[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 062
24 185
113
Max annyi, hogy a kínaiak legjelentősebb kereskedelmi partnere még most is az USA és próbálnak úgy lavírozni, hogy ők a legjobban jőjjenek ki a dologból.
Viszont, amire rá akartam világítani, hogy az évek folyamán a fórumon jelen volt egy narratíva, amivel én állandóan vitában voltam.
Miszerint az orosz fegyverek minden téren világelsőek. Ha valami nincs az oroszoknak, az azért nincs, mer nincs is értelme és ők pragmatikusak és, ami van az bőven jó, mert a legjobb stb. stb. Ennek egyik vetülete az a nézet volt (ahogy látom Putyin agyában is), hogy ha egyszer Iván megindul, két hét alatt lerohanja Ukrajnát. És ha mérgében jobban meghúzza a vodkás üvegét Gibraltárig meg sem áll, mivel a NATO minden lőszerét elhasználta Libiában és amúgy is degenerált buzeránsok, meg "Hermafrodikák".
Most az tapasztalom, hogy mégse. És a nagy semmiből jönnek elő GPS vezérlésű siklóbombákkal, a gyártókapacitásuk hírtelen megugrik, van komolyan vehető REH hadviselés, úgy, hogy a konfliktust barkács Boafeng rádiókkal kezdték.
a fórumon azért az is évek óta jelen van,hogy minden más fegyverrendszer szar ami nem amerikai,és ami nincs az amerikaiaknak az felesleges,abszolút tévút,pénzégetés stb .. tehát az ami amerikai az a világelső. nyugodtan lehet ezt a kijelentésemet vitatni,legfeljebb majd akkor idecitálok pár ehhez kapcsolódó kommentet (nem rád gondolok konkrétan,de számos embertőlolvastuk itt számtalanszor,hogy "bezzegh" a primitív oroszok miféle rozsdás ócskavasakkal,meg Moszint-Nagantokkal,szakócákkal,harcolnak .. viszont a fényességes nyugat .. az aztán igen ..

na pont ennek a mítosznak vetett véget ez a háború (is) ,hogy lehet itt szaklapokat idézgetni,szép brossúrákat előszedni,lőtéri adatokkal bohóckodni .. jön az élet és felűlírja a katonai doktrínákat,meg elképzeléseket.
amikor a kurdok megcsapkodták a törököket,akkor jött az hogy exportverziós tank,meg a török mentalitás, amikor a jemeniek faroltatták meg a szaudiakat,akkor jött az hogy jó jó de hát lusták a szaudiak,megzsoldosok vannak a seregben,meg hát primitiv turbános brigád mind a kettő .. amikor Afganisztánban sült fel a NATO (is mega szovjetek is) akkor ugye a terepviszonyok, a helyiközeg stb stb .. de tudod milyen ez az állandó kifogás ? mint a segglyuk,minenkinek van belőle,de senkit nem érdekel a másé ..

az orosz hadseregnek hány %-a van bevetés alatt ? egyszer talán azt olvastam valahol hogy talán 7 vagy 10 % ? vagy van itt aki komolyanelhiszi,hogy a teljes orosz hadsereget látjuk most mozgásban ? Ami a nemi identitást illeti, hát valószínűnek tartom,hogy azért több LMBTQ(fasztudja még milyenbetű lesz iderakva) katona van a nyugati hadseregekben mint a ruszkiban,és ez most nem az oroszok felmagasztalása,nagyonnem !! én nem szeretnék se orosz,se amerikai,se semmilyen uralmat/befolyást itthon,de azt sem szeretném,hogy bármelyik magyar katona meghaljon más,idegen érdekekért !!

apropó,még mindig várnám a választ pár embertől,vagy akár tőled is hogy a fényességes USA hány önálló háborút vívott meg a szövetségi rendszere nélkül amit komolyabb országok és nem banánköztársaságok ellen vivott ?

egyszer irtam ide egy kommentet amit töröltetek,remélem most nem fogjátok,ahol arra szerettem volna választ kapni,hogy megérte-e nekünk az iraki és afganisztáni missziókban elesett katonák vére a NATO tagságunkat és kinek az érdekét szolgálta ?

és ha már Gibraltárig vonulás .. senki nem állította az oroszok sem,sőt minden platformon elmondja maga Putyin hogy semmi ilyenszándéka nincs,ha tudod cáfolni és Putyinazt mondja bárhol hogy le akarja rohanni és uralni egész Európár kérlek tedd meg !!

száz szónakis egy a vége, ne essünk bele abba a hibába,hogy leszóljuk a saját tetszési indexünknek megfelelően a másik oldal haditechnikáját,főleg ne adminként,főleg ne egy ilyen helyen mint a HTKA ami valahol szakmai portál .. a háború meg mindig innovatív, ahol nincsenek dogmák,hanem rugalmas alkalmazkodás van. (ez szólna itt egy embernekis konkrétan,de ugysem fogja megérteni)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 601
85 886
113
:D

Más.



GOUCCcQXQAAUSJQ

 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 832
32 586
113
a fórumon azért az is évek óta jelen van,hogy minden más fegyverrendszer szar ami nem amerikai,és ami nincs az amerikaiaknak az felesleges,abszolút tévút,pénzégetés stb .. tehát az ami amerikai az a világelső. nyugodtan lehet ezt a kijelentésemet vitatni,legfeljebb majd akkor idecitálok pár ehhez kapcsolódó kommentet (nem rád gondolok konkrétan,de számos embertőlolvastuk itt számtalanszor,hogy "bezzegh" a primitív oroszok miféle rozsdás ócskavasakkal,meg Moszint-Nagantokkal,szakócákkal,harcolnak .. viszont a fényességes nyugat .. az aztán igen ..

na pont ennek a mítosznak vetett véget ez a háború (is) ,hogy lehet itt szaklapokat idézgetni,szép brossúrákat előszedni,lőtéri adatokkal bohóckodni .. jön az élet és felűlírja a katonai doktrínákat,meg elképzeléseket.
amikor a kurdok megcsapkodták a törököket,akkor jött az hogy exportverziós tank,meg a török mentalitás, amikor a jemeniek faroltatták meg a szaudiakat,akkor jött az hogy jó jó de hát lusták a szaudiak,megzsoldosok vannak a seregben,meg hát primitiv turbános brigád mind a kettő .. amikor Afganisztánban sült fel a NATO (is mega szovjetek is) akkor ugye a terepviszonyok, a helyiközeg stb stb .. de tudod milyen ez az állandó kifogás ? mint a segglyuk,minenkinek van belőle,de senkit nem érdekel a másé ..

az orosz hadseregnek hány %-a van bevetés alatt ? egyszer talán azt olvastam valahol hogy talán 7 vagy 10 % ? vagy van itt aki komolyanelhiszi,hogy a teljes orosz hadsereget látjuk most mozgásban ? Ami a nemi identitást illeti, hát valószínűnek tartom,hogy azért több LMBTQ(fasztudja még milyenbetű lesz iderakva) katona van a nyugati hadseregekben mint a ruszkiban,és ez most nem az oroszok felmagasztalása,nagyonnem !! én nem szeretnék se orosz,se amerikai,se semmilyen uralmat/befolyást itthon,de azt sem szeretném,hogy bármelyik magyar katona meghaljon más,idegen érdekekért !!

apropó,még mindig várnám a választ pár embertől,vagy akár tőled is hogy a fényességes USA hány önálló háborút vívott meg a szövetségi rendszere nélkül amit komolyabb országok és nem banánköztársaságok ellen vivott ?

egyszer irtam ide egy kommentet amit töröltetek,remélem most nem fogjátok,ahol arra szerettem volna választ kapni,hogy megérte-e nekünk az iraki és afganisztáni missziókban elesett katonák vére a NATO tagságunkat és kinek az érdekét szolgálta ?

és ha már Gibraltárig vonulás .. senki nem állította az oroszok sem,sőt minden platformon elmondja maga Putyin hogy semmi ilyenszándéka nincs,ha tudod cáfolni és Putyinazt mondja bárhol hogy le akarja rohanni és uralni egész Európár kérlek tedd meg !!

száz szónakis egy a vége, ne essünk bele abba a hibába,hogy leszóljuk a saját tetszési indexünknek megfelelően a másik oldal haditechnikáját,főleg ne adminként,főleg ne egy ilyen helyen mint a HTKA ami valahol szakmai portál .. a háború meg mindig innovatív, ahol nincsenek dogmák,hanem rugalmas alkalmazkodás van. (ez szólna itt egy embernekis konkrétan,de ugysem fogja megérteni)
Hát,mivel nortonokbol erősdve toboroznak,homokos tapasztalatokkal megaldott katonaval speciel most alighanem pont a ruszki sereg van jobban ellátva......
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 968
11 856
113
Hát,mivel nortonokbol erősdve toboroznak,homokos tapasztalatokkal megaldott katonaval speciel most alighanem pont a ruszki sereg van jobban ellátva......
Jó ez az érvelés, tetszik...

