[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
<blockquote rel="panoz"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="warrior">T. boki!
A fél népesség soha nem fog tüntetni, csak az oroszgyűlölők száma fog emelkedni /sőt már tavaly is ők voltak többségben/ Ílyen ellenérzésekkel meg nehéz lesz megoldást találni!

Ezen az oldalon meg már sokan voltunk, akik magyar mivoltunkból adódóan nem tartozunk az orosz nép nagy barátai közé! Remélem megérted, bár a Moderátor Úr nem ennyire megértő.
Én sokáig csak olvastam, majd csak később kezdtem irkálni - vesztemre! /Az ukrán helyzet lett vesztőhely neve./
Nekem inkább Molni hiányzik /ő sem orosz/, mert legalább értett a katonai repüléshez /biztos tudna mit kezdeni a számomra is fucsa Rafale-s táblázatoddal/!

Az oroszgyulolok száma novekszik hála az ukrán propagandának.Az orosz tv adásokat betiltották, így csak ukrán oroszellenes híreket, cenzúrázott informáciokat továbbítanak a nézok felé. Úgy hogy az ukránoknal nincs objektív tájékoztatás. Ezt a feladatot kapták az ukránok a gazdájuktól, az orosz nép "eltuntetése" (megolése , elzavarása vagy eroszakos ukránosítása) a céljuk.
Tudom ,hogy gyulolod az oroszokat , de szerintem ezen már túl kéne lépni. Ennyi erovel gyulolni kéne a torokoket, tatárokat, mongolokat, osztrákokat...stb.
Én is magyar vagyok mégsem gyulolom az oroszokat (ami nem jelenti azt, hogy midennel egyetértek ami ott folyik), hanem megprobálom megérteni mit miért csinálnak és mi a céljuk . Az oroszoknak is mint minden országnak vannak nemzeti, nemzetbiztonsági érdekeik .

Mutass olyan országot, ahol az oroszok puccsal,színes forradalmakkal megdontotték a demokratikusan megválasztott hatalmat ,vagy bombázással -az országok infrastruktúrájának tonkretételével - tobb százeter civil áldozat mellett (hamis vádakkal) elvitték az " demokráciát" . Az eredmény pedig nyomor, bunozés, merényletek és háború.
Az emberek életszínvonala drasztikusan csokkent. (ez van Ukrajnában is).</blockquote>

boki: tessék itt egy:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kyrgyz_Revolution_of_2010
Ezt a kedvenc oroszaid okozták mert a Kirgiz elnök nem úgy ugrált ahogy ők fütyültek.
Undorító ez a kettős mérce ami a moszkoviták között megy.</blockquote>

Ez ellenforradalom volt az elotte lévo amerikaiak által támogaott forradalomra.</blockquote>

Tiszta sor. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 243
83 378
113
panoz
Egy kis ismerteto.
2005-ben volt Kirgíziában a tulipános forradalom mely során megdontotték Askar Akajevev demokrtikus úton megválasztott elnokot és Kurmanbek Bakijev kerult a hatalomra. Elnoksége alatt bérbe adta az amerikaiaknak a biskeki Manas légibázist. Mivel rohamosan romlott az életszínvonal az emberek elégedetlenek voltak és 2010-ben forradalomba torkolt.
Honnan veszed , hogy az oroszok csinálták? Az angol wiki nem objektív hírforrás.
A nép akarata volt (ahogy te is írtad Ukrajna kapcsán) .Bakijev is sokat lopott , mint Janukovics.
Roviden.
Szerinted mindenkit elnyomnak az oroszok, csak elfelejted, hogy Kirgízia orosz érdekszféra, egyfajta biztonsági zóna.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
warrior 18:10

Ez így egy korrekt vélemény: te nem kívánod vissza az oroszokat, a személyes életed tapasztalatai alakították így az érzelmeidet. Én kedvelem az oroszokat, két évet éltem Leningrádban (mondjuk igen vegyes tapasztalatokkal). De az én érzelmi beállítottságom olyan, hogy mindig a gyengébb mellé, a "megalázottak és megszomorítottak" mellé álljak. Szerintem ez is tisztességes álláspont.
Ami ennél több: ezen a fórumon nagyon sok elemző elme ír rendkívül okos dolgokat, élvezet olvasni eszmefuttatásaikat.
Panozzal nem értek egyet, szerintem ezen a fórumon senki nem bértollnok, és -ahogyan fent írtam- önállóan gondolkodó ember. Hála istennek akad köztük ilyen is, olyan is, és egymást kulturáltan el tudják fogadni. Ez talán a moderátor érdeme, aki nem hagyja sem eldurvulni, sem elkanyarodni a vitát!.
Csak nézz szét más fórumokon, egyből jobban érzed itt magad!
 

siedon

Member
2014. március 7.
127
0
16
Már megint kezdődik. Van pár hangulatkeltő, másokat direkt hergelő egyed. Miért jó ez nektek? Miért fáj, ha valakinek nem a nyugati dekadens liberálhomonyomi banda a szíve vágya? Ha az oroszokat akarjátok szidni, akkor csináljatok rá egy topicot! Biztos lenne rá igény. De szerintem itt fejezzétek be ezt a kötekedést, rohadtul nem erről szól ez a téma.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
panoz
Kirgízia orosz érdekszféra, egyfajta biztonsági zóna.

Azért az sokkal egészségesebb - és főleg békésebb lenne szerintem, ha Kirgizia az szimplán csak kirgiz érdekszféra lenne, mint ahogy Magyarországot is jobban szeretném, ha bárki is csak és kizárólag magyar érdekszféraként emlegetné. Persze nagyhatalmilag azért más a "demokratikus" szemüveg, de nem biztos, hogy így a helyes.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 609
70 333
113
T. plushun!
Nacionalizmust és nácikat sajnos minden országban találhatsz. Ukrajnában pedig gomba módra szaporodnak, "hála" az orosz agressziónak. Porosenko nem náci, de részben már kényszerpályán mozog, mert nehéz szembe menni az idióta sokasággal! És mivel az orosz agrressziónak nincs vége, a nácizmus terjedése is folytatódik.
Megoldást én nem tudok, de félek, hogy te sem. - Ebben talán egyetérthetünk!

Ilyen alapon Hitlerék se voltak nácik. Csak az események következményeiként váltak azokká. Ha nem kapott volna légnyomást,ha nem vesztették volna el a háborút 18-ban,ha nem lett volna világválság,stb. Attól még a tények tények,ne mosdassuk ki a szerecsent.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Már megint kezdődik. Van pár hangulatkeltő, másokat direkt hergelő egyed. Miért jó ez nektek? Miért fáj, ha valakinek nem a nyugati dekadens liberálhomonyomi banda a szíve vágya? Ha az oroszokat akarjátok szidni, akkor csináljatok rá egy topicot! Biztos lenne rá igény. De szerintem itt fejezzétek be ezt a kötekedést, rohadtul nem erről szól ez a téma.

Már bocsi, de attól hogy valakinek eltér a véleménye a tiédtől, attól szerintem még ugyanúgy és ugyanott elmondhatja, ahogy te a tiédet. Szólásszabadság és demokrácia és önrendelkezés - vagy ez csak addig tart, amíg egyszólamú a kórus?! Az olyan rendszereket másképp hívják.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 243
83 378
113
<blockquote rel="boki">panoz
Kirgízia orosz érdekszféra, egyfajta biztonsági zóna.

Azért az sokkal egészségesebb - és főleg békésebb lenne szerintem, ha Kirgizia az szimplán csak kirgiz érdekszféra lenne, mint ahogy Magyarországot is jobban szeretném, ha bárki is csak és kizárólag magyar érdekszféraként emlegetné. Persze nagyhatalmilag azért más a "demokratikus" szemüveg, de nem biztos, hogy így a helyes.</blockquote>

Ahhoz túl gyenge gazdaságilag és katonailag is. Saját biztonságát sem tudja szavatolni. Ne feledd eléggé instabil teruletekkel határos, Uzbegisztán, Tadzsikisztán, ott van kozel Afganisztán (talibok) és Kirgizisztán moszlim vallású. Ott található a Kant-i ODKB bázis is. Oo felel Kirgizia szuverenitásáért. Jelentos orosz gazdasági segélyt kap minden évben,...stb.

Azért el kéne gondolkodni néha mi a jó a volt szovjet tagkoztársaságoknak, (kivétel a balti államok és a már Oo-tol erosszakkal leszakított USA csatlossa tett államokat-)amelyeket a szovjetek/oroszok építettek ki, és 70 évet voltak egyutt-a jó viszony vagy az orosz ellenesség.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 657
18 824
113
T. plushun!
Nacionalizmust és nácikat sajnos minden országban találhatsz. Ukrajnában pedig gomba módra szaporodnak, "hála" az orosz agressziónak. Porosenko nem náci, de részben már kényszerpályán mozog, mert nehéz szembe menni az idióta sokasággal! És mivel az orosz agrressziónak nincs vége, a nácizmus terjedése is folytatódik.
Megoldást én nem tudok, de félek, hogy te sem. - Ebben talán egyetérthetünk!

Kedves Warior!

