[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1526

Guest
Tehát az amszterdami légiirányítók nem?
Valamennyi felelősségük nekik is lehet, de nem olyan súlyos mint a lelövőké. Nem tudhatták, hogy ez lesz, ahogy a lelövők sem. Utólag persze könnyű okosnak lenni. Ha az amszterdami légiirányítók tudták volna amit utólag tudunk nem engedélyezték volna az útvonalat, és ha az elkövetők tudták volna akkor nem lövik le, de ezt akkor egyikük se tudta. A légiirányítók tudtak a harcokról és ezért rendeltek el légtérzárat 10 km-ig. A fölött már csak olyan fejlett fegyverrendszerrel lehet elérni aminek nem lenne szabad tévedésből civil gépre tüzelnie. Mégis megtörtént, fatális véletlen volt előre nem látható hibák sorozatából.

A felelősséget mégis csak az elkövetőknek kell viselniük, nem másnak. És beszélhetünk egy másik felelősségről is, mert az elkövetők vétlen felelősök gondatlanságból elkövetett tömeggyilkosságért, nem szándékosan tették de a felelősséget a gondatlan gyilkosokon is behajtják. Ami viszont utána jött az már szándékos volt, a Putyin rezsim a mai napig szándékosan védi a felelősöket, szándékosan rágalmaz mást helyettük, szándékosan hazudik, szándékosan vezeti félre azokat akik még hisznek nekik, és szándékosan kínozza még mindig a hozzátartozókat akik legalább egy beismerést várnának tőlük. Ez a szándékos gazemberség is felelősséget von maga után, mert morálisan ez még rosszabb mint amit a gondatlan gyilkosok tettek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 783
46 921
113
Én az igazságban hiszek nem a mesékben. Vannak itt páran akik még mindig a mesében hisznek, te is közéjük tartozol?
Én komolyan mondom hogy nem tudom hogy miben hiszek ezzel az üggyel kapcsolatban.
Ha nagyon színt kéne vallanom, szerintem a szakik durrantották le tévedésből, de úgy hogy az ukránok direkt szánt szándékkal intézték úgy hogy lehetőleg előbb utóbb egy ártatlan gépet lelövessenek velük, hogy rájuk lehessen húzni a vizes lepedőt.

Tévedés jogát természetesen fenntartom!
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and Pocok75

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 359
14 164
113
Ezt a rakétás sztorit már én is leírtam még 2014-ben. Konkrétan, hogy a szóban forgó légvédelmi rakétát még 2011-ben kiselejtezte az orosz hadsereg.

Én is elégszer leírtam a légvédeli rakétás paradoxont: Az ukránok mi a reteknek vittek volna oda csak repülőgépek elleni raksit, ha egyszer csak a saját gépeik repkedtek arra (mert ugye Oo. NEM vesz részt a konfliktusban, ugye???). A lázadóknak meg nincs légierejük...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Én komolyan mondom hogy nem tudom hogy miben hiszek ezzel az üggyel kapcsolatban.
Ha nagyon színt kéne vallanom, szerintem a szakik durrantották le tévedésből, de úgy hogy az ukránok direkt szánt szándékkal intézték úgy hogy lehetőleg előbb utóbb egy ártatlan gépet lelövessenek velük, hogy rájuk lehessen húzni a vizes lepedőt.

Tévedés jogát természetesen fenntartom!
És honnan volt a szakiknak BUK-ja? Mert van egy rakás felvétel arról, hogy az orosz hadseregtől volt a BUK-juk. És ha az orosz hadseregtől volt BUK-juk akkor nem tolhatnak át minden felelősséget a szakikra.

