• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Most akkor tételezzük fel, hogy az 50 km magasan 5M-el "plazmalopakodó" hiperszonikus kütyüt felfedezi a ICBM indítást figyelő IR műholdrendszer és átadja a céladatokat a légvédelemnek, ami ezután már követésbe tudja venni és rá tud indítani valamilyen rakétát (Patriot PAC-3, THAAD, AEGIS SM-3). Lehet, több THAAD lesz gyártva mint eddig és kell neki "firmware" frissítés. Szerintem.
Ha ez ilyen egyszerű lenne akkor az USA nem sipítozna és öntene egyszerre ilyen horribilis összegeket a fejlesztésbe hanem csak hátra dőlne ! A Patriot ugye már elvérzett , a AEGIS meg THAAD meg csak papíron bizonyított eddig illetve labor körülmények között ! Éles helyzetben még nem méretett meg egyik se ! Majd ha megmérettetik derül ki mennyi is a valós súlya addig minden csak katalógus adat ! Lásd a mostani konfliktus fejlesztéseit konklúzióit !
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 588
10 320
113
Jó, itt már átmentünk trollkodásba....XD
Igen, tele vannak a légierők ilyen gépekkel, nem pedig F-18-hoz hasonlókkal. LOL
Elképesztő milyen gittrágásra képesek az emberek a kiscsoportos oviban, ha butaságot mondanak.
Véletlenül se mond azt, hogy tévedtél :rolleyes:
Nem. Ez az egész elmélet. Mert egyetlen "hyperszónikus" fegyver sincs rendszerben, de még csapatpróbán sem, sőt prototípus sincs. Csak elméleti kutatások vannak. Senki sem tudja, kinek van igaza. Szerintem.
Mellékesen miben tévedtem?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Most akkor tételezzük fel, hogy az 50 km magasan 5M-el "plazmalopakodó" hiperszonikus kütyüt felfedezi a ICBM indítást figyelő IR műholdrendszer
Már bukott a mutatvány ! 1. Nem 100%os a lefedettség ! 2.Nem minden indul gyorsító fokozattal silóból ! 3.Mi van a légi illetve a tenger alatti indítású eszközökkel ?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Már miért ne?
Van nem egy hőszenzor egy ilyen eszközön, meg besugárzásmérő antenna is akad. A plazmához használt gáz mennyisége szabályozható.
A képlet meg viszonylag egyszerű, ugyanis ha a plazmaburkon belül tudod venni a téged besugárzó EM jelet, az azt jelenti, hogy a frekvenciáját is meg tudod mérni, és tudsz utánállítani pl a gáz mennyiségének szabályozásával.
Ha meg nem érzékeled, hogy besugároztak, az jelentheti azt, hogy a plazmaburok visszavert minden EM sugárzást meg azt is, hogy épp nem sugároznak be.
Duplán nem.Söt,triplán,meg többszörösen.
Hiperszonikus sebességnél már a plazma eloszlás szabályozása is képtelenség.A plazma miatt a rakéta nem érzékel semmit,igy nem tud mihez szabályozni-közben a radar simán változtathat ma már akár impulzusonként is frekit (40 éve van frekiugratásos radar,crotele NG pl már ilyen radarral rendelkezik).IR jelet meg sehogy nem tudja elrejteni.
Nem ok nélkül NINCS a gyakorlatban plazmás lopakodás.Mert a gyakorlatban nem lehet megcsinálni,IR érzékelők miatt meg értelme sincs.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: gafzhu and fip7

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Egy M5-re képes repülő kicsit máshogy néz ki, mint egy F18.

6283h.jpg


Jah, igaz, ez egy rakéta, kéne még rá egy légbeömlő.

357461main_ED04-0082-4_full.jpg


Amúgy a vázolt Iszkander nem egy 50km en vízszintesen repülő hyperszonikus kütyü, hanem ballisztikus rakéta. Vízszintes repülésben kéne rá még valami felhajtóerőt termelő kialakítás na meg jóval hosszabb égésidejű hajtómű.
Az a repülő sokkal inkább egy rakéta főleg , hogy rakéta hajtóműve van ! Míg a Valkyre illetve az Auróra meg csak terv szintjéig jutottak ! Szóval kettőből kettő egyenlő a nagy büdös nullával kedves olvtárs !
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 195
113
Nem. Ez az egész elmélet. Mert egyetlen "hyperszónikus" fegyver sincs rendszerben, de még csapatpróbán sem, sőt prototípus sincs.

A hypersonic weapon is a weapon capable of travelling at hypersonic speed, defined as between 5 and 25 times the speed of sound or about 1 to 5 miles per second (1.6 to 8.0 km/s).

Már az Elbrus-B is 2 km/s környékén hasított, ahogyan ma az Iskander is.
Ezek szolgálatban állnak. Hiperszónikus fegyverek, az Iskander manőverezik is.
A Kinzhal szintén szolgálatban van, elvileg be is vetették. :rolleyes:
Az egyéb BM-ekre ki se térjünk...

Mellékesen miben tévedtem?

Eddig? o_O
Kb. Mindenben :D
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem. Ez az egész elmélet. Mert egyetlen "hyperszónikus" fegyver sincs rendszerben, de még csapatpróbán sem, sőt prototípus sincs. Csak elméleti kutatások vannak. Senki sem tudja, kinek van igaza. Szerintem.
Mellékesen miben tévedtem?
Mind ehhez képest az Oroszok elég sokat bevetettek már kaporföldön ! De ugye a Kindzsal meg az Avangard az nem hypsz fegyver ?

U.i: a Cirkont-ot kifelejtettem !
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 588
10 320
113
Már bukott a mutatvány ! 1. Nem 100%os a lefedettség ! 2.Nem minden indul gyorsító fokozattal silóból ! 3.Mi van a légi illetve a tenger alatti indítású eszközökkel ?
Na most ezeknek a kütyüknek akkor van értelmük, ha hagyományos robbanóanyaggal rendelkeznek, mert különben csak állnak a "raktárban" és várják az atomháborút. Amit senki sem akar. Imigyen az ár/érték arányuk borzasztó. Nem hiába számolták fel Navaho programot az USA-ban meg a szovjet megfelelőjét. A ballisztikus rakéták jóval olcsóbbak. De még azok is extrém drágák hagyományos robbanófejekhez. Még tulajdonképpen az Iszkander/Kindzsál is az. Csak nagyon fontos célokra érdemes használni, egy Patriot üteg sem az, csak presztízscél. Szerintem. Úgyhogy bukott ez a téma egyelőre. Szerintem.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
A hypersonic weapon is a weapon capable of travelling at hypersonic speed, defined as between 5 and 25 times the speed of sound or about 1 to 5 miles per second (1.6 to 8.0 km/s).

Már az Elbrus-B is 2 km/s környékén hasított, ahogyan ma az Iskander is.
Ezek szolgálatban állnak. Hiperszónikus fegyverek, az Iskander manőverezik is.
A Kinzhal szintén szolgálatban van, elvileg be is vetették. :rolleyes:
Az egyéb BM-ekre ki se térjünk...



Eddig? o_O
Kb. Mindenben :D
Cseszd már meg.SRAM is manőverezett,SRAM II meg kvázi ballisztikus módra is képes volt.MIRV visszatérő fejek manővereznek 50 éve-és 25M sebességüek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Mind ehhez képest az Oroszok elég sokat bevetettek már kaporföldön ! De ugye a Kindzsal meg az Avangard az nem hypsz fegyver ?

U.i: a Cirkont-ot kifelejtettem !
Kindzsal nem más,mint egy légi inditású Iszkander-egy harcászati BM.
Avangard és Cirkon nem bevethetőek,kisérleti fejlesztési szakaszban vannak.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 588
10 320
113
Na jó, abbahagyom, ennyi szakértelem meghaladja a felfogásomat. Szerintem nem a ballisztikus rakéták az újdonságok és eme topic témái. Utoljára: még a V1 is hiperszónikus volt az 1940es években.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 195
113

Szerintem normális hangnemben beszélgetünk, szóval ha így folytatod majd a modik cseszegetnek meg téged ;)

SRAM is manőverezett,SRAM II meg kvázi ballisztikus módra is képes volt.MIRV visszatérő fejek manővereznek 50 éve-és 25M sebességüek.
És ez miben mond ellent annak amit írtam, Mr. Felháborodott? o_O
Lásd:
Az egyéb BM-ekre ki se térjünk...
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe and Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Na most ezeknek a kütyüknek akkor van értelmük, ha hagyományos robbanóanyaggal rendelkeznek, mert különben csak állnak a "raktárban" és várják az atomháborút. Amit senki sem akar. Imigyen az ár/érték arányuk borzasztó. Nem hiába számolták fel Navaho programot az USA-ban meg a szovjet megfelelőjét. A ballisztikus rakéták jóval olcsóbbak. De még azok is extrém drágák hagyományos robbanófejekhez. Még tulajdonképpen az Iszkander/Kindzsál is az. Csak nagyon fontos célokra érdemes használni, egy Patriot üteg sem az, csak presztízscél. Szerintem. Úgyhogy bukott ez a téma egyelőre. Szerintem.
Kindzsal egy Iszkander változat,annak van értelme.A gond vele,hogy egyenlőre nincs hozzá elegendő inditó platform.
Az Avangardnak tulajdonképpen semmi értelme.ICBM ugyan azt a célt szolgálja,jóval olcsobban.
Cirkon a kettő között van valahol.Szerintem harcászatilag,hagyományos fejrésszel nincs értelme,túl drága.Atomfejjel meg bevethetetlen.Szerintem
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan and gafzhu

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Na jó, abbahagyom, ennyi szakértelem meghaladja a felfogásomat. Szerintem nem a ballisztikus rakéták az újdonságok és eme topic témái. Utoljára: még a V1 is hiperszónikus volt az 1940es években.
Ha hallgattál volna bölcs maradhattál volna !

V1 ? Hát impulzus hajtóművével , 900-1000m körüli utazó magasságával és 500-600 km/h sebességével inkább a mai robotrepülők egyike volt !