[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 652
16 136
113
Véleményem szerint a még olyan apró országoknak is mint Észtország vagy Grúzia is lehet önálló szuverén külpolitikájuk. Az én szememben az orosz nép nem birtokol semmilyen kiváltságot a grúz néppel szemben. Joga van Grúziának a NATO-hoz csatlakozni ha úgy kívánja, ez még nem fegyveres agresszió egyetlen szomszédja ellen sem. Hasonlóképp Ukrajna is oda csatlakozik ahova akar, elvégre 1991 óta kölcsönösen elismerve van nemzetközi szinten mint szuverén ország.
Ha ilyen népszerű a NATO Kelet-Európában, akkor szíve joga bárkinek csatlakozni hozzá szüksége szerint.
Attól hogy Ukrajna a nyugati integrációt választja még egyetlen puskalövés sem dördül el Oroszország irányába.

Kedves Tamás....
Természetesen igazad van. Minden népnek joga, hogy oda tartozzon, ahová szeretne. Erre bizonyíték 1848., amikor a magyar nép is kinyilvánította, mit szeretne. Meg 1956., amikor a magyar nép a hős amerikai katonákat várva vérzett a barikádokon. De mehetünk régebbre is, amikor Európa annyira megvédte az értük is harcoló magyarokat, hogy 150 évig itt tartottuk bezárva a törököket.
Értsd meg, kérlek.... vannak JOGOK.... és vannak REALITÁSOK... Egy dolog, amit szeretnénk, ebben köztünk nincs vita, a másik dolog, ami VAN....
Tudod, miért élünk még? Mert a magyar nép MINDIG a szívére hallgatott, majd fejet hajtott a realitás előtt.... ha nem is tetszett.
 

hajós

Member
2018. március 3.
61
41
18
"Úgy érzem a történelem igazságot fog tenni ahogy NDK és NSZK esetében is hogy a nyugati gazdasági hatás élesen kiütközik majd az ukrán és az orosz határ két oldalán"
ez a kívánságod már most megtörtént aki tud menekül és nem a háború mait az keleten van hannem mert semmi kilátás csak a gerinctelen tolvajoknak barátoknak stb mindig is korrupt volt ukrajna amióta létezik és igen karpátalja minket illet hisz így volt 1000 évig na meg persze 200.000 magyar honfitárunk él ott a majdnem 1 millios russzinokrol nem is beszélve akik mindig minket választatok és most is így lesz csak idő kérdése remélem minél hamarabb szétesik ez a trágyadomb mindenki csak nyerne vele hisz demokrácia van úgy is azt mondjátok mindig akkor mindenki eldöntheti hol akar élni nem de vagy szavazhatnak autonómiáról vagy visszacsatolásról az ukránok még se engedik vajon miért.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 652
16 136
113
Az ukrán válságról bármit mondhatunk kedves Tamás, de az a helyzet, hogy béke csak akkor lesz, ha
1. Ukrajna olyan kisebbségvédelmi törvényeket hoz, amelyek megütik az EU mércéjét.
2. Ha Oroszország Ukrajna felől biztonságban érzi magát.
3. Ha a NATO és az EU, valamint Oroszország meg tudnak a fentiekben egyezni.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
T

Törölt tag 1526

Guest
Kedves Tamás, a Mozdony... :)
E helyen pro és kontra számtalanszor elbeszélgettünk okokról, következményekről. Eltekintve az oroszfanoktól, azért engedj meg egy észrevételt. Azt írod, ezért kizárólag Oroszországot lehet felelőssé tenni. Akkor kérdezném.... 1. Oroszország terjeszkedik a NATO határai felé vagy a NATO Oroszország felé? 2. Oroszországnak nem lehetnek biztonsági érdekei csak a Nyugatnak? 3. Ha a Te szomszédod vesz a boltban tíz kézigránátot, és a kerítésed mellé géppuskát telepít, valamint egész nap drónnal fürkészi a kertedet, Te mit tennél? Donbassz. Nem (csak) orosz fegyveresek foglalták el, ez nettó hülyeség. A kijevi vezetés kisebbségellenes intézkedései váltották ki az ottani tiltakozást. Tudniillik Donbassz területén az orosz kisebbség a többség. Ha neked a lakóhelyeden megtiltanák, hogy magyarul beszélj, mit tennél? Persze, Oroszország sem a ma született bárányok és ledér ruhában sétáló angyalok közössége. De kérlek, értsd meg, hogy nekik is vannak érdekeik, amelyeket a Nyugat folyamatosan aláás.
Oroszországnak, mint minden más országnak biztonságra van szüksége. Nekünk szintén. Mi a nyugati katonai rendszer részei vagyunk, de helyzetünk kb. olyan, mintha az amerikai kontinensen mi lennénk Bolívia. Szerinted az USA hogyan reagálna, ha mondjuk Mexikó megtiltaná az angol nyelv használatát és orosz fegyvereket vásárolna, orosz katonai tanácsadókkal? Ismétlem. Nem védem Oroszországot, de tanuljunk meg a másik fejével gondolkodni és a saját érdekünk mellet lássuk a másik érdekét is. Ha ez nem megy, jön a gombafelhő, amit se Te, se én nem akarunk.
Mindebből csak a fals dolgokat tenném helyre:

1. A NATO nem terjeszkedik, nem elfoglalta a tagországait, hanem azok saját döntésük alapján csatlakoztak hozzá, amihez minden joguk megvolt. Ha Belarusz úgy dönt, hogy gazdasági és katonai integrációba kezd Oroszországgal ehhez minden joga megvan, nekünk meg szívünk joga, hogy ez ne tetsszen, viszont nincsen jogunk megtámadni őket ezért. Oroszországnak is szíve joga, hogy ne tetsszen neki Ukrajna európai integrációja, de nincsen joga megtámadni ezért. Úgy kellett volna hozzájuk állnia, hogy őket válasszák, de ha nem úgy álltak hozzájuk és nem őket választották, akkor nincsen joguk erőszakkal elvenni tőlük a döntés jogát.

2. Oroszországnak is lehetnek biztonsági érdekei, de a nyugatnak is. A nyugatnak is sérti a biztonsági érdekeit, hogy az orosz hadsereg felvonulhat Belaruszban, mégsem rohanja le az országot. Vegyen példát a nyugatról Oroszország és törődjön bele, ha egy szuverén ország nem az ő rendszerét választja.

3. A Donbaszban 1.5 millió embert űztek el, hogy meglegyen az az orosz többség. Nem tiltották meg nekik, hogy oroszul beszéljenek, ez is csak az orosz propaganda hazugsága. Az váltotta ki az ottani konfliktust, hogy Putyin odarendelte a csapatait, az oroszországi Girkin mint hadvezér, az oroszországi Borodai és Bolotov mint politikai komisszár, ők robbantották ki a konfliktust, nem a helyiek.

Ha meg akarsz tanulni a másik fejével gondolkodni, akkor abba is gondolj bele, hogy miért választotta Ukrajna a békés és gazdag EU-hoz való integrációt a folyton háborúzó és gyenge gazdaságú Oroszországhoz való integráció helyett, és abba is gondolj bele, hogy egy ország amit négy éve támadás alatt tart a szomszédja miért akar a NATO-hoz csatlakozni, az egyetlen lehetőséghez ami megvédheti ettől az agressziótól.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 675
9 050
113
Ukrajna nyerni fog, mert túlélik az agressziót, nem tudja őket elpusztítani Oroszország bárhogyan is tombol. Az európai integráció lesz az igazi győzelem, még úgy is hogy súlyos árat kellett fizetniük érte. Az EU majd segít újjáépíteni mindent, utána meg segít a felzárkózásban is, győzelem lesz ez, nem veszteség.

A vesztes Oroszország lesz.
Az EU segít újjáépíteni, ez most vicc. Az EU elszipkázza az használható munkaerőt, felvásárolja az értékes földeket, majd magára hagyja Ukrajnát.
Semmi keresnivalója nincs az EU-ban a mai Ukrajnának, a vezetőik szétlopják az egész országot, segélyeken él az egész ország.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi
T

Törölt tag 1526

Guest
Az ukrán válságról bármit mondhatunk kedves Tamás, de az a helyzet, hogy béke csak akkor lesz, ha
1. Ukrajna olyan kisebbségvédelmi törvényeket hoz, amelyek megütik az EU mércéjét.
2. Ha Oroszország Ukrajna felől biztonságban érzi magát.
3. Ha a NATO és az EU, valamint Oroszország meg tudnak a fentiekben egyezni.
Béke akkor lesz ott ha Oroszország felhagy az agresszióval.
1. Ne példálózz az EU-val, mert nem az EU nem mondja, hogy addig nem lesz béke amíg nem az lesz amit akarunk, az EU nem fog háborút szítani akkor sem ha nem fogadják meg a tanácsait, az EU nem fog támadni és nem fogja feltételekhez kötni a békét, ezt Oroszország teszi nem az EU.
2. Oroszország biztonságban van Ukrajna felől, Ukrajna nincs biztonságban Oroszország felől. Ukrajna felől soha egyetlen katona sem fogja átlépni Oroszország határát, soha egyetlen puskalövés sem fog átmenni hozzájuk.
3. Már megegyeztek. Ez a minszki egyezmény. Azt kéne betartani.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az EU segít újjáépíteni, ez most vicc. Az EU elszipkázza az használható munkaerőt, felvásárolja az értékes földeket, majd magára hagyja Ukrajnát.
Semmi keresnivalója nincs az EU-ban a mai Ukrajnának, a vezetőik szétlopják az egész országot, segélyeken él az egész ország.
Az EU segíteni fog újjáépíteni, az újjáépítés javát az EU fogja állni és az EU segíteni fog a felzárkózásban is, a kohéziós támogatás logikája és Ukrajna gazdasági helyzete szerint a legnagyobb haszonélvezője lesz az integrációnak, aki a sokszorosát fogja kivenni a közösből annak mint amit beletesz.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 721
85 729
113
Már többször írtam, hogy már 2004-ben el volt döntve, hogy Ukrajna a NATO tagja lesz és ezt nem a lakosok döntötték el. Nem kell hazudozni, hogy az "orosz agresszió " miatt.

2004-ben lejárt Kucsma elnök megbízatása, így a posztra Viktor Juscsenko. Egyik legfőbb célja Ukrajna csatlakoztatás a NATO-hoz. Elnöki beiktatásán részt vett J[URL='https://hu.wikipedia.org/wiki/Jaap_de_Hoop_Scheffer']Jaap de Hoop Scheffer a NATO főtitkára is.[/URL]

Amerikai befolyás:

Juscsenko felesége, Katerina Juscsenko-Csumacsenko az Egyesült Államokban született ukrán emigráns családban. Politikai ellenfelei közül sokan bíráljták Juscsenkót amerikai származású felesége miatt, mert úgy érezték, hogy felesége révén túlzott amerikai befolyás érvényesül.
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 675
9 050
113
Az EU segíteni fog újjáépíteni, az újjáépítés javát az EU fogja állni és az EU segíteni fog a felzárkózásban is, a kohéziós támogatás logikája és Ukrajna gazdasági helyzete szerint a legnagyobb haszonélvezője lesz az integrációnak, aki a sokszorosát fogja kivenni a közösből annak mint amit beletesz.

Tisztán látszik hogy ez lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
T

Törölt tag 1526

Guest
Már többször írtam, hogy már 2004-ben el volt döntve, hogy Ukrajna a NATO tagja lesz és ezt nem a lakosok döntötték el. Nem kell hazudozni, hogy az "orosz agresszió " miatt.

