Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 057
113
83tól kapja meg az emes 18at.
87ben kezdik átépíteni a korábbi verziókat A5re.
Én a német wikin azt találtam, hogy 1986-tól 1992-ig építették át a Leopárd 1-eket A5 verzióra.
Ha ezt össze nézzük a Leopárd 2A2/3 adataival akkor az jön ki, hogy 1986 előtt biztosan nem volt hőkamera a Leopárd 1A5-ön.
És 1986 után is csak pár száz db-on a hidegháború végéig.
(1986-1992-ig 1225 db lett átépítve)

A Leopárd 2 esetén az az érdekes, hogy az 1988-utáni megerősített páncélzatúból 1989-1992 között mindössze 325 db készült.
Mondjuk ebben az is szerepet játszott, hogy elkezdték az első szériás tankokat átépíteni (1988-1995) az új A4 szabványra.
380 db A0
750 db A1 készült 1984-ig. Ezeken csak a PZB200-as éjjellátó volt, hőkamera nem.


Innentől kezdve megint aktuális a német éjjellátós kérdésem, szerintem....
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hol?Idézd(tudod egész kontextust ne csak félmondatot ahogy szoktad)!Vagy fogd be a szád mert már vérlazító amit művelsz!
Vérlázító? Ugyan drága bogaram ezek után te jobb lenne ha nem beszélnél vérlázítóról:
Elmagyarázom az írott szöveg logikai felépítéset, mert lathatóan nem érted.
A betűk csoportja a szó, a szavak csoportja a mondat a mondatok csoportja a mondanivaló.Ez a fajta tagolása az írasnak központozási jelekkel történik és a közérthetőséget szolgálja nem pedig arra való,hogy a tagokat külön egymás nélkül értelmezd.Tehát amikor egy többmondatból álló összefüggő szöveget olvasol akkor az egészet egyben kell értelmezni nem mondatonként és pláne nem mondatrészenként.
Ez a te szinted, meg a folyamatos csúsztatás, és a deanyugatijobb hiszti
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 139
113
Én a német wikin azt találtam, hogy 1986-tól 1992-ig építették át a Leopárd 1-eket A5 verzióra.
Ha ezt össze nézzük a Leopárd 2A2/3 adataival akkor az jön ki, hogy 1986 előtt biztosan nem volt hőkamera a Leopárd 1A5-ön.
És 1986 után is csak pár száz db-on a hidegháború végéig.
(1986-1992-ig 1225 db lett átépítve)

A Leopárd 2 esetén az az érdekes, hogy az 1988-utáni megerősített páncélzatúból 1989-1992 között mindössze 325 db készült.
Mondjuk ebben az is szerepet játszott, hogy elkezdték az első szériás tankokat átépíteni (1988-1995) az új A4 szabványra.
380 db A0
750 db A1 készült 1984-ig. Ezeken csak a PZB200-as éjjellátó volt, hőkamera nem.


Innentől kezdve megint aktuális a német éjjellátós kérdésem, szerintem....
85-ben kezdték a T-80U gyártását...
Éjjellátóra meg megkaptad fentebb a választ passzív módban 1200-1500 méter(írnak forrasok 2000 métert is).De az mindenesetre mervadó,hogy ezek passzív rendszerek voltak.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Én a német wikin azt találtam, hogy 1986-tól 1992-ig építették át a Leopárd 1-eket A5 verzióra.
Ha ezt össze nézzük a Leopárd 2A2/3 adataival akkor az jön ki, hogy 1986 előtt biztosan nem volt hőkamera a Leopárd 1A5-ön.
És 1986 után is csak pár száz db-on a hidegháború végéig.
(1986-1992-ig 1225 db lett átépítve)

A Leopárd 2 esetén az az érdekes, hogy az 1988-utáni megerősített páncélzatúból 1989-1992 között mindössze 325 db készült.
Mondjuk ebben az is szerepet játszott, hogy elkezdték az első szériás tankokat átépíteni (1988-1995) az új A4 szabványra.
380 db A0
750 db A1 készült 1984-ig. Ezeken csak a PZB200-as éjjellátó volt, hőkamera nem.


Innentől kezdve megint aktuális a német éjjellátós kérdésem, szerintem....
Nem fogsz rá választ kapni, mert a leopard 1 alap verziója is simán érzékelte a klingon bird of prayeket 100 millio kellikanról
 
  • Vicces
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 139
113
Vérlázító? Ugyan drága bogaram ezek után te jobb lenne ha nem beszélnél vérlázítóról:

Ez a te szinted, meg a folyamatos csúsztatás, és a deanyugatijobb hiszti
Mondom,idézd!Hol hazdudtam!Eddig csak a rágalmazas megy.Amikor meg számonkérlek jön a mellebeszéles.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 057
113
Jah és mielőtt elő jön valaki a német hőkamera felsőbbrendűségével, a német wikipedia leírja, hogy a lézertávmérő Hughes a hőkamera Texas Istruments licenc a Leopard 2-ben..... ;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 139
113
Én a német wikin azt találtam, hogy 1986-tól 1992-ig építették át a Leopárd 1-eket A5 verzióra.
Ha ezt össze nézzük a Leopárd 2A2/3 adataival akkor az jön ki, hogy 1986 előtt biztosan nem volt hőkamera a Leopárd 1A5-ön.
És 1986 után is csak pár száz db-on a hidegháború végéig.
(1986-1992-ig 1225 db lett átépítve)

A Leopárd 2 esetén az az érdekes, hogy az 1988-utáni megerősített páncélzatúból 1989-1992 között mindössze 325 db készült.
Mondjuk ebben az is szerepet játszott, hogy elkezdték az első szériás tankokat átépíteni (1988-1995) az új A4 szabványra.
380 db A0
750 db A1 készült 1984-ig. Ezeken csak a PZB200-as éjjellátó volt, hőkamera nem.


Innentől kezdve megint aktuális a német éjjellátós kérdésem, szerintem....
Ha 86-tól 92-ig 1225 lett átépítve akkor hogyan jött ki a pár 100?Ha arányosítjuk akkor évi 200db-ról van szó.91ig számolhatunk HH-t tehát inkább 900-1000db az a pár száz.Megsúgom,hogy ennyi T-80UK biztosan nem épült összesen!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Na ez vagy te!Nagy szájjal hazugozol amikor számonkérnek meg terelsz...
És azt is játszhatnánk, hogy nem úgy vesszük a nyugati tankokat, hogy pl a leo2A0 képességeit az alapján határozzuk meg, hogy mit tud az A7+
Vagy a Leo1A5 képességeit nem haluzzuk be a Leo1 képességei helyére.
Vagy esetleg ha így játszunk akkor felteheted magadnak a kérdést, hogy mire ment volna a lézertávmérős ballisztikai számítógépes T55ötök ellen a nato 58ban...
Mert most ezt a szintet nyomod.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 139
113
Jah és mielőtt elő jön valaki a német hőkamera felsőbbrendűségével, a német wikipedia leírja, hogy a lézertávmérő Hughes a hőkamera Texas Istruments licenc a Leopard 2-ben..... ;)
Kicsit pongyolán fogalmaz a német wiki.A Zeiss az amerikai Huges alapokon csinálta a hőkamerat nem pedig 1 az 1ben vásarolta azt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 057
113
85-ben kezdték a T-80U gyártását...
Éjjellátóra meg megkaptad fentebb a választ passzív módban 1200-1500 méter(írnak forrasok 2000 métert is).De az mindenesetre mervadó,hogy ezek passzív rendszerek voltak.

Magyarán hőkamera terén a németekhez képes volt 1 év lamaradásuk.....
Az USA-hoz képest több, hiszen onnan vettek kamerát a németek , szóval ott előbb volt, gondolom :D
Az éjjellátóra akkor lenne válasz az 1200 méter ha oda írnád hány LUX fényerősség mellet. Amíg az nincs ott, addig marketing adat, semmi több!

A T-80B éjjellátója passzív módban 850 méter, 0,003 luxnál.