Eleve a szakik és az orosz hadsereg egy szervesen összetartozó egységet képeznek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 783
46 921
113
És honnan volt a szakiknak BUK-ja? Mert van egy rakás felvétel arról, hogy az orosz hadseregtől volt a BUK-juk. És ha az orosz hadseregtől volt BUK-juk akkor nem tolhatnak át minden felelősséget a szakikra.
Nem hiszem hogy orosz regulárisok, vagy orosz parancsra szakik lőtték le. Azt is el tudom képzelni simán hogy valóban oroszoktól kapták. Én ezért morálisan semmi kivetnivalót nem rovok fel nekik. Az a helyzet, ha nekem lenne bármilyen lehetőségem hogy támogassam akármilyen fegyverrel mondjuk a kárpátaljai magyarokat MIUTÁN lövik a városaikat tüzérséggel, etnikai alapon tisztogatják, terrorizálják őket, én is megtenném.
Az ukrán konfliktus topikba azért nem szoktam írni, vagy csak nagyon keveset, mert komolyan mondom hogy mindenkit áldozatnak tekintek, és sajánálok szívem mélyén aki érintve van benne, az ukrán önkéntes neonácikon kívül. Az ukrán sorost ugyan úgy, mint a szakadár SZABADSÁGHARCOST, mert ők bizony az én szememben nem terroristák. Nem ők támadják Kijev külvárosát, hanem ők védekeznek.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Nem hiszem hogy orosz regulárisok, vagy orosz parancsra szakik lőtték le. Azt is el tudom képzelni simán hogy valóban oroszoktól kapták. Én ezért morálisan semmi kivetnivalót nem rovok fel nekik. Az a helyzet, ha nekem lenne bármilyen lehetőségem hogy támogassam akármilyen fegyverrel mondjuk a kárpátaljai magyarokat MIUTÁN lövik a városaikat tüzérséggel, etnikai alapon tisztogatják, terrorizálják őket, én is megtenném.
Az ukrán konfliktus topikba azért nem szoktam írni, vagy csak nagyon keveset, mert komolyan mondom hogy mindenkit áldozatnak tekintek, és sajánálok szívem mélyén aki érintve van benne, az ukrán önkéntes neonácikon kívül. Az ukrán sorost ugyan úgy, mint a szakadár SZABADSÁGHARCOST, mert ők bizony az én szememben nem terroristák. Nem ők támadják Kijev külvárosát, hanem ők védekeznek.
Pont az a baj, hogy a Buk hátterét nem adták az oroszok. Vagy az egész rendszert, vagy semmit.
Ez eredetileg azért volt, mert a szakik találtak egy az ukrán hadsereg által hátrahagyott működésképtelen telart. Ezt sutyiban kicserélték az oroszok egy működőképesre, mondván, hogy ők aztán nem adnak fegyvert, és ráfogták a talált ócskavasra. Csakhogy a telar magában csak korlátozottan képes működni. Lőni ugyan tud, de nem tudja, pontosan mire is lő. Így esett ez az eset.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
És honnan volt a szakiknak BUK-ja? Mert van egy rakás felvétel arról, hogy az orosz hadseregtől volt a BUK-juk. És ha az orosz hadseregtől volt BUK-juk akkor nem tolhatnak át minden felelősséget a szakikra.

Eleve a szakik és az orosz hadsereg egy szervesen összetartozó egységet képeznek.
Ha szorosan együttműködnek, nem lőnek le egy polgári gépet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 783
46 921
113
Pont az a baj, hogy a Buk hátterét nem adták az oroszok. Vagy az egész rendszert, vagy semmit.
Ez eredetileg azért volt, mert a szakik találtak egy az ukrán hadsereg által hátrahagyott működésképtelen telart. Ezt sutyiban kicserélték az oroszok egy működőképesre, mondván, hogy ők aztán nem adnak fegyvert, és ráfogták a talált ócskavasra. Csakhogy a telar magában csak korlátozottan képes működni. Lőni ugyan tud, de nem tudja, pontosan mire is lő. Így esett ez az eset.
Én nem tudom hogy mit adtak rendszer szinten és mit nem az viszont biztos, hogy az Ukrán légierő marha gyorsan befejezte a komoly működését. Az a duma hogy azért hogy ne legyen sok civil áldozat a bombázások által, nekem ott sántít hogy rakéta és csöves tüzérséggel paneltelepeket is rendszeresen televertek, szóval én nem eszem ezt a civil veszteség minimalizálásra való törekvést.
Valami miatt az Uki légierő kb. a földön dekkol. Szerintem kaptak a szakik komoly támogatást légvédelem vonalon, mert légierejük nincs, az ukik meg laposkúsznak a repülőeszközeikkel.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 509
113
Én is elégszer leírtam a légvédeli rakétás paradoxont: Az ukránok mi a reteknek vittek volna oda csak repülőgépek elleni raksit, ha egyszer csak a saját gépeik repkedtek arra (mert ugye Oo. NEM vesz részt a konfliktusban, ugye???). A lázadóknak meg nincs légierejük...
Mert tartottak az orosz beavatkozástól-bombázástól.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Tehát az amszterdami légiirányítók nem?
Ők biztos nem, mert Ukrajna légteréért az ukrán állami légiforgalmi irányítás a felelős. Ők mondják meg, merre repülhet a légiforgalom és merre nem. Az, hogy a maláj gép ott volt ahol, az az ukrán irányítás felelőssége. Az meg hogy lelőtték azé, aki azonosítás nélkül indította a rakétát.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 783
46 921
113
Ők biztos nem, mert Ukrajna légteréért az ukrán állami légiforgalmi irányítás a felelős. Ők mondják meg, merre repülhet a légiforgalom és merre nem. Az, hogy a maláj gép ott volt ahol, az az ukrán irányítás felelőssége. Az meg hogy lelőtték azé, aki azonosítás nélkül indította a rakétát.
Pontosan ezt gondolom én is.
Szerintem kurvára benne van épp ezért mindkét oldal, a kérdést lehetne feszegetni hogy ki a nagyobb gyökér, aki odaterelt talán nem is minden rossz szándék nélkül egy gépet ahol neki jól jött hogy lelőtték, vagy azt aki ténylegesen lelőtte de tévedésből.

Szerintem szar ez mindenhogy azoknak akik rajta voltak, meg a megmaradt rokonoknak is :(.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
2014-ben még a BUK-ot is tagadtátok, akkor még a Szuhoj sztorit toltátok gépágyúval, R-60-as és Python rakétával. Ha a szóban forgó rakétát kiselejtezte volna az orosz hadsereg akkor nem lenne egy rakás felvétel Oroszországban amint a kurszki bázisról szállítják a rakétákat az ukrán határra.

És nem lennének ott a konkrét rakéta konkrét darabjai a nyomozóknál.
A BUK-rendszert többféle rakétával gyártották és használták az évek során. Csak egy apró kérdés: hogyan különbözteted meg ránézésre a BUK-rendszer eredeti, korai rakétájának típusát, és a későbbi modernizált változatot?!! Mert azért egy rakéta nem egyenlő és nem azonos egy másik rakétával.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 183
36 851
113
Azt a gépet amit lelőttek Ukrajna felett az ukrajnai repülésirányítók küldték a háborús övezetbe nem magától repült oda. A másik dolog hogy az orosz felet miért nem vonták be a vizsgálatba vagy kérdezték meg a véleményüket? Még le se lőtték a gépet már tudták hogy az oroszok voltak. Bellingcat meg olyan videokat gyárthat amilyet csak akar az nem hiteles hivatkozási alap lásd oscardíjas fehérsisakosok gáztámadásos színjátéka.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 211
55 146
113
Lehet, hogy egyes képek és videók már régen fent voltak a neten, de nincs olyan kereső funkció a google-ben, hogy dobd ki az összes képet és videót ami a maláj gépet lelövő BUK-ot ábrázolja. Millió felvételt kellett átnézni és megtalálni azokat amelyeken a tettes BUK látható. És olyan felvételek is voltak amik csak később kerültek elő, például a kitakart felvétel amin csak a BUK látható már a JIT felhívására érkezett egy tanútól akinek a védelmében kitakarták a helyszínt amiről a készítő beazonosítható. Vagy például az utóbbi hónapokban is került elő új kép a tettes BUK-ról amelyen Donyeckben látható. Eddig tartott összegyűjteni és elemezni az eddigi felvételeket és ez még mindig tart, még mindig kerülhetnek elő újabb bizonyítékok.

Ami pedig a konkrét kilövőt illeti, az ő személye még mindig nem ismert, de valószínű hogy ő is a kurszki 53-asoktól jött, a BUK-ot egy nappal a kilövés előtt vitték át Ukrajnába, valószerűtlen hogy az orosz hadsereg csak átdob egy BUK-ot és azt mondja, ültessetek bele egy helyi bányászt és had szóljon. Irreális, hogy egy helyi bányász este kiolvassa a BUK-manualt és másnap beleül lövöldözni. Reálisabb, hogy a BUK kezelője képzett katona volt, csak hiányos volt a rendszer amivel dolgozott és ezért hibázott.

De azért is tart még a nyomozás, hogy konkrétan kiderüljön ki volt ő, viszont nem csak a gomb megnyomója a felelős, ő csak osztozik a felelősségen az összes többi személlyel aki részt vett az akcióban. A gomb megnyomójánál súlyosabb a felelőssége annak, aki kiadta a parancsot a BUK átszállítására Ukrajnába.


Te szimpatikus fiatalember,azok mikor osztoznak a felelősségben,akik rágyujtották az épületet a szakikra,vagy az égő épületből kínjukban kiugrott,sérült embereket ütötte a földön?
Vagy a rendőr,aki lövöldözött az ablakban álló,segítséget kérő emberekre?
Hmm?
Soroljam még?
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
676
2 039
93
Én is elégszer leírtam a légvédeli rakétás paradoxont: Az ukránok mi a reteknek vittek volna oda csak repülőgépek elleni raksit, ha egyszer csak a saját gépeik repkedtek arra (mert ugye Oo. NEM vesz részt a konfliktusban, ugye???). A lázadóknak meg nincs légierejük...
Azért hogy lelôjenek egy civil gépet és a "zoroszokra" kenjék. Néha feltûnôen naívnak láttatod magad.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 783
46 921
113
Te szimpatikus fiatalember,azok mikor osztoznak a felelősségben,akik rágyujtották az épületet a szakikra,vagy az égő épületből kínjukban kiugrott,sérült embereket ütötte a földön?
Vagy a rendőr,aki lövöldözött az ablakban álló,segítséget kérő emberekre?
Hmm?
Soroljam még?
Igen, a kép azért sajnos ÍGY teljes.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 221
67 768
113
És honnan volt a szakiknak BUK-ja? Mert van egy rakás felvétel arról, hogy az orosz hadseregtől volt a BUK-juk. És ha az orosz hadseregtől volt BUK-juk akkor nem tolhatnak át minden felelősséget a szakikra.

Eleve a szakik és az orosz hadsereg egy szervesen összetartozó egységet képeznek.
Ahonnan a többi fegyvere, vették az ukránoktól, kapták az oroszoktól, találták otthagyva. Mondjuk ha jól emlékszem találtak egy telart az ukránok által ottfelejtve pár nappal a lezuhanás előtt.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust