Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

S

speziale

Guest
Azzal mondjuk pont kilövi a Leopárd 1-et 1960-ban és 2020-ban is :D
ja ha eljut odáig...de valószínűbb, hogy egy Hesh már rég szétszedte volna azt a t55-öt...ezért nem ártana megnézni, hogy milyen cuccok voltak abban a Leo1-ben...
szerintem ha nem akarnád mindenáron azt bizonygatni, hogy a Leo volt itt az überszar hk, hanem elgondolkodnál azon, hogy a németek mire optimalizálták (ami azért eléggé átjön, ha összeveted abban az amcsis anyagban lévő tankok felszerelését meg tulajdonságait) akkor előrébb juthatnánk
(és nem...ezzel nem azt mondom, hogy a Leo1 volt a legnagyobb faszaság...csupán azt, hogy más harcászati elvek alapján máshova lett balanszolva mint a T55/T62 sorozat...emiatt egy kiragadott paraméter alapján megítélni elég hülyeség)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 057
113
l az ellenség meg passziv módban 2000 méterre
A T-80B rendszere ezt tudja:
A tartály típusú céltábla maximális azonosítási távolsága az aktív csatornában 1300 méter, a passzív csatornában pedig 850 méter, legfeljebb 0,003 lux fényerőnél.

A Leopárd 1A5 rendszere mekkora LUX szám mellet lát el 2000 méterre?
Mert a németeknél a kutya ilyen helyeken van elásva, álltalában.
 
M

molnibalage

Guest
Képzeld el azt a taktikai helyzetet,hogy te éjszaka aktív modban 1300 méterre,passzív modban 850méterre látsz el az ellenség meg passziv módban 2000 méterre azzal megfejelve,hogy az ő éjszakai tűzvezetésének pontossága 100%-ban megegyezik a nappalival a tiéd meg visszaesik T-55 szintre(semmilyen távmérés nincs csak távmerő hiperbola,nincs se ballisztikai számítógép se digitális tűzvezető rendszer).
Ja, persze, mert a harckocsi tök önállóan harcol és senki nincs aki figyelmeztesse arra, hogy jön valaki...
Pl. a radaros BMP változat a BRM-1K.
Szegény hülye szovjet hk-k csak ülnek és várják, hogy kilőjék őket a gaz impik.

ve_sct_brm-1k_p07.jpg


Valahol cuki, hogy az összaderőnemiség és az szervezeti felépítés csak akkor érv nálad, ha hiányzik belőle század szinten 10%.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 139
113
A T-80B rendszere ezt tudja:
A tartály típusú céltábla maximális azonosítási távolsága az aktív csatornában 1300 méter, a passzív csatornában pedig 850 méter, legfeljebb 0,003 lux fényerőnél.

A Leopárd 1A5 rendszere mekkora LUX szám mellet lát el 2000 méterre?
Mert a németeknél a kutya ilyen helyeken van elásva, álltalában.
Sehol nem találtam ilyet.De az biztos,hogy a német 2. generaciós éjjellátó minimum ugyanazt tudta mint a szovjet 1. generácios.Mert igen,a T-80-ban még 85-ben is csak 1. generációs éjjellátó volt.Na ez az a dolog ahol keresheted az dlasott kutyádat.
Vagy azt gondolod,hogy a szovjet mikroelektronika jobb volt a németnél és azonos generációjú éjjellátókból jobbat csinált,de rendesek voltak és meghagyták az aktiv módot?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 139
113
Ja, persze, mert a harckocsi tök önállóan harcol és senki nincs aki figyelmeztesse arra, hogy jön valaki...
Pl. a radaros BMP változat a BRM-1K.
Szegény hülye szovjet hk-k csak ülnek és várják, hogy kilőjék őket a gaz impik.

ve_sct_brm-1k_p07.jpg


Valahol cuki, hogy az összaderőnemiség és az szervezeti felépítés csak akkor érv nálad, ha hiányzik belőle század szinten 10%.
Ja mert a német harckocsi is egyedül harcol...
Ez már tényleg az allja.Nézd meg kérlek,hogy milyen szinten és hány BRM1K-volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 139
113
Az A5 hőképalkotóval van felszerelve, ott nem számít az ambiens fény vagy a sugárvető fénye, mert a céltárgyak saját sugárzását érzékeli.
Én ugy tudom csak éjjellatója volt az EMES 18-nak.A Leopard 2 EMES 15-je is csak 85-ben kapott hőkamerát.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 057
113
Sehol nem találtam ilyet.De az biztos,hogy a német 2. generaciós éjjellátó minimum ugyanazt tudta mint a szovjet 1. generácios.Mert igen,a T-80-ban még 85-ben is csak 1. generációs éjjellátó volt.Na ez az a dolog ahol keresheted az dlasott kutyádat.
Vagy azt gondolod,hogy a szovjet mikroelektronika jobb volt a németnél és azonos generációjú éjjellátókból jobbat csinált,de rendesek voltak és meghagyták az aktiv módot?

