[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Az oroszok azzal számolnak, hogy az ukrán nagyvárosokban nagy veszteségeket szenvednek, mivel hiába a modern technika a városi harc nagy veszteségekkel jár....
Minden éppeszű stratégiai terv azzal indul, hogy azt feltételezed a másikról, hogy nem hibázik, tökéletesen motivált, és a lehető legjobb stratégiával áll ki ellened.
De ez őszintén feltételezhető az ukránokról?
Szerintem nem.
Szerintem az átlag ukrán pöcse is kivan az egésztől, azt látja, hogy még Donyeckben is kb jobban élnek mint ő ott Kievben, nem hogy Krimben és látott felvételt Groznijról, vagy Aleporól. Innentől én szkeptikus vagyok az utolsó csepp vérig harcoló büszke ukrán hadosztályokkal kapcsolatban.
De ha nekem kéne elemzést készítenem a háborús viszonyokról én is azzal számolnék, hogy a városokban még kihegyezett nyárfakarókkal, meg kiegyenesített kapákkal is harcolni fog az ellen.
 
W

Wilson

Guest
Minden éppeszű stratégiai terv azzal indul, hogy azt feltételezed a másikról, hogy nem hibázik, tökéletesen motivált, és a lehető legjobb stratégiával áll ki ellened.
De ez őszintén feltételezhető az ukránokról?
Szerintem nem.
Szerintem az átlag ukrán pöcse is kivan az egésztől, azt látja, hogy még Donyeckben is kb jobban élnek mint ő ott Kievben, nem hogy Krimben és látott felvételt Groznijról, vagy Aleporól. Innentől én szkeptikus vagyok az utolsó csepp vérig harcoló büszke ukrán hadosztályokkal kapcsolatban.
De ha nekem kéne elemzést készítenem a háborús viszonyokról én is azzal számolnék, hogy a városokban még kihegyezett nyárfakarókkal, meg kiegyenesített kapákkal is harcolni fog az ellen.
Csak akkor derülne ki mi is a pontos helyzet ha megtàmadná Oroszország Ukrajnát, de az oroszok szerintem reálisan látják a helyzetet és sokkal több információval rendelkeznek Ukrajnától mint bárki más, és vannak intő jelek (amelyet az orosz média hozott le) azzal kapcsolatban, hogy a hagyományosan oroszbarát régiókban sem annyira oroszbarát a lakosság hozzáállása.....
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Képesek lennének megcsinálni, de ehhez a nyugati nagyhatalmak szerintem nagyon nem járulnának hozzá, az oroszok reakcióját pedig mindenki el tudja szerintem képzelni......
Ja, ha Izrael probléma nélkül gyilkohat Iráni atomtudósokat, pusztíthat el létesítményeket akkor ez a jog(talanság) az Oroszokat is megilleti.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Csak akkor derülne ki mi is a pontos helyzet ha megtàmadná Oroszország Ukrajnát, de az oroszok szerintem reálisan látják a helyzetet és sokkal több információval rendelkeznek Ukrajnától mint bárki más, és vannak intő jelek (amelyet az orosz média hozott le) azzal kapcsolatban, hogy a hagyományosan oroszbarát régiókban sem annyira oroszbarát a lakosság hozzáállása.....
Nézd, szerintem sem érdeke támadni az oroszoknak. De ettől még én azt gondolom, hogy az átlag ukrán se más mint az átlag magyar.
Márpedig egy alternatív valóságban, ahol a gőzhengerként előre nyomuló orosz invázió Szegedhez közeledik, valahogy a lakosság nem rohanna a toborzóirodákba, hogy élete árán is szétlövesse a városait, miközben ezzel csak annyit ér el, hogy egy héttel később ér oroszország hegyeshalomhoz.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
Nézd, szerintem sem érdeke támadni az oroszoknak. De ettől még én azt gondolom, hogy az átlag ukrán se más mint az átlag magyar.
Márpedig egy alternatív valóságban, ahol a gőzhengerként előre nyomuló orosz invázió Szegedhez közeledik, valahogy a lakosság nem rohanna a toborzóirodákba, hogy élete árán is szétlövesse a városait, miközben ezzel csak annyit ér el, hogy egy héttel később ér oroszország hegyeshalomhoz.


A finnek meg tudták csinálni az oroszok ellen, az "öreg" Hunyadi is "megcsinálta" a török ellen Belgrád ostrománál/hasonló erőviszonyoknál, a huszik folyamatosan 1-2 évtizede...

Ez a baj a fejekben itthon!!!



Sürgősen meg kellene tanítani hinni saját magában az ifjú generációkat!!!


A szülőknek az iPhone gyorsabb, egyszerűbb --ezt sulykolja nyugati média is--, pedig ezen múlik a jövő!!!
.
 
W

Wilson

Guest
Nézd, szerintem sem érdeke támadni az oroszoknak. De ettől még én azt gondolom, hogy az átlag ukrán se más mint az átlag magyar.
Márpedig egy alternatív valóságban, ahol a gőzhengerként előre nyomuló orosz invázió Szegedhez közeledik, valahogy a lakosság nem rohanna a toborzóirodákba, hogy élete árán is szétlövesse a városait, miközben ezzel csak annyit ér el, hogy egy héttel később ér oroszország hegyeshalomhoz.
Szerintem azt nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy az ukrik szétszaladnak az első orosz AK sorozat hangjára....Ez szerintem jelenleg egy sok ismeretlenes egyenlet jelenleg.Volt már nem egy olyan példa a világtörténelemben amikor a megtámadott ország lakossága nem az elvárt módon reagált.....
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A finnek meg tudták csinálni
Mit is? Többet buktak, mint amit eredetileg követelt a medve. De verhetik a seggüket a földhöz, mert milyen hősiesen buktak el.

az "öreg" Hunyadi is Belgrád ostrománál,
Egy a korszak nagyhatalmának legjelentősebb főura, mintegy 10 ezer főnyi nehézpáncélos lovaggal, 30 ezer főnyi kereszteshaddal, és kb 10 ezer főnyi képzett gyalogsággal állt szembe 40 ezer törökkel.