2004-ben lejárt Kucsma elnök megbízatása, így a posztra Viktor Juscsenko. Egyik legfőbb célja Ukrajna csatlakoztatás a NATO-hoz. Elnöki beiktatásán részt vett JJaap de Hoop Scheffer a NATO főtitkára is.

Amerikai befolyás:

Juscsenko felesége, Katerina Juscsenko-Csumacsenko az Egyesült Államokban született ukrán emigráns családban. Politikai ellenfelei közül sokan bíráljták Juscsenkót amerikai származású felesége miatt, mert úgy érezték, hogy felesége révén túlzott amerikai befolyás érvényesül.
Hazudozni itt te szoktál, ezt számtalan példa bizonyítja, és lám ismét, a valóság megint pont az ellentettje annak amit te állítasz.

Éppen hogy Leonyid Kucsma volt az aki csatlakozni akart a NATO-hoz, 2002 májusában Reykjavikban bejelentette, hogy Ukrajna célja a NATO tagság, és éppen hogy Viktor Juscsenko vonta ezt vissza, 2006 szeptemberében bejelentette, hogy együttműködésre törekszik a NATO-val de a tagságot nem veszi fontolóra.
https://www.nato.int/cps/en/natolive/topics_37750.htm

És bizony az orosz agresszió miatt került elő ismét a tagság ötlete, Petro Porosenko 2014 decemberében Oroszország támadása után jelentette be, hogy Ukrajna a NATO tagságra törekszik. Ez pedig nem a NATO ötlete volt, ezt Ukrajna kezdeményezte, a NATO volt aki nem akarta ezt és közölte, hogy a tagságot nem támogatja, viszont támogatást ad az orosz agresszió elleni védekezéshez.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
702
1 034
93
Azt a fűzfán fütyülős rézangyalát ennek a világnak.! Hát itt egy biztonságpolitikai fórumon, a világ történéseit az átlagtól sokkal jobban követő közösségben egyeseknek azt kell bizonygatni, hogy az országoknak nincsenek és nem is lehetnek barátaik! Hogy a szövetségesi hűség és az adott szót – de még a békepipa mellett aláírt dokumentumok is – a nagypolitikai színterén csak annyit érnek mint szellentés a hurikánban. Uraim, ti ott a nagy demokrácia légvárában legyetek szívesek elhinni, hogy az országokat és az azokat irányító politikusokat 2 dolog vezérli: a rövid és hosszútávú ÉRDEK.
Ennek értelmében az USA rövidtávú érdeke a SZU megszűnését követően a NATO bővítése volt. Putyin nem egy angyal de Oroszországot felépítette a jelcini szarkupacból és per pillanat Oroszország elhárító harcokat folytat az őt következetesen bekerítő NATO-erők ellen. Hogy kik állnak a hadműveletek mögött mind tudjuk. Azok az erők akik már 100 esztendeje – tehát középtávon – ácsingóznak az Urál kincseire, a jakut gyémántmezőkre, Szibéria olajára és nem utolsó sorban az orosz emberek munkaerejére. Ha most egy Jelcinhez hasonló alkoholista báb vezetné Oroszországot, akit úgy lehet rángatni ahogy kell, a Nyugatnak nem lenne jobb barátja Moszkvától. Persze akkor az orosz olaj már rég Texaco meg BP kézben lenne, az uránbányák a Westinghausnak termelnének, Iván és Maruszja meg vígan gürizne valamelyik multinál épp akkora bérért mint amennyiért most dolgozik és keresetüket boldogan költenék olyan árucikkekre melyeket valahol a világ túl felén állítottak elő. Ez a hosszútávú érdek ütközött az orosz nép érdekével és ellenintézkedés gyanánt jött a fránya Vlagyimir Vlagyimirovics. Ukrajnában jelenleg ez a két érdek ütközik és mindenki eldöntheti ki a szimpatikusabb. A hódító, aki már felfalta a fél világot, vagy a foggal-körömmel védekező aki csak élni szeretne. Lehetőleg persze jól élni.
Ja, és igen, boki-nak teljes mértékig igaza van A "Rapcsospofájú" narancsos forradalmának idején került elő a csatlakozás a NATO-hoz. Akkor jelentek meg az amerikai hadtengerészek a Fekete tenger ukrán kikötővárosaiban és akkor indult el ez a fene nagy barátkozás. A közvélemény-kutatások eredménye képen viszont akkoriban a lakosság kb 27 százaléka támogatta akkor a NATO-csatlakozást. Most, hogy by-by Krím és Dombasz meg kb 3,5 millió honpolgár, a felmérések szerint még mindig csak kb 40-45 százalék a csatlakozás támogatottsága. Na akkor miről beszélünk?. Vagy ha már olyan nagyra vagyunk a népek nemzeti önrendelkezésével és meghagyjuk a jogot hogy mindenki oda csatlakozzon ahova akar, akkor csak arra válaszoljatok, hogy mi van az eltemetett "89-es kárpátaljai népszavazással? Vagy akkor is itt voltak a "kedves zöld emberkék" és AK-t nyomtak a tarkónkhoz, hogy a lakosság több mint 80 százaléka a cseh érában már bevált kulturális és gazdasági autonómiára szavazzon? Vagy ugyan már miért tekintette és tekinti az ukrán politika Donbaszt, a Krímet és Kárpátalját is mindig csak valami meghódítandó peremvidéknek és nem az ország integráns részének. Hiszen ha ez nem így lenne mi az akadálya annak, hogy referendumot tartsunk a régiók jogi és politikai státusáról? Ugyan ki akarna elszakadni egy olyan országtól amelyik megbecsüli a munkáját, gondoskodik a betegekről, kulturálisan sokszínű, mindig süt a nap és mindenki mosolyog, pont úgy mint Észak Koreában?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Azt a fűzfán fütyülős rézangyalát ennek a világnak.! Hát itt egy biztonságpolitikai fórumon, a világ történéseit az átlagtól sokkal jobban követő közösségben egyeseknek azt kell bizonygatni, hogy az országoknak nincsenek és nem is lehetnek barátaik! Hogy a szövetségesi hűség és az adott szót – de még a békepipa mellett aláírt dokumentumok is – a nagypolitikai színterén csak annyit érnek mint szellentés a hurikánban. Uraim, ti ott a nagy demokrácia légvárában legyetek szívesek elhinni, hogy az országokat és az azokat irányító politikusokat 2 dolog vezérli: a rövid és hosszútávú ÉRDEK.
Ennek értelmében az USA rövidtávú érdeke a SZU megszűnését követően a NATO bővítése volt. Putyin nem egy angyal de Oroszországot felépítette a jelcini szarkupacból és per pillanat Oroszország elhárító harcokat folytat az őt következetesen bekerítő NATO-erők ellen. Hogy kik állnak a hadműveletek mögött mind tudjuk. Azok az erők akik már 100 esztendeje – tehát középtávon – ácsingóznak az Urál kincseire, a jakut gyémántmezőkre, Szibéria olajára és nem utolsó sorban az orosz emberek munkaerejére. Ha most egy Jelcinhez hasonló alkoholista báb vezetné Oroszországot, akit úgy lehet rángatni ahogy kell, a Nyugatnak nem lenne jobb barátja Moszkvától. Persze akkor az orosz olaj már rég Texaco meg BP kézben lenne, az uránbányák a Westinghausnak termelnének, Iván és Maruszja meg vígan gürizne valamelyik multinál épp akkora bérért mint amennyiért most dolgozik és keresetüket boldogan költenék olyan árucikkekre melyeket valahol a világ túl felén állítottak elő. Ez a hosszútávú érdek ütközött az orosz nép érdekével és ellenintézkedés gyanánt jött a fránya Vlagyimir Vlagyimirovics. Ukrajnában jelenleg ez a két érdek ütközik és mindenki eldöntheti ki a szimpatikusabb. A hódító, aki már felfalta a fél világot, vagy a foggal-körömmel védekező aki csak élni szeretne. Lehetőleg persze jól élni.
Ja, és igen, boki-nak teljes mértékig igaza van A "Rapcsospofájú" narancsos forradalmának idején került elő a csatlakozás a NATO-hoz. Akkor jelentek meg az amerikai hadtengerészek a Fekete tenger ukrán kikötővárosaiban és akkor indult el ez a fene nagy barátkozás. A közvélemény-kutatások eredménye képen viszont akkoriban a lakosság kb 27 százaléka támogatta akkor a NATO-csatlakozást. Most, hogy by-by Krím és Dombasz meg kb 3,5 millió honpolgár, a felmérések szerint még mindig csak kb 40-45 százalék a csatlakozás támogatottsága. Na akkor miről beszélünk?. Vagy ha már olyan nagyra vagyunk a népek nemzeti önrendelkezésével és meghagyjuk a jogot hogy mindenki oda csatlakozzon ahova akar, akkor csak arra válaszoljatok, hogy mi van az eltemetett "89-es kárpátaljai népszavazással? Vagy akkor is itt voltak a "kedves zöld emberkék" és AK-t nyomtak a tarkónkhoz, hogy a lakosság több mint 80 százaléka a cseh érában már bevált kulturális és gazdasági autonómiára szavazzon? Vagy ugyan már miért tekintette és tekinti az ukrán politika Donbaszt, a Krímet és Kárpátalját is mindig csak valami meghódítandó peremvidéknek és nem az ország integráns részének. Hiszen ha ez nem így lenne mi az akadálya annak, hogy referendumot tartsunk a régiók jogi és politikai státusáról? Ugyan ki akarna elszakadni egy olyan országtól amelyik megbecsüli a munkáját, gondoskodik a betegekről, kulturálisan sokszínű, mindig süt a nap és mindenki mosolyog, pont úgy mint Észak Koreában?
Szépen felmondtad az orosz propaganda jól ismert frázisait a gonosz nyugatról ahol valamiért mégis ezerszer jobb élni mint a mesés orosz uralom idején volt és a szegény védekező Oroszországról ami önvédelemből kénytelen lerohanni az összes szomszédját és amelyik védekezni merészel azt nevezi agresszornak.

