[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

warrior

Member
2014. február 25.
170
4
18
Ezt nem mondod komolyan az ukrán nép talán ezt akarta??? Az orosz ajkú lakoság és a többségi ukrán társadalom viszonya végleg megromlot.
Jelenleg az ország egy romhalmaz.
Igen, az ukrán nép ezt akarta!!!

Az orosz ajkú lakosság mindig is az oroszokhoz húzott, az ukrán nacionalisták meg Ukrajnához. Ja és volt egy 3. réteg, aki füiyült a nemzetiségére, csak "egyszerúen élni akart". Ám az orosz agresszió után már ők is Ukrajnához húznak és gyűlölik a ruszkikat! A függetlenség pedig 1 MEGFIZETHETLENÜL DRÁGA szép álom, az el nem kötelezetséggel együtt!
A romhalmaz meg az orosz agresszió következménye!

Eurázsiai Unió nem lesz, mert:
Az oroszok csak a leigázást ismerik /lásd a cári Oroszországot és a SZU-t!
Merkel meg nem hülye, de már nem is tini, hogy ágyba bújjon mindenkivel /ez az USA-ra is igaz/!

Szóval egyszerú ez, csak le kell venni az orosz szemüget!
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1420500590
Az Odesszai kikötőbe két hajóval ma érkezik Kanadai "nem halálos" katonai segítségnyújtás az Ukrán hadseregnek. Téli ruha és "egyéb nem halálos segítségnyújtás".
A következő szállítmány várhatóan január 14-16-án érkezik Kanadából.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 577
18 489
113
<blockquote rel="nekerdez">Ezt nem mondod komolyan az ukrán nép talán ezt akarta??? Az orosz ajkú lakoság és a többségi ukrán társadalom viszonya végleg megromlot.
Jelenleg az ország egy romhalmaz.
Igen, az ukrán nép ezt akarta!!!

Az orosz ajkú lakosság mindig is az oroszokhoz húzott, az ukrán nacionalisták meg Ukrajnához. Ja és volt egy 3. réteg, aki füiyült a nemzetiségére, csak "egyszerúen élni akart". Ám az orosz agresszió után már ők is Ukrajnához húznak és gyűlölik a ruszkikat! A függetlenség pedig 1 MEGFIZETHETLENÜL DRÁGA szép álom, az el nem kötelezetséggel együtt!
A romhalmaz meg az orosz agresszió következménye!

Eurázsiai Unió nem lesz, mert:
Az oroszok csak a leigázást ismerik /lásd a cári Oroszországot és a SZU-t!
Merkel meg nem hülye, de már nem is tini, hogy ágyba bújjon mindenkivel /ez az USA-ra is igaz/!

Szóval egyszerú ez, csak le kell venni az orosz szemüget!</blockquote>

Biztos vagy te benne, hogy ezt akarta az ukrán nép? Mennyi is Ukrajna népessége? 48 millió? Szerinted mindenki egységesen azt akarta ami tavaly történt? Szerintem ha ez igaz lenne akkor a dolgok most nem így állnának.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 891
113
"Igen, az ukrán nép ezt akarta!!! "

Mintha sondort olvasnám....
Az ukrán nép tudtommal 45 millio ember volt. (még a Krímmel) Nem láttam , hogy a tobbség (tobb mint 50%) tehát 22,5 millio ember tuntetett volna szerte Ukrajnában. Akkor állíthatod, hogy az ukrán nép (tobbség) ezt akarta.

2013 októberében a Vámúnio támogatottsága 55-60% volt Ukrajnában .

Idézném ezzel kapcsolatban egyik írásomat 2013-bol:
"Szerintem a legjobb megoldás az lenne , ha Ukrajna ketté válna: Kelet-Ukrajna mehetne a vámunioba , míg Nyugat- Ukrajna a sok nacionalistával mehetne az EU-ba... "

Mivel óriási kulonbségek vannak a nyugat ukrajna nacionalista(orosz-lengyel keverék) és kelet-ukrajna orosz nemzetiségu lakoi kozott mint mentalitás, vallás, gondolkodás szintjén, hogy egyutt élni már soha nem fognak tudni.

A mai poltikai helyzetet ismerve és figyelembe véve mindkét fél érdekeit - egy autonómia lenne a legjobb megoldás szerintem Donbasz lakóinak.
 

warrior

Member
2014. február 25.
170
4
18
T. plushun!
Nacionalizmust és nácikat sajnos minden országban találhatsz. Ukrajnában pedig gomba módra szaporodnak, "hála" az orosz agressziónak. Porosenko nem náci, de részben már kényszerpályán mozog, mert nehéz szembe menni az idióta sokasággal! És mivel az orosz agrressziónak nincs vége, a nácizmus terjedése is folytatódik.
Megoldást én nem tudok, de félek, hogy te sem. - Ebben talán egyetérthetünk!
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Warrior, oké te így látod.
De a tény az ukrán embereknek nem hogy jobb lesz, hanem még rosszabb is mivel most ott is nagy privatizációs hullám lesz. Gyakorlatilag ingyen bányák és ami érték van idegenek kezébe kerül. Hitegetik őket az EU-val. Nógrádit mikor erről kérdik mosolyog mivel 70 év múlva se! Amit most az ukránok művelnek azzal egy életre kivívhatják az orosz nép ellenszenvét!
Másik ukrajnába mint nálunk az elit nem változik csak úrat cserélt. Nálunk az ex pártagok, ott a kis királyok aki az ország vagyonát eddig is magukénak tartották meg ezután is az lesz.

Itt az USA lépet az nagyot Szíria miatt oroszok ott megakadályozták, hogy neki mennyek a szövetségesüknek.
Valamint ezzel akarta az új uniót szétverni létre jötte elő. Ha az orosz csapatok be mennek kazahok és a többiek elkeztek volna az oroszoktól félni.
Új orosz javaslatot, ami várható volt hogy két szomszédos unió dolgozzon össze a németek örömmel fogadják. Ez kinek nem lenne érdeke?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
"Ukrajnában 14 éve a legmagasabb, 24,9 százalékos volt az éves infláció tavaly, a 2013-as 0,5 százalék után - közölte az ukrán statisztikai hivatal kedden. Ennél magasabb csak 2000-ben volt az infláció, amikor 25,8 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak.
Tavaly decemberben 3 százalékos havi inflációt mértek a novemberi 1,9 százalék után.
Valerija Hontareva, az ukrán jegybank elnöke a minap azt mondta, hogy idén is magas, 17-18 százalékos inflációval kell számolni."

http://inforadio.hu/hirek/kulfold/hir-693351

Azaz még a kincstári optimista jegybank szerint is 2 év alatt 1,5-szeres az átlagos áremelkedés, amit a bérek nem követnek. A szociális juttatások meg ütemesen csökkennek és a munkanélküliség látványosan emelkedik. Borítékolható, hogy jönnek még megszorítások bőven és ennél nagyobb is lesz az életszínvonal visszaesése.

"Igen, az ukrán nép ezt akarta!!! "

Vagy mégsem?
 

warrior

Member
2014. február 25.
170
4
18
T. boki!
A fél népesség soha nem fog tüntetni, csak az oroszgyűlölők száma fog emelkedni /sőt már tavaly is ők voltak többségben/ Ílyen ellenérzésekkel meg nehéz lesz megoldást találni!

Ezen az oldalon meg már sokan voltunk, akik magyar mivoltunkból adódóan nem tartozunk az orosz nép nagy barátai közé! Remélem megérted, bár a Moderátor Úr nem ennyire megértő.
Én sokáig csak olvastam, majd csak később kezdtem irkálni - vesztemre! /Az ukrán helyzet lett vesztőhely neve./
Nekem inkább Molni hiányzik /ő sem orosz/, mert legalább értett a katonai repüléshez /biztos tudna mit kezdeni a számomra is fucsa Rafale-s táblázatoddal/!
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 017
1 636
113
85 kopijkáért fog áramot importálni Ukrajna

http://www.karpatinfo.net/cikk/gazdasag/85-kopijkaert-fog-aramot-importalni-ukrajna
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
T. boki!
A fél népesség soha nem fog tüntetni, csak az oroszgyűlölők száma fog emelkedni /sőt már tavaly is ők voltak többségben/ Ílyen ellenérzésekkel meg nehéz lesz megoldást találni!

Ezen az oldalon meg már sokan voltunk, akik magyar mivoltunkból adódóan nem tartozunk az orosz nép nagy barátai közé! Remélem megérted, bár a Moderátor Úr nem ennyire megértő.
Én sokáig csak olvastam, majd csak később kezdtem irkálni - vesztemre! /Az ukrán helyzet lett vesztőhely neve./
Nekem inkább Molni hiányzik /ő sem orosz/, mert legalább értett a katonai repüléshez /biztos tudna mit kezdeni a számomra is fucsa Rafale-s táblázatoddal/!

El kell fogadni hogy ez a szép reményekkel indult oldal elesett a széljobbnak, és az itt fellelhető információ az alfahir színvonalat tükrözi. Ez az alma már menthetetlen, nem lehet figyelmen kívül hagyni a megromlott darabot.
Az ukrán kérdésben csak azt szónokolja közönség amit az oroszok lediktálnak a pártlapnak. Nem láttam egy önálló véleményt se tőlük, egyformák.
 

warrior

Member
2014. február 25.
170
4
18
T. nekérdez!
Amiben egyetértünk: Senkinek sem lesz jobb! De nem mi és nem is a világ szállta meg a Krímet és támadta meg Kelet-Ukrajnát!
Valójában ez csak 1 apró közjáték sok ember szenvedése árán, melynek címe: Ki tud nagyobb befolyást szerezni?
Katonai erőt tekintve jelenleg az USA a "világ ura". Gazdasági értelemben viszont már sokan pályáznak hasonló babérokra /az EU, USA, Kína, Japán, Oroszország etc... Ukrajna megszabadult az oroszoktól, de jön helyette más.
/Tudod én már idősebb korosztályhoz tartozom, és nem tetszett az orosz megszállás. Persze vissza lehet sírni Kádárt és Rákosit, sőt az "orosz testvériséget" is, ám én inkább nem kérek belőle. Remélem megértesz!/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 891
113
T. boki!
A fél népesség soha nem fog tüntetni, csak az oroszgyűlölők száma fog emelkedni /sőt már tavaly is ők voltak többségben/ Ílyen ellenérzésekkel meg nehéz lesz megoldást találni!

Ezen az oldalon meg már sokan voltunk, akik magyar mivoltunkból adódóan nem tartozunk az orosz nép nagy barátai közé! Remélem megérted, bár a Moderátor Úr nem ennyire megértő.
Én sokáig csak olvastam, majd csak később kezdtem irkálni - vesztemre! /Az ukrán helyzet lett vesztőhely neve./
Nekem inkább Molni hiányzik /ő sem orosz/, mert legalább értett a katonai repüléshez /biztos tudna mit kezdeni a számomra is fucsa Rafale-s táblázatoddal/!

Az oroszgyulolok száma novekszik hála az ukrán propagandának.Az orosz tv adásokat betiltották, így csak ukrán oroszellenes híreket, cenzúrázott informáciokat továbbítanak a nézok felé. Úgy hogy az ukránoknal nincs objektív tájékoztatás. Ezt a feladatot kapták az ukránok a gazdájuktól, az orosz nép "eltuntetése" (megolése , elzavarása vagy eroszakos ukránosítása) a céljuk.
Tudom ,hogy gyulolod az oroszokat , de szerintem ezen már túl kéne lépni. Ennyi erovel gyulolni kéne a torokoket, tatárokat, mongolokat, osztrákokat...stb.
Én is magyar vagyok mégsem gyulolom az oroszokat (ami nem jelenti azt, hogy midennel egyetértek ami ott folyik), hanem megprobálom megérteni mit miért csinálnak és mi a céljuk . Az oroszoknak is mint minden országnak vannak nemzeti, nemzetbiztonsági érdekeik .

Mutass olyan országot, ahol az oroszok puccsal,színes forradalmakkal megdontotték a demokratikusan megválasztott hatalmat ,vagy bombázással -az országok infrastruktúrájának tonkretételével - tobb százeter civil áldozat mellett (hamis vádakkal) elvitték az " demokráciát" . Az eredmény pedig nyomor, bunozés, merényletek és háború.
Az emberek életszínvonala drasztikusan csokkent. (ez van Ukrajnában is).
 

xeqev

Member
2013. szeptember 19.
130
0
16
De nem mi és nem is a világ szállta meg a Krímet és támadta meg Kelet-Ukrajnát!

Aki tájékozott, annak nem kétséges, hogy a krími népszavazás tükrözte a lakosság akaratát. Miért fáj az neked, hogy nekik megadatott az, hogy saját maguk döntsenek a sorsukról?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 101
113
boki

Túl sokat kérsz.Aki azt nem látja be,hogy a Szovjetunió az oroszoknak volt a legrosszabb és közel sem nekünk(éppen ezért ők sírják azt vissza legkevésbé)az azt sem fogja,hogy ezek az oroszok már nem azok az oroszok!

Abba már bele se menj,hogy az elmúlt 20-25 évben ki hozott nagyobb nyomort(mint ami előtte volt)hány országra mert értelmetlen.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="warrior">De nem mi és nem is a világ szállta meg a Krímet és támadta meg Kelet-Ukrajnát!

Aki tájékozott, annak nem kétséges, hogy a krími népszavazás tükrözte a lakosság akaratát. Miért fáj az neked, hogy nekik megadatott az, hogy saját maguk döntsenek a sorsukról?</blockquote>

Úgy tünik, sokaknak jobban tetszett az, amikor egy szovjet "demokrata" (Hruscsovnak hívták) az 50-es években Ukrajnához csatolta a Krímet - hálából, mert az ukrán kommunista párt betolta őt a Szu. párt-főtitkári székébe. (Hogy el ne felejtsük, Novorossziját meg a 20-as években csatolta Ukrajnához egy hasonló kommunista "demokrata"). Szóval amit egy szovjet pártfőtitkár tett, azt nehogy már holmi népszavazással módosítani próbálják azok akik ott élnek! Éljen a szabad önrendelkezés és demokrácia?
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 409
8 698
113
Nekem az tetszik a legjobban hogy egyesek szerint "bértollnokok" miatt ilyenek itt a vélemények... :D Lehet nem kellene a fejet a homokba dugni, s csak azt látni amit szeretnénk, s akkor érthetővé válna legalább egy két dolog... A franc se szereti az oroszokat, csak most már lepereg egyesekről a nyugati propaganda. Mások meg benyalják büszkén, s teljes szívvel kiállnak a semmi mellet.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/politika/jobboldali-szektor-fegyveres-alakulatai-nem-vetik-ala-magukat-vedelmi-tarcanak
"Nem hajlandók az ukrán védelmi minisztérium alárendeltségében működni az ukrán radikális Jobboldali Szektor (PSZ) fegyveres önkéntes alakulatai - közölte az 5. Kanal televíziónak nyilatkozva kedden Jurij Birjukov, az ukrán elnök tanácsadója..."

http://www.karpatinfo.net/cikk/kulfold/magyarorszag-nem-partner-semmiben-ami-veszelyezteti-karpataljai-magyarok-erdekeit
"Magyarország semmiben nem lesz partner, ami veszélyezteti a kárpátaljai magyarok érdekeit - mondta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes kedden az MTI-nek az ukrán külügyminiszter előző napi kijelentésére reagálva..."

http://www.karpatinfo.net/cikk/tarsadalom/csupan-az-ukranok-otode-akarja-visszaszerezni-krimet
"A Kijevi Nemzetközi Szociológiai Intézet közvélemény-kutatása szerint az ukránok csupán 18,5 százaléka szeretné visszaszerezni Oroszországtól a Krímet..."
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
<blockquote rel="warrior">T. boki!
A fél népesség soha nem fog tüntetni, csak az oroszgyűlölők száma fog emelkedni /sőt már tavaly is ők voltak többségben/ Ílyen ellenérzésekkel meg nehéz lesz megoldást találni!

Ezen az oldalon meg már sokan voltunk, akik magyar mivoltunkból adódóan nem tartozunk az orosz nép nagy barátai közé! Remélem megérted, bár a Moderátor Úr nem ennyire megértő.
Én sokáig csak olvastam, majd csak később kezdtem irkálni - vesztemre! /Az ukrán helyzet lett vesztőhely neve./
Nekem inkább Molni hiányzik /ő sem orosz/, mert legalább értett a katonai repüléshez /biztos tudna mit kezdeni a számomra is fucsa Rafale-s táblázatoddal/!

Az oroszgyulolok száma novekszik hála az ukrán propagandának.Az orosz tv adásokat betiltották, így csak ukrán oroszellenes híreket, cenzúrázott informáciokat továbbítanak a nézok felé. Úgy hogy az ukránoknal nincs objektív tájékoztatás. Ezt a feladatot kapták az ukránok a gazdájuktól, az orosz nép "eltuntetése" (megolése , elzavarása vagy eroszakos ukránosítása) a céljuk.
Tudom ,hogy gyulolod az oroszokat , de szerintem ezen már túl kéne lépni. Ennyi erovel gyulolni kéne a torokoket, tatárokat, mongolokat, osztrákokat...stb.
Én is magyar vagyok mégsem gyulolom az oroszokat (ami nem jelenti azt, hogy midennel egyetértek ami ott folyik), hanem megprobálom megérteni mit miért csinálnak és mi a céljuk . Az oroszoknak is mint minden országnak vannak nemzeti, nemzetbiztonsági érdekeik .

Mutass olyan országot, ahol az oroszok puccsal,színes forradalmakkal megdontotték a demokratikusan megválasztott hatalmat ,vagy bombázással -az országok infrastruktúrájának tonkretételével - tobb százeter civil áldozat mellett (hamis vádakkal) elvitték az " demokráciát" . Az eredmény pedig nyomor, bunozés, merényletek és háború.
Az emberek életszínvonala drasztikusan csokkent. (ez van Ukrajnában is).</blockquote>

boki: tessék itt egy:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kyrgyz_Revolution_of_2010
Ezt a kedvenc oroszaid okozták mert a Kirgiz elnök nem úgy ugrált ahogy ők fütyültek.
Undorító ez a kettős mérce ami a moszkoviták között megy.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 891
113
A harkovi harckocsijavíto uzem konstruktorei létrehozták a BMPT-64-et.
215.jpg.pagespeed.ce._WPZ_xmdD1.jpg

115.jpg

314.jpg


Állítolag eros páncélzatu, ellenál a Smel, RPG-nek. 3 fos személyzet+12 katona.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 891
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="warrior">T. boki!
A fél népesség soha nem fog tüntetni, csak az oroszgyűlölők száma fog emelkedni /sőt már tavaly is ők voltak többségben/ Ílyen ellenérzésekkel meg nehéz lesz megoldást találni!

Ezen az oldalon meg már sokan voltunk, akik magyar mivoltunkból adódóan nem tartozunk az orosz nép nagy barátai közé! Remélem megérted, bár a Moderátor Úr nem ennyire megértő.
Én sokáig csak olvastam, majd csak később kezdtem irkálni - vesztemre! /Az ukrán helyzet lett vesztőhely neve./
Nekem inkább Molni hiányzik /ő sem orosz/, mert legalább értett a katonai repüléshez /biztos tudna mit kezdeni a számomra is fucsa Rafale-s táblázatoddal/!

Az oroszgyulolok száma novekszik hála az ukrán propagandának.Az orosz tv adásokat betiltották, így csak ukrán oroszellenes híreket, cenzúrázott informáciokat továbbítanak a nézok felé. Úgy hogy az ukránoknal nincs objektív tájékoztatás. Ezt a feladatot kapták az ukránok a gazdájuktól, az orosz nép "eltuntetése" (megolése , elzavarása vagy eroszakos ukránosítása) a céljuk.
Tudom ,hogy gyulolod az oroszokat , de szerintem ezen már túl kéne lépni. Ennyi erovel gyulolni kéne a torokoket, tatárokat, mongolokat, osztrákokat...stb.
Én is magyar vagyok mégsem gyulolom az oroszokat (ami nem jelenti azt, hogy midennel egyetértek ami ott folyik), hanem megprobálom megérteni mit miért csinálnak és mi a céljuk . Az oroszoknak is mint minden országnak vannak nemzeti, nemzetbiztonsági érdekeik .

Mutass olyan országot, ahol az oroszok puccsal,színes forradalmakkal megdontotték a demokratikusan megválasztott hatalmat ,vagy bombázással -az országok infrastruktúrájának tonkretételével - tobb százeter civil áldozat mellett (hamis vádakkal) elvitték az " demokráciát" . Az eredmény pedig nyomor, bunozés, merényletek és háború.
Az emberek életszínvonala drasztikusan csokkent. (ez van Ukrajnában is).</blockquote>

boki: tessék itt egy:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kyrgyz_Revolution_of_2010
Ezt a kedvenc oroszaid okozták mert a Kirgiz elnök nem úgy ugrált ahogy ők fütyültek.
Undorító ez a kettős mérce ami a moszkoviták között megy.</blockquote>

Ez ellenforradalom volt az elotte lévo amerikaiak által támogaott forradalomra.