  • Az oroszok szétkapják az ukrikat!
  • Tízszeres fölényben vannak a tüzérséget tekintve!
  • Ötszörös a fölényük a drónokat tekintve!
  • Légifölényük van a frontvonalon!

...
- Na jó, de az oroszoknál több a b.zi !!!

ultimate érv, meghajolok előtte.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 596
13 392
113
Hát,mivel nortonokbol erősdve toboroznak,homokos tapasztalatokkal megaldott katonaval speciel most alighanem pont a ruszki sereg van jobban ellátva......
Nem megy a következetes hazugság, ismét. Szelektív emlékezet és gondolkodásmód ON:

De tudom vannak jó és rossz nácik is,hogy jó és rossz buzik is és persze rabokból is vannak jók és a rosszak. Ami meg orosz az meg minden rossz és gonosz.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 038
113
a fórumon azért az is évek óta jelen van,hogy minden más fegyverrendszer szar ami nem amerikai,és ami nincs az amerikaiaknak az felesleges,abszolút tévút,pénzégetés stb .. tehát az ami amerikai az a világelső. nyugodtan lehet ezt a kijelentésemet vitatni,legfeljebb majd akkor idecitálok pár ehhez kapcsolódó kommentet (nem rád gondolok konkrétan,de számos embertőlolvastuk itt számtalanszor,hogy "bezzegh" a primitív oroszok miféle rozsdás ócskavasakkal,meg Moszint-Nagantokkal,szakócákkal,harcolnak .. viszont a fényességes nyugat .. az aztán igen ..

na pont ennek a mítosznak vetett véget ez a háború (is) ,hogy lehet itt szaklapokat idézgetni,szép brossúrákat előszedni,lőtéri adatokkal bohóckodni .. jön az élet és felűlírja a katonai doktrínákat,meg elképzeléseket.
amikor a kurdok megcsapkodták a törököket,akkor jött az hogy exportverziós tank,meg a török mentalitás, amikor a jemeniek faroltatták meg a szaudiakat,akkor jött az hogy jó jó de hát lusták a szaudiak,megzsoldosok vannak a seregben,meg hát primitiv turbános brigád mind a kettő .. amikor Afganisztánban sült fel a NATO (is mega szovjetek is) akkor ugye a terepviszonyok, a helyiközeg stb stb .. de tudod milyen ez az állandó kifogás ? mint a segglyuk,minenkinek van belőle,de senkit nem érdekel a másé ..

az orosz hadseregnek hány %-a van bevetés alatt ? egyszer talán azt olvastam valahol hogy talán 7 vagy 10 % ? vagy van itt aki komolyanelhiszi,hogy a teljes orosz hadsereget látjuk most mozgásban ? Ami a nemi identitást illeti, hát valószínűnek tartom,hogy azért több LMBTQ(fasztudja még milyenbetű lesz iderakva) katona van a nyugati hadseregekben mint a ruszkiban,és ez most nem az oroszok felmagasztalása,nagyonnem !! én nem szeretnék se orosz,se amerikai,se semmilyen uralmat/befolyást itthon,de azt sem szeretném,hogy bármelyik magyar katona meghaljon más,idegen érdekekért !!

apropó,még mindig várnám a választ pár embertől,vagy akár tőled is hogy a fényességes USA hány önálló háborút vívott meg a szövetségi rendszere nélkül amit komolyabb országok és nem banánköztársaságok ellen vivott ?

egyszer irtam ide egy kommentet amit töröltetek,remélem most nem fogjátok,ahol arra szerettem volna választ kapni,hogy megérte-e nekünk az iraki és afganisztáni missziókban elesett katonák vére a NATO tagságunkat és kinek az érdekét szolgálta ?

