szóval kb semmilyen köztes lőszer sem fogja.De ugyan ez igaz a NATO-ban használt LvL IV védelmi képességű mellényekre is.
Már jóideje úgy állunk,hogy a "pajzs" elhúzott a "kard" mellett.És nem is nagyon látom,hogy ez érdemben változni fog mert az ember egy olyan korlátozó tényező amit nem tudsz fejleszteni így behatárolja a lőszeredet az,hogy mit tud kezelni egy ember és mit nem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 396
120 661
113
Persze...
Azon kívül hogy nem üti át az Orosz páncélt minden a legnagyobb rendben..
A LVLIV-es kerámiát amúgy se üti egyik mostani lőszer kézifegyvers lőszer sem. De szerintem azt az új generációsok sem fogják, bár nem tudom mik a páncélátütő képességeik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 525
77 316
113
Persze mondhatjuk,hogy vannak wolfram magvas páncéltörő lőszerek amik átlövik a mai LvL IV plateket épp csak azt felejtjük el,hogy a modern platek 10 év alatt fele akkora tömegűek lettek úgy,hogy megmaradt a védőképességük.Tehát ha elkezdenek elterjedni a wolframmagvas lőszerek nem lesz semmi más dolga plate gyártóknak mint a mostani 2-3kg-s tömegről visszamenni 4-6kg-ra és ugyan úgy nem fog semmit érni a méregdrága wolfram magvas lőszer mint ahogy amostaniak sem érnek semmit csak sokkal olcsóbban.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Hány évvel később kezdtek el az Európai NATO tagok 5.56-os fegyvereket használni?
Franciák 1978
Britek 1987
Németek 1997
Amerika 1963-ban rendszeresítette az 5.56-ot.
Szóval minimum 15 év. De tekintve, hogy nincs hidegháború és a franciák most vettek egy szakajtó baromi drága HK-t nem hinném, hogy sietnének vele.
De talàn abban egyet értünk hogy nekünk nem kéne 15 évente fegyvert cserélni ha nem muszály..

Én arra próbáltam utalni hogy talán logikusabb lenne megvárni hogy mi lesz az új USA karabély lőszer - szerintem ez 1-2.éven belül kiforrja magàt - és utána ahhoz a lőszerhez kéne legyártani 100 150 ezer Bren 2-est.

A LVLIV-es kerámiát amúgy se üti egyik mostani lőszer kézifegyvers lőszer sem. De szerintem azt az új generációsok sem fogják, bár nem tudom mik a páncélátütő képességeik.
Az egész kaliber csere erre megy ki.
Azok àt fogjàk ütni
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 396
120 661
113
De talàn abban egyet értünk hogy nekünk nem kéne 15 évente fegyvert cserélni ha nem muszály..

Én arra próbáltam utalni hogy talán logikusabb lenne megvárni hogy mi lesz az új USA karabély lőszer - szerintem ez 1-2.éven belül kiforrja magàt - és utána ahhoz a lőszerhez kéne legyártani 100 150 ezer Bren 2-est.


Az egész kaliber csere erre megy ki.
Azok àt fogjàk ütni
Tekintve, hogy 8 (NYOLC) évet kaptak a gyártók 2019-ben a lőszereik és a fegyvereik tökéletesítésére amikor 3-ra fogyott a tenderben résztvevők száma. Szerintem még az 15 év mire az amcsik átállnak (ha egyáltalán sikerül ami az eddigi tapasztalatok alapján erősen kétséges) na az előző átállásból ami a nagyobb NATO tagországoknak tartott 30 évig, mire a NATO átáll az összesen 40-50 év.

Illetve a Bren 2 elég moduláris szerkezet szerintem ahhoz, hogy ahogy át lehet alakítani 7,62-re pár alkatrész cserével ezt bármilyen jövőbeli köztes lőszerrel el lehet majd játszani.

Illetve szerinted milyen tulajdonsága fogja adni az átütő képességét ami a jóval erősebb puskalőszereknek sincs, hogy átüti majd ?
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 525
77 316
113
De talàn abban egyet értünk hogy nekünk nem kéne 15 évente fegyvert cserélni ha nem muszály..

Én arra próbáltam utalni hogy talán logikusabb lenne megvárni hogy mi lesz az új USA karabély lőszer - szerintem ez 1-2.éven belül kiforrja magàt - és utána ahhoz a lőszerhez kéne legyártani 100 150 ezer Bren 2-est.


Az egész kaliber csere erre megy ki.
Azok àt fogjàk ütni

Nem fogják tudni átütni!A fizikát nem lehet megbaszni soha a büdös életben nem lesz egy köztes lőszernek akkora energiája,hogy ezt megtegye,
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 525
77 316
113
Ezzel a SIG lőszerrel ugyan az lesz a baj mint a .308-al.Azért nem jó karabélyba a .308 mert uralhatatlan a fegyver(egy embernek egész egyszerűen sok).Na ez a lőszer kb ugyan azt tudja mint egy .308-as lőszer.Mondju abból,hogy ugyan azt tudja mint egy .308-as borítékolható,hogy acélmaggal a büdös életben nem lövi át a LvL IV plateket.
Így már érthető,hogy miért 8 évet kaptak a fejlesztők,nem lesz egyszerű olyan gépkarabélyt csinálni amivel uralható lesz ez a kaliber.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Némi ballisztikai adat a SIG 6.8x51-es (.277 Fury) lőszeréről:
https://www.tactical-life.com/gear/ammo/277-sig-fury-hybrid-case-design/

Egyébként a BREN 2 BR egy csőcserével simán tudná fogadni ezt a lőszert, szóval ha át akarunk rá állni majd, akkor a platform már jelenleg is rendelkezésre áll (talán gyártani is fogjuk a BR-t itthon), és csak a CZ-n múlik, hogy csinál-e 6.8-as csövet is (a nagyobb gáznyomás miatt azért valószínűleg erősebb acél fog kelleni hozzá, mint a mostani 7.62-es csőhöz) hozzá. Jelenlegi előnye még, hogy alapból 25-ös tár van hozzá, míg a SIG 6.8-as referenciafegyvere (MCX Spear) most csak 20-as tárat kapott.

Fogalmam sincs honnan veszed hogy egy teljesen eltérő méretű lőszer befér a régi tárakba?
A lenti kèpen a bal oldali a mostani 5.56x45 NATO a második a 6.8 as SIG hybrid ès az 5. a polymer hüvrlyes 6.5-ös
future-ammo-jpg.png

Szerinted ezek beférnek u.abba a tárba?
Ezek után egy teljesen eltérő méretű lőszer hogy férne be egy szigorúan adott méretű és tömegű (!!) lőszers làdàba?

Néha komolyan furcsákat beszélsz..o_O

Rudi erre reagált a részedről. A 6.8-as lőszer egyértelműen nem kompatibilis a jelenlegi sztenderd tárakkal, erre szolgált bizonyítékul a kép.
A tártartókban teljesen igazad van.

A SIG 6.8-asa kompatibilis a jelenlegi tárakkal. Csak épp a 7.62x51-es lőszerhez való tárakkal (HK417, FN FAL, G3, BREN BR, stb.).

A 223 lőszer gyenge.Vadászias kategorizálása,őzlövő kaliber.Az SS109 kb 200méterig nyújt nagyobb átütőerőt a 43M-nél,afelett az utóbbi a jobb.Ez a keresztmetszeti terhelésből és a lövedék L/D értékéből adódik.

Ha a 43M-nek gyorsabban-jobban csökken az energiája/sebessége azonos megtett távolság alatt, mint a .223-asnak, akkor hogyan nőhet az átütőereje a távolsággal a .223-ashoz képest? :confused:

Ezzel a SIG lőszerrel ugyan az lesz a baj mint a .308-al.Azért nem jó karabélyba a .308 mert uralhatatlan a fegyver(egy embernek egész egyszerűen sok).Na ez a lőszer kb ugyan azt tudja mint egy .308-as lőszer.Mondju abból,hogy ugyan azt tudja mint egy .308-as borítékolható,hogy acélmaggal a büdös életben nem lövi át a LvL IV plateket.
Így már érthető,hogy miért 8 évet kaptak a fejlesztők,nem lesz egyszerű olyan gépkarabélyt csinálni amivel uralható lesz ez a kaliber.


Az MCX Spear ezért kapott egy spéci kombinált hangtompító/csőszájféket, amivel már uralható a lőszer.


És szinte biztos vagyok benne, hogy ez a mostani lőszer acélmaggal is át fogja vinni a jelenlegi IV-es szintű plate-eket.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Tekintve, hogy 8 (NYOLC) évet kaptak a gyártók 2019-ben a lőszereik és a fegyvereik
Nem tudom milyen 8 évről van szó?
Ami én tudok az az hogy a NGSW project győztesét 2023 ban hirdetik ki és kezdik el gyártani a kiválasztott fegyvert és hogy mind az M4 mind az M249 utódját egy gyàrtótól.akarják rendelni
 
  • Tetszik
Reactions: endre
T

Törölt tag 1586

Guest
Az MCX Spear ezért kapott egy spéci kombinált hangtompító/csőszájféket, amivel már uralható a lőszer.
Szerintem félreértetted.
A hangtompító nem csökkenti a visszarugást.
Úgy reklámozzák hogy "reduced gas blowback" ami annyit tesz hogy csökkenti a lövész arcába visszajutó elég egészségtelen lőpor gázokat.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 525
77 316
113
Némi ballisztikai adat a SIG 6.8x51-es (.277 Fury) lőszeréről:
https://www.tactical-life.com/gear/ammo/277-sig-fury-hybrid-case-design/

Egyébként a BREN 2 BR egy csőcserével simán tudná fogadni ezt a lőszert, szóval ha át akarunk rá állni majd, akkor a platform már jelenleg is rendelkezésre áll (talán gyártani is fogjuk a BR-t itthon), és csak a CZ-n múlik, hogy csinál-e 6.8-as csövet is (a nagyobb gáznyomás miatt azért valószínűleg erősebb acél fog kelleni hozzá, mint a mostani 7.62-es csőhöz) hozzá. Jelenlegi előnye még, hogy alapból 25-ös tár van hozzá, míg a SIG 6.8-as referenciafegyvere (MCX Spear) most csak 20-as tárat kapott.





A SIG 6.8-asa kompatibilis a jelenlegi tárakkal. Csak épp a 7.62x51-es lőszerhez való tárakkal (HK417, FN FAL, G3, BREN BR, stb.).



Ha a 43M-nek gyorsabban-jobban csökken az energiája/sebessége azonos megtett távolság alatt, mint a .223-asnak, akkor hogyan nőhet az átütőereje a távolsággal a .223-ashoz képest? :confused:




Az MCX Spear ezért kapott egy spéci kombinált hangtompító/csőszájféket, amivel már uralható a lőszer.


És szinte biztos vagyok benne, hogy ez a mostani lőszer acélmaggal is át fogja vinni a jelenlegi IV-es szintű plate-eket.

Miért ütné át?Semmivel nem nagyobb a torkolati energiája mint egy 39M BZ vagy .308 páncéltörő lőszernek,innentől kezdve nem üti át acélmaggal a Newtoni fizika szabályai értelmébe.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 525
77 316
113
Némi ballisztikai adat a SIG 6.8x51-es (.277 Fury) lőszeréről:
https://www.tactical-life.com/gear/ammo/277-sig-fury-hybrid-case-design/

Egyébként a BREN 2 BR egy csőcserével simán tudná fogadni ezt a lőszert, szóval ha át akarunk rá állni majd, akkor a platform már jelenleg is rendelkezésre áll (talán gyártani is fogjuk a BR-t itthon), és csak a CZ-n múlik, hogy csinál-e 6.8-as csövet is (a nagyobb gáznyomás miatt azért valószínűleg erősebb acél fog kelleni hozzá, mint a mostani 7.62-es csőhöz) hozzá. Jelenlegi előnye még, hogy alapból 25-ös tár van hozzá, míg a SIG 6.8-as referenciafegyvere (MCX Spear) most csak 20-as tárat kapott.





A SIG 6.8-asa kompatibilis a jelenlegi tárakkal. Csak épp a 7.62x51-es lőszerhez való tárakkal (HK417, FN FAL, G3, BREN BR, stb.).



Ha a 43M-nek gyorsabban-jobban csökken az energiája/sebessége azonos megtett távolság alatt, mint a .223-asnak, akkor hogyan nőhet az átütőereje a távolsággal a .223-ashoz képest? :confused:




Az MCX Spear ezért kapott egy spéci kombinált hangtompító/csőszájféket, amivel már uralható a lőszer.


És szinte biztos vagyok benne, hogy ez a mostani lőszer acélmaggal is át fogja vinni a jelenlegi IV-es szintű plate-eket.

Mert egy bizonyos távolság után a könnyebb 5,56-os lövedék jobban veszít a sebességéből mint a nehezeb 43M lövedék.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Szerintem félreértetted.
A hangtompító nem csökkenti a visszarugást.
Úgy reklámozzák hogy "reduced gas blowback" ami annyit tesz hogy csökkenti a lövész arcába visszajutó elég egészségtelen lőpor gázokat.

Ezt valahol máshol olvastam (és lehet, hogy nem csak, vagy nem is a SIG fegyveréről...), de majd utánanézek még.

Miért ütné át?Semmivel nem nagyobb a torkolati energiája mint egy 39M BZ vagy .308 páncéltörő lőszernek,innentől kezdve nem üti át acélmaggal a Newtoni fizika szabályai értelmébe.


A nagyobb keresztmetszeti sűrűség miatt főleg. Egyrészt ugye becsapódáskor kisebb felületen adja át az energiát, másrészt a távolsággal is kevésbé csökken az energiája, mint a 7.62-esé. Meg úgy 100 joule-lal erősebb is (16-os csőből, szemben a 7.62x51-es 24-es csőnél mért energiájával).

Mert egy bizonyos távolság után a könnyebb 5,56-os lövedék jobban veszít a sebességéből mint a nehezeb 43M lövedék.


Erről van ballisztikai adatod? Mert én a Hornady oldalán (amit valaha be is tettem) nem éppen ezt láttam értelmes távolságokon, hanem azt, hogy a fos, nagy légellenállású 7.62-esnek durvábban csökkent.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 525
77 316
113
Ezt valahol máshol olvastam (és lehet, hogy nem csak, vagy nem is a SIG fegyveréről...), de majd utánanézek még.




A nagyobb keresztmetszeti sűrűség miatt főleg. Egyrészt ugye becsapódáskor kisebb felületen adja át az energiát, másrészt a távolsággal is kevésbé csökken az energiája, mint a 7.62-esé.




Erről van ballisztikai adatod? Mert én a Hornady oldalán (amit valaha be is tettem) nem éppen ezt láttam értelmes távolságokon, hanem azt, hogy a fos, nagy légellenállású 7.62-esnek durvábban csökkent.

Van két "kis" tévedésed!A mellények védelmi képessége a torkolati energiára vannak méretezve azaz nincs hatás a lőtavnak és az abból eredő veszteségnek.Igen ez azt jelenti,hogy egy LvL IV plate 1 cm-ről is megállítja a 39M páncéltörő lőszert.A páncél(vagy esetünkben)plate átütésnél tök mind1 a lövedék átmérője hisz nem a kövedék hanem csak az acél vagy bármilyen keményfém mag üti vagy nem üti át a páncélt(itt plate).Ebből következik,hogy az átütésnél ennek a magnak a tömege és felülete lesz a mérvadó nem pedig a lövedéké.Így könnyen kitalálható,hogyha túl kis átmérőjű lesz a ez a mag(hogy azonos energiát kisebb felületen adjon át) akkor a tömege lesz kevés(ugye végtelen hosszú nem lehet mert el kell férnie a lövedék köpenye alatt)az pedig azt jelenti,hogy a mozgási energiája is kicsi lesz hisz sebesség nem nő.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Van két "kis" tévedésed!A mellények védelmi képessége a torkolati energiára vannak méretezve azaz nincs hatás a lőtavnak és az abból eredő veszteségnek.Igen ez azt jelenti,hogy egy LvL IV plate 1 cm-ről is megállítja a 39M páncéltörő lőszert.

Jahm, ez igaz.
De ha nagyobb távolságról lősz mondjuk egy III-as mellényre, akkor már van jelentősége, hogy ha az egyik még átviszi, a másik meg már olyan távolságon nem.
Azt meg majd meglátjuk, hogy a 6.8x51-es átviszi-e acél penetrátorral a IV-est. Biztos nem vagyok benne, de erősen úgy vélem, hogy át fogja.

A páncél(vagy esetünkben)plate átütésnél tök mind1 a lövedék átmérője hisz nem a kövedék hanem csak az acél vagy bármilyen keményfém mag üti vagy nem üti át a páncélt(itt plate).Ebből következik,hogy az átütésnél ennek a magnak a tömege és felülete lesz a mérvadó nem pedig a lövedéké.Így könnyen kitalálható,hogyha túl kis átmérőjű lesz a ez a mag(hogy azonos energiát kisebb felületen adjon át) akkor a tömege lesz kevés(ugye végtelen hosszú nem lehet mert el kell férnie a lövedék köpenye alatt)az pedig azt jelenti,hogy a mozgási energiája is kicsi lesz hisz sebesség nem nő.

Már hogyne nőne a sebesség? A 6.8x51-esnek nagyobb a sebessége, mint a 7.62x51-esnek. Magának a lövedéknek, így a penetrátornak is. Tehát, kisebb átmérő, nagyobb sebesség. Ezt a nagyobb sebességet "örökli meg" aztán a penetrátor a becsapódáskor. Ami szintén kisebb átmérőjű lesz, de az energiája a nagyobb sebesség miatt nem lesz kisebb, mint a 7.62-es azonos arányú penetrátorának. Tehát azonos energia kisebb átmérő mellett=nagyobb áthatolóképesség.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 396
120 661
113
Jahm, ez igaz.
De ha nagyobb távolságról lősz mondjuk egy III-as mellényre, akkor már van jelentősége, hogy ha az egyik még átviszi, a másik meg már olyan távolságon nem.
Azt meg majd meglátjuk, hogy a 6.8x51-es átviszi-e acél penetrátorral a IV-est. Biztos nem vagyok benne, de erősen úgy vélem, hogy át fogja.



Már hogyne nőne a sebesség? A 6.8x51-esnek nagyobb a sebessége, mint a 7.62x51-esnek. Magának a lövedéknek, így a penetrátornak is. Tehát, kisebb átmérő, nagyobb sebesség. Ezt a nagyobb sebességet "örökli meg" aztán a penetrátor a becsapódáskor. Ami szintén kisebb átmérőjű lesz, de az energiája a nagyobb sebesség miatt nem lesz kisebb, mint a 7.62-es azonos arányú penetrátorának. Tehát azonos energia kisebb átmérő mellett=nagyobb áthatolóképesség.
Mondjuk a five-seven is ezen az elven működő kaliber.