Nem azt mondtam, hogy ő náci és igen igazad van kényszer pályán van. De saját véleményem az, hogy az oroszok által léterhozott események csak részben voltak köszönhetőek ezen alakulatok létrejöttének. A társadalom elszegényedés és ezzel a szélsőség feléledése már évekkel vagy évtizeddel ezelött jelent meg. Ez meg a mindenkori vezetésnek és a változatlan elitnek köszönhető.
Ugyanakkor van amit semmilyen körülmények között nem lenne szabad engedni. Ajdar és társait semmiképpen. Ez ellen talán lehetne tenni - sőt szerintem az események ki is fogják kényszeríteni maguktól - de ez nem lesz egy leányálom. Egy biztos ez így nem maradhat. Így egy normális állam és egy normális társadalom nem működhet.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 609
70 333
113
A harkovi harckocsijavíto uzem konstruktorei létrehozták a BMPT-64-et.
215.jpg.pagespeed.ce._WPZ_xmdD1.jpg

115.jpg

314.jpg


Állítolag eros páncélzatu, ellenál a Smel, RPG-nek. 3 fos személyzet+12 katona.
boki, ez már van pár éves gép. Vártam hogy bevessék, ahogy az Oplotokat/Jatagant de semmi. Elég komoly munka lehetett átalakítani, mindent átpakolni hátulról előre. Viszont szvsz egy nagyon erős Ifv így, de sokba fájhat egy egy példány, jó sokat is fogyaszthat, de a védettsége talán kárpótolhat ezért.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 243
83 378
113
<blockquote rel="boki">A harkovi harckocsijavíto uzem konstruktorei létrehozták a BMPT-64-et.
215.jpg.pagespeed.ce._WPZ_xmdD1.jpg

115.jpg

314.jpg


Állítolag eros páncélzatu, ellenál a Smel, RPG-nek. 3 fos személyzet+12 katona.
boki, ez már van pár éves gép. Vártam hogy bevessék, ahogy az Oplotokat/Jatagant de semmi. Elég komoly munka lehetett átalakítani, mindent átpakolni hátulról előre. Viszont szvsz egy nagyon erős Ifv így, de sokba fájhat egy egy példány, jó sokat is fogyaszthat, de a védettsége talán kárpótolhat ezért.
</blockquote>


Igen ez még 2012-es konstrukcio, de korszerusítették, ezért jelent ma meg róla hír. Várják az ukrán védelmi minisztérium rendelését.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 609
70 333
113
Novorossia tüzérsége 100% pontossággal megsemmisített egy ukrán lőszerraktárat. (Ha jól olvasom)https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=S_9wNkO3gfs
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Már bocsi, de attól hogy valakinek eltér a véleménye a tiédtől, attól szerintem még ugyanúgy és ugyanott elmondhatja, ahogy te a tiédet. Szólásszabadság és demokrácia és önrendelkezés

<b>Nos... az emel által emlegetett elvek azok, amelyek nem jellemeznek minket. Már párszor elmondtam, de elmondom ismét: az oldal diktatórikus keretek között működik, mi határozzuk meg, hogy ki szólhat hozzá, milyen keretek között és hol. Akinek ez elviselhetetlen gyötrelmeket okoz, annak javaslom az internet más zugainak kutatását, mivel ahogy többen is hangoztatják azt, hogy nem kötelesek mások - eltérő - véleményét elfogadni, úgy mi sem vagyunk kötelesek bármely tartalmat, véleményt megtűrni az oldalunkon - főleg, ha annak esetleg jogi következményei lehetnek.

Mindazonáltal általában a vélemény tálalásával és az ahhoz való viszonyulással van az alapvető gond és a legharsányabbak így verekszik el magukat nagyon hamar a kitiltásig, ami után privátban jön az alkudozás, mutogatás, anyázás, feljelentéssel fenyegetőzés. Ez pedig összességében sok - szociológiai és pszichológiai - jellemzőre enged következtetni...

Ezek után szeretném megkérni a tisztelt társaság bármilyen véleményt is osztó tagját, hogy térjen vissza a topik címadó témájának a tárgyalásához és egyben szeretném felhívni a figyelmet arra is, hogy nem vagyok köteles a fokozatosság elvét alkalmazni a moderálás során.

További jó fórumozást.</b>
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Ez talán a moderátor érdeme, aki nem hagyja sem eldurvulni, sem elkanyarodni a vitát!.

Itt említeném meg, hogy a moderátor őrült!

A rr.. Ren.... töké... A RENDSZER TÖKÉLETES! *habzószájúsmiley*
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
boki
Egyetértve veled, hogy igen, el kell gondolkozni, hogy mi a jó nekik - de szerintem nekik saját maguknak kell elgondolkozni és dönteni. Ha ez önrendelkezéssel és többségi akarattal választott kormányzattal történik, attól kezdve az ö dolguk/joguk/felelősségük, hogy kitől mit kérnek/fogadnak el akár üzleti, akár politikai alapon, kivel akarnak barátkozni és kire akarnak vicsorogni. A következményeket úgyis ők fogják viselni, de sajnos akkor is, ha bármilyen hivatkozással a döntést kiveszik a kezükből, és mások máshol döntenek a sorsukról - nagyhatalmi érdekek/érdekszférák mentén.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 243
83 378
113
Motorola csapata
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AdFvPrXTr2c