[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azt tudtátok, hogy a 2015. évben kiadott Középiskolai Atlaszban szerepel az Ukrán Válság? Első látásra elég korrektül, még a 2015. februári fegyverszüneti vonal is szerepel. Megdöbbentő.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Azt tudtátok, hogy a 2015. évben kiadott Középiskolai Atlaszban szerepel az Ukrán Válság? Első látásra elég korrektül, még a 2015. februári fegyverszüneti vonal is szerepel. Megdöbbentő.

A történelmi térképek nálunk mindig is elég megdöbbentően korrektek voltak. Én gyerekkoromban is szerettem lexikonban meg térképeken "utazni", nézelődni, és középiskolás koromban felfedeztem az akkori történelmi atlaszban (1968!!), hogy 1941-ben a német-szovjet határ korábbi lengyel területen volt. Mikor erre töri-óra után rákérdeztem a "diritől", aki a történelmet tanította, nagyon morcosan mondta, hogy ez még nem tartozik a mostani tananyaghoz, majd később beszélünk róla. Ez a "később" soha nem jött el, viszont később megtudtam, hogy ő az iskola párttitkára, szóval éppen "jótól kérdeztem". Aztán 69-ben Krakkóban járva lengyelek felhomályosítottak, hogy ellenük anno Hitler jött nyugatról, Sztálin jött keletről, nekik fasiszta meg kommunista egykutya! Ezzel járult hozzá történelmi ismereteim és látóköröm bővítéséhez a Kommunista Ifjúsági Szövetség Expressz utazási irodája. :)
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/03/31/ukran-kemelharito-elfogasarol-szamolt-be-az-orosz-titkosszolgalat/
"Elfogták az Ukrajna Biztonsági Szolgálatának (SZBU) egyik tisztjét, aki az együttműködését látszólag felajánlva próbált meg információkat szerezni az orosz titkosszolgálattól – közölte csütörtökön az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB).
Jurij Ignatyenkót, az SZBU kémelhárítási részlegének alezredesét az FSZB közönségkapcsolatokért felelős központjának közleménye szerint március 26-án vették őrizetbe. Az ukrán tiszt, aki a tájékoztatás szerint már 2014-ben felajánlotta szolgálatait az FSZB-nek, rokonlátogatás címén érkezett Oroszországba, holott ezt az ukrán biztonsági szolgálatok állományának megtiltották.
Az FSZB-t a közlemény szerint még Ignatyenko Oroszországba érkezése előtt figyelmeztették, hogy az SZBU és az amerikai Központi Hírszerző Ügynöksége (CIA) az alezredest egy olyan műveletben való részvételre képezte ki, amelyben színleg fel kellett ajánlkoznia az FSZB-nek..."

http://karpathir.com/2016/03/31/a-nemetek-szerint-moszkvabol-iranyitjak-a-kelet-ukrajnai-teruleteket/
"Az orosz kormány irányítja a felkelők ellenőrzése alatt lévő kelet-ukrajnai területek közigazgatási ügyeit – írta szerdán a Bild című német lap egy kiszivárgott orosz kormányzati dokumentumra hivatkozva.
A lap a Dmitrij Medvegyev orosz miniszterelnök által életre hívott, “Donyeck és Luganszk régió érintett délkeleti területeinek humanitárius segélyezését szolgáló tárcaközi bizottság” nevű testület 2015. október 23-i ülésén készült jegyzőkönyvre hivatkozva azt írta, a dokumentumból kitűnik, hogy beigazolódott, amitől megfigyelők régóta tartottak: az orosz kormány dönt a lázadó területek minden ügyében.
A bizottság hat munkacsoportot alakított (pénzügyi és adózási jog; vámpolitika és lakás-, illetve közszolgáltatási ügyek; az ipar helyreállítása; energiahordozókkal folytatott kereskedelem; a villamos energia piacának létrehozása; közlekedési infrastruktúra), ezek a legapróbb részletekig szabályozzák az adott ügyeket..."

http://karpathir.com/2016/03/31/porosenko-ismet-fegyvereket-ker/
"Petro Porosenko, Ukrajna elnöke felkérte a nemzetközi közösséget, hogy változtasson a fegyverszállításról szóló álláspontján.
Porosenko egy washingtoni fórumon lépett fel március 31-én, aminek címe „Ukrajna szabadságért vívott harca, ami még folytatódik”.
Az elnök szerint sikerült megállítani az orosz offenzívát és ebben a nyugati partnerek nagy segítséget nyújtottak.
„Azonban egy dolgot sosem tudtam megmagyarázni magamnak és a honfitársaimnak, hogy a nemzetközi közösség miért nem akar fegyvert szállítani a legitim ukrán kormánynak és a reguláris ukrán hadseregnek. Úgy gondolom eljött a ideje, hogy változtatni kell ezen a hozzáálláson”– mondta Porosenko..."

http://karpathir.com/2016/03/31/andrzej-duda-surgetni-kell-oroszorszag-kivonulasat-a-krimbol/
"A Nyugatnak sürgetnie kell a Krím elcsatolása előtti geopolitikai viszonyokhoz való visszatérést, Oroszország kivonulását az ukrán félszigetről – jelentette ki Andrzej Duda lengyel államfő szerdán, a lengyel közszolgálati televízió által közvetített washingtoni előadásában..."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1459419638

Gorlovka környéke. Az Ukrán bombázások következményei.

https://www.youtube.com/watch?v=DXkyvWH-I0E

https://www.youtube.com/watch?v=kN9vXlg6WFg

https://www.youtube.com/watch?v=p6XyUt4Tu44
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
Lefelezte a leggazdagabb ukrán vagyonát a válság
MTI2016. március 31. 18:51

Változatlanul Rinat Ahmetov donyecki üzletember vezeti a száz leggazdagabb ukrán listáját, amelyet csütörtökön hozott nyilvánosságra a Forbes-Ukrajina című újság.


A lap Ahmetov jelenlegi vagyonát 2,3 milliárd dollárra becsülte, ami jelentős csökkenés a tavalyi 4,6 milliárd dollárhoz képest. A Forbes szerint az üzletember vagyona főként a vasérc és a fémek világpiaci árának esése miatt csökkent a felére, továbbá Ahmetov szinte valamennyi vállalata jelentős hiteltartozást halmozott fel.

A leggazdagabb ukránok rangsorában a második helyet Ihor Kolomojszkij, volt dnyipropetrovszki kormányzó foglalta el, akinek vagyonát az újság 1,3 milliárd dollárra becsülte, megjegyezve, hogy az elmúlt öt évben a milliárdos vagyona több mint felét veszítette el.

A harmadik helyre - szintén mintegy 1,3 milliárd dolláros vagyonnal - a Forbes-Ukrajina Hennagyij Boholjubovot, az ország legnagyobb pénzintézetének, a Privatbanknak a társtulajdonosát tette. Tavaly is harmadik volt a listán, és vagyona sem változott számottevően. Az újság megjegyezte, hogy a Privatbank 2014 óta több száz fiókját kényszerült bezárni az Oroszország által elcsatolt Krím félszigeten és a fegyveres konfliktus sújtotta Donyec-medencében.

A negyedik leggazdagabb ukrán Viktor Pincsuk, Leonyid Kucsma volt államfő veje lett 1,2 milliárd dolláros vagyonnal, az ötödik helyet pedig az ukrán elnök környezetéhez tartozó Jurij Koszjuk agrárbefektető foglalta el 1 milliárd dolláros vagyonnal.

A Forbes-Ukrajina szerint Petro Porosenko ukrán államfő vagyona egy év alatt 100 millió dollárral nőtt, elérve a 858 millió dollárt. Az elnök még mindig nem adta el a Roshen édesipari vállalatot, holott erre 2014-es hivatalba lépése óta többször is ígéretet tett. Tulajdonában van továbbá a Nemzetközi Befektetési Bank, részvényese a Ukrprominveszt-Agro holdingnak, valamint több gépkocsi-, hajógyártó és gépipari cégnek, tulajdonosa néhány országos, illetve regionális rádió- és tévétársaságnak, köztük az Ötös ukrán hírtévének.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusnext.ru/news/1459452858
Erősen lövik az Ukránok Donyecket és a külvárosait.
Kharcsiszk, Jasinovataja, Makajevka és Donyeck - szinte mindenhol lőnek. A helyi lakosok azt írják, hogy lőnek mindennel.
Ma este szemtanúk szerint Makejevkában a harci zóna zengett mint a pokol.
Avdejevkánál nagyon kemény csata van.
Lövik a repülőteret.

Gorlovkánál a csata folytatódik, és az intenzitása növekszik...
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1459451120
Ma este az Ukránok masszívan bombázzák Donyeck külvárosait.
A Jasinovatajai ellenőrzőpont és a reptér tűz alatt.
21.45. Ádáz csata a Jasinovatajai ellenőrzőpont területén. Aknavetők és nehéztüzérség.
A csata hangjait hallani lehet szerte a városban.
Beszámolók szerint harc van Zabicsevo közelében.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1459443993
DNR-es forrás szerint, ma délután a Novoazovszki területen Sahankánál 82 mm aknavetővel lőttek az Ukránok.
Az aknavetők mellett használtak irányított páncéltörő rakétákat is.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_96917
Egy önkéntes írásából.
Néhány órával ezelőtt az Ukránok nehéztüzérséggel lőni kezdtek minden területen az első vonalban Jasinovatajánál Donyecknél, Gorlovkánál. A legnagyobb kaliberekkel is. Nem világos hogy mi okozta ezt a sűrűségű ágyúzást, de nem állnak le egy percre sem..
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://dnr24.su/extra-news/13800-donbassu-predstoit-stat-edinym-prostranstvom-s-rf.html

1459448863_31.0322.jpg
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Több helyen is írták, hogy az Ukránok lőnek mindennel, még 2SZ7 Pionnal (bazsarózsa) is.

http://dnr24.su/extra-news/13801-srochnaya-svodka-po-vsey-linii-soprikosnoveniya-v-dnr-tvoritsya-ad.html
 

gaborv

Member
2013. február 2.
141
11
18
A Donyecki részről is elég szépen lőnek. Avdiivkat Graddal Zaitsevet meg aknavetőkkel lőtték rongyosra a Donyeckiek.

Szerintem ez most egy korrekt tüzérségi párbaj, mint a régi szép időkben a két világháború anyagcsatáiban.

Az oka is megvan: 49 támadás volt az Ukrán "határőr" pontok ellen 48 óra alatt, amire reagálásul az ukránok lőni kezdtek eszetlenül mindenhol és mindennel.
 

gaborv

Member
2013. február 2.
141
11
18
De igazából az egész még mindig a Avdiivka ipari parkért megindult harcok része, ami Március 7. óta elég változó sikerekkel zajlik. Én nem igen tudtam mostanság követni, de nagy vonalakban úgy tudom, hogy:
Az első pár napban a támadó donyeckiek elég szép területet elfoglaltak, 15.-ére az ukránok kb visszatolták őket az eredeti vonalakig. 24-e után újra a donyeckieknek állt a zászló, bár 9 orosz katona hadifogságba esett. 3.-ára a támadás kifulladt teljesen és most szerintem az ukránok egy elég tisztességes ellentámadást készítenek elő, de nem fogadnék sok sörben arra, hogy sokra mennek majd vele.

Ha valaki többet tud egészítse ki.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
De igazából az egész még mindig a Avdiivka ipari parkért megindult harcok része, ami Március 7. óta elég változó sikerekkel zajlik. Én nem igen tudtam mostanság követni, de nagy vonalakban úgy tudom, hogy:
Az első pár napban a támadó donyeckiek elég szép területet elfoglaltak, 15.-ére az ukránok kb visszatolták őket az eredeti vonalakig. 24-e után újra a donyeckieknek állt a zászló, bár 9 orosz katona hadifogságba esett. 3.-ára a támadás kifulladt teljesen és most szerintem az ukránok egy elég tisztességes ellentámadást készítenek elő, de nem fogadnék sok sörben arra, hogy sokra mennek majd vele.

Ha valaki többet tud egészítse ki.

Nekem pont úgy jött le, hogy a tél elmúltával az ukránok kezdtek el előrenyomulni. Március 9.-én volt egy ukrán támadás, amiről monster rakott be ide egy képet:
donyeck_20160309_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


De nem tudni pontosan, hogy ki ütött vissza először. Március legelején is már jöttek ukrán áldozatokról hírek.
 

cagnamadre

Member
2016. március 23.
95
0
6
bár 9 orosz katona hadifogságba esett.
Vannak kint <b>orosz katonák</b>, hogy ezt írtad?
Az, hogy ukrán katona, az megáll, hiszen ukránok harcolnak a magukat már másnak (DNR és LNR), de nem orosznak nevezettekkel szemben, és így, ez a megfogalmazás rágalmazása az oroszoknak, olyan téren, hogy, bár tagadják a kint létüket, mégis képesek ott elesni.

Sajnálatos, hogy a Nyugat tovább támogatja a náci elveket vallókat, de a gyümölcs itt sem esett messze a fájától. Vajon, ilyenkor hol vannak a jogvédők, a tűzszünet betartásáért felelős szervek emberei, akiknek a kötelességük mindezért felszólalni? Ja, tudom, a rothadt gyümölcsök nem kerülhetnek addig látótérbe, míg nem csomagolják be újra őket egy ínycsiklandozóba, hogy így tehessék a dolgukat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Még a 90-es évek elején volt egy ukrán(banderista) barátnom Lvovbol. Egy iskolai csereprogram keretében jottek hozzánk. Már akkor nacionalista -oroszellenes megnyilvánulásaik voltak a 18-19 éves lányoknak. Úgyhogy az ukránok nem fognak belemenni a DNR-LNR autonómiájába inkább visszaszerzik erovel és mindenkit elukránosítanak.