A T-80U-k nem játszanak, mert volt amelyiknek hőkamerája volt.
A T-80B-t nézzük mert az éjjellátó.
Erre kérdeztem, hogy mit tudtak a német éjjellátók?
Erre jön az, hogy a németek már hőkamerát használtak. Így fasza beszélgetni :)
Okés, elterjedtebb volt a NATO-ban a hőkamera, de azért basszus, mindig úgy hozzátok a peremfeltételeket, hogy nektek jó legyen.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Én ugy tudom csak éjjellatója volt az EMES 18-nak.A Leopard 2 EMES 15-je is csak 85-ben kapott hőkamerát.
Az egész EMES 18-nak az az értelme, hogy a Leopard 2 EMES 15-ös hőképalkotójának és tűzvezető rendszerének képességeit rendszeresítsék a Leopard 1 állományon.
A Leo 1 A5 a hidegháború legvégén jött a képbe és elenyésző darabszámban.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 139
113
A T-80U-k nem játszanak, mert volt amelyiknek hőkamerája volt.
A T-80B-t nézzük mert az éjjellátó.
Erre kérdeztem, hogy mit tudtak a német éjjellátók?
Erre jön az, hogy a németek már hőkamerát használtak. Így fasza beszélgetni :)
Okés, elterjedtebb volt a NATO-ban a hőkamera, de azért basszus, mindig úgy hozzátok a peremfeltételeket, hogy nektek jó legyen.
Játszhatjuk azt,hogy játszik a hőkamerás T-80UK de abból marginális számban készült tekintve,hogy parancsnoki változat.Érzed a különbséget aközött,hogy minden Leopard 2 és minden Leopard 1A5 hőkamerás volt szemben azzal,hogy kizárólag a T-80UK-nak volt hőkamerája.Nem csúsztatás a reszünkről csak nem létezett hőkamera nélküli Leopard 1A5 és Leopard 2.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 057
113
Leopard 2 és minden Leopard 1A5 hőkamerás volt szemben azzal,hogy kizárólag a T-80UK-nak volt hőkamerája.Nem csúsztatás a reszünkről csak nem létezett hőkamera nélküli Leopard 1A5 és Leopard 2.

Elárulod nekem, hogy ez a hidegháború melyik részében volt így?
Csak mert az alapján amit én találtam 1984-1987 között építették át a Leopárd2A0/A1 változatokat A2-re, ekkor került be a hőkamera a PZB200 helyére.
Az A3-at meg szintén 1984-től gyártották.
A Leopárd 1 hőkamerás időpontját még keresem.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 4082

Guest
Elárulod nekem, hogy ez a hidegháború melyik részében volt így?
Csak mert az alapján amit én találtam 1984-1987 között építették át a Leopárd2A0/A1 változatokat A2-re, ekkor került be a hőkamera a PZB200 helyére.
Az A3-at meg szintén 1984-től gyártották.
A Leopárd 1 hőkamerás időpontját még keresem.
83tól kapja meg az emes 18at.
87ben kezdik átépíteni a korábbi verziókat A5re.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 4082

Guest
Játszhatjuk azt,hogy játszik a hőkamerás T-80UK de abból marginális számban készült tekintve,hogy parancsnoki változat.Érzed a különbséget aközött,hogy minden Leopard 2 és minden Leopard 1A5 hőkamerás volt szemben azzal,hogy kizárólag a T-80UK-nak volt hőkamerája.Nem csúsztatás a reszünkről csak nem létezett hőkamera nélküli Leopard 1A5 és Leopard 2.
És azt is játszhatnánk, hogy nem úgy vesszük a nyugati tankokat, hogy pl a leo2A0 képességeit az alapján határozzuk meg, hogy mit tud az A7+
Vagy a Leo1A5 képességeit nem haluzzuk be a Leo1 képességei helyére.
Vagy esetleg ha így játszunk akkor felteheted magadnak a kérdést, hogy mire ment volna a lézertávmérős ballisztikai számítógépes T55ötök ellen a nato 58ban...
Mert most ezt a szintet nyomod.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 267
8 192
113
Szorgalmasan olvasom a hozzászólásokat, bár nem a szívem csücske a T-55 (viszont egyszer készítettem egy Leopard 1A2 makettet, tehát szagértőnek nevezem magam), viszont legalább nem szólok bele a műszaki dolgokba - és ezt kérem étékelni. De engem igazából a harckocsik harctéri alkalmazása érdekelne (taktika, harceljárások, hogyan gondolkodnak az oroszok, hogyan a németek, amerikaiak stb.), valahogy úgy, mint amilyen a kurszki csatáról folytatott eszmecsere volt. Uff
 
M

molnibalage

Guest
Elárulod nekem, hogy ez a hidegháború melyik részében volt így?
Csak mert az alapján amit én találtam 1984-1987 között építették át a Leopárd2A0/A1 változatokat A2-re, ekkor került be a hőkamera a PZB200 helyére.
Az A3-at meg szintén 1984-től gyártották.
A Leopárd 1 hőkamerás időpontját még keresem.
Meg olyan cuki, ahogy a sokezer darabok T-xx szériákkal szemben jön a marginálisan pöcsmennyiségű hk-kal...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 207
113
Játszhatjuk azt,hogy játszik a hőkamerás T-80UK de abból marginális számban készült tekintve,hogy parancsnoki változat.Érzed a különbséget aközött,hogy minden Leopard 2 és minden Leopard 1A5 hőkamerás volt szemben azzal,hogy kizárólag a T-80UK-nak volt hőkamerája.Nem csúsztatás a reszünkről csak nem létezett hőkamera nélküli Leopard 1A5 és Leopard 2.
Plusz ezidőben már az amcsi M60A3 is hőkamerás,az M1 meg alapbol.
Azonkivűl nincs számitásba véve,olyan apróság,hogy összfegyvernemi harc és maga a rovat cime-a hk harcászat......41ben a németek fő tipusa a Pz.III,ami szemből nem tudta kilőni sem a T34,sem a KV-I tipusokat,de azért ők eljutottak mégiscsak valahogy Moszkváig......
Ha csak a hk vs hk viszonylatot vesszük figyelembe,akkor a 80as években az orosz harcelektronika már hátrányban van.De a csúcs tipusaik védelme meg előnyben.Alighanem áttörtek volna a nyugati hk-kon (legalábbis az északi sik vidéken.Kasseli hegyvidéken már nem biztos).De alighanem erről a nyugatiak is tudtak,ezért fenemőd sokféle furmányt eszeltek ki a megállitásukra.Pl MLRS,gyorstelepitésű hk aknazár,kazettás bomba,AH64 és egyebek.Csakhát az oroszok sem kizárólag hk-kal mentek volna.....tüzérségi támogatás,csapatlégvédelem,front légierő.(kprabeli vicc-Két orosz páncélos tábornok beszélget Párizsban a háború után.Az egyik kérdi a másikat-Te,és a légiháborút ki nyerte?).Csakhát atomtöltetek is voltak.Qrvasok.Tökmindegy,kinek volt jobb hk-ja......
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 139
113
Elárulod nekem, hogy ez a hidegháború melyik részében volt így?
Csak mert az alapján amit én találtam 1984-1987 között építették át a Leopárd2A0/A1 változatokat A2-re, ekkor került be a hőkamera a PZB200 helyére.
Az A3-at meg szintén 1984-től gyártották.
A Leopárd 1 hőkamerás időpontját még keresem.
Leopard 1A5 és Leopard 2A4 innentől van hőkamera tudtommal bár Avtomat nem ezt írta.

De ha utánanezel a német passzív éjjellátóknak akkor azt látod,hogy 1200-1500 métert tudtak.

A 70-es évek közepétől óriási elektronikai hátrányban voltak harckocsik terén is a szovjetek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 139
113
És azt is játszhatnánk, hogy nem úgy vesszük a nyugati tankokat, hogy pl a leo2A0 képességeit az alapján határozzuk meg, hogy mit tud az A7+
Vagy a Leo1A5 képességeit nem haluzzuk be a Leo1 képességei helyére.
Vagy esetleg ha így játszunk akkor felteheted magadnak a kérdést, hogy mire ment volna a lézertávmérős ballisztikai számítógépes T55ötök ellen a nato 58ban...
Mert most ezt a szintet nyomod.
Mikor hazudtam Leopard 1A5 képességet sima Leopard1-be?De a Leopard 2A0-at sem értem.