[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
https://theweek.com/article/index/257406/what-would-a-us-russia-war-look-like

http://bekialtas.blog.hu/2014/05/02/ukrajna_vegre_targyalnak#more6107592

A módosított kép megfelel? Lehet szavazni vagy savazni! ;D
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 553
15 403
113
Ha a lengyelek nincsenek besz@rva, akkor miért erősítik még a fűszálakat is. Ők ismerik az oroszokat, illúzióik pedig '39 óta nincsenek... joggal....
A románok szeme előtt pedig a Dnyeszter-menti Köztársizé lebeg, amely - ha szomszédos lesz Oo-gal, akkor azonnal orosz akar lenni.
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Desertfox mi a bajod a Románokkal ? Komolyan mondom ők a legkevésbé problémás szomszédaink ! Ha támadás éri mennünk kell mert a NATO ezt követeli meg ! Ilyen esetben nyilván nem a nevetséges hadseregünk menne hanem a Gripen század ami azért komoly erő! Azért az Oroszok nem olyan hülyék hogy nekimenjenek egy NATO országnak !
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Laiki: "Fentiek miatt alig hiszem, hogy ebből III. VH lenne."
A próféta szóljon belőled, támogatom!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
Ha a lengyelek nincsenek besz@rva, akkor miért erősítik még a fűszálakat is. Ők ismerik az oroszokat, illúzióik pedig '39 óta nincsenek... joggal....
A románok szeme előtt pedig a Dnyeszter-menti Köztársizé lebeg, amely - ha szomszédos lesz Oo-gal, akkor azonnal orosz akar lenni.

Littlejohn
Te most komolyan gondolod, hogy az oroszok megtámadnák Lengyelországot,egy Nato országot? Miért? Mi okbol? Minek?
A lengyelek annyira nyalnak , hogy már lassan bejelentkezhetnének egy újabb USA tagállamnak :)
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Oda jutottunk, hogy most már nem csak az USA/NATO tartja Oroszországot ellenségnek, hanem Oroszország is abszolút ellenségnek tartja az USA-t.

Oroszo.-nak Ukrajna egészben kellett volna az Eurázsiai Unióba, ezért egyáltalán nem állt érdekükben Ukrajna felforgatása, ellentétben az USA-val, ahol Hillary Clinton kijelentette, hogy az Eurázsiai Unió megalakulása egy olyan fejlemény, amelyet minden eszközzel meg kell akadályozni.

Véleményem szerint Oroszo.-ban az eseményeket már nem is annyira Putyin irányítja. Putyin eddig egy középutas, mérsékelten Nyugat-barát politikát próbált megvalósítani, a Nyugatnak ez nem felelt meg... hát itt az eredménye: Oroszo. most már abszolút ellenségnek tartja az USA-t.
Sőt, a háború szerintük már el is kezdődött:

Interjú Alexander Dugin-nal (2014.ápr.21.)
https://www.youtube.com/watch?v=Cc0xuUgLV6I

Hidegháború a 21.században konferencia (2014.ápr.23.)
https://www.youtube.com/watch?v=v6Vs74j4kpQ
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
4 922
113
@cinikus miért ? Odesza ha orosz lesz akkor Románia és Oroszország újra határos :D Ha jól emlékszek Putyin mondta Romániának , hogy célpontá teszi magát ha kiépíti a rakátapajzsot.
Hát talán ezért.... :) Lehet nézhetjük ahogy Bukarestet belegyalulják a földbe. Megnézném mennyi segítséget küldene MAgyarország , hány magyar adná életét Bukarest védelméért :) kb kerek 0
Nem mindegy, hogy Putyin azért rajzolgat bombatölcséreket és "Sugárveszély!" táblácskákat Románia helyére, mert ez a mániája, vagy azért, mert kedves román barátaink nem értettek a szép szóból és csak belerúgtak a medvébe.
Rám ne számítsanak a románok, ha az oroszok elkezdik őket meghőmérőzni, NATO ide vagy oda: szerintem ez egy <b>katonai-védelmi</b> szövetség, aki magának keresi a bajt, az viselje a következményeit. Egyedül. :DDDD
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Boki:
Jobb gép, de ez a kép jobban tetszik, valami kazah 23-as.

Little:
Kösz, megnyugodtam, akkor majd füstjelekkel kommentelünk.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="vadani">Sziasztok!
Egy ideje én is szemmel követem az ukrán eseményeket, és nagyban tájékozódom a ti beszélgetéseitekből is. Odessán kívül én még egy várost látok ami nagyon fontos lenne az oroszoknak, bár semmi balhéról nem hallok onnan ez pedig Kherson. Hajóépítési központ volt a szovjet időszakban, nagyon fontos hajógyárakkal. A legtöbb nagy hajójukat ha jól tudom itt kezdték el építeni az Ulyanovskot is. Rengeteg pénzt spórolnának meg, ha az itten kapacitásokat visszatudnák építeni a hajóiparuknak. Persze a helyieknek mivel annyira nem nagy város, meg munkát adhatnának vele.

Nyikolajevben van az a hajogyár.</blockquote>

Sorry már keveredik a sok városnév, kelet-ukrajna miatt elég sok városnevet kell nyilvántartani. Igen angolul Mykolaiv. Gyakorlatilag semmilyen hírben nem hallottam egyébként a városról, elképzelhető cél lehet szerintetek? Mert amit eddig tudtam olvasni az orosz hajóiparról ez alapján például, eléggé kétséges, hogyan tudnának egy hordozót felépíteni. </blockquote>

A kb. félmillios városban 3 hajogyár találhato.

A hajoépítésrol


http://hungarian.ruvr.ru/2014_05_01/271875925/
 

kolka

Member
2014. április 12.
82
2
8
<blockquote rel="desertfox">hány magyar adná életét Bukarest védelméért :) kb kerek 0

Biztos vagyok benne, hogy mindent megtennénk, hogy megvédjük a várost, ha a románok megpróbálnák visszafoglalni!</blockquote>

оружие Путин Венгрия egységeire gondolsz? :p
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
Tegnap Kramatroszknál 10 embert lelottek a gárdisták és 40-et megsebesítettek amikor belelottek a civil tomegbe, akik akádályozták a BTR-ek útját. (voltak este videok )
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
Kozben a tegnap "elveszett" Vlagyimir Lukin bejelentette, az EBESZ "megfigyelok" szabadon bocsátását Szlavjanszkban .
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 553
15 403
113
Vízió.....
A háború előestéje..... Obama meghív egy látó embert. Megkérdi, mi lesz a háború kimenetele. A látó ember elréved, majd így szól: Washington helyén hamukupac van, de a tetején büszkén leng az amerikai lobogó.....
Obama megnyugodva parancsot ad...
Putyin is a látó emberhez fordul: mi lesz, ha háború lesz? A látó ember elréved: a Kreml helyén hamukupac áll, de ha nem is trikolór, de vörös zászló leng rajta büszkén....
Putyin megnyugszik, már-már parancsot ad, mikor a látó megszólal..... de... valami kínai írásjel van rajta....
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
<blockquote rel="vadani"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="vadani">Sziasztok!
Egy ideje én is szemmel követem az ukrán eseményeket, és nagyban tájékozódom a ti beszélgetéseitekből is. Odessán kívül én még egy várost látok ami nagyon fontos lenne az oroszoknak, bár semmi balhéról nem hallok onnan ez pedig Kherson. Hajóépítési központ volt a szovjet időszakban, nagyon fontos hajógyárakkal. A legtöbb nagy hajójukat ha jól tudom itt kezdték el építeni az Ulyanovskot is. Rengeteg pénzt spórolnának meg, ha az itten kapacitásokat visszatudnák építeni a hajóiparuknak. Persze a helyieknek mivel annyira nem nagy város, meg munkát adhatnának vele.

Nyikolajevben van az a hajogyár.</blockquote>

Sorry már keveredik a sok városnév, kelet-ukrajna miatt elég sok városnevet kell nyilvántartani. Igen angolul Mykolaiv. Gyakorlatilag semmilyen hírben nem hallottam egyébként a városról, elképzelhető cél lehet szerintetek? Mert amit eddig tudtam olvasni az orosz hajóiparról ez alapján például, eléggé kétséges, hogyan tudnának egy hordozót felépíteni. </blockquote>

A kb. félmillios városban 3 hajogyár találhato.

A hajoépítésrol


http://hungarian.ruvr.ru/2014_05_01/271875925/</blockquote>

Köszi :)! Egyébként Mykolaivivben a hajógyárakban épült a SZU felbomlása óta bármi érdemi? A Krímmel akkor azért egy kicsit javult az oroszok helyzete akkor, azt néztem még, hogy Kalinyigrádban építettek ki komolyabb hajó építő kapacitást mostanában, vagy ez is még a SZU éra eredménye?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Littlejohn, lehet, hogy az ami zászló is ilyen volt:)))
us-flag-made-in-china.jpg
 

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
Egyébként Szlavjanszkban és Kramatorszkban jól érzem, hogy az ukránok semmit nem haladtak tegnap este lényegében? Féltem egy picit az estétől, hogy mi lesz ebből, de reggelre semmi komoly hír nem jött bármi ukrán sikerről.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 392
8 608
113
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140503-ujabb-ukran-varosban-folytatodott-a-visszafoglalo-hadmuvelet.html
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
A gárdista parancsnok Stefan Poltorak(még a neve sem ukrán) szerint teljes ellenorzés alá vették Kramatorszk repterét és a város koruli osszes ellenorzopontot.