Haditechnikai makettek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Mi a véleményetek a festék spraykről?
Attól függ, mennyit makettezel. Kevés használathoz ecset helyett szebb végeredményt ad, sok makettnél szerintem nem gazdaságos, olcsóbb egy kompresszor-retuspisztoly kombó + a sima festék ára, ha sok színt kell festeni, és több makettet készítesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 366
113
Valakinek van ötlete, hol lehet 1:350-es Zumwalt készletet találni? Konkrétan a világon sehol nem tudok egyet felhajtani
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 172
113
Mire gondolt a költő?


"...70-es években, Magyar légierőben szolgáló MiG 21 vadászgép korhűen összerakva gyűjtőknek, repülést szeretőknek eladó..."

70_evek_Magyar_MIG21_vadaszgepe_698181881171790.jpg


70_evek_Magyar_MIG21_vadaszgepe_882791881172257.jpg


70_evek_Magyar_MIG21_vadaszgepe_156951881172092.jpg


MiG-21SzMT, magyar felségel, az egyik Delfinünk oldalszáma és az F-35-ösöket idéző, pozitív fékszárny (flaperon?) kitérítés így együtt nagyon érdekes.

 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
A Magyar Néphadseregnek nem volt légierő haderőneme. A honi légvédelmi haderőnemnek volt vadászrepülő fegyverneme. Magyar MiG-21SzMT típus nem létezett. Igen, a 378 oldalszámú repülőgép pedig az L--29 Delfin volt.
Amúgy nagyon szép makett, tökéletes munka. 75.000 Ft kb. reális ár.
Ez az 1:48 méretarányú MiG-21MF viszont létezett.
Mig_21_MF_1_48_280191889745479.jpg

Mig_21_MF_1_48_281101889745586.jpg

Mig_21_MF_1_48_288001889745396.jpg

Ára 15.000 Ft, ami nagyon is kedvező, sokal többet ér.
 

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
Mire gondolt a költő?


"...70-es években, Magyar légierőben szolgáló MiG 21 vadászgép korhűen összerakva gyűjtőknek, repülést szeretőknek eladó..."

70_evek_Magyar_MIG21_vadaszgepe_698181881171790.jpg


70_evek_Magyar_MIG21_vadaszgepe_882791881172257.jpg


70_evek_Magyar_MIG21_vadaszgepe_156951881172092.jpg


MiG-21SzMT, magyar felségel, az egyik Delfinünk oldalszáma és az F-35-ösöket idéző, pozitív fékszárny (flaperon?) kitérítés így együtt nagyon érdekes.

75.000Ft jól látom? Ez valami vicc akar lenni remélem. Ha ilyen árakon mennek felmondok és makettépítésből leszek milliomos pár hónap alatt.
 
  • Hűha
Reactions: enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 838
113
Mire gondolt a költő?


"...70-es években, Magyar légierőben szolgáló MiG 21 vadászgép korhűen összerakva gyűjtőknek, repülést szeretőknek eladó..."

70_evek_Magyar_MIG21_vadaszgepe_698181881171790.jpg


70_evek_Magyar_MIG21_vadaszgepe_882791881172257.jpg


70_evek_Magyar_MIG21_vadaszgepe_156951881172092.jpg


MiG-21SzMT, magyar felségel, az egyik Delfinünk oldalszáma és az F-35-ösöket idéző, pozitív fékszárny (flaperon?) kitérítés így együtt nagyon érdekes.


R-3R sem volt nálunk rendszerben, vagy igen?
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
R-3R sem volt nálunk rendszerben, vagy igen?
R-3R lokátor irányítású rakéta volt, de csak a Bisz változatokhoz.
Általában egy nagyon jól elkészített makett a dobozos ár akár 8-10×-se is lehet.
Ennek a makettnek az eredeti dobozos ára min. 10.000 Ft körül van.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

obsitos szkv

New Member
2021. január 15.
10
11
3
Kérdezek!
Mit építsek elsőnek?
Soha nem csináltam és sniceren meg tűreszelőn kívül valószínűleg semmim nincs hozzá. Tapasztalatom Matchbox restaurálásban és saját ízlés szerinti átalakításban van.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 347
113
Kérdezek!
Mit építsek elsőnek?
Soha nem csináltam és sniceren meg tűreszelőn kívül valószínűleg semmim nincs hozzá. Tapasztalatom Matchbox restaurálásban és saját ízlés szerinti átalakításban van.
Én felnőtt koromban kezdtem újra a közepes kézügyességemmel, nem túl nagy elvárásokkal.
Az első projekt az F-117 volt fekete kartonpapírból, úgy, hogy a méreteket 1/72-es modellről vettem le hagyományos tolómérővel...
Utána jött az Italeri Szu-32-es, majd a Kamov Ka-50-es, nyitott futókkal, festve, maszkolva meg minden.
Ezek sikerültek a legjobban!
Készült még pár: MiG-15, -29, Szu-7, -25, EF-2000, Mirage-2000
A Rafale-t, MiG-31-et már zárt futókkal, függesztmények nélkül - aerodinamikailag ugye tisztán - meg már festetlenül készítettem el.
Oszt' azokat rontottam el...:confused::eek:

Szóval szerintem kezd valami minőségi gyártótól származó egyszerű alakúval; MiG, Szuhoj "kályhacsövek", meg Mirage-ok, semmi "ágasbogasság", meg dupla svanc, nyitott futók. 1/72-ben - a kisebbek nem is mutatósak, sokszor aránytalanok, meg túl picik a "töppedt" ujjakhoz.;)
Meg lesz a sikerélményed, aztán jöhetnek a bonyolultabbak (szögben álló szárnyak, vezérsíkok, koaxiális rotorok, Lenin-díjas MiG-23-as főfutómű stb.)
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
Kérdezek!
Mit építsek elsőnek?
Soha nem csináltam és sniceren meg tűreszelőn kívül valószínűleg semmim nincs hozzá. Tapasztalatom Matchbox restaurálásban és saját ízlés szerinti átalakításban van.
Szerintem egy olcsóbb, nem túl bonyolult makettel kezd el. Szerszámok: ne használj sniccert, helyette lehet kapni nem túl drágán makettező kést, amelyhez vannak betétek. De lehet kapni komplett szerszám kittet, amiben az alap szerszámok benne vannak. Ecsetek, 2-féle az elején elég.
 
  • Tetszik
Reactions: obsitos szkv