és ha már Gibraltárig vonulás .. senki nem állította az oroszok sem,sőt minden platformon elmondja maga Putyin hogy semmi ilyenszándéka nincs,ha tudod cáfolni és Putyinazt mondja bárhol hogy le akarja rohanni és uralni egész Európár kérlek tedd meg !!

száz szónakis egy a vége, ne essünk bele abba a hibába,hogy leszóljuk a saját tetszési indexünknek megfelelően a másik oldal haditechnikáját,főleg ne adminként,főleg ne egy ilyen helyen mint a HTKA ami valahol szakmai portál .. a háború meg mindig innovatív, ahol nincsenek dogmák,hanem rugalmas alkalmazkodás van. (ez szólna itt egy embernekis konkrétan,de ugysem fogja megérteni)
Nézd. Orosz fegyverek mondhatni minden paraméterükben alulmaradnak a hasonló kategóriájú nyugati megfelelőikkel szemben. És igen, ki lehet lőni bármelyiket, bármekkora mítosz is kerekedett köréjük.
De én most olyan fegyverrendszereket említettem, melyek teljes egészében hiányoztak az orosz arzenálból és gyakorlatilag egyik napról a másikra lett nekik szinte a semmiből. Vagy olyan lemaradásról, amit hihetetlenül gyorsan sikerült ledolgozzanak. Apropó! Mikor fejlesztették ki ezeket? Miért nem tudunk semmit a fejesztésükről? Egyszer csak lett nekik.
Erre a magyarázat, hogy Kína ellátja őket szerszámgépekkel, technológiával stb. stb.
Én, meg lehetőlebb minnél több konkrétumot szeretnék tudni ezekről.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 963
5 348
113
a ráküldött cc 10 rakéttyából azt a négyet ötöt
Ha rávezetés közben érte találat a radar akkor semmit de végeredmény szempontjából mindegy.Engem leginkább az lep hogy ennyire közel vannak egymáshoz az S400 komplexum elemei.Így egy kazettás ACATMS találattal a komplexum több elemét semmísitették meg.Pontos paramétereit nem ismerem neki de ha csak ennyire lehet széttelepíteni az indítókat az elég sebezhetőség teszi.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 287
79 031
113
Azzal az elképesztően jó taktikával csatákat lehet nyerni, de ezt a háborút nem: Amennyiben latolgatásaink helytállóak, akkor ez a mozdulatlanságra ítélt orosz haderő apránként elkoptatja az ukrán élőerőt.
Bevetett, elvesztett lövedéket, rakétát, aknát, de még harckocsit, repülőgépet is lehet pótolni, gyártani hetek, hónapok alatt.
De embert!? 14 év, mire pótolható lesz egy elveszett.
Itt pedig az fogy a legdurvábban.



Az angolszászok pont a szlávokat néznék embernek!?
Magukon kívül senkit, de még maguk között is csak az elithez tartozókat. (Mondjuk ez tipikus gyarmatosító allűr végig a történelem folyamán, csak akkor ugye hol az erkölcsi felsőbbrendűség?)

Ma - miközben a világ lakosságáról kerestem adatokat - szembejött velem egy 2022 novemberi cikk illetve diagram:
2022nyolcmilliard6.png


S ebben a várakozásban szerintem nincs benne a háborús veszteség...

Az ukránok az angolszászok szemében így különösen a nem kár értük kategóriába eshettek.
Kik lesznek a következők ez alapján a lista alapján, akiket vágóhídra akarnak majd hajtani?
Ezen a tendencián gyorsan lehet változtatni. Csak annyi kaját kell nekik exportálni amennyit ki is tudnak fizetni és azonnal csökkenésnek indul a lakosságszám.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 062
24 185
113
Nézd. Orosz fegyverek mondhatni minden paraméterükben alulmaradnak a hasonló kategóriájú nyugati megfelelőikkel szemben. És igen, ki lehet lőni bármelyiket, bármekkora mítosz is kerekedett köréjük.
De én most olyan fegyverrendszereket említettem, melyek teljes egészében hiányoztak az orosz arzenálból és gyakorlatilag egyik napról a másikra lett nekik szinte a semmiből. Vagy olyan lemaradásról, amit hihetetlenül gyorsan sikerült ledolgozzanak. Apropó! Mikor fejlesztették ki ezeket? Miért nem tudunk semmit a fejesztésükről? Egyszer csak lett nekik.
Erre a magyarázat, hogy Kína ellátja őket szerszámgépekkel, technológiával stb. stb.
Én, meg lehetőlebb minnél több konkrétumot szeretnék tudni ezekről.
Ezt nem is vitattam, azt azonban most is vitatom, hogy minden paraméterben, de tudod mit nem, nem vitatom mégsem a paramétereket, ezt hagyjuk meg a katalógusoknak, meg a brossuráknak, ott tényleg jobbak (nyugatiakban biztosan), az, hogy erre a kijelentésedre sokszor az élet maga cáfol rá, ebbe meg nem megyek bele, meggyőzni nem akarlak, nem is tudlak, nem is áll szándékomban,de a paraméterek nem mindig működnek a valóságban ebben talán megegyezhetünk.