Sürgősen meg kellene tanítani hinni saját magában az ifjú generációkat!!!
Nem, sürgősen el kell kezdeni reálisan látni az esélyeket, és a történelmet. Akkor mondjuk nem kellene a jézus is magyar volt ahhoz, hogy büszkék legyünk a történelmünkre...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 143
82 975
113
A szakadárok úgy tűnik folyamatosan tüzérségi tűz alatt tartják az ukrán oldalt. Mintha menne már az előkészítés, az orosz támadásra.

A szakadárok visszalőnek. Voltak korábban időszakok sajnos, hogy nem lőttek vissza mert tiltva volt nekik. Csak meghaltak.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Szerintem azt nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy az ukrik szétszaladnak az első orosz AK sorozat hangjára....Ez szerintem jelenleg egy sok ismeretlenes egyenlet jelenleg.Volt már nem egy olyan példa a világtörténelemben amikor a megtámadott ország lakossága nem az elvárt módon reagált.....
De pontosan ezt mondom. A stratéga azzal számolhat csak, hogy az ellen még kapákkal is harcol ellenem, és sír, imádkozik, átkozódik, de annak ellenére, hogy tudja nincs esélye, ha eljő az idő gondolkodás nélkül veti bele magát a harcba.
Vagy lehet úgy is, hogy agyaglábú óriás, ha odaküldök 3 német legényt összedől az egész, csak annak ugye tudjuk mi a vége.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
202
573
93
Ha háború lenne, szerintem, ukrán hadseregnél komolyabb orosz csapások után nagyobb része letenné a fegyvert, maradna egy kisebb kemény nackó réteg, akik utolsó töltényig harcolnának, meg a már elfoglalt területen hajtanának végre akciókat.
Lakosságnál, meg aki tudna, szerintem menne nyugatra, hiszen most lenne esélye jobb életre kint, mint menekült.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 427
26 986
113
Orosz, orosz ellen nem fog menni. Mind a két oldalon rengetegen vannak, akik rokoni szállal kötődnek egymáshoz.
Feltételek egy orosz támadáshoz.
Az orosz hadseregnek olyan állapotokat kell létrehozni, ami kizárja a közvetett harcérintkezést és alapvetően a bekerítés elvét kell alkalmazniuk, amiből a harc nélküli megadás az egyetlen kiút az ukránoknak. Akik harcolni fognak, vagy akarnak (a szélsőséges katonai egységek), azokat nem közvetlen érintkezéssel be kell zúzni a földbe, nekik nincs kegyelem.
A nem oroszbarát nyugati részen pedig csak sunnyogás lesz, nem fognak azok harcolni. Örülnek majd, hogy béke van, meg nyugalom és végre normális életet élhetnek. Számukra egy biztonságot adó orosz vezetés fontosabb, mint egy nacionalista, fasiszta szélsőséges hozzáállású vezetés általi b@sztatás és nyomor. Akinek meg ez nem fog tetszeni, az meg mehet nyugatra koldulni.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 427
26 986
113
Orosz, orosz ellen nem fog menni. Mind a két oldalon rengetegen vannak, akik rokoni szállal kötődnek egymáshoz.
Feltételek egy orosz támadáshoz.
Az orosz hadseregnek olyan állapotokat kell létrehozni, ami kizárja a közvetett harcérintkezést és alapvetően a bekerítés elvét kell alkalmazniuk, amiből a harc nélküli megadás az egyetlen kiút az ukránoknak. Akik harcolni fognak, vagy akarnak (a szélsőséges katonai egységek), azokat nem közvetlen érintkezéssel be kell zúzni a földbe, nekik nincs kegyelem.
A nem oroszbarát nyugati részen pedig csak sunnyogás lesz, nem fognak azok harcolni. Örülnek majd, hogy béke van, meg nyugalom és végre normális életet élhetnek. Számukra egy biztonságot adó orosz vezetés fontosabb, mint egy nacionalista, fasiszta szélsőséges hozzáállású vezetés általi b@sztatás és nyomor. Akinek meg ez nem fog tetszeni, az meg mehet nyugatra koldulni.
Elnézést, nem közvetett, hanem közvetlen harcérintkezést.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
Mit is? Többet buktak, mint amit eredetileg követelt a medve. De verhetik a seggüket a földhöz, mert milyen hősiesen buktak el.


Egy a korszak nagyhatalmának legjelentősebb főura, mintegy 10 ezer főnyi nehézpáncélos lovaggal, 30 ezer főnyi kereszteshaddal, és kb 10 ezer főnyi képzett gyalogsággal állt szembe 40 ezer törökkel.


Nem, sürgősen el kell kezdeni reálisan látni az esélyeket, és a történelmet. Akkor mondjuk nem kellene a jézus is magyar volt ahhoz, hogy büszkék legyünk a történelmünkre...

Látom: A (történelmi)tények sem/nem korlátoznak...

No comment...
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU