[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
768
7 698
93
Csak átfutottam a fórum keresőjével a tavaly késő ősszel kezdett "újabb" Avdiivka elleni orosz offenzíva óta hányszor szorult a hurok, vált kétségbeejtővé a helyzet, omlott össze, stb az ukrán védelem a városnál:
  1. #145 633
  2. #182 570
  3. #149 099
  4. #183 605
  5. #197 743
  6. #198 836
  7. #200 955
  8. #203 455
  9. #197 998
  10. #197 790
  11. #196 923
  12. #204 561
  13. #199 328
  14. #199 326
De ha lenne időm biztos találtam volna többet is.

Bár ha elég kitartóan ismételgetitek elég sűrűn, akkor egyszer biztosan sikerül eltalálni. Tudjátok, napi kétsze még az az óra is pontos időt mutat ami nem is működik...
Most keressem vissza mit műveltetek le Bakhmut esetén? A stratégiai jelentőségű városból, hogyan lett jelentéktelen porfészek? Egyetlen eltérés van csupán, hogy az oroszok TÉNYLEG elfoglalták Artemovskot. Ahogy Avdeevkát is EL FOGJÁK FOGLALNI.

Apro nem tudod hol van Sir Higgins? Lenne kérdésem, mivel anno szénnéfikázta az orosz flottát mit tud elmondani erről?
(Te is válaszolhatsz)

De hogy ne csak off legyen...
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 756
21 569
113
Az orosz nagykövetet beidézik a francia külügyminisztériumba két állampolgár ukrajnai halála miatt

Az orosz nagykövetet beidézik a francia külügyminisztériumba két francia ukrán területen történt halálával kapcsolatban. Erről diplomáciai körökből származó forrásra hivatkozva számolt be az Agence France-Presse (AFP). Megjegyezték, hogy az orosz diplomatát az orosz „Franciaországgal kapcsolatos dezinformáció” állítólagos növekedése miatt fogják beidézni.

„A franciaországi orosz nagykövetet hétfőn „beidézik” a külügyminisztériumba, hogy megismételjék (neki) a két francia humanitárius munkást megölő orosz támadást” elítélését – írja a kiadvány.

Stephane Sejournet francia külügyminiszter korábban megerősítette két francia halálát a volt szovjet köztársaság területén. Emellett állítólag további hárman megsérültek.

Emlékezzünk vissza, január 17-én az orosz védelmi minisztérium arról számolt be, hogy az orosz csapatok rakétatámadást indítottak Harkov ellen, ahol ideiglenesen külföldi harcosok állomásoztak, akik főleg francia zsoldosokból álltak.

- Otthon már nincs szükség humanitárius munkásokra, hogy ily messzire küldték őket? Vagy csak ilyenekre nincs?
- Nemcsak öten voltak ott rakétakezelő humanitárius munkások az Idegen Légiótól, nagyan viccesek ezek a francúzok.

- Nehogy lavinát indítsanak el, és a britek, amcsik, németek is elsirják a muszka nagyköveteknek a zsoldosaikat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 519
113
Egy avgyejevkai lakosnak sikerült Donyeckbe érkeznie az ukrán nácik erős tüze alatt.

„Az orosz hadsereg katonái az egyik ház pincéjében rejtettek el minket, ahol viszonylag biztonságosnak tűnt.

Két napig ott maradtunk folyamatos tűz alatt. Kiürítésünket megterveztük, de a heves tűz miatt ez nem valósult meg” – mondta Valentina avdejevkai lakos.

❗Ezt a házat az ukrán tüzérség rombolta le. Ő pedig saját kárára és kockázatára gyalog indult el Donyeck felé.



Más
AxTNsw5rJD4.jpg
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 853
14 744
113
Nem azért mondjam, hogy dicsérjem az ukránokat, de:
Közöttük is van pár kiemelkedő tehetségű ember, itt egy Nostradamus szintű előre jóslás az 1981-es évben a "Perec" szatirikus Kievi lapból, mintha előre látta volna a rajzolója az aktuális eseményeket:

swXEIfc.jpg


A jelenet most a Zseli - Zsalu párviadal kapcsán lett igen aktuális, figyeljétek a két szekérhúzó széthúzó figurát, telitalálat..
Egymásra acsarkodnak miközben ugyanazt a célt szolgálják..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 783
77 886
113
Most keressem vissza mit műveltetek le Bakhmut esetén? A stratégiai jelentőségű városból, hogyan lett jelentéktelen porfészek? Egyetlen eltérés van csupán, hogy az oroszok TÉNYLEG elfoglalták Artemovskot. Ahogy Avdeevkát is EL FOGJÁK FOGLALNI.

Apro nem tudod hol van Sir Higgins? Lenne kérdésem, mivel anno szénnéfikázta az orosz flottát mit tud elmondani erről?
(Te is válaszolhatsz)

De hogy ne csak off legyen...
Bahmut is elesett heti egyszer, aztán 9 hónap ostrom után egyszer tényleg elesett... Mint mondottam napi kétszer még a rossz óra is pontos időt mutat.
Viszont Avdiivkát ne keverjük Bahmuttal, hisz ez a város tényleg stratégiai jelentőséggel bír, nem véletlen, hogy kisebb-nagyobb intenzitással már két éve ostromolják (2022.02.21-én kezdték lőni az oroszok várost, azaz a hivatalos támadás előtti 2 nappal kezdődött az ostrom és azóta is tart folyamatosan hol nagyobb hol kisebb intenzitással). Mi ez a stratégiai jelentőség? Már csak egyedül innen tudják az ukránok tűz alatt tartani Donyeck városát, ami nem azért fontos, mert féltik a civileket, hanem azért, mert van ott egy nem kicsi vasútállomás és nem mellesleg ezzel együtt a Donyeck medence egyik közlekedési csomópontja.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 527
55 883
113
Bahmut is elesett heti egyszer, aztán 9 hónap ostrom után egyszer tényleg elesett... Mint mondottam napi kétszer még a rossz óra is pontos időt mutat.
Viszont Avdiivkát ne keverjük Bahmuttal, hisz ez a város tényleg stratégiai jelentőséggel bír, nem véletlen, hogy kisebb-nagyobb intenzitással már két éve ostromolják (2022.02.21-én kezdték lőni az oroszok várost, azaz a hivatalos támadás előtti 2 nappal kezdődött az ostrom és azóta is tart folyamatosan hol nagyobb hol kisebb intenzitással). Mi ez a stratégiai jelentőség? Már csak egyedül innen tudják az ukránok tűz alatt tartani Donyeck városát, ami nem azért fontos, mert féltik a civileket, hanem azért, mert van ott egy nem kicsi vasútállomás és nem mellesleg ezzel együtt a Donyeck medence egyik közlekedési csomópontja.

De ha elesik a város akkor bocsánatot kérsz mindenkitől? Vagy akkora már nem lesz fontos erőd város? :rolleyes:
Komolyan kérdezem. Mert eddig egyetlen jóslatod se jött be...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 143
83 720
113
Fiatalság, bolondság ...


Drogos haverjával megöltek 400k ukránt, cserébe jár egy pozíció. Ezek után mi lesz Zselésből? Károly rákos, lehet, hogy ő lesz az új angol király? Egy új britukrán dinasztia egy britnémet helyett? ;)
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 001
8 956
113
Igen, ez kicsit necces volt most..., és így..., és itt.

Komolyabbnak látszó törésvonalak az ukrán politikai elitben, ez nem feltétlenül jó ómen egy háború sújtotta országban.

Így is nevezhetjük, ez lehet majd az ukrán Great Re(set)start.

Amennyire követem, 400 és 750 milliárd dollár közé teszik Ukrajna újjáépítési költségeit jelen állapotok szerint.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 379
10 927
113
Amiket leírtál, azokra én is gondoltam. Én úgy látom, hogy folyamatban van a Nyugat erőinek a lekötése. A Közel-Kelet, szerintem, már a globális játszma egyik eleme. És azért Afrika sem olyan egységesen kiaknázható forrás a Nyugat számára. Megy a Nyugat loholása India kegyeiért is. Ígérgetnek minden szépet és jót. És én Törökország feltétlen NATO-hűségében sem vagyok biztos.