mondjuk azt még most sem értem, mi abban a fura, ha valamelyik ország egy éppen zajló háború tapasztalatai alapján szervezi át, vagy újjá a haderejét, úgy, hogy az eddig nem tapasztalt képességbeli hiányokat pótolja, úgy ahogy tudja.

szóval én értem azt, és el is fogadom, hogy a kínaiak beszálltak a buliba, hiszen nekik is egy tök jó döntés ez, hiszen élesben tudják tesztelni a fegyverrendszereiket, úgy, hogy 1 kínai katona élete sincs veszélyben, és ezeket a megszerzett tapasztalatokat tudják a későbbiekben kamatoztatni,de mi ebben a fura? Engem is érdekel a téma, nem azért kommentáltam le, hogy beléd álljak,nehogy félre értsd! :)

@Negan mutatsz nekem mondjuk "szivárvány unikornis" alakulatot az oroszoknál, vagy női ruhában pózoló tiszteket? (a nyugatiakrol van fotó elegendő, arról ne mutass).

A börtönben sem mindenki buzogány, csak szólok :)

Tényleg gyenge érvelés volt
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 749
46 675
113
Nézd. Orosz fegyverek mondhatni minden paraméterükben alulmaradnak a hasonló kategóriájú nyugati megfelelőikkel szemben. És igen, ki lehet lőni bármelyiket, bármekkora mítosz is kerekedett köréjük.
De én most olyan fegyverrendszereket említettem, melyek teljes egészében hiányoztak az orosz arzenálból és gyakorlatilag egyik napról a másikra lett nekik szinte a semmiből. Vagy olyan lemaradásról, amit hihetetlenül gyorsan sikerült ledolgozzanak. Apropó! Mikor fejlesztették ki ezeket? Miért nem tudunk semmit a fejesztésükről? Egyszer csak lett nekik.
Erre a magyarázat, hogy Kína ellátja őket szerszámgépekkel, technológiával stb. stb.
Én, meg lehetőlebb minnél több konkrétumot szeretnék tudni ezekről.
Milyen azonos kategóriájú orosz fegyver maradt alul minden paraméterében most Ukrajnában a nyugati kortárssal szemben egyértelműen? Mire alapozod ezt az állítást?

Amit pl. Resperger ezredes úr mondott két napja nekem az is érdekesnek tűnt, hogy neki a zászlóaljnyi 43 db SZU eredetű harcskocsihoz volt kb. 20 karbantartója/logisztikusa, azzal egy időben a nyugatiaknál német zászlóaljnál volt ilyenre 250 ember, s az ukránok nyugati eredetű fegyvereinek jó része simán tönkrement, nem kellett még szétlőni se. Ezt beleszámoljuk vajon a harcértékbe, hogy kényes az adott eszköz a háború mostoha és néha intenzív körülményeire?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 832
32 586
113
Ezt nem is vitattam, azt azonban most is vitatom, hogy minden paraméterben, de tudod mit nem, nem vitatom mégsem a paramétereket, ezt hagyjuk meg a katalógusoknak, meg a brossuráknak, ott tényleg jobbak (nyugatiakban biztosan), az, hogy erre a kijelentésedre sokszor az élet maga cáfol rá, ebbe meg nem megyek bele, meggyőzni nem akarlak, nem is tudlak, nem is áll szándékomban,de a paraméterek nem mindig működnek a valóságban ebben talán megegyezhetünk.

mondjuk azt még most sem értem, mi abban a fura, ha valamelyik ország egy éppen zajló háború tapasztalatai alapján szervezi át, vagy újjá a haderejét, úgy, hogy az eddig nem tapasztalt képességbeli hiányokat pótolja, úgy ahogy tudja.

szóval én értem azt, és el is fogadom, hogy a kínaiak beszálltak a buliba, hiszen nekik is egy tök jó döntés ez, hiszen élesben tudják tesztelni a fegyverrendszereiket, úgy, hogy 1 kínai katona élete sincs veszélyben, és ezeket a megszerzett tapasztalatokat tudják a későbbiekben kamatoztatni,de mi ebben a fura? Engem is érdekel a téma, nem azért kommentáltam le, hogy beléd álljak,nehogy félre értsd! :)

@Negan mutatsz nekem mondjuk "szivárvány unikornis" alakulatot az oroszoknál, vagy női ruhában pózoló tiszteket? (a nyugatiakrol van fotó elegendő, arról ne mutass).

A börtönben sem mindenki buzogány, csak szólok :)

Tényleg gyenge érvelés volt
No,valaki tartalomra is reagal...
Nortonbe se mindenki buzi,de joval nagyobb a buzok aranya a bortonon kivulieknel.Mobel a nortonok nem koedikaltak,ez annyira talan nem meglepő.
Smi azt illeti,en is indorodpm a homokospktol,ez egy egeszseges ferfitol szerintem természetes reakció.Viszont nem vagyok homofob.
Katonailag viszont lenyegtelen a harcos nemi beallitotsaga.A harci yeljesitmenye szamit.Es a tortenelemben vannak igencsak jó homokos katonak.Nagy Dandor bisex volt,a thebai szent csapat meg buzikbol állt.
Egyebkent a rakétaindító gombnak teljesen mindegy,hogy ferfi, nő,vagy hermafrodita nyomja meg.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 094
36 571
113
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 963
5 348
113
Van egy olyan "sejtésem"hogy hasonló megoldással fogják megoldani Ukrajna NATO támogatását mint amikor kiküldék Ukrajna Eu-s tagjelöltségének szavazásakor "kávézni" Orbánt.Nem szavazza meg de nem is vétózza meg a döntést.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
945
11 034
93
Nézd. Orosz fegyverek mondhatni minden paraméterükben alulmaradnak a hasonló kategóriájú nyugati megfelelőikkel szemben. És igen, ki lehet lőni bármelyiket, bármekkora mítosz is kerekedett köréjük.
De én most olyan fegyverrendszereket említettem, melyek teljes egészében hiányoztak az orosz arzenálból és gyakorlatilag egyik napról a másikra lett nekik szinte a semmiből. Vagy olyan lemaradásról, amit hihetetlenül gyorsan sikerült ledolgozzanak. Apropó! Mikor fejlesztették ki ezeket? Miért nem tudunk semmit a fejesztésükről? Egyszer csak lett nekik.
Erre a magyarázat, hogy Kína ellátja őket szerszámgépekkel, technológiával stb. stb.
Én, meg lehetőlebb minnél több konkrétumot szeretnék tudni ezekről.

Ha megnézzük az ICBM-eket, vagy az Ukrajnában most kaszáló R-37M-eket, vagy még lehetne folytatni a sort, akkor látszik hogy ez erősen hitéleti kijelentés volt. Kiegészíthetjük azzal hogy egyszerűen nem igaz, de akkor vegyük csak az R-37-et ami a napokban is szedett egy áldozatot, mik is azok az elmaradó paraméterek? És most kedveztem ezzel a példával, mert a légierő egy olyan terület ami stratégiai okból az angolszászoknál kiemeltebb mint az orosznál.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 748
9 049
113
Kisegítelek, ha ne emlékszel arra, hogy mit írtál:

„Az oroszok meg teljesen nyíltan politikai befolyásolásra használják az energiafüggőséget.,”


Lehet, hogy ujjat mondok neked, de az USA használja a dollárt, olajat, palagázt fegyverként.

Gázvezetékek felrobbantása, stb…..
Tudtommal olyant a hivatalos vizsgálat nem állapított meg hogy az USA robbantotta volna fel.
Nem bizony, mert ők úriemberek,ők az üzenik,hogy fizessétek a proxi háborúnkat,és menjetek megdögleni is,és engedjétek be az aberáltakat az ovikba,a muszlimokat az országotokba,a nagyköveteinket a bíróitok közé,a cia ügynökeinket meg a kormányaitokba,az ngokkal együtt.
Mindjárt más,nem?
Ez a negyedév is letudva.
Mindent kiadtál magadból? Ez a kormány szabadságharc narratívája. Szabadságharcolnak olyan szervezetek ellen amibe Magyarország önként lépett be és amiből bármikor kiléphetett volna a kormány 14 év alatt.
Nem, mivel Európa azért alapból nem az amerikai energetikára volt rákötve, így aztán megfagyással nem nagyon tudtak volna fenyegetni.
Ők egyéb szankciókkal szokták fenyegetni azt, aki nem azt csinálja, amit ők akarnak, illetve ha az nem hat, és nagyon kéne nekik az adott helyen az irányítás, akkor elmondják, hogy nagyon durván tiporják ott az emberi jogokat, olyannyira, hogy be kell avatkozni katonailag, és eltávolítani a gonosz kormányzatot. Nyugat-Európát értelemszerűen kevésbé kell látványosan fenyegetniük, mivel az ott hatalmon lévő politikusok nagy része vagy alapból azt csinálja, amit Washingtonból diktálnak, vagy pontosan tisztában van vele, mennyire meg tudják nehezíteni az életüket, ha eltérnek a csapásiránytól.

Semmivel nem jobbak az amerikai módszerek az orosznál, bármennyire is próbálod ezt úgy beállítani, mintha a jó és a rossz oldal küzdelmét látnánk. Egyébként ezzel olyan szempontból nincs probléma, hogy megszoktuk. Nem örülünk neki, de így működik a birodalmak vezetése már évezredek óta.
Alapvetően én az európai vezetést hibáztatom, amiért az nem az európai érdekekért küzd.
Erre Magyarország a legjobb cáfolat. A nyugati szövetségesi rendszer részeként Izrael kivételével mindenben szembe mentünk az amerikai politikával és érdemi következmény nem volt.

ez így ebben a formában igaz,de tudod vajon idézni,hogy az oroszok mikor mondták hogy ha Európa nem úgy táncol ahogyan ők fütyülnek akkor elzárják a gázt és megfagy ?
Az ruszofil propagandának ez már több évtizedes mantrája. Ez a fórum is ezt nyomatta nem olyan régen. Magyarország pedig eleve függött az orosz gáztól és erre rá jött paks 2 is. Ez az ország teljes kiszolgáltatása.
nem az volt.hogy az Eu önként vágta le magát az orosz földgázról ? (már aki ..) Az oroszok a kezdeti szankcionálásuk ellenére is megbízhatóan szállították a földgázt,majd amikor a kismilliomodik szankciós csomag is bevezetésre került és erőlködtek az orosz gáz és olaj 100%-os kizárására, akkor kezdték el (szintén az orosz) energiahordozókat venni a transzferországokon kersztül csak drágábban.
Úgy néz ki jobban kellett nekik a pénz mint Európának a gáz.
azt megszerintem ne feszegessük,hogy az USA milyen nyomást gyakorol az EU-ra,mert abból nagyon nem jönnél ki jól .

szóval mégegyszer,igen, azt nem mondta ki nyíltan az amerikai kommunikáció,hogy megfagy Európa (mert pl lehet tőlük is venni emelt áron LNG-t .. más dolog hogy kb semmire nem elegendő a mennyisége) ,de megtette a szükséges lépéseket,hogy ebbe az irányba terelje az EU-t, ami nem más mint egy szaros marionett bábú Samu bácsi cirkuszában.

(látod ezért kellene olvasgatni,és objektíven tájékozódni,mielőtt bármit is kommentelsz)
Én azt látom hogy Európa nagyon sok tekintetben szembe megy Amerikával. Az északi áramlat is Amerika panaszai ellenére épült meg. Palesztin-izraeli kérdésében is sok európai ország teljesen mást képvisel Palesztina nyílt elismerésével. Itt a probléma az hogy nincs egységes Európa ami ellensúly lehetne.