[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 004
57 259
113
Minden éppeszű stratégiai terv azzal indul, hogy azt feltételezed a másikról, hogy nem hibázik, tökéletesen motivált, és a lehető legjobb stratégiával áll ki ellened.
De ez őszintén feltételezhető az ukránokról?
Szerintem nem.
Szerintem az átlag ukrán pöcse is kivan az egésztől, azt látja, hogy még Donyeckben is kb jobban élnek mint ő ott Kievben, nem hogy Krimben és látott felvételt Groznijról, vagy Aleporól. Innentől én szkeptikus vagyok az utolsó csepp vérig harcoló büszke ukrán hadosztályokkal kapcsolatban.
De ha nekem kéne elemzést készítenem a háborús viszonyokról én is azzal számolnék, hogy a városokban még kihegyezett nyárfakarókkal, meg kiegyenesített kapákkal is harcolni fog az ellen.
Nagyobb városokat elszigetelni. A hideg és az éhinség stb megteszi a magáét majd.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 112
18 911
113
A szakadárok visszalőnek. Voltak korábban időszakok sajnos, hogy nem lőttek vissza mert tiltva volt nekik. Csak meghaltak.

Ebbe én nem megyek bele. Nem akarok okosabb lenni annál, mint ami nem vagyok. Nem akarom megfejteni ki kezdte. Írtam már erről mi az álláspontom, a másik visszaütött, témában. Nem is lényeg, szerintem, mert a háború pillanatokon belül kezdődik. A győztest meg nem fogják megkérdezni mit hibázott esetleg.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 143
82 975
113
Ebbe én nem megyek bele. Nem akarok okosabb lenni annál, mint ami nem vagyok. Nem akarom megfejteni ki kezdte. Írtam már erről mi az álláspontom, a másik visszaütött, témában. Nem is lényeg, szerintem, mert a háború pillanatokon belