Röviden a Donbasszról 2022.02.19.
1. A frontvonalon ma folytatódott a szokásos ágyúzással kísért pozícióharc.
Az ukrán belügyminisztérium vezetőjének megrendezett futását is bemutatták tüzérségi lövések hátterében.
A DNR és az LNR első vonalbeli települései aknavető- és tüzérségi tűz alá kerültek. Az ukrán ágyúzásra adott válaszlépések most érett módon, mindenféle érzelmesség nélkül történnek, ami jó dolog.
2. A DNR és az LNR civil lakosságának Oroszországba történő evakuálása folytatódik. Már 11 régió jelentette be,hogy kész ideiglenesen befogadni a donbászi lakosokat a területükön. Az orosz rendkívüli helyzetek minisztériuma intézkedik a menekültek elhelyezéséről.
Egyelőre az evakuálás messze elmarad a 2014 tavasz-nyári méretektől, de ha intenzív katonai akciók kezdődnek, a menekültáradat igen jelentős lesz, és a menekülteket befogadó orosz régiók szociális biztonságára ez komoly terhet ró majd.
3. Zelenszkij vaddisznóként Münchenbe sietett, ahol kijelentette, hogy "a szeparatisták megőrültek és magukat lövik", elkezdett pénzért és fegyverekért könyörögni, és mindent megtett, hogy felfújja a jelentőségét, bár kezdetben szánalmasnak és értéktelennek tűnt. Zelenszkij követelései a Putyinnal való találkozóról nyilvánvalóan nem vezetnek sehová - ilyen alapon Puszilin akár el is kezdhette volna követelni azt, hogy találkozzon Bidennel Novoazovszkban. Egyikük sem old meg semmit stratégiai szinten, és az USA és Oroszország közötti tárgyalások Ukrajnáról és a biztonsági garanciákról holtpontra jutottak. Ezért az Ukrajnával folytatott tárgyalásokról szóló minden fecsegés most már szinte nulla értékű. Az USA és Oroszország közötti "válasz váltás" megmutatta azokat a kibékíthetetlen ellentmondásokat, amelyeket a fennálló világrend keretein belül nem lehet feloldani.
4. Oroszországot továbbra is különböző szankciókkal fenyegetik, többek között megtiltják az orosz oligarchák Londonba utazását. Ez egyáltalán nem fenyegetés, hanem az AFU legyőzéséhez kapcsolódó bónusz. Vannak olyan európaiak is, akik megpróbálják világossá tenni, hogy a szankciók természetesen szankciók, de a gázt nem érinthetik, mert a gázfüggőség túl nagy, különösen télen. A Gazprom flegma módon arról számolt be, hogy az európai gáztárolók tartalékai történelmi mélypontra süllyedtek.
Oroszországgal szemben így vagy úgy, de minden bizonnyal szankciókat fognak bevezetni. Ezért nem valószínű, hogy ez a kérdés bármilyen hatással lesz az Ukrajnával kapcsolatos döntésekre. A szankciós folyamat már régen elérte a telítettségi pontot. A további szankciók ráadásul a világ pénzügyi és gazdasági rendszerének további széttöredezéséhez vezetnek majd, elpusztítva a globalista projekt maradványait.
5. Az Egyesült Államok továbbra is a támadás közelségéről pörög, miközben Blinkin bizonyítékot követelt Oroszországtól, hogy nem akarja a Szovjetunió újjáteremtését és Ukrajna finnesítését.
Természetesen a mi szovjetellenes hatóságaink nem fognak semmilyen Szovjetuniót létrehozni, de Nyugaton ez a mumus szent hit kérdése. Ami Ukrajna finnugrosítását illeti, erről a Nyugat beszél, főként különböző európaiak, akik nem mosolyognak az amerikaiak által szított háború kilátásán.
6. Németország és Ausztria felszólítja állampolgárait, hogy minél hamarabb hagyják el Ukrajnát. A Lufthansa hétfőtől leállítja az Ukrajnába tartó járatokat (az utolsó járatokat a hétvégén). A NATO kijevi irodája is bezárt. A személyzet egy része Lvivbe menekült, a többieket Brüsszelbe viszik.
7. Hirtelen egy olyan dokumentum született, amelyben kötelezettséget vállalnak arra, hogy nem terjeszkedik a NATO kelet felé. Olyan sokáig azt mondták, hogy csak szóbeli ígéreteket tettek, írásban nem.
De természetesen még ebben az esetben is azt fogják mondani, hogy ezeket a kötelezettségvállalásokat a Szovjetuniónak tették , és mivel nincs Szovjetunió, a kötelezettségvállalások nem számítanak. Ismét a papírok és kötelezettségek értékéről van szó a modern világban.
8. Az Orosz Föderáció ma stratégiai nukleáris erőinek gyakorlatát hajtotta végre, különböző rakétákat indítva. A nukleáris bunkósbottal való játék semmiképpen sem lesz felesleges, hogy a globális béke ügyét még az ukrajnai heves ellenségeskedések esetén is megőrizzük. A kubai rakétaválság 2.0 ideje még nem érkezett el. De közeleg - a régi nukleáris biztonsági struktúra összeomlásával elkerülhetetlen egy új válság, amely a nukleáris együttélés új szabályaihoz vezet. A válság éppen azért elkerülhetetlen, mert az ilyen szabályok megfogalmazásának diplomáciai eszközei kudarcot vallanak, mivel az Egyesült Államok nem tekinti az Orosz Föderációt egyenrangú tárgyalófélnek, akinek az álláspontját figyelembe kell venni. Pontosan ugyanezen okok miatt van válság Ukrajnában, a NATO kelet-európai bővítése által okozott válság részeként.
Colonelcassad