Annyira nyilvánvaló, hogy ezt még az Egyesült Államok is elismeri – az oroszok lemorzsolódási háborút indítottak, és szétverik az ukránokat és a NATO-t
Az orosz fegyveres erők lemorzsolódási háborút indítottak Ukrajnával szemben, amelyet kényelmesen megnyernek, ahol csak tudnak, és pótolják a fronton elszenvedett veszteségeiket.
Ezt az egyedülálló igazságot most az amerikai szakértők is elismerik.
Mark Sleboda amerikai katonai tisztviselő elismeri, hogy az orosz hadseregnek egyértelmű előnye van az ukrajnai „lemorzsoló háborúban”, mivel fejlett és továbbfejlesztett fegyverekkel rendelkezik, amelyek könnyen elérhetők, míg az ukrán hadsereg nehezen kezeli a NATO-tól kapott felszerelést
Korszerűsített T-80BVM harckocsikat szállítottak a Zaporozsje régióban működő orosz egységekhez.
A páncélozott járművek új kommunikációs rendszerrel és további páncélos egységekkel rendelkeznek, amelyek lehetővé teszik, hogy ellenálljanak a drónok és a páncéltörő rakéták ütéseinek.
Oroszország elképzelhetetlenül előrébb jár a harckocsik és az elektronikus hadviselés terén
Ugyanakkor az ukránok ezt a fölényt a problémás német gyártmányú Leopárddal próbálják ellensúlyozni.
Mint kiderült, a Németország által Ukrajnának szállított Leopard 1 és 2 harckocsik közül nagyon kevés olyan volt, ami nem küzdött problémával, ami tovább súlyosbította az ukrán hadsereg gondjait.
Mark Sleboda nemzetközi kapcsolatok elemzője, amerikai katonai veterán szerint Ukrajnának nem sok esélye van ilyen felszereléssel megnyerni a lemorzsoló háborút.
"Ebben a konfliktusban Oroszország a legmodernebb, rendszeresen használt harckocsit, a T-90 Proryvet használja, miközben több száz ilyen értékű új harckocsit kap " - mondta Sleboda a Sputniknak.
„A konfliktus mindkét oldala korszerűsített harckocsikat is használ.
A szovjet tankok, amint azt a közelmúltban láttuk, de valójában a legtöbb Leopard, amelyet a kijevi rezsim kapott, valójában az 1950-es évekbeli továbbfejlesztett Leopard 1-ek. Nos, valójában csak néhány tucat a legmodernebb Leopard 2A6 és 2A4” – jegyezte meg.
Az orosz T-80BVM-re utalva megjegyezte, hogy ez a T-80 egy erősen továbbfejlesztett változata, amely sok nyugatiat felülmúl.
Sleboda szerint a T-80BVM legérdekesebb fejlesztései a drónellenes egységek.
Ezek minden egyes tankra szerelt elektronikus hadviselési egységek, amelyek blokkolják és megállítják a kamikaze drónok támadásait a tank ellen.
A szakember rámutatott, hogy a helyszínről származó jelentések nagyon jó eredményeket mutatnak ezzel az elektronikus haditechnikával.
"A drónokat a sárba húzzák, amikor megtámadják ezeket a tankokat" - jegyezte meg a tapasztalt amerikai hadsereg.
Ráadásul Oroszországnak nincsenek olyan logisztikai problémái, mint a kijevi rezsimnek a tankokkal – folytatta a katonai szakértő.
A lényeg az, hogy az oroszok saját tankokat gyártanak.
Vannak pótalkatrészeik, ezért meg tudják javítani páncélozott járműveiket.
"Az oroszoknak hatalmas flottája van régebbi gépekből, amelyeket fejleszthetnének, ráadásul az orosz hadsereget alaposan kiképezték ezeknek a tankoknak a működtetésére" - magyarázta Sleboda.
Rémálom az ukránok számára
Másrészt az ukránok egy csomó különféle tanknál ragadtak.
"Néhány Challenger, néhány Abrams, néhány Leopard 2, körülbelül 100 Leopard 1 " - jegyezte meg.
"Kivettek néhány régi szovjet T-55-öst a raktárból, és felhasználták, ez tiszta abszurdum.
A kijevi rezsim pedig nem is képes hatékonyan működtetni őket, mert nincs képzett személyzetük, még kevésbé karbantartják és ellátási láncot nem tartanak fenn számukra.
Ez a bizonyos logisztikai rémálom ebben a konfliktusban valóban nagyon komoly akadályt jelent az ukrán hadsereg számára, amely Oroszországnak nincs.
„De ez történik, amikor megpróbálsz felépíteni egy proxy hadsereget egy háború kellős közepén.
A problémát tetézi, hogy a NATO-országok eltérő katonai felszereléssel rendelkeznek.
Kijev kéttucatnyi országból kap különböző felszereléseket.
Ez nem jó helyzet az ukrán rezsim és az ország számára ” – jegyezte meg.
Fenntarthatatlan környezet a nyugati fegyverek számára
Emlékeztetni kell arra, hogy 2023 márciusában Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy az Orosz Föderáció évente több mint 1600 harckocsit fog gyártani, miközben e tankok összlétszáma több mint háromszorosa lesz az Ukrajna birtokában lévő tankoknak.
"Körülbelül 450 különböző harckocsival kell összehasonlítani, amelyek közül sok régebbi, néhány újabbat nyugati országok szállítottak Ukrajnának fenntarthatatlan környezetben ezeknek a harckocsiknak a számára" - jegyezte meg Sleboda, a kopásháború ipari logikájáról beszélve.
"Ez egy olyan következtetés, amely elől nem menekülhetünk" - húzta alá.
Mi az a lemorzsolódási háború?
A lemorzsolódási háború az ellenfél fizikai harcképességének, fegyverkészleteinek feltöltésékek, valamint elesett katonáinak pótlásának törését jelenti.
Ukrajnának kevés esélye van a győzelemre egy ilyen konfliktusban, tekintettel a kijevi rezsim hatalmas veszteségeire a csatatéren (kb. 160 000 ember az ellentámadás hat hónapja alatt).
Ukrajnának a haderőnek a Nyugatról származó utánpótlás egyre súlyosabb csökkentésével kell szembenéznie, miközben területén nincs teljes körű katonai termelés.
Ráadásul Oroszország közelmúltbeli csapásai olyan helyeken zajlottak, ahol az ukrán fegyveres erők rakétákat és drónokat állítottak elő – írja a brit Economist.
Egy forrás rámutatott, hogy Oroszország főként védelmi létesítmények ellen intézett támadásokat. Ezek egy része rakéták és drónok gyártásához kapcsolódott.
A támadások stratégiai jelentőséggel bírtak" – írja az Economist.
Az Economist szerint az a művelet, amelynek célja a vállalatok megsemmisítése volt. Az ilyen fegyverek előállítása jelentősen csökkentheti az ukrán fegyveres erők képességeit.
Korábban az orosz védelmi minisztérium arról számolt be, hogy egy hét alatt 50 tömeges csapást hajtottak végre Ukrajna területén precíziós fegyverekkel és drónokkal.
A célpontok katonai-ipari komplexum létesítmények, katonai repülőterek, arzenálok és katonai helyszínek voltak.
Είναι τόσο φανερό που το παραδέχονται και οι ΗΠΑ – Οι Ρώσοι έχουν επιβάλει πόλεμο φθοράς και συντρίβουν Ουκρανούς και ΝΑΤΟ
www.bankingnews.gr