Esmered tán a pontos , hiteles költségeket ?filléres eszköz egy HSM-hez képest.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Esmered tán a pontos , hiteles költségeket ?filléres eszköz egy HSM-hez képest.
Elfogy az észérv és jön a személyeskedés !A LEVEGŐBŐL indítható BM az mióta fix, te nagyon te...?
A levegőből indított BM annyira elavult hogy a Rampage az első ilyen kis méretben, és a világ csontig szopja fel a szintén levegőből indított Kinzsált.
Szavak nincsenek ostobasádora.
Ha ez így lenne akkor mi a faxomért ölnek bele a világon dollár milliárdokat !Azt ugye tudod, hogy senkit sem érdekel, mert a világ végéről lesz észlelni, mint egy BM-et, ami messziről jön? Az M5+ sebesség tartásához alsó hangon 30 km magasan kell repülni. 700 km távolság felett van a radarhorizont egy 30 km magasan repülő cél ellen.
Azt ugye tudod, hogy a cél a szárazföldön van és oda le köll jönni. Ahol az elfogó rakéta is tud manőverezni.
A PAC-3-at a fékezésre = manőverezésre képes Tocska és Iszkander ellen tervezték.
Akkor tehát te mit akarsz variálni a profillal...?
Ha a cél védi PAC-3 szintű ABM rendszer a végfázisban ezeket a szarokat PONTOSAN úgy lelövi, mint a BM-eket.
Ahol meg a HSM 30km+ magasan repül, ott úgysem lövi le semmit. Ahogy egy BM-et sem.
Nos, akkor mire is jó megint ez a jelzős rizsázás? Jó lenne, ha esetleg néznéd, hogy mi pl. milyen manőverezésre képes egy SAM, aminek hasznos terhe 0 x km magasan. Ott van referenciának az Sz-300/400 rendszer rakétája és az Sz-200 meg az Sz-75. Nem tűnt fel, hogy a V-755 rakéta 27 km magasan még gyorsul, de ott a MZ vége M3.0 sebességnél? Na, szerinted miért? Mert 2G-s manőverre sem képes már a rakéta.
Na szerinted az Sz-200 rakétája miért áll meg adott magasságánél? Mert kb. 2G az, ami alatt manőverképtelennek mondható egy rakéta.
Na szerinted az Sz-300/400 rendszerek MZ-nél felülről mi a korlát M4+ rakéta sebesség mellett? 25 km tája.
Ezek alapján ne tűnik fel, hogy mekkora BS a manőverező HSM meg HGV és mennyire értelmetlen?
Mondom, a sok természettudományos analfabétá könnyes elhiszi ezt a sok szart. Te is ide tartozol, mert jelek szerint kettő fő fizikai tényezőt sem tudsz összerakni és megérteni, hogy az mit jelent...
A tervezett videó címe asszem meg is van. Hiperszonikus hülyeségek.
És az első 20 oldal után már azt se tudtad ki kivel van és szédültél is ! (irónia és szarkazmus)Tudom, olvassam el az összefoglalót (réges-rég átolvastam)
De tudod ezek is mire képesek? Az AGM-84 felpattanó manővere kemény 4G ha jól emlékszem.
Szóval repülhetsz te 5 Mach-hal 35 km-en, te 3-4G se nagyon fogsz abból a benga szarból kipréselni és interkont hatótávhoz egy HSM is vagy 10-12 tonnás.
Ezt mi a f*sz viszi majd? Ja, kb. 1 dolog tudja és abból is kb. 2-őt talán.
A PII is csak a törést tudta belevinni, és amúgy vicces, hogy beteszel egy 2x2 ábrát, amit ismerek ezer éve. A HTÖ-ben is ott van.Nem akarlak elkeseríteni, de az 1980-as években kifejlesztett P-270 Moskit az egy benga nagy, 5 tonnás, tengerszinten 700 m/s-el repülni képes rakéta volt, amely a végső szakaszban 12 G-s elkerülő manővert tudott végre hajtani.
Ez volt 40 éve az SZU-ban.... Most 2022-van!
Az USA-ban a 80's években meg ott volt a Pershing II amely egy pályaletörésre képes középhatótávolságú ballisztikus rakéta volt.
Ezt tudta az emberiség 40 éve!
Szerinted nem fejlődött azóta a technológia?
Az a baj, hogy te középiskolás fizikával próbálsz megérteni annál sokkal fejlettebb dolgokat.
Igen, semmi értelme az egésznek.@molnibalage Akkor szerinted az is hülyeség volt, hogy az oroszok kifejlesztettéo az Avangardot?
Mrg gondolom az is csak a véletlen műve, és tökre felesleges, hogy pl a legújabb ICBM, amitől jelenleg az egész vipág fosik, az orosz Sarmat képes Avangardot IS szállítani?
Ember..
Tovabbra is csak rizsaAbban van igazsága Molninak, hogy valóban számtalan példa akad arra, hogy adott fegyvertípusok vagy rendszerek esetében számolatlanul költötték a pénzt, időt és energiát, a végeredmény meg lett az, ami. Általában ez mindig utólag derült ki, még abban az esetben is, ha voltak hangok, amelyek már előre jelezték, hogy ez nem feltétlenül lesz nyerő út, de hát a puding próbája az evés.
Ugyanakkor azt sem szabad elfelejteni, hogy egy adott fegyverrendszer fejlesztésének számtalan egyéb pozitív hozadéka is lehet, még akkor is, ha a végeredmény nem teljesen hozza a várt vagy beharangozott reményeket.
A fejlesztések során rengeteg olyan egyéb ismeret, tapasztalat gyűlik össze, amely egy sor egyéb területen később akár bőségesen behozhatja a korábban elköltött pénzeket, ezzel párhuzamosan a hadiipar és a beszállítók is megrendelést, munkát és pénzt keresnek, ami nemcsak effektív gazdasági hasznot eredményez, hanem a munkanélküliség sem növekszik miattuk, illetve a megfelelő szakember gárda is megtartható.
További előnye a dolognak, hogy a riválisokat is rákényszeríti arra, hogy a lépést tartsák, tehát más területekről kényszerít forráselvonásra, gondoljunk csak arra, hogy – maradva a konkrét hiperszonikus támadó fegyvereknél – a rivális nagyhatalom értelemszerűen nem csak adott támadó eszköz fejlesztésével lesz szintén kénytelen foglalkozni, hanem az ellene való védelemre is időt, pénzt és energiát kell fordítania. Nyilván ennek minden, az előzőekben felsorolt, később akár pozitív hozadékával együtt.
A hiperszonikus támadó fegyverek fejlesztése folyamatban van, ez egy ténykérdés, Oroszország, Kína és az USA dolgozik ezen, tehát sem haditechnikai, sem taktikai/stratégiai szempontból nem lehet figyelmen kívül hagyni, még akkor sem, ha teszem azt értelmetlennek/zsákutcának tartja bárki is ezt a fejlesztési utat. Arról persze lehet vitázni, hogy szigorúan véve harcászati-hadászati szempontból ezek a fegyverek hozhatnak-e annyit a konyhára, hogy megéri beleölni egy csomó mindent, de egyelőre a katonai nagyhatalmak úgy döntöttek, hogy igen, tehát nyilván látnak benne rációt.
Nem fogok tudni modelleket és egyenleteket kidolgozni és levezetni azzal kapcsolatban, hogy egy ilyen fegyver bevetési profilja hogyan működik, miben előzi meg a többi korábbi generációt képviselő hasonló eszközöket és melyek a hátrányai, ehhez sem elég szaktudásom, sem elég információm nincs, tehát ezt ne is kérjétek tőlem számon.
Azt viszont nem lehet vitatni – ahogy korábban is írtam már ezt – hogy egy támadó fegyvernél még sosem volt hátrány a nagy sebesség, ebből következően a még nagyobb támadó sebesség sem lesz az.
Kicsit más terület, de a hasonlat talán érthető lesz:
Kína 219 új ICBM rakétasilót épít, méghozzá földrajzi szempontból úgy elhelyezve őket, hogy a hadihajókra telepített amerikai rakétavédelmi rendszerek akkor sem tudnák emelkedő fázisban elkapni a rakétákat, ha előtte kikötnének valamelyik kínai kikötőben. Innentől kezdve Kína „legyártott” 219 elsőrendű stratégiai célpontot, amivel az USA kénytelen foglalkozni, magyarul az amerikai hadászati fegyverek kapnak ennyi új „kötelező” célpontot. A nukleáris hadászat szempontjából sikeres első csapás csak akkor kivitelezhető, ha a megtámadott fél válaszcsapásra alkalmas kapacitását az első csapással kiiktatja a támadó. Azaz tök mindegy, hogy az új kínai ICBM silókban lesznek-e valós atomrakéták, vagy csak üresen pihennek, a lényeg az, hogy a potenciális ellenfél nem végtelen támadó kapacitásának egy jelentős része azonnal le van kötve.
Ugyanilyen logika alapján egy hiperszonikus támadó fegyver esetén (akár stratégiai/hadászati, akár taktikai/harcászati) adott szempontból az előre megsaccolt képesség és fenyegetés is jelentőséggel bír, hiszen ezek ellen vagy kénytelenek komoly védelmi ellenlépéseket kidolgozni, harceljárásokat változtatni, ami ismét pénz, idő és energia plusz erőforrás lekötés, vagy eleve elrettentő erővel bírhat egy potenciális konfliktus kirobbanása esetén. Tehát a fegyverrendszer „hírneve” és a miatta keletkező „aggodalom” máris effektív valós hatást gyakorolhat a riválisra, pedig még be sem vetették az eszközt.
Tehát mielőtt egymás torkának esik mindenki, tudomásul kell venni azt, hogy a hiperszonikus fegyverrendszerek napi realitássá váltak, ezeknek van „sejtett” és van valós katonai potenciálja. Hogy a kettő közül melyik nyom többet a latban, majd a jövő eldönti. Azt viszont a nagyhatalmak már eldöntötték helyettünk is, hogy ezek a fegyverek hadrendbe kerülnek, tehát számolni kell velük.
Engedd mar el ezt a fizikas szoveget, mindenki tudja mar, hogy ez egy gyerekes zoldseg.Logikailag nem illeszkedő dolgokat dobalsz egymásra és s fizikát te is szépen tojod le
Szó sincs erről és a fizikát sem tojom le.Otthonról majd hosszabban kifejtem. De te is csak rizsat tolsz. Most is...
Logikailag nem illeszkedő dolgokat dobalsz egymásra és s fizikát te is szépen tojod le
Nem írtam olyat, hogy átrepül bármi felett is, nem tudom, valakivel összekeversz.Amikor te arról írkalsz, hogy átrepül SAM felett vegytiszta indikátora, hogy te sem érted és csak jelzokben tudsz gondolkodni...
Az, hogy többet tud, harcászatilag nem értelmezhető. 60 eves icbm ellen sincs védelem, csak a GMD specifikusan. Akkor hova kell ez?
Mintha egy kalapccsal kéne egy butorba szoget beverni, de te nm pontosságu robottal csinalod kezd helyett. Kb ennyit jelent egy hsm. Nincs eltérés a végeredményben, s szög meg a butorban lesz. Mert a szög így és úgy is belemegy a fába...
De akkor lesz erről videó, de úgy látom egyesek számára felesleges, mert a hit erős, de még a kozepsulis fizika is magas...
@molnibalage Akkor szerinted az is hülyeség volt, hogy az oroszok kifejlesztettéo az Avangardot?
Mrg gondolom az is csak a véletlen műve, és tökre felesleges, hogy pl a legújabb ICBM, amitől jelenleg az egész vipág fosik, az orosz Sarmat képes Avangardot IS szállítani?
Ember..