Hold nélküli borult éjszaka (tök sötét) 0,0001 LUX
Hold nélküli tiszta éjszaka (csillagfényes) 0,002 LUX
Holdfényes éjszaka (teliholdig): 0,27-1 LUX
Szürkület : 3,4 LUX

Ez alapján érdekelne, hogy mi német éjjellátó helyzet. Csak mert nem mindegy hány lUX fényerőnél van meg az az 1200 méter nekik passzív módban!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 139
113
Magyarán hőkamera terén a németekhez képes volt 1 év lamaradásuk.....
Az USA-hoz képest több, hiszen onnan vettek kamerát a németek , szóval ott előbb volt, gondolom :D
Az éjjellátóra akkor lenne válasz az 1200 méter ha oda írnád hány LUX fényerősség mellet. Amíg az nincs ott, addig marketing adat, semmi több!

A T-80B éjjellátója passzív módban 850 méter, 0,003 luxnál.

Hold nélküli borult éjszaka (tök sötét) 0,0001 LUX
Hold nélküli tiszta éjszaka (csillagfényes) 0,002 LUX
Holdfényes éjszaka (teliholdig): 0,27-1 LUX
Szürkület : 3,4 LUX

Ez alapján érdekelne, hogy mi német éjjellátó helyzet. Csak mert nem mindegy hány lUX fényerőnél van meg az az 1200 méter nekik passzív módban!
Therefore, AEG developed a passively working device that was able to absorb residual light at night and to amplify it so that it could be recorded with a video camera. This residual light camera still worked reliably in a brightness range of 10 to the power of -4 to 10 lux light intensity. For this purpose, it was equipped with an extremely bright mirror lens telephoto lens and an integrated, highly sensitive video camera. The video image generated was transmitted via cable and displayed on a 120 x 90 mm high-resolution monitor. The monitor was attached to the gunner's place, and the system was supplemented by a control panel. Such a monitor could also be installed for the commander. Theoretically and technically it would have been possible to install monitors at every occupation position and thus allow the entire crew to participate in the observation. Power was supplied via the normal 24 volt on-board voltage.


Mondtam már 2.generaciós német vs 1. generaciós szovjet...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 139
113
Mondjuk ott, hogy a 70es évek közepétől már 2000 mes passzív módot látsz...
Ha erre gondolsz:

"Képzeld el azt a taktikai helyzetet,hogy te éjszaka aktív modban 1300 méterre,passzív modban 850méterre látsz el az ellenség meg passziv módban 2000 méterre azzal megfejelve,hogy az ő éjszakai tűzvezetésének pontossága 100%-ban megegyezik a nappalival a tiéd meg visszaesik T-55 szintre(semmilyen távmérés nincs csak távmerő hiperbola,nincs se ballisztikai számítógép se digitális tűzvezető rendszer)."

Akkor ez nem a 70-es évek közeperől szól(ezt eleve kizárja az,hogy T-80...)Hisz ez volt az előzmény:
"
Új lőszer biztosan lett hozzá,és az L7-es löveg fejlesztése sem állt meg.Az A5 az 85-6-7 és a korábbi A1/2 típusok átalakítása.A löveg huzagolt így betétcső nincs.Nehezen tudom elképzelni,hogy bevállalták a fél torony szétvágását(főleg a tetőn kellett barkácsolni) de hagyták a régi szétlőtt csöveket.
Ettől még nem lesz 125-ös a löveg ez tény,de nem is naradt y 60-as evdk szintjén.Az elektronika olyan szintű fölénye ami ekkor volt az brutális harcászati előnyt jeldntett.Éjszaka egy szovjet tank 85-ben kb vak volt még egy Leopard 2A4-hez képest is nemhogy az A5-tel összehasonlítva.De ott van az éjszakai tűzvezetés pontossága is, 100%-ban megegyezett a nappalivala már a Leopard 1A4-en is.Ellenben az szovjetek tűzvezetése éjszaka sem ballisztiksi számítógéppel,sem lézer rávmérővel(se semmilyennel) nem volt támogatva.Hunter killer képesség először T-80B kizárólag nappal.Folytassam?"
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány