• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

• Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
28 975
54 694
113
Raytheon in partnership with Northrop Grumman has been selected to develop the Hypersonic Attack Cruise Missile (HACM) for the U.S. Air Force (USAF).

The Hypersonic Attack Cruise Missile is an air-breathing, scramjet powered munition. Scramjet engines use high vehicle speed to forcibly compress incoming air before combustion, which enables sustained flight at hypersonic speeds – Mach 5 or greater. By traveling at these speeds, hypersonic weapons, like HACM, are able to reach their targets more quickly than similar traditional missiles, allowing them to potentially evade defensive systems.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
15 720
12 324
113
Raytheon in partnership with Northrop Grumman has been selected to develop the Hypersonic Attack Cruise Missile (HACM) for the U.S. Air Force (USAF).

The Hypersonic Attack Cruise Missile is an air-breathing, scramjet powered munition. Scramjet engines use high vehicle speed to forcibly compress incoming air before combustion, which enables sustained flight at hypersonic speeds – Mach 5 or greater. By traveling at these speeds, hypersonic weapons, like HACM, are able to reach their targets more quickly than similar traditional missiles, allowing them to potentially evade defensive systems.

Jobb később, mint soha.

• Tetszik
Reactions: Bubu bocs
M

molnibalage

Guest
9:37-nél már tévedés, csak beletekergetve. Ahol a Zircon vagy bármilyen HGV tud a ritka légkörben manőverezni, ott egy elfogó rakéta is tud.
Ez simán a payload és méret különbségekből adódik.

Amúgy a videó gerince az, amit anno én csináltam meg nekik, az felvizezve kb. A ballisztikus rakétás. Mert egy HSM/HGV szinte majdnem azonos cél. A végfázisban meg főleg. Tehát "nyugaton a helyzet változatlan.":

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
711
1 057
93
9:37-nél már tévedés, csak beletekergetve. Ahol a Zircon vagy bármilyen HGV tud a ritka légkörben manőverezni, ott egy elfogó rakéta is tud.

Amúgy a videó gerince az, amit anno én csináltam meg nekik, az felvizezve kb. A ballisztikus rakétás. Mert egy HSM/HGV szinte majdnem azonos cél. A végfázisban meg főleg. Tehát "nyugaton a helyzet változatlan.":

De legalább lehet plusz pénzt kérni a Kongresszustól.

• Vicces
Reactions: Kim Philby

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
711
1 057
93

Amúgy YouTube videó javaslat a csatornádnak. Csinálj erre egy válaszvideót. Szerintem lenne rá igény.

• Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Amúgy YouTube videó javaslat a csatornádnak. Csinálj erre egy válaszvideót. Szerintem lenne rá igény.
Binkov be fogja ajánlani majd újra a csatimat, ha majd az angol videóm kijött az F-117 vs S-125-ről.
Vele inkább nem rúgnám össze a port, mert ennyit nem ér meg.
Majd amúgy is megcsinálom egyszer a magyar ABM videó remaket, mert az övék erősen megvágott volt és én egy videóban kombinálhatom.
(Már, ha mire ideérnék lesz angol csatornám, mert eddig kiábrándító az egész.)

• Tetszik
Reactions: fishbed

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
6 644
20 444
113
"A hiperszonikus fegyverek két meghatározó tulajdonsága a legalább 5 Mach (körülbelül 6000 km/h) repülési sebesség és a repülés közbeni manőverezhetőség. Ezek a tulajdonságok megnehezítik a hiperszonikus fegyverek észlelését és elfogását, mint akár a hagyományos cirkáló rakétákat, amelyek nagy manőverezhetőségűek, de szubszonikus sebességgel repülnek, vagy a ballisztikus fegyvereket, amelyek hiperszonikus visszatérési sebességet érnek el, de rögzített, kiszámítható pályán repülnek.

A hiperszonikus fegyvereknek két különböző kategóriája van: a Hypersonic Glide Vehicles (HGV) és a Hypersonic Cruise Missiles (HCM). A nehéz tehergépjárműveket egy hordozórakéta tetejére indítják, hasonlóan a hagyományos ballisztikus robbanófejekhez; a rakétától való leválasztás után a küldetés hátralévő részében motor nélküli sikló üzemmódba kapcsolnak. A ballisztikus fegyverekhez képest a szétválás és a visszatérési módba való áttérés sokkal alacsonyabb csúcsponton történik, így a nagy hatótávolságú megfigyelő radarok általi észlelés kevésbé valószínű. Amint elérik a célt, ismételten megváltoztathatják az irányt, hogy elkerüljék a légvédelmi rendszereket. A HCM-ek működési jellemzői a maguk részéről hasonlóak a többi cirkáló rakétáéhoz, bár sokkal nagyobb sebességgel, ami a scramjet hajtóművek használatával érhető el."

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
9 920
26 089
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
10 542
18 978
113