Az alapfelvetés szerint kb. egy lengyel bázis a cél. Meglepne ha a Mogyoró pályája nem tenné igen hamar világossá, hogy nem egy amerikai kontinensen lévő célpontra van indítva. És innentől fogva meg bőven végignézhetik a hatást, kielemezve hogy milyen fej volt rajta, és bőven van ideje az amerikainak hogy a válaszról döntsön. Tehát nem várható automatikus nukleáris válaszcsapás, a becsapódás előtt - ez az ahonnan indult a vita.
Ezt nem lehet elkenni a NATO-val sem, egyrészt mert az hogy Rzeszow vagy Luck a célpont az már nem vehető biztosra a repülés legnagyobb részében, másrészt az USA és a NATO viszonya ki lett itt is eleget tárgyalva, még egy LNG szállítmány rálicitált felárát sem érte meg a lengyel hü(lye)ség, nem hogy 100M amerikai lakost.
A Mogyorót egy, a NATO-nak az orosz határ mellé való ájtatos odavédekezésére adott válasznak tartom. Nem klasszikus MAD eszköz, hanem egy olyan ami helyre billentheti a kölcsönös megsemmisítés lehetőségét, amit az amerikaiak a távolságok leszalámizásával és az új technikákkal erősen erodálnak. Cirkon, Kinzsal és ez is erre jó, ha egyszer (?) majd elégséges számban állnak rendszerbe.
Hipotetikusan, a jövő stratégiai célja ezekkel a legtöbb olyan nukleáris fegyvert kiiktatni, aminek indításánál nincs meg a ~30 perces reakcióidő lehetősége. Tehát nem az USA-ban lévőket. Ha ez sikerül, újra itt a világbéke
Ja persze ennek a folyamatnak az egyes európai NATO bázisok áldozatul eshetnek, de hát ezeknek a hidegháborúban is epizódszerep volt szánva.