El tudná nekem magyarázni valaki hogy Transznyitria miért nem lett még Ukrán?
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Mert eredetileg Moldovához tartozott?El tudná nekem magyarázni valaki hogy Transznyitria miért nem lett még Ukrán?
Egy román nézőpont.
Magyarország azzal vádolja az európai vezetőket, hogy akadályozzák az ukrajnai békét. Budapestet egyáltalán nem zavarja az Ukrajna elleni orosz területrablás
"Örömet és megkönnyebbülést okozott" Donald Trump amerikai elnök és Vlagyimir Putyin orosz elnök másfél órás telefonbeszélgetése a magyar diplomácia vezetője szerint."
Tedd újra naggyá Magyarországot. Kiváló kapcsolatok Trumppal és Putyinnal
"Ilyen körülmények között elgondolkodhatunk azon, hogy Magyarországon milyen reakciót váltana ki, ha egy másik szomszédos EU- és NATO-tagállamot megtámadna Oroszország.
Arról a hipotézisről nem is beszélve, hogy Magyarország maga is kísértésbe esne, hogy a szomszédos államok területén található területekre alkalmazza a "Donbas-forgatókönyvet" azzal az indokkal, hogy ott magyar nemzetiségűek élnek. Mit szólnak majd akkor egy romániai elnökjelölt rajongói, aki azt állítja, hogy Oroszországnak minden joga megvan arra, hogy belépjen Donbászba azon az alapon, hogy "ott 80%-ban orosz nemzetiségűek vannak"?"
![]()
Ungaria îi acuză pe liderii europeni că împiedică pacea în Ucraina. Raptul teritorial rusesc împotriva Ucrainei nu deranjează deloc la Budapesta
Există și europeni bucuroși, după evenimentele de săptămâna trecută, prin care eram anunțați de echipa Trump că America are treabă în Asia, că a vorbit el cu Putin și că noi cam încurcăm cu principii gen integritatea teritorială a Ucrainei.www.defenseromania.ro
De hát a donbaszi forgatókönyvben a civil lakosság fogott fegyvert, ugye?Az a baj h oktalanul fsnak nincs olyan magyar haderő amivel lejátszhatnánk a donbasszi forgatokönyvet.. De ezek a románok súlyos félelemben élnek![]()
Mivel Kárpátalja volt egy igencsak fontos szovjet katonai körzetek egyike, rengeteg orosz élt és valószínüleg még él is ott. Szóval minden csak nézőpont kérdése. Moldova felosztására látsz valami esélyt, ha már tárgyalgatnak, hisz az is egy régen befagyott konfliktus? Pl. csatlakoznak Romániához, de Transznyisztria Odesszával együtt megy az Oroszokhoz.Ügyesen fogalmazott kérem Szergej Viktorovics, nem lesznek ám könnyűek és egyszerűek a tárgyalások. És nem véletlenül mondtam, hogy az a 4 megye az a minimumfeltétel lehet. További érdekesség, hogy Lavrov is az etnikai oroszokra használt russzkije és nem az állampolgárságot jelentő rosszijanye kifejezést használta. De ez lehet már inkább a zaccból Brezsnyev halálát megjósoló skizoposting tier
Plusz ha nézzük, akkor bizony Lavrov mellett most a szaúdi találkozóra a másik régi motoros, Jurij Usakov is érkezik, illetve Witkoff "haverja" Kirill Dmitrijev is ott lesz. Igaz utóbbi inkább nyugatosnak mondható, cserébe nagyon jó a kapcsolatrendszere mindkét oldalt
Ugyanerről a lapról egy másik gyöngyszem:
Te ezt komolyan gondolod, hogy több százezer elesett meg sérült orosz katona után csak úgy majd kivonják az erőiket az oroszok Ukrajnából? Ha ez csak ötletként felmerülne már másnap kitörne egy sokkal komolyabb lázadás a katonák körében Putyin ellen. Az újsághírek szerint nincs egység az orosz eliten belül sem. 2 ellentétes álláspont van: egy része be akarja már fejezni a háborút, megelégedne az elért területnyereséggel, mert már óriási személyi és anyagi áldozattal járt a háború és kimerült az ország plusz ki akarnak egyezni a Nyugattal, utazni akarnak, hozzá akarnak férni a befagyasztott vagyonukhoz. Míg a másik csoport pontosan azért akarja inkább a teljes győzelemig folytatni a háborút és megszüntetni az ukrán államot, mert már akkora áldozatot hoztak, hogy az nem lenne arányban az elért területnyereséggel. Az oroszok nem valami Luhanszkért harcoltak hanem Odesszáért, Harkovért és hát igen Kijevért is. Ez az irányzat nem akar ellenséges ukrán államot a szomszédban, meg egy újabb évtizedekre befagyasztott konfliktust békenfenntartókkal,főleg nem Nato békefenntartókkal Ukrajnában. Végleges megoldást akar, ukrán állam nélkül.Megoldás:
- Mindkét nagyhatalom visszavonja erőit Ukrajnából.
- A független Ukrajna területét Kínai,Indiai (BRICS !), országok katonai megfigyelői ellenőrzik. Szerintem ez mutatna a multipoláris világrend irányába.
- Az oroszok és a NATO fegyvertelen megfigyelők telepítésével kapna garanciát, ellenőrzési lehetőséget a trükközések elkerülésére.
- A vitatott területek demilitarizált zónák maradnának, a kölcsönös bizalom érdekében: ezzel Oroszország biztonsági követelései is teljesíthetők.
- Ekkor lehetne választásokat tartani. Ekkor lehetne az ukrán haderő szerepét csökkenteni a jövőben.
- A zusa (Trump) kalmár filozófiájának elvetésével, az egyezmény ásványkincsek sorsát is az ukránok kezébe adná.
- Ezzel lehetne garantálni a kisebbségi jogok érvényesülését, hisz a megfigyelők mindkét oldalról ellenőrizhetnek.
- Ezt követően lehet oldani a szankciókat, visszaadni az orosz vagyonelemeket, akár ütemezve is.
Egy ilyen megoldásban már mindkét hadviselő fél bele tudná magyarázni a győzelmet.
Persze ezzel a zusa veszítene!
Viszont mindenki más nyerne:
- Ukrajna területét kapná vissza.
- Putyin demilitarizált, NATO mentes szomszédot, és biztonsági zónát a NATO és Oroszország között. Egyben a sokat hivatkozott biztonsági garanciák is létrejönnek, Kína, BRICS szerepvállalásával.
- Európa biztonságot kapna hosszútávra. Újraindulhatnak az eurázsiai gazdasági kapcsolatok orosz, kínai szereplőkkel.
- Igen, a zusa meg takarodhat haza.
Így nézve érthető, miért játssza az eszét az amerikai elit: nem akar veszteni, ezért az ilyen megoldásban nem érdekelt.
Hajlok valami hasonlóra. Szerintem Trumpnak nincs sok ideje, mert azt hiresztelte, hogy "rövid idő alatt befejezi a háborút, aminek el sem szabadott volna kezdődnie". További szankciók az USnek is ártanának, amit meg végleg nem akarhat.Putyin mögött (még egy jó ideig) ott ál a lakósság többsége, különösen mert a katonai helyzet neki kedvez egyre inkább. Neki szerintem több ideje van.Te ezt komolyan gondolod, hogy több százezer elesett meg sérült orosz katona után csak úgy majd kivonják az erőiket az oroszok Ukrajnából? Ha ez csak ötletként felmerülne már másnap kitörne egy sokkal komolyabb lázadás a katonák körében Putyin ellen. Az újsághírek szerint nincs egység az orosz eliten belül sem. 2 ellentétes álláspont van: egy része be akarja már fejezni a háborút, megelégedne az elért területnyereséggel, mert már óriási személyi és anyagi áldozattal járt a háború és kimerült az ország plusz ki akarnak egyezni a Nyugattal, utazni akarnak, hozzá akarnak férni a befagyasztott vagyonukhoz. Míg a másik csoport pontosan azért akarja inkább a teljes győzelemig folytatni a háborút és megszüntetni az ukrán államot, mert már akkora áldozatot hoztak, hogy az nem lenne arányban az elért területnyereséggel. Az oroszok nem valami Luhanszkért harcoltak hanem Odesszáért, Harkovért és hát igen Kijevért is. Ez az irányzat nem akar ellenséges ukrán államot a szomszédban, meg egy újabb évtizedekre befagyasztott konfliktust békenfenntartókkal,főleg nem Nato békefenntartókkal Ukrajnában. Végleges megoldást akar, ukrán állam nélkül.
Nyilván Putyinnak kell meghoznia a döntést és sok szempontot figyelembe kell vennie leginkább az ország állapotát és a közhangulatot, mert azt ő is tudja, hogy bárkivel eredményesen harcolhat, kivéve a saját népével szemben. Az orosz történelemben van rá néhány példa, hogyha a nép elégedetlen akkor könnyen a saját kezébe veszi a dolgokat. A következő hónapokban ki fog derülni, hogy melyik irányzat áll nyerőre: Putyin tényleg be akarja fejezni a háborút és megelégszik az elért területnyereséggel vagy ez az egész tárgyalósdi a jenkikkel nem szól másról csak az időnyerésről. Mert az idő Putyinnak dolgozik, az ukránok helyzete napról napra rosszabb. Trumpot pedig a legcsekélyebb mértékben sem érdekli az ukránok sorsa. Az egyetlen dolog ami Ukrajnából érdekli az a ritka földfémek amit meg nem akar neki Zelenszkij csak úgy átadni. Ha lesz Szaúd Arábiában orosz-amerikai megállapodás az lehet, hogy teljesen másról fog szólni, mint amit az újságok béketervként lehoztak: a jenkik szabad kezet adnak az oroszoknak Ukrajnában cserébe az oroszok nem szólnak bele, hogy Trump mire készül Panamában vagy akár Grönlandon.
Melyik "két nagyhatolmra" gondolsz?![]()
Sem az USA-nak, sem az EU-nak nem érdeke, hogy az általad emlitett Kina vagy India (legfőképpen "a BRICS" - bár nem tudom ilyen formáció mit keresne ott egy katonai/békefentartó műveletben) befészkelje magát kelet-európába.
Ez megint egy katonai vagy politikai szervezet lenne,...?...mert utóbbiakat ép kigyomlálja Trump a bolygóról, mivel eddig is alkalmatlanok voltak bármit is szavatolni.
Választásokat most is lehetne tartani egy erre az időre kihirdetett néhány napos tűzszünettel, ...ha már a karácsony nem volt elég magasztos erre a célra.
Nem hiszek abban, hogy Ukrajna ezek után feladná a jogát a fegyverkezések terén. Jelenleg ilyet nem is lehet elvárni tőle.
Kizárólag akkor lehetne megkötni Ukrajna kezét, ha a béketárgyalásokon ott lesz az asztalon az orosz kisebbség ellen elkövetett népirtás témája, ami nyilvánvalóan az orosz agresszió egyik kiváltó oka volt.
Ha lesz egy rendezés, újjáépités, akkor szerinted mi lesz?..."Privatizáció" és a világ leg teletömöttebb és leg felfegyverkezettebb maffiája a nagy zavarosban, ahova öntjük majd mi -hitelből- a pénzt.
UNPROFOR 370 - erről ez a szélsőséges gondolat jut eszembe, ...és lehet nem alaptalanul.![]()
Ez a verzió akár elképzelhető is lenne, amennyiben az oroszok egyértelműen vesztésre állnának.
Mivel azonban pillanatnyilag pont fordítva áll a helyzet, az általad vázolt megoldás a vereséget jelentené az oroszoknak, Putyinnak pedig az öngyilkosságot. Oroszország mára feltehetően kiismerte a nyugati ígéretek értékét és saját előszobájáról nem fog alkukba bocsájtkozni.
Te ezt komolyan gondolod, hogy több százezer elesett meg sérült orosz katona után csak úgy majd kivonják az erőiket az oroszok Ukrajnából? Ha ez csak ötletként felmerülne már másnap kitörne egy sokkal komolyabb lázadás a katonák körében Putyin ellen. Az újsághírek szerint nincs egység az orosz eliten belül sem. 2 ellentétes álláspont van: egy része be akarja már fejezni a háborút, megelégedne az elért területnyereséggel, mert már óriási személyi és anyagi áldozattal járt a háború és kimerült az ország plusz ki akarnak egyezni a Nyugattal, utazni akarnak, hozzá akarnak férni a befagyasztott vagyonukhoz. Míg a másik csoport pontosan azért akarja inkább a teljes győzelemig folytatni a háborút és megszüntetni az ukrán államot, mert már akkora áldozatot hoztak, hogy az nem lenne arányban az elért területnyereséggel. Az oroszok nem valami Luhanszkért harcoltak hanem Odesszáért, Harkovért és hát igen Kijevért is. Ez az irányzat nem akar ellenséges ukrán államot a szomszédban, meg egy újabb évtizedekre befagyasztott konfliktust békenfenntartókkal,főleg nem Nato békefenntartókkal Ukrajnában. Végleges megoldást akar, ukrán állam nélkül.
Nyilván Putyinnak kell meghoznia a döntést és sok szempontot figyelembe kell vennie leginkább az ország állapotát és a közhangulatot, mert azt ő is tudja, hogy bárkivel eredményesen harcolhat, kivéve a saját népével szemben. Az orosz történelemben van rá néhány példa, hogyha a nép elégedetlen akkor könnyen a saját kezébe veszi a dolgokat. A következő hónapokban ki fog derülni, hogy melyik irányzat áll nyerőre: Putyin tényleg be akarja fejezni a háborút és megelégszik az elért területnyereséggel vagy ez az egész tárgyalósdi a jenkikkel nem szól másról csak az időnyerésről. Mert az idő Putyinnak dolgozik, az ukránok helyzete napról napra rosszabb. Trumpot pedig a legcsekélyebb mértékben sem érdekli az ukránok sorsa. Az egyetlen dolog ami Ukrajnából érdekli az a ritka földfémek amit meg nem akar neki Zelenszkij csak úgy átadni. Ha lesz Szaúd Arábiában orosz-amerikai megállapodás az lehet, hogy teljesen másról fog szólni, mint amit az újságok béketervként lehoztak: a jenkik szabad kezet adnak az oroszoknak Ukrajnában cserébe az oroszok nem szólnak bele, hogy Trump mire készül Panamában vagy akár Grönlandon.
Egy román nézőpont.
Magyarország azzal vádolja az európai vezetőket, hogy akadályozzák az ukrajnai békét. Budapestet egyáltalán nem zavarja az Ukrajna elleni orosz területrablás
Már írtam, ez működhetett volna 3 éve. Esetleg. A mostani helyzetet meg olyan színben próbálod feltüntetni, mintha nem történt volna meg Minszk I és Minszk II, mintha nem maga Merkel és Hollande nyilatkozta volna, hogy nem gondolták komolyan, csak át akarták baszni Putyint, mintha nem lett volna elég nagyvonalú 2022 áprilisban, és nem az ukránok (BoJo iránymutatása alapján) rúgták volna fel a megállapodást.Tehát a konklúzió, hogy a háború legfontosabb célját (a NATO kitakarítását Ukrajnából) elérheti egy rövidtávon népszerűtlen békével. Most.
Persze, hogy nehéz, hisz ez egy döntetlen eredmény, de így mindkét fél győzelmet hirdethet otthon.
A kérdés, hogy a pragmatikus (és jó stratéga) Putyin, hogyan tudja ezt otthon elmagyarázni?
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..