Kérdezném a hozzáértőket.
A radarok, a hajókon lévők is, nem Jam-elhetőek folyamatosan? (Most Ivánék állítólag zavarni tudtak valamennyire a Holland hajón.)
Értem úgy hogy akár repülőeszköz, akár hajó csinál egy nagyon durva elnyomást. Tengeren kb semmi nem akadályozza.
Illetve a EMP töltetek mennyi időre tudják sokkolni a rendszereket? Kb mennyi időre van szükség hogy újra felálljon a hálózat?
Mert ha lehet ilyet, akkor egyből lett egy időablak amiben indíthatóak a hipsz cuccok.
Orakig lehetne a temarol beszelni es oldalak tucatjait teleirni. Azonban a tema pont az amit alapvetoen semelyik oldal nem szeret kiteregetni. Ha tud valamit akkor azert ha meg nem tud valamit akkor azert.
Par kapaszkodo azert akad. Egyreszt a hajok radarjait isarra terveztek hogy valamilyen szintu zavarast kepesek legyenek kezelni. Hogy milyen szintut? Hat azt em kotik az orrunkra. Sot!!! Raadasul ott vannak a csak haboruban hasznalt frekvenciak illetve uzemmodok (tipustol fuggoen melyik vagy mindketto)
A zavarasnak barki is csinalja viszont van egy gyenge pontja. Megpedig hogy a zavaronak "latnia" kell a zavarando radart jelen esetben a hajot. Ezert innentol a hajonak tobb lehetosege is lenne hogy a zavaro gepet leszedje illetve ralojon.
1.) A hajo radarja tudja kezelni a zavarast igy normal uzemmod.
2.) A legvedelmi raketat a "home on jam" uzemmodban lovik ki es az ilyenkor a zavaroadora vezeti ra magat. A zavaras kikapcsolasaval lehet elkeruli a talalatot de nem biztos mert a hajo radarja tovabbra is keresi abban a szektorban a celt ahonnan a zavaras jon. Az az konyen gyorsan befoghatja azt.
3.) Elektrooptikai celkovetest es ravezetest hasznalnak. Ilyen esetben az RF zavaras kutyagumit nem er.
A konkret esetben az oroszoknak halvany fogalmuk sem lehet mit okoztak a holland hajon. Szimplan a remenyeiket vagy a politikai propagandajukat fogalmazhattak meg. Most eleg visszafogottak voltak mert most meg nem irtak hogy a fel szemelyzet felmondott es hazarepult.
Igazan konkretumot akkor tudna BARMELYIK fel is mondani ha a zavaras a tuzvezeto radart erne es igy a celpont mondjuk egy repulo erzekelhetne hogy a befogas megszunt es a tuzvezeto radar ujra "keres" . Azonban erre nem sok esely van (hala Istennek) mert az ilyen radarral valo megvilagitasigen igen provokativ dolog. Nyugaton es az oroszoknal ilyen nem is fordul elo. Ebben a mufajban a kinaiak az egyeduliek akik a tuzvezeto radart bekapcsoljak, de meg ok sem gyakran.
A kulonbozo zavaro berendezeseknek es radar ECCM uzemmodoknak az a nagy rakfenejuk hogy bekeben ezeket nem hasznaljak es csak elesben derul majd ki melyik mukodik es melyik nem. Addig mindket oldal csak talalgat.