[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="boki">A harkovi harckocsijavíto uzem konstruktorei létrehozták a BMPT-64-et.
215.jpg.pagespeed.ce._WPZ_xmdD1.jpg

115.jpg

314.jpg


Állítolag eros páncélzatu, ellenál a Smel, RPG-nek. 3 fos személyzet+12 katona.

Ez a BMPT-64 szerintem nagyon jól néz ki! Ha az is igaz, amit állítanak róla, akkor ütős IFV lehet belőle.</blockquote>

http://www.globalsecurity.org/military/world/ukraine/bmpt-64.htm

Nem rossz, de személy szerint én azért nem próbálnám ki se egy RPO-A-val, se egy újabb RPG-vel (29-32) szemben.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
boki
Olyan állítással vitatkozol, amit Te adtál a számba, nem én mondtam. Én nem azt írtam, hogy "egész Ukrajna a náci német hadsereg támadását felszabadításnak vette", hanem azt írtam, hogy "sokan felszabadítóként fogadták...". Az "egész" és a "sokan" az két külön kategória, legalábbis nálam mindkettő mást jelent.
Akkor hol a "ferdítés és hazugság" ?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 243
83 379
113
boki
Olyan állítással vitatkozol, amit Te adtál a számba, nem én mondtam. Én nem azt írtam, hogy "egész Ukrajna a náci német hadsereg támadását felszabadításnak vette", hanem azt írtam, hogy "sokan felszabadítóként fogadták...". Az "egész" és a "sokan" az két külön kategória, legalábbis nálam mindkettő mást jelent.
Akkor hol a "ferdítés és hazugság" ?

Most ebédszunetben nyugodtan átolvasva valóban nem írtad egész Ukrajnát, úgyhogy elnézést kérek. Reggel munka kozben futva olvastam át és hiányzott számomra a nyugat-ukránok szó. :)
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Hazánk megvédi a kárpátaljai magyarok érdekeit.

Magyarország semmiben nem lesz partner, ami veszélyezteti a kárpátaljai magyarok érdekeit – mondta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes kedden az ukrán külügyminiszter előző napi kijelentésére reagálva. Pavlo Klimkin hétfőn leszögezte: „minden kettős állampolgárnak tudnia kell, hogy le fogják leplezni és meg fogják büntetni”.
„Az ukrán külügyminiszter úr egészen biztos lehet abban, hogy Magyarország semmiben nem lesz partner, ami akár a legcsekélyebb mértékben is veszélyeztetné a kárpátaljai magyarok érdekeit” – mondta Semjén Zsolt.
A miniszterelnök-helyettes így reagált Pavlo Klimkin hétfői kijelentésére. Az ukrán külügyminiszter az ungvári várban tartott sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, Ukrajna alkotmánya világosan leszögezi, „nem lehet szó kettős állampolgárságról, pont!”
„Mindenkinek tiszteletben kell tartania az ukrán törvényeket, minden kettős állampolgárnak tudnia kell, hogy le fogják leplezni és meg fogják büntetni” – tette hozzá Klimkin, megjegyezve, hogy hamarosan közös vámellenőrzést vezetnek be az ukrán–magyar határon, ami „lehetetlenné teszi, hogy az ukrán vámellenőrzésnél az állampolgár egyik ország útlevelét, az európai oldalon pedig egy másikét mutassa fel”

Megvédik. . ja. pont ők.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
"A Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) nem tart attól, hogy az ukrán hatóságok büntetni fogják azokat a kettős állampolgárságú kárpátaljai magyarokat, akik magyar útlevéllel lépik át az ukrán-magyar határt – közölte Brenzovics László, a KMKSZ elnöke, az ukrán parlament képviselője az MTI-vel kedden Ungváron.

Brenzovics Pavlo Klimkin ukrán külügyminiszter Kárpátalján nagy visszhangot keltő hétfői ungvári kijelentésére reagált, amely szerint az ukrán-magyar határon hamarosan bevezetendő közös vámellenőrzés lehetővé teszi majd a kettős állampolgársággal rendelkező ukrán állampolgárok leleplezését és megbüntetését, mivel szerinte az ukrán alkotmány és törvények tiltják a kettős állampolgárságot.