És nincs igaza sem bokinak sem neked, a jegyzőkönyvekben le van írva feketén-fehéren, Kucsma jelentette be 2002-ben, hogy csatlakozni akar a NATO-hoz, és Juscsenko vonta vissza a tagság ötlet 2006-ban.
https://www.nato.int/summit2009/topics_en/05-enlargement.html
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 721
85 729
113
Hazudozni itt te szoktál, ezt számtalan példa bizonyítja, és lám ismét, a valóság megint pont az ellentettje annak amit te állítasz.

Éppen hogy Leonyid Kucsma volt az aki csatlakozni akart a NATO-hoz, 2002 májusában Reykjavikban bejelentette, hogy Ukrajna célja a NATO tagság, és éppen hogy Viktor Juscsenko vonta ezt vissza, 2006 szeptemberében bejelentette, hogy együttműködésre törekszik a NATO-val de a tagságot nem veszi fontolóra.
https://www.nato.int/cps/en/natolive/topics_37750.htm

És bizony az orosz agresszió miatt került elő ismét a tagság ötlete, Petro Porosenko 2014 decemberében Oroszország támadása után jelentette be, hogy Ukrajna a NATO tagságra törekszik. Ez pedig nem a NATO ötlete volt, ezt Ukrajna kezdeményezte, a NATO volt aki nem akarta ezt és közölte, hogy a tagságot nem támogatja, viszont támogatást ad az orosz agresszió elleni védekezéshez.
45 perc kellett amíg utána olvasol -keresel a neten a témának? :) Én emlíkezetből írok, mivel a 90-es évektől napi szinten figyelemmel kísérem az orosz, ukrán helyzetet. Sőt a Kijevi Állami Egyetem "Nemzetközi kapcsolatok" karán is jártam. Kucsma mondhatott bármit, amit akkor és ott hallani akartak.De ő vele nem volt semmi probléma. Nem volt banderista hívő. Jó kapcsolatokat ápolt az oroszokkal. Gázviták sem voltak , mint az amerikai báb -Nato hívő Juscsenkóval.

Sőt Még Jechanurov ukrán exkormányfő (Juscsenkó alatt) is elismerte, hogy árulta a Krímet és egyes részeit amerikai bázisoknak másik részeit pedig gazdasági övezeteknek.


Ezt mind fejből írom-emlékezetből.

Azért bedobhattak volna egy Ukrajnából jobban felkészült propagandistát. :) Azért a gyengébbek biztos elhiszik a hülyeségeidet.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
702
1 034
93
Az hogy Kucsma mit mondott a fókavadászoknál 2002-ben egy dolog, de az hogy ragyaverte Juscsenkó meg mikor tapasztalta, hogy a jenki barátkázást hiába erőlteti, az ország lakosságának bő kétharmada ellenzi a katonai elköteleződést szépen elkezdett kiseggelni, gondolván ez hátha megmenti a választásokon és el tud csaklizni pár szavazatot Janukovicstól. Persze ez nem mentette meg, mert regnálása alatt – amit leginkább a hogyan dughassuk meg magunkat minden sarkon úgy, hogy közben szüzek maradunk lehetne minősíteni – a viszonyok katasztrofálisak voltak. A feleljünk meg ide is meg oda is azt eredményezte ugyanis, hogy végül se az oroszok, se a nyugat nem volt hajlandó komolyan venni azt szép dioxin-lovagot. Ennek következtében zavarták el úgy (és nem csak a választók, hanem a mögötte álló pénzforrások is), hogy azóta se tudott visszajönni a közéletbe. De nem is erről van szó. Hanem arról hogy egy nagyfejű az ország népének megkérdezése nélkül mond egyet, egy másik meg hasonlóképpen mást. Mert itt a népnek a kurva nagy ukrán demokraták jóvoltából sok szava nincsen. Avagy citáld már, hogy Ukrajnában mikor és milyen részvételi aránnyal tartották meg azt a népszavazást amely arról dönt, hogy NATO vagy nemnato? Mert én tudok idézni egy másik népszavazást ami jogerős és elismert volt mégse hajtották végre sokban köszönhetően a rohadtlelkü Jeszenszkynek meg a magadfajta oroszfóbiásoknak. Mindig a fejünk felet döntöttek és Krím meg Dombász pont az a példa amikor az emberek saját kezükbe merték venni a sorsukat. És ne gyere nekem a krími szavazás legitimitásával mert veled ellentétben én jártam ott. Az orosz világ volt és az is marad. Akinek meg ez nem tetszik az sepregessen a maga udvarán.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A tények azok tények maradnak. Kucsma kért tagjelöltséget, Juscsenko visszamondta, Porosenko kért ismét. Soha nem a NATO ajánlott tagságot, mindig Ukrajna kérte, a NATO soha nem támogatta és most sem támogatja. Ezek tények, visszakereshető, ellenőrizhető tények.

Az orosz alternatív valóságban persze minden máshogy van. Ott a NATO akarja felvenni Ukrajnát, Kucsma nem akarta, Juscsenko meg igen, minden fordítva van mint a valóságban, semmi sem ellenőrizhető, mindez az alternatív verzió csak boki fejében van, onnan kell elhinni neki bemondásra.

Én maradok a tényeknél.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Ennyi a válasz arra amit rumcajsz gömbölyűen összefoglalt? És még mindig rólad szól a fórum sz@r papagáj troll Pista. Nem értem miért nem tiltanak már ki innen. Pár éve milyen színvonalas beszélgetéseket olvashattam itt, amikor még nem döntöttél úgy hogy itt kezded kiélni a rögeszmés bosszúdat, amire a való világban már senki nem kíváncsi, és persze itt sem. Azt nem értem, hogy ha egy blogent meg egy Palt kitiltottak innen akkor ulippo még meddig fossa szét a topicot. Ja meg üdv Thomas a Helikopter, nyilván épp most találtál a fórumra, szintén EU értékekért aggódó brüsszelita.


Szépen felmondtad az orosz propaganda jól ismert frázisait a gonosz nyugatról ahol valamiért mégis ezerszer jobb élni mint a mesés orosz uralom idején volt és a szegény védekező Oroszországról ami önvédelemből kénytelen lerohanni az összes szomszédját és amelyik védekezni merészel azt nevezi agresszornak.

És nincs igaza sem bokinak sem neked, a jegyzőkönyvekben le van írva feketén-fehéren, Kucsma jelentette be 2002-ben, hogy csatlakozni akar a NATO-hoz, és Juscsenko vonta vissza a tagság ötlet 2006-ban.
https://www.nato.int/summit2009/topics_en/05-enlargement.html
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nyilván jobban vágod a témát mint rumcajsz aki (jelenlegi)Ukrajnában lakik.
Pontosan ugyanezeket az orosz propaganda frázisokat itt is hallottam már számtalanszor. Ugyanaz megy ott is mint itt. Mindenki az oroszok nyersanyagára ácsingózik, az orosz támadás az valójában védekezés, a gonosz nyugat kiszipolyoz minket, bezzeg előtte milyen jól éltünk amíg nem szipolyoztak a kapitalista imperialisták, stb., stb.

Hiába él Ukrajnában, mégsem tudta mikor folyamodott a saját országa NATO-tagságért, csak azt az alternatív propagandát ismételte el ami boki fejében van és amiben minden máshogy történt mint az ellenőrizhető tények világában.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A másik ilyen unalomig ismételt frázis, hogy Jelcin hogy legyengítette Oroszországot, aztán jött Putyin és milyen erősek lettek. Ez is csak egy ordas nagy bullshit.

Nem Jelcin gyengítette le Oroszországot, hanem a túl sokáig tolt javíthatatlan kommunista gazdaság. Kína már 1978-ban leszámolt a tervgazdasággal mert belátta, hogy sehova sem vezet, és meg is lett az eredménye úgy elhagyták Oroszországot. Az oroszok viszont túltolták amíg csak lehet és minket is erre kényszerítettek. Ezért volt olyan katasztrofális állapotban Oroszország a 90-es években és ezért voltunk mi is. Jelcin ezt a csődtömeget vette át, nem az volt hogy Jelcin hülyesége miatt gyengült le az amúgy erős Oroszország, azzal az összeomlott szarrakással Putyin sem tudott volna mit kezdeni a 90-es évek elején.

Putyin csak egy legendát kerített köréje, hogy az Jelcin miatt volt, bezzeg ő mit tett, pedig nem tett ő semmit, az erősödés aztán a 100 dollár feletti olajárnak volt köszönhető nem neki, Putyin semmit se tett, sőt elmulasztotta az orosz gazdaság modernizálását, csak ült az olajcsapon nagy büszkén és nem tett semmit, nem épített ki semmilyen alternatívát az olaj és gázexport helyett, aztán mikor lezuhant az olajár vele együtt zuhant a gazdaság is megint, azért nincs most pénz az új fegyvereik gyártására sem, pedig náluk a fegyver a legelső, ha arra nincs akkor másra se.

Ez a gyenge Jelcin erős Putyin mese is csak egy alternatív legenda, amiben minden máshogy történt mint a valóságban.
 
Status
Not open for further replies.