Áttörés Avdeevka szárnyán: az ukrán fegyveres erők kritikus helyzetben vannak, az orosz hadsereg 1 km-t előrenyomult, elvágva az N-20-as autópályát (MAP)​

Az orosz egységek csaknem több mint 1 km-en átverekedték magukat, átkeltek az N-20-as autópályán, és behatoltak a donyecki szűrőállomás (DFS) közelében lévő erdőültetvényekbe.

Ukrán katonai elemzők egész nap kiabálnak csapataink sikeréről:

► „Az oroszoknak sikerült behatolniuk az állásainkba a szűrőállomástól északra fekvő erdőben, és egy kilométerrel a védelmünk mélységébe nyomultak”

► „Az ukrán fegyveres erők megpróbálják megállítani az oroszok előrenyomulását, de mindennek ellenére továbbra is nyomást gyakorolnak.”

► Avdejevka északi szárnyán orosz csapatok nyomulnak a Sztyepovoje körzetében és az Ivuška állomás területéről a Sztepovaja és a Persotravnevaja utcák irányába.

► A harcok Avdiivka déli szárnyán sem állnak meg.

► Az orosz csapatok fokozták a támadást Pervomaiskoye és Nevelskoye, Tonenkoye és Severny térségében.

► Az Ukrán Fegyveres Erők vezérkara esti jelentésében arról számol be, hogy az orosz hadsereg a légiközlekedés támogatásával 31 támadást hajtott végre a nap folyamán: 21-et Novobakhmutovka, Sztyepovoj, Avdejevka térségében és további 10 támadást Tonenkij közelében, Szevernij, Pervomajszkij és Nevelszkij, akik megpróbálnak áttörni az ukrán fegyveres erők védelmén.
Источник: https://rusvesna.su/news/1707071760
Egyetértünk.
Igyekeztem árnyaltan megfogalmazni azt, hogy az afrikai kontinensre már nem érvényes az, hogy az egész a nyugat rendelkezésére áll:
"...A nyugatiaknak azért még rengeteg kiaknázható erőforrásai vannak a teljes amerikai kontinensen, meg Afrikában, meg szerte a világban, és ipari kapacitásai, érintetlen csapatai bevethetően..."

Ebben a hozzászólásomban szándékosan hagytam ki a konfliktus politikai/gazdaságpolitikai Világok Harcát, pedig régebbi hozzászólásaimban én is rendre utaltam arra, hogy a fegyveres része horderejében "szinte csak" mellékhadszíntér a világ szemünk előtt zajló átrendeződésében. Ami utóbbi idővel fel fog érni a kontinensek geológiai vándorlásával...

Kihagytam, mert a katonai eszkalálódás veszélyére akartam felhívni a figyelmet annak ellenére, hogy sokszor/leginkább tisztán politikai/gazdaságpolitikai célokért indulnak katonai műveletek, s a fegyveres potenciál lerendezése csak "mellékhatás", járulékos haszon.

Viszont el tud durvulni annyira a katonai helyzet - amikor általam is felsorolt emblematikus tettek és károkozások történnek, hogy óhatatlanul időlegesen háttérbe szorulnak az eredeti célok és az orrbaverés orrbaverést kíván! agyi elborulás történik meg még akkor is, ha utána garázdaságért fogdán csücsül az amúgy intelligens delikvens.
A politikusok is csak ösztönlények (sőt, ők igazán csak azok!), s ilyenkor a drasztikus katonai megoldások kerülnek előtérbe - még ha anélkül is megvalósulna a hosszútávú cél - igaz, később.
Ráadásul mind a kardját harciasan csapkodó vezérkarnak, mind az istenadta népnek kellenek időnként az egyszerűbb, könnyen fogyasztható válaszok és se idő, se lehetőség, se taktika nem teszi lehetővé a hosszútávú politikai célok kifejtését, megvilágítását
...meg pipogyának sem célszerű látszani.
A katonák meg hiába parancsra cselekednek, de megint csak az emberi faktor miatt 100% százalékosan soha nem lehet kontrollálni a tevékenységüket - könnyen eltudnak fajulni az események.
Na talán nem annyira, hogy valaki nukit vessen be, de eljuthat oda az adok-kapok, hogy távlati cél ide, mesterterv oda nem lát más megoldást a politikus, ha már megvan...

Soha ne mondd, hogy soha.