A KMKSZ elnöke hangsúlyozta: „az ukrán külügyminiszter magánlátogatáson tartózkodott Ungváron, ezért is volt meglepő számunkra a kijelentése a kettős állampolgársággal kapcsolatban, hiszen a kérdésről megoszlanak a vélemények Ukrajnában. Mi, a KMKSZ-en belül – és sokan mások az országban – nem értünk egyet a külügyi tárcavezető álláspontjával, mert szerintünk sem az ukrán alkotmány, sem a törvények nem tiltják, ezért nem is szankcionálják a kettős állampolgárságot”.

Hozzátette: kétségtelenül vitás kérdésről van szó, ám a kettős állampolgárság Ukrajnában már gyakorlat, amit az is jelez, hogy Ihor Kolomojszkij, Dnyipropetrovszk megye befolyásos kormányzója nemrég tévékamerák előtt jelentette ki, hogy az ukrán mellett még két állampolgársága van, és semmilyen eljárás nem indult ellene. Ráadásul az elcsatolt Krímben több mint kétmillió ukránnal állampolgárral vetették fel az orosz állampolgárságot, miközben nem mondtak le az ukránról – fűzte hozzá Brenzovics, megjegyezve: jelenleg Ukrajnában nem olyan a helyzet, hogy a kettős állampolgársággal kellene elsősorban foglalkozni."
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Egy Ukrajnába, a DNK (Donyecki Népköztársaság) oldalán harcolni induló belorusz elmesélte a „Russzkaja Planyetának”, hogy az önkéntesek valójában miért is utaznak a Donbasszba.
http://transform.hu/index.php/elemzesek/elemzesek-kulfold/656-novorosszija-te-is-intezheted-a-dolgaidat-es-a-csaladodat-is-eltarthatod

Úgy tűnik, hogy az ukrán polgárháború a „befagyott konfliktus” stádiumába került. A metafora a Szovjetunió széthullását követő polgárháborúk sorára érvényes, amelyekben egyik oldal sem tudott döntő győzelmet aratni, s amelyekben a folytatás költségei egy ponton meghaladták a további aktív összeütközés hasznát. A legismertebb példákat a Hegyi-Karabah hovatartozásáról folyó örmény-azeri vita és a Moldávia és a Dnyepertől keletre fekvő iparvidék orosz-ukrán lakosai közötti konfliktus szolgáltatja, ami utóbbi a nemzetközileg el nem ismert, de ennek ellenére már 20 éve fennálló állam, Transznyisztria megalakulásához vezetett.
http://transform.hu/index.php/2-uncategorised/657-4-600-halott-de-miert-is

A Cseh Köztársaság elnöke, Milos Zeman január 3-án a prágai Pravo napilapnak adott interjúban kijelentette, hogy azok a cseh emberek, akik azt hiszik, hogy az ukrán Viktor Janukovics elnök 2014. február 22-i megdöntése hasonlatos Csehszlovákia hiteles demokratikus „bársonyos forradalmához”, az egészet teljesen hamis színben látják, mert „a Majdan nem volt demokratikus forradalom”. Ukrajna éppen ezért van ma „polgárháborús” állapotban, amikor az ukrán dél-keleti régiójának, Donbassznak a lakói elszakadtak az ukrán kormánytól.
http://transform.hu/index.php/2-uncategorised/662-a-cseh-elnok-szerint-csak-a-kevesse-tajekozott-emberek-nem-tudnak-semmit-az-ukran-pucscrol
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ortodox karácsony a donyecki frontvonalon
https://www.youtube.com/watch?v=aLLan2jv52g
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukrajnában a mozgósítás újabb hullámával a helyi sajtó rendre arról számol be, hogy a besorozott ukránok inkább a börtönbüntetést részesítik előnyben, csak hogy ne kelljen a frontra menniük Novorosszija ellen harcolni. Tömegesen börtönzik be a poltavai férfiakat, és mostanra annyi embert vittek be a katonai szolgálat megtagadása miatt, hogy a börtönökben nincs több férőhely.
http://www.hidfo.net.ru/2015/01/07/az-ukranok-elrejtoznek-sorozas-elol
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@hiryu előző kommented is törölve lett , légy szíves kérlek szépen ne ide szemetelj , ez itt nem a Te szinted , menj innen a nagy sakk tábla topicból , kérlek.
Igen Ők fogják megvédeni, de semmiképpen sem fognak segédkezni benne, már most is nagyon sok kárpátaljai magyar menekült a Magyar állampolgárságnak köszönhetően.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
Ukrajnában a mozgósítás újabb hullámával a helyi sajtó rendre arról számol be, hogy a besorozott ukránok inkább a börtönbüntetést részesítik előnyben, csak hogy ne kelljen a frontra menniük Novorosszija ellen harcolni. Tömegesen börtönzik be a poltavai férfiakat, és mostanra annyi embert vittek be a katonai szolgálat megtagadása miatt, hogy a börtönökben nincs több férőhely.
http://www.hidfo.net.ru/2015/01/07/az-ukranok-elrejtoznek-sorozas-elol

Sok "politikai" rab és (gondolom) kevés börtönőr. Ez új értelmet ad majd a börtönlázadás fogalmának Ukrajnában.
Az Ukránok harcolnak a Donbasszban (nagyon sok ember), egyre több embert kell átirányítaniuk a Dél és Kelet Ukrajnai területekre (sok ember), -ami lassan katonai létszámban is megszálló erő mennyiséget igényel - ráadásul megbecsülhetetlenül sok ezer embert börtönöztek és fognak bebörtönözni.
Tehát a harcokon túl még egyre több területet és embert kell felügyelni. És ez már lassan eléri az ország felét ilyen vagy olyan formában.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
boki 09:59

Egy kis genetika Közép-Európából, illetve az ukránokról:

„Elgondolkodtató, hogy az EU19 marker a magyarokat a lengyelországi és ukrajnai recens népességhez kapcsolja...” (Itt valamiért kihagyták a horvátokat, az osztrákokat, a szerbeket és a szlovákokat.) Bizony, elgondolkodtató! De ha már tudjuk, hogy őshonosak vagyunk a Kárpát-medencében, és hogy az újkőkori őseink innen terjeszkedve népesítették be a környező területeket is, akkor ez nem is annyira meglepő, mint inkább magától értetődő! Hozzájuk tartozunk, pontosabban ők hozzánk.

A képet nem tudom beilleszteni, de linkelem: http://magyarostortenet.gportal.hu/gindex.php?pg=32354744

Szóval a közép-európai szövetség, együttműködés genetikailag legalábbis megalapozott.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukrán hackercsoport támadta meg Merkel oldalát.
Informatikai támadás miatt elérhetetlenné vált szerdán Angela Merkel német kancellár hivatalos oldala és a kormány több portálja, a támadást egy ukrán hackercsoport vállalta magára.
http://www.atv.hu/kulfold/20150107-ukran-hackercsoport-tamadta-meg-merkel-oldalat
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Ha eddig hamisitották a történelmünket nem hiszem hogy a gén térképbe , megcáfolnák magukat :D Én sosem értek egyetlen egy dolgot töriből :D az hogy lehet hogy 896-ban foglaltuk el ezt a szép hont, persze nem a finnugor rizsára gondolok, de az hogy lehet , hogy Attila ( 406-453 ) aki ugye mi királyunk és a Tiszához van eltemetve , szétválasztotáka a folyót a legenda szerint stb...
Ő már itt volt 400 körül és letérdeltette a romaikat , adót fizettek neki , na mind1. :D Érdekes :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 243
83 379
113
boki 09:59

Egy kis genetika Közép-Európából, illetve az ukránokról:

„Elgondolkodtató, hogy az EU19 marker a magyarokat a lengyelországi és ukrajnai recens népességhez kapcsolja...” (Itt valamiért kihagyták a horvátokat, az osztrákokat, a szerbeket és a szlovákokat.) Bizony, elgondolkodtató! De ha már tudjuk, hogy őshonosak vagyunk a Kárpát-medencében, és hogy az újkőkori őseink innen terjeszkedve népesítették be a környező területeket is, akkor ez nem is annyira meglepő, mint inkább magától értetődő! Hozzájuk tartozunk, pontosabban ők hozzánk.

A képet nem tudom beilleszteni, de linkelem: http://magyarostortenet.gportal.hu/gindex.php?pg=32354744

Szóval a közép-európai szövetség, együttműködés genetikailag legalábbis megalapozott.

Én ebben nem hiszek. Lehet , hogy a Kárpátalján élo ukránokhoz (magyarokhoz) van kozunk , de Kozép, Kelet,Dél Ukrajnában élokhoz semmi. :)