Folyik az agyalgás, hogy mi következik majd a horizonton túli Voronyes-DM felderítő lokátor állomás (41003 katonai egység) támadása után. Több opció is lehetséges, azért az orosz vezetésnek is vannak lehetőségei, különböző szinteken. Akik nyilatkoznak, azok csak a partvonalon vannak, ténylegesen nem tudnak semmit a várható reakcióról.
https://rtvi.com/news/sposobna-zase...el-drony-povredili-rls-voronezh-dm-na-kubani/
"Megroggyant" a bal oldali antenna épület, átment rajta a drón
a képek alapján biztos, hogy nem két drón(?) volt, az AFAR lokátor antenna rendszere talán sértetlen (viszont a tápvonal rendszer állapota kérdéses),
de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy megtették, nem holmi ukrán sufni drónokkal, hanem USA/NATO eszközökkel, irányítással. Az "ukrán" csak álcafüst, itt már konkrétan a NATO égisze alatt harcolnak az oroszok ellen. Maga az előrejelző lokátor állomás vízszintes hatótávolsága 6.000km, függőleges hatótávolsága 8.000km, 500 célt tud egyidőben követni és akár golf labda méretűeket is fel tud deríteni és követni. (Emlékezzünk arra, hogy 2014 körül a Földközi-tengeren szemben álló két flotta (NATO vs. Orosz) összpontosításkor ez a lokátor állomás derítette fel a rakéta indításokat a NATO hajókról.)
Lehetséges válaszok:
1. A Romániában, vagy Lengyelországban lévő rakéta védelmi komplexum támadása,
2. Az USA tengeren lévő egyik előrejelző lokátor állomásának megtámadása, (mind a kettő korlátozott),
3. A Fekete-tengeren "boklászó" NATO" felderítő eszközök megtizedelése,
4. Tömeges, hatalmas, sorozatos csapás sorozat az ukrán/NATO fő vezetési pontokra egyidejűleg,
Emellett az oroszoknak az összes, körzetben lévő stratégiai eszközeinek közvetlen védelmét meg kell oldania, főleg drónok ellen. A felderítést sokkal komolyabban zavarniuk kell, akár a felderítő eszközök megsemmisítésével is.