De amúgy, hogy a hármas szintű kevlárt hogy üti át irrelevánsnak tartom mivel ott tartunk, a védőmellény tervezésben a mozgékonyság győzött és csak lvl IV standalone kerámiákat használnak a létfontosságú szervek védelmére. Szóval a régi lvl 3A mellények kezdenek kikopni vagy pedig a kerámia betét cseréjével 4A-k lesznek.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 396
120 661
113
Nem tudom milyen 8 évről van szó?
Ami én tudok az az hogy a NGSW project győztesét 2023 ban hirdetik ki és kezdik el gyártani a kiválasztott fegyvert és hogy mind az M4 mind az M249 utódját egy gyàrtótól.akarják rendelni
Akkor lehet félreértettem és az egész projekt 8 éves lefutású?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Szerintem félreértetted.
A hangtompító nem csökkenti a visszarugást.
Úgy reklámozzák hogy "reduced gas blowback" ami annyit tesz hogy csökkenti a lövész arcába visszajutó elég egészségtelen lőpor gázokat.


No, valószínűleg ezekből állt össze, de csak a fejemben, hogy az MCX Spear hangtompítója speciálisan visszarúgáscsökkentőre lett tervezve, pedig valószínűleg csak annyira csökkenti, mint bármely más hangtompító is:

https://www.gemtech.com/silencers-do-more

"A silencer traps the explosive gas leaving the barrel after the bullet; by trapping this gas the shooter has less felt recoil. After training the shooter will no longer anticipate recoil allowing better control of the weapon."

https://www.textronsystems.com/our-...on-systems-leads-experienced-team-selected-us

"It also incorporates advanced suppressor technology to reduce the firing signature and improve controllability."

https://modernfirearms.net/en/assault-rifles/u-s-a-assault-rifles/ngsw-r-sig-mcx-spear-2/

"As a result, special type of sound suppressor is a must for these weapons, to help to attenuate “magnum” level muzzle blast and tame recoil."


Mondjuk a five-seven is ezen az elven működő kaliber.

Yep.

De amúgy, hogy a hármas szintű kevlárt hogy üti át irrelevánsnak tartom mivel ott tartunk, a védőmellény tervezésben a mozgékonyság győzött és csak lvl IV standalone kerámiákat használnak a létfontosságú szervek védelmére. Szóval a régi lvl 3A mellények kezdenek kikopni vagy pedig a kerámia betét cseréjével 4A-k lesznek.

Sisakból viszont még nincs IV-es, csak IIIA-s és III-as. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 396
120 661
113
No, valószínűleg ezekből állt össze, de csak a fejemben, hogy az MCX Spear hangtompítója speciálisan visszarúgáscsökkentőre lett tervezve, pedig valószínűleg csak annyira csökkenti, mint bármely más hangtompító is:

https://www.gemtech.com/silencers-do-more

"A silencer traps the explosive gas leaving the barrel after the bullet; by trapping this gas the shooter has less felt recoil. After training the shooter will no longer anticipate recoil allowing better control of the weapon."

https://www.textronsystems.com/our-...on-systems-leads-experienced-team-selected-us

"It also incorporates advanced suppressor technology to reduce the firing signature and improve controllability."

https://modernfirearms.net/en/assault-rifles/u-s-a-assault-rifles/ngsw-r-sig-mcx-spear-2/

"As a result, special type of sound suppressor is a must for these weapons, to help to attenuate “magnum” level muzzle blast and tame recoil."




Yep.



Sisakból viszont még nincs IV-es, csak IIIA-s és III-as. ;)
De azt eddig is átlőtte a mostani lőszer, mivel nem az a feladata, hogy a karabélylőszerektől védjen hanem a repeszektől és egyéb hulló redvától.
 
  • Tetszik
Reactions: endre