Óóóhhh Krisss ha húsz év távlatában beszélgetünk, nyilván a kínaiaknak áll a zászló ha nem lesz előtte egy hirtelen durva eszkaláció, s az USA komoly belső problémák elé néz, s gyengül azzal is ha az EU megy a süllyesztőbe. Ezzel nem tudok vitázni, de én azt látom hogy a mának élnek, próbálják bármi áron ameddig csak lehet otthon tartani az életszínvonalat, hogy ne kelljen színt vallani, szembenézni a saját mocsokkal. Erről is szól ez a jelenlegi világ helyzet, hogy az USA foggal körömmel védené a pozícióit, szerintem még gátlástalanul is, de ez már csak az én szubjektív véleményem.

Szerintem beáldoznak minket, szívbaj nélkül, ha nyernek vele még pl. 5 évet.


S itt visszatérve arra, hogy a Globális Dél fel fog e sorakozni a konfliktus szempontjából végleg - feketén-fehéren az oroszok mögé/mellé politikailag, gazdaságpolitikailag?

Fel fog.
S miért?
Az évszázados/több évszázados megaláztatás egyrészt motiválja őket.
Másrészt az USA (meg csatlósai) egy sajátos csapdába kergették magukat - a mohóságuk miatt - a visszatetszést keltő hozzáállásukkal, inkorrektségükkel - hiszen eddig megtehették és évszázadokig meg is tették.
Na erről kéne leszokniuk sürgősen, így talán, esetleg még lenne esélyük a Globális Délnél.

De ez már nem fog menni.
Egyrészt nem ezt szokták meg.
Másrészt a mohóság csapdája.
De e tekintetben válasszuk ketté az USA-t.
Van a profitorientált gazdasági (ipar, szolgáltatások) USA.
S van a költségvetésből élő (állam és benne a haderő működése) USA.

A gazdasági a mennél nagyobb profitban érdekelt. Ezt eddig ki is maximalizálták.
Úgy is, hogy a költségvetési USA-nak igyekeznek a lehető legkisebb adót fizetni.
De pont a mohóság vezetett oda, hogy kiszervezték a gyártást/szolgáltatást Ázsiába.
Azok meg eltanultak mindent. S olyan lehetőségekkel rendelkeznek (emberi erőforrás, annak munkamorálja stb.), hogy ezzel már az USA gazdasági szektora egyre kevésbé versenyképes.

Hol lehet akkor megfogni a pízt'.
Igen; minimalizáljuk a költségvetésbe befizetést.
Abba a költségvetésbe, amelyik adta a pénzt a hadseregre, (meg nekünk a fegyverek gyártására) amelyik mögöttünk állt, amikor mi nagy mellénnyel, meg erőből léptünk fel az üzleti tárgyalásokon.

S ez a költségvetés, amelyik a világon páratlan lehetőséggel bírt a biznic' maximalizálásában...

...s ennek sikerült a világ legnagyobb - gyakorlatilag visszafizethetetlen - adósságát felhalmoznia.

Azért ez nem semmi.

S ezek után kéne hangnemet váltani s elhitetni a világgal, hogy ezentúl minden más lesz és a bárány együtt, békességben fog ebédelni a farkassal.

Mindenki tudja, hogy ez lehetetlen és az USA-nak el kéne hagynia az árnyékát.
Az meg még senkinek nem sikerült.


Ezért (is) fog a Globális Dél az oroszok mellé állni.

"ott nem véletlenül dobta fel Putyin múlt héten is újra a demilitarozált zóna kérdését. Avagy az "ahonnan nem lehet támadni nagy hatótávolságú fegyverekkel az orosz városokat" terminus eléggé kiterjedt fogalom és megint csak szándékosan nem pontos koordinátákkal fogalmaz."

Nagyon távol áll tőlem, hogy ebben a politikai helyzetben egyáltalán a tudásodhoz mérjem magam, de amikor múlt héten olvastam ezt a kijelentést, akkor bizony picit elgondolkoztam, hogy elsőként a Dnyeper lehetne az az elválasztó vonal, amire Putyin gondolhatott. Természetes vonal, szinte adja magát, mint nekünk annak idején a Kárpátok. Jobban belegondolva azonban ez a vonal valahol Moldova nyugati határvonala és Rivne vonala lehet. Ez már olyan valós távolság, ahonnan a megmaradt Ukrajnából lehet, de értelmetlen lövöldözni. Ráadásul marad egy életképtelen maradvány, de ha a magyarok túlélték, hogy területük 2/3-át elvesztették, akkor a tökös ukránok is túlélik. Igaz az ukránok elvesztik az értékes területeiket, no meg a befektetők is. Viszont nem ez lenne a történelemben, amikor nem vettek figyelembe semmit, csak rajzoltak egy határt és kész.

A foteltábornokok röhöghetnek, mert nedves álmaikban ők már az Uralon túli területeken vásárolják az üdülőterületeiket, de az nevet, aki utoljára nevet és szerintem a végkifejlett még nem a jövő héten lesz.

Egészen biztos, hogy a mi országunk részéről ez nem teljesen ideális kifejlett lenne, de mi a nagy politika terén nem vagyunk játékosok.
Nincs az a távolság Ukrajnában - sem - ami elég messze lenne a nagy hatótávolságú nyugati precíziós fegyverektől.
Most már ott csak egy megoldás van; közvetlen orosz határ a NATO-val.
Mert akkor nincs ott se voltunk! hasba akasztó duma, csak kard ki kard.
Abból meg mindenki ért.
S ennyi vér-, no meg hadianyag áldozat után, meg hogy ez ne legyen hiábavaló (az eladhatatlan és elfogadhatatlan lenne az orosz társadalom számára), egy zsebkendőnyi ukrán terület sem maradhat, mert akkor az a NATO nem ér a nevem játszókája lenne .
Ahogy azt Angelsoul már régen leírta.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 721
28 266
113
Csak átfutottam a fórum keresőjével a tavaly késő ősszel kezdett "újabb" Avdiivka elleni orosz offenzíva óta hányszor szorult a hurok, vált kétségbeejtővé a helyzet, omlott össze, stb az ukrán védelem a városnál:
  1. #145 633
  2. #182 570
  3. #149 099
  4. #183 605
  5. #197 743
  6. #198 836
  7. #200 955
  8. #203 455
  9. #197 998
  10. #197 790
  11. #196 923
  12. #204 561
  13. #199 328
  14. #199 326
De ha lenne időm biztos találtam volna többet is.

Bár ha elég kitartóan ismételgetitek elég sűrűn, akkor egyszer biztosan sikerül eltalálni. Tudjátok, napi kétsze még az az óra is pontos időt mutat ami nem is működik...
Egyik oldalról, hogy más mit posztolt a témában az momentán engem nem érdekel, mert nem én írtam vagy az én anyagomhoz tartozik. Én a saját belátasaim szerint adom a címeket meg írom amit írok, hogy bármelyik oldalról ennek kapcsán mi jön az nem az én dolgom. Főleg úgy, hogy magát a topikot csak hébe-hóba nézegetem. Másrészt mikor már az ilyen esetekben előkapott (Szoledar, Liszicsanszk meg talán Bahmut) Butuszov is azt mondja ukrán oldalról, hogy fiúk baj van, a fő ellátási vonaltól van pár száz méterre Grísa akkor azért heves a helyzet. Harmadrészt december végén maga Zaluzsnij mondta, hogy Avgyejevkának is ha 2-3 hónapja van vissza.

Végül pedig azért is lett a címben Avgyejevka és nem Kupjanszk, mert azt az előző Arcvonalnál már ellőttem. Meg amúgy ez egy ilyen műfaj is kicsit, hogy figyelemfelkeltő címet kell adni, hogy egyáltalán terjedni tudjon.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Fontos megjegyezni, hogy a kis magyar vicctársulat (NAFO) 2700 embert tudott mozgósítani fennállása során a Facebookon. A kutya nem mutat érdeklődést irántuk, sem tevékenységük, sem pedig üzenetük iránt. Manapság Magyarországon elég egy kavicsot eldobni, amire előzőleg ráírod, hogy "fuckrajna", és máris nemzeti zarándokhellyé válik. Kisebb ügyek is könnyen több embert mobilizálnak, mint a NAFO társulat. Ez egyértelműen rámutat arra, milyen jelentéktelen a társulat célja.

Mutatok egy hasonló kaliberű Facebook csoportot:

Rózsa és pillangó - leszámolós himzést tanuló csoport
Abból is leveheted minimum a felét ami a külföldi nafo-sok szimpátiajelölése...
Mondjuk twitter-en is rendszeresen szétszedik őket nemzetközileg, volt egy rövid tündöklésük 2022 végén-2023 elején mikor USA beleöntött 150 millió $-t az orosz-kínai propaganda elleni küzdelembe, aztán ahogy az kifújt dobbantott a keménymag, az maradt akiknek ez a haveri közösségük, de 99,9% sz*rik az egész propaganda részre.
Magyar baloldal meg hozta a formáját, akkor kezdett bele valamibe amikor az már megbukott külföldön.
Nphu0Uf.jpeg



Vége.
zQc7lVU.jpeg




ukrán poltavai katonai kórház teljes élelmiszerkészlete


December 29-én mégis eltaláltak valami fontosat az oroszok az apácazárdák és óvodák között (Olkha és Neptune rakéták gyártósora ment a levesbe, ezért szorulnak most már teljesen nyugati rakétákra és hordozóplatformokra).


Érkezik az első tisztán nőkből álló alakulat a frontra...


drón


FAB-ok Novoszelovkánál


Látjátok, nincsen itt semmi baj, alig várják, hogy átvehessék a behívót
h98vQ0O.jpeg




LvxSKhM.jpeg
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 455
113
Akkor egy kis történelmi visszatekintés 1980 - 1990 között. Segítek mert nem tartom valószínűleg hogy itt magyarban, és a honvéd seregünkben szolgálva ezt Te átélted:

Titó halála örökké emlékezetes lesz számomra. No nem az említésre méltó kiemelkedő személyisége miatt, hanem hogy jó szerencsémhez illően, katonai szabadságomból épp a 3. napon sűrgősségi táviratilag (akkor még létezett!) visszarendeltek az alakulatomhoz. Ott kiderült hogy fokozott készenlétet rendeltek el . Ennek oka hogy megkaptuk a parancsot Jugoszlávia megszállásának előkészületére, hasonló módon mint Prágába. Titó halála után az ottani kommunisták 2 pártra szakadtak, egyik felük az oroszokhoz, a másik nyugatra húzott. A kiéleződő válság rohamléptekkel haladt a polgárháború irányába.

A magyar készültség jegyében a 6-os főuttal párhuzamosan a határ felé meghosszabbítva a nyári vetést útszélességben ledózerolták, hogy a páncélosaink ne vágják fel a főutat. Mi éjjel nappal a harcállásponton voltunk készültségben vártuk a támadási parancsot. Szerencsére ez elmaradt, mert USA-ból megüzenték, ha mi magyarok átlépjük a szerb határt, a NATO atomfegyverrel fog csapást mérni ránk.. 3 nap múlva lefújták a riadót, béke.. Viszont elkezdődött egy fegyverkezési verseny, amit a SZU és a Varsói vett csak komolyan. (Csillagháborús Reagan féle elnöki tervre válasz..)
Ennek hatására a gazdasági teljesítőképességünket messze meghaladó fegyverkezésbe , gyakorlatozásba kezdett itt mindenki, a részletekre nem térek ki.. Készültünk a III. Vh-ra. Ha a SZU is úgy fegyverkezett akkor mint mi 10 év alatt - hát nem csodálom hogy gazdaságilag feldobtuk a pacskert. Lengyel mondás: Mikor kerül hús az asztalra? Mikor a macska felugrik...

Például akkor is próba embargót rendelt el az USA - nyersgumit nem kaphattunk kintről.
Emlékszel? Akinek autója volt, az a boltban 3 évente vehetett 4 új gumit a régit be kellett szolgáltatni.. Ekkor volt az az időszak hogy a rendőrök az igazoltatásokkor a tükörradiál gumikra vadásztak.. Ezt kb 1 év után feloldották, de megemlegetjük..

Én benne voltam, láttam, tapasztaltam... Te mit tudsz erről?

Jó lenne, ha ma is ingyen vissza vennék a kopott gumit...
:)
Éltem abban a rendszerben, de a 98-as válság akkor is egy ázsiai tőzsde krach folyamodványa volt. Az orosz a 90-es években még nem tudott fegyverkezni, a SZU összeomlása után próbálta összekaparni magát.

