Azt tudom, hogy a hiperszonikus fegyvereket nem sokra tartod, ez érződik is a hozzászólásaidban.
Teljesen rosszul érzed. Az agyatlan hype azt, amitől a falnak megyek.
A rakéta elmélet, mozgásuk leírása sohasem volt középiskolás szint, csak úgy olvasgatva nem is nagyon érthető a "hétköznapi" ember számára, főleg ha még olyan extrém körülmények közé kerülnek, mint amiről most próbálunk valami konszenzust létrehozni.
A hiperszonikus fegyverek létrehozása egy nagyon hosszú folyamat része. Lényege, hogy milyen módon lehet ötvözni a hadászati rakéták sebességét a robotrepülőgépek manőverező képességével. Kapisgáljuk a felszínt nagyon kevés információval a tarsolyunkban. Beteszek ide egy hosszabb esszét, érdemes elolvasni.
Kérlek fejtsed ki, hogy magát csak mozgást nézve hol nem igaz a viszonylag egyszerű fizika?
A ballisztikus rakéta rákfenéje a célzás, mert kétszer megy át a rakéta a légkörön, aminek minden paraméterét nem tudod mérni, és így pályát számolni nehézkes. Irányított lövedék esetén persze szuper, mert tudsz korrigálni, de ettől mondja már meg valaki, hogy mitől is a nagy hájp...?
A Pershing II is manőverezett és messze M5 felett megy. Az Sz-300V 30+ éve boldogult vele.
Akkor mag egyesek itt azon fantáziálnak, hogy egy éppen M5 sebességű rakéta, ami majd lejön a légkörbe és talán passzív szakaszában attól majd összefossa magát olyan SAM, ami 3000 m/s meg 4800 m/s-ig van hitelesítve 20-40 km távolságig a paraméter függvényében?
Mi lenne, ha leszoknánk a homályos jelzőkről és valaki SZÁMOKKAL és modellel bizonyítaná ,hogy mi is olyan nagy szám egy HSM és HGV-ben.
Egyesek úgy tesznek, mintha az elfogó rakéták nem tudnak manőverezni...
A HMS és HGV pont azt csinálja, mint a BM anno. Megemeli a szükséges védekezési szintet.
Egy Sz-300PT anno ezeket nem lőtte volna le, de a low level CM-et már igen. Anno a terepkövető CM volt a szintlépés, amivel nem birkóztak meg a SAM-ek.
A 80-as évek végére az Sz-300PT és Psz ezeket is megugrotta és az Sz-300V meg a Pershing II-őt is.
1. A rakéta mozgás egyenletei, erőhatások mind a tömegközépponthoz kötődnek.
Tééééééééééééééééééééééényleg? Egy gépésznek magyarázod? A HTÖ a repülőgépek mozgásának bemutatása erről szól...
De ettől még a tömegközéppont/súlypont paraméterével írod le a test alapvető mozgását és aztán adott pontra még a test forgásából adódó túlterhelést.
Ez semmiben sem befolyásolja amit írtam.
Amikor egy repülőgép fordulni kezd, akkor ott is a pilóta érzi a gyorsulását annak, hogy a gép forog a saját súlypontja körül is és azt, hogy ettől maga a gép, mint tömegpont is mozog.
Innentől kezdve képzeleld, hogy ha ez megváltozik, hogy borul minden.
Nem. Pont az jelenti az irányítást, hogy a saját három tengely körüli mozgással módosítod a repülőeszköz pályát. Nem borul semmi.
Márint azt leszámítva, hogy minden manőverezés növeli a légellenállást is, tehát jobban lassul a rakéta, mint mutattam.
Mi volt a 4. generációs repülőgépek egyik nagy újdonsága? Az instabil állapotra való tervezés.) A repülőgépek szárnyakkal manővereznek, a rakéták a manőverező hajtóművekkel. (Milyen hajtóművekkel is.)
Ez a gépekre ható erős és ahogy repültek SEMMIT NEM VÁLTOZTAT.
Beszarok komolyan mondom. Az instabiliást simán azt jelenti, hogy a gép nem próbál visszatérni az egyensúlyi helyzetbe, és ehhez kell egy FCS.
De ettől pontosan ugyanaz a fizika vonatkozik a gépre.
2. Ki mondta, hogy egy ilyen fegyver mindig a cél irányába indul el. Van elég ideje, távolsága a különböző manőverek végrehajtására. A lényeg a HMZ nagyfokú csökkentése, már ha van.
Megmutattam hogy mennyi energiába került irányváltoztatási.
Innentől fogva nem kellene ezt tudomásul venni...?
Ez pontosan olyan energia igény, mint az, ha egy x kg testet y méter magasra emelsz. Pont. Ezt nem lehet elvarázsolni. Ha irányt változtatsz, energia költsége van. Pont. És ez alapján a "nem cél irányába indul el résznek nagyon komoly következménye van az energiamenzsmentre.
Okkal nem bóklászik semmilyen rakéta, mint gólyafos a levegőben. Mert igen sokba kerül...
3. Egyet mantrázol. Olvasd már el kérlek, mit írtam! Ha időben indítanak rá, akkor game over a támadó rakétának. Ha nincsen elfogó rakéta pozícióban, vagy nincs is, akkor a védelemnek game over.
Egyesek szerint meg nem.
4. Az USA egy szem elhárító rendszere mit is véd? A támadó rakétákat. Magyarán Sprint rakéta a közelben sem lesz nagyobb részt, de ha lenne, akkor az egy rakéta után a 10 MARV + X db csali (esetleg még zavaró is és nem lufi) robbanófejhez sok sikert és ezek tömegesen jönnek. (Nem az Észak-Koreai törpe arzenálról beszélünk).
?????
Semmiféle Sprint rakéta nincs vagy majd 50 éve.
Az egyetlen amerikai ABM site ma Alaszkában van GMD.
Már a Balog Tibi is megmondta "Azt hiszed okos vagy ? Nem vagy az !". Addig amíg valaki azt hiszi magáról , hogy mindent tud addig a tanulási szakaszának elején jár , majd ha tudni fogja milyen keveset is tud(mind ketten tudjuk kiről beszélek) akkor majd belátja -mert meg lesz a tudása ahhoz , hogy belássa- , hogy hülyeségekbe kapaszkodik ! De addig olyan mint a hívők csak a szentírást tudja elfogadni mást nem !
Személyeskedésből feketeöves, jelzők használatából is. Műszaki tartalom 0.
Ilyen módon redukálni lehet a légvédelmi rendszerek területvédő képességét önvédelmi képességé?
Tehát pl egy flottacsoportban a légvédelmi hajók a mai távközök mellet csak önvédelemre lennének képesek? Megszűnne a flottacsoport légvédelmi hajói által képzett egybefüggő egymással átfedesben lévő légvédelmi tűzrendszer?
A rendszertől függően igen.
A 80-as évek beli Patriot is le tudott lőni M3 sebességű BM-et, de kb. ez önvédelmi képesség volt.
Ez a PAC-3 esetén bőven 3000 m/s és az indítókra nézve, amik szét lehetnek szórva.
(Ez 2017 óta óta van a HTÖ-ben.)