[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Nem vagyok irígy nem mennék ukrajnába harcolni... Annak se örülnék ha az országot kellene fegyverrel védeni. Mert nem vagyok idióta hogy barátaim ismerőseim halálát kívánjam... Mert tudom hogy veszteség nélkül nincs háború
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 007
1 598
113
18 ezer dollár értékben vásárolt bakancsokat egy kanadai ukrán a kárpátaljai katonáknak

A jelenleg Kanadában élő Olekszandr Bakusz családja hétszáz pár katonai bakancsot vásárolt a munkácsi 128-as dandár számára – tette közzé a mukachevo.net hírportál április 17-én.
Az ungvári születésű Bakusz tizennyolcezer dollárt gyűjtött össze barátai és ismerősei körében a lábbelik megvarrására.
Száz pár bakancsot már továbbítottak a katonáknak.

http://www.karpatalja.ma/karpatalja/kozelet/18-ezer-dollar-ertekben-vasarolt-bakancsokat-egy-kanadai-ukran-a-karpataljai-katonaknak/
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
http://kepfeltoltes.hu/150418/IMG_20150418_122012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_20150418_122012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Asztal közeli sarkán a reptér egy fénymásolaton? Ha igen mi a futópálya közepéből északi irányba induló vastag vonal? Miért nem látszik az M04 - E50 -es út a reptérrel közel párhuzamosan?
 

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
<blockquote rel="szaki01">http://kepfeltoltes.hu/150418/IMG_20150418_122012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_20150418_122012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Asztal közeli sarkán a reptér egy fénymásolaton? Ha igen mi a futópálya közepéből északi irányba induló vastag vonal? Miért nem látszik az M04 - E50 -es út a reptérrel közel párhuzamosan?</blockquote>

Szia! Nagyon régi térkép. Gyakorlatilag semmi nem fedi a valósàgot.Gyakorolni , tanulni jò mert van belôle több. Tudjuk kiabàlni egymàsnak az adatokat a terme két végébe.
 
A

altx

Guest
altx - a btc-ről fogalmad sincs, ugye? Tudná használni.


van fogalmam...epp azert irom...szerinted hogy venne fel a penzt az ember? ukrajnaba nem birja, mert donbasz el van zarva a vilagtol penzugyileg a ruszkiknal meg a bitkoin tiltot dolog...


tobbiek...

baszus min veszeketek? voltam katona, tanultam ezt azt, fronton szerencsere nem voltam, de azert tudom milzen ha repulnek a golyok a fejed felet..beszarsz es ugrasz az elso ko,haz stb moge...akor ugy se gondolkozo azon amit tanultal hanem nezed h ne talajon el vmi szar. amit meg halottam a balkani haborukban harcolo katonaktol, a kikepzes 0 ..akor tanulod igazabol meg a dolgokat amikor mar ott vagy, sokan toluk jo harcosok voltak, de egy jo resze toluk nem tudna lerajzolni ilyen rajzokat amik a konnyvekbe vannak. gondolom szaki is ugy van...megtanulta amit kell..ami a fontos...a tobivel meg ott nem is foglalkoznak..az ott nem rendes katonasag h kikepzesek vannak..tartanak par eloadas es viszontlatasra, mennye az elso vonalra...majd ott megtanulod ha elsz elege sokaig...
 

grigorij2

Member
2014. augusztus 20.
109
0
16
Szittya88 vagyunk még páran akik Szentendrén végeztünk a Katonai Lajoson... :D Mindemellett nem kezdeném el fikázni az élesben harcolókat, miután a bakonyi gyakorlatokon nem jutottál túl. Lehet, hogy megtanultad te is, mint sokan mások a harcászat elemeit, de tudod, ott ahol a Szaki van visszalőnek... (Ja és még valami: érdemes lenne egy kicsit a magyar nyelvtannal is foglalkoznod...)
Ezt nem piszkálódásként írtam, de idegesítő a fotelforradalmár szöveged. Lehet, hogy Szaki még csak most tanulja a nehézgéppuska kezelését, de te aki olyan kiváló vagy elméletből (szerinted!) hányszor lőttél már valódi mozgó célra?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 017
66 465
113
Nem vagyok irígy nem mennék ukrajnába harcolni... Annak se örülnék ha az országot kellene fegyverrel védeni. Mert nem vagyok idióta hogy barátaim ismerőseim halálát kívánjam... Mert tudom hogy veszteség nélkül nincs háború

Szittya88
Neked most nem a munkahelyeden kéne lenned? Vagy ennyire nem csináltok semmit a laktanyában? Elég alacsony a színvonal. Szerintem te nem is vagy igazából harckocsizó és katona.
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
Hahó...hát nem is értem mi ez a torzsalkodás??? Szaki meg tuti ott van, ez nem kérdés:) Én meg csak műkedvelő vagyok....voltam katona, de nem kell mindenféle lőrajzokat vagy mi a gyík készíteni. Igaz én rakétás voltam...Nem értek mindenféle lőtávokhoz sem...nekem csak azt mondták hogy cél a 100m-re lévő lőalak alsó széle közepe:) Aztán mikor nem találtam el, kilyukasztgatták 7.62 es pax tollal:D
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 007
1 598
113
Ukrán nacionalista csoport vállalta a felelősséget az oroszbarát politikus és újságíró meggyilkolásáért

Szélsőséges ukrán nacionalista csoport vállalta a felelősséget a Kijevben a héten elkövetett két gyilkosságért, amelyeknek ismert ellenzéki személyiségek voltak az áldozatai - közli a Euronews.Az önmagát Ukrán Felkelő Hadseregnek nevező csoport e-mailben juttatta el felelősségvállalását egy politikai szakértőnek, Volodomír Feszenkónak.
Szerda este saját házában lőtték agyon az oroszbarát Oleh Kalasnyikovot, a Viktor Janukovics volt elnök mögött állt Régiók Pártjának volt parlamenti képviselőjét.
Olesz Buzina oroszbarát írót, újságírót csütörtökön fényes nappal, otthona előtt lőtték le ismeretlenek. Mindkét áldozat ismert volt kormányellenes nézeteiről.
Az ukrán biztonsági erők szerint az e-mail hitelessége megkérdőjelezhető. Az is felvetődött, hogy a gyilkosságok mögött valójában Moszkva áll. Az orosz hatóságok tagadták ezt a vádat.
Az ukrán média csütörtökön számolt be arról, hogy hétfőre virradóra megöltek egy újságírót, Szerhij Szuhobokot, aki az Obkom ukrán hírportál alapítója volt. Ennek a gyilkosságnak az eddigi információk alapján azonban nincs politikai motivációja.

http://www.hirszemle.net/nagyvilag/ukran-nacionalista-csoport-vallalta-felelosseget-az-oroszbarat-politikus-es-ujsagiro
 

guderian

Member
2015. április 3.
38
0
6
Uraim!
A vitához.Igaz az a közhely,hogy aki tudja,az csinálja,aki meg nem tudja,tanítja.Szaki01 csinálja.Baj akkor lenne,ha szittya 88 lenne a tanára.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
754
4 078
93
Akagi röviden kamuzik itt össze vissza olyan dolgokról amiről halvány lila gőze sincs valójában... Mint a csak a lábamba kaptam repeszt (pl katonáéknál illik tudni hogy a lábsérülés nem lehet csak... A leghamarabb vérzel el és repesz esetén elég valószínű ez vagy a csont roncsolódása ami...) de "szakmai téren se éri el egy alapkiképzett tudását...)

irigy vagy? a pálya előtted is nyitva :)