Nem kellene úgy csinàlni, mintha akármilyen ujjabb nyugati fegyver az ukrànok kezében gamechanger lenne, mert ez egyszerűen nem igaz. Ezt a konfliktust Kiev elvesztette, akármit is csinálnak Zelenskyék. Csak az a kérdés, hogy ez a veszteség hogyan fog mutatkozni: Ukrajna megszünèsèben, vagy területènek megnyirbálásának mértékében.
A 2014 előtti Ukrajna visszahozhatatlanúl a múlté.Ukrajna csak egy történelmi epizód. És ezért csakis saját magukat hibàztathatják, senki måst. Ha csak félig normálisan viselkednek, nem pedig mint veszett kutyák, simán èlhetnének békében. De nekik nem ez volt a fontos, hanem a nagy szomszéd zaklatàsa.
Butaság azt állitani, hogy párszàz német, francia vagy angol CM bevetése, vagy akármilyen orosz eszköz megtapsolt elvesztése közelebb hozna egy ukràn győzelmet. Minden ujjabb fegyver kizárólag a konfliktus eszkaláláshoz és több áldozathoz, pusztitàshoz vezet a front mindkét oldalán, de nem változtat a végkimenetelen, Ukrajna veszteségén.
Az eszkalàció végén atomfegyverek bevetèse állhat, , aminek kárvallottja elsősorban a maradék ukràn lakósság és Európa lesz.Ukrajna, mint a hadszintér, Európa pedig már csak a lakóssàg sűrűsége és a hadszintérhez való közelsége miatt is.
Majd meglátjuk,hogy megéri-e ez Kievnek, Brüsszelnek, Londonnak.
Az oroszoknak minden esetre megéri a kockázat, mert az ország ( nem a rendszer) léte forog kockán, ami oroszok számára ( jogosan) elfogadhatatlan.
És bizony az US, Kanada stb is túlélne pár tucat atomfegyver találatot.
És Európa? Neki van a legtöbb vesztenivalója minden szempontból.
Jó volna, ha ezt minél hamarabb realizálnák Brüsszelben is és lépéseiket a diplomàciai területre összpontositanák.

Ha szerinted Ukrajna áll vesztésre, akkor miért kiálltasz atomfegyverért? Hiszen már itt a győzelem!
:)
Putyin két éve nagy pofával beszaladt a fa... erdőbe.
Azóta nem tud kikeveredni belőle, közben elbukta Herszont, Harkovot, Kijevet. Fisz fasz falvakért küzd egyre gyengébb hatékonysággal. Liszicsanszk+ Szeverodonyeck után Bahmut már 8 hónapig tartott, több tízezres veszteséggel. A harmad akkora Avgyijivka meg október óta még mindig nincs meg....
Mintha egyre kisebb települések, egyre nagyobb veszteséggel és egyre több idő alatt lennének csak elfoglalhatók.
Vajon ki darálódik?
Akkor ki közelít a 2 évvel ezelőtti céljaihoz?
A békére nem az ukránnak van nagyobb szüksége, az már régóta a nyugati segélyekből él. Békében az se nagyon lenne.
Az orosznak viszont fogy az ereje, a társadalom türelme. Eredmény meg SEMMI. Két év után se nácitlanitás, se dekomunizáció nem történt. Ellenben egy örökre ellenséges testvérnép bosszú vágya MINDIG jól kihasználható a nyugat, vagy akár Kína részéről Oroszország ellen. Jelenleg folyamatosan özönlik a nyugati pénz és fegyver Ukrajnába, ami folyamatosan csökkenti Putyin katonai képességeit. Ez egy jó folyamat az orosznak? Ha sikerülne a NATO támogatást elapasztani, az ukrán megadná magát? Vagy harcolna partizánként, a már kellően gyűlölt orosz megszállók ellen? Akkor mit is lehetne majd Putyinnak Ukrajnával kezdeni, ha már Donbassz a torkán akadt?

A katonai tervezők első kérdése a háború megindítása (tervezése) előtt a politikushoz az "end state". A kívánt véghelyzet.
Szerinted mi lenne az? Azt milyen katonai, rendvédelmi erőkkel, eszközökkel lehetne elérni a 600 ezer km2 országban? Hogyan lehetne fenntartani? Mit csinálna a nyugat ez alatt, ha nincs béke? Akkor mit kellene adni a nyugatnak, hogy ne támogassa az ukrán felkelőket?
Hogyan, mitől lenne stabil az a helyzet?

Ezek a kérdések szerintem sok orosz katonai vezető fejében meg kellene, hogy fogalmazódjanak.

Mert az, hogy az ukrán feladja, nem kicsit elképzelhetetlen.
Hadviselési módot, alacsonyabb szinten harcmodort vált. De ezek után már SOHA nem adja fel, nem adja át hazáját a ruszkinak.
Ábrandozás ide, propaganda oda. Lényegtelen.

Ezért nem jött még el a MINDIG mindjárt bekövetkező csoda, amit vártok.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 063
2 771
113
Nem kellene úgy csinàlni, mintha akármilyen ujjabb nyugati fegyver az ukrànok kezében gamechanger lenne, mert ez egyszerűen nem igaz. Ezt a konfliktust Kiev elvesztette, akármit is csinálnak Zelenskyék. Csak az a kérdés, hogy ez a veszteség hogyan fog mutatkozni: Ukrajna megszünèsèben, vagy területènek megnyirbálásának mértékében.
A 2014 előtti Ukrajna visszahozhatatlanúl a múlté.Ukrajna csak egy történelmi epizód. És ezért csakis saját magukat hibàztathatják, senki måst. Ha csak félig normálisan viselkednek, nem pedig mint veszett kutyák, simán èlhetnének békében. De nekik nem ez volt a fontos, hanem a nagy szomszéd zaklatàsa.
Butaság azt állitani, hogy párszàz német, francia vagy angol CM bevetése, vagy akármilyen orosz eszköz megtapsolt elvesztése közelebb hozna egy ukràn győzelmet. Minden ujjabb fegyver kizárólag a konfliktus eszkaláláshoz és több áldozathoz, pusztitàshoz vezet a front mindkét oldalán, de nem változtat a végkimenetelen, Ukrajna veszteségén.
Az eszkalàció végén atomfegyverek bevetèse állhat, , aminek kárvallottja elsősorban a maradék ukràn lakósság és Európa lesz.Ukrajna, mint a hadszintér, Európa pedig már csak a lakóssàg sűrűsége és a hadszintérhez való közelsége miatt is.
Majd meglátjuk,hogy megéri-e ez Kievnek, Brüsszelnek, Londonnak.
Az oroszoknak minden esetre megéri a kockázat, mert az ország ( nem a rendszer) léte forog kockán, ami oroszok számára ( jogosan) elfogadhatatlan.
És bizony az US, Kanada stb is túlélne pár tucat atomfegyver találatot.
És Európa? Neki van a legtöbb vesztenivalója minden szempontból.
Jó volna, ha ezt minél hamarabb realizálnák Brüsszelben is és lépéseiket a diplomàciai területre összpontositanák.

Oroszország a létéért küzd, de a nyugatnak/ukránoknak nincsenek gamechanger fegyverei, meg van pár száz cruise missile? Hát akkor minek az atom?
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 910
27 665
113
Igen, ez kicsit necces volt most..., és így..., és itt.
Pedig csak azért mondta, mert h a Krím visszafoglalására abszolút semmi esélyt nem lát. Ha arról lemondana Ukrajna, és a többi területét visszafoglalná, akkor mondhatnák, hogy győztek. Ez a logika Duda szavai mögött.

WUT?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 049
54 180
113



Na,a régi szép idők,Steiner kezdheti az ellentámadást,mert most aztán elenszkij csinál egy great resetet az ukrán hadseregben,az államban,mert kell még 450-500 000 ember,hogy megnyerjék a háborút,és ott a főfax is,aki szerint térden kell lőni,aki nem akar harcolni,e kpcsán 2 kérdésem lenne felé,első,hogy a szétlőtt térdű katonajelöltek hogyan harcoljank féllábbal,vagy hogyan dolgozzanak a civil életben,illetve,ha akkora az emberhiány,akkor ő miért vigyorog a kamerákba,irány a front,viheti a fiait,lányait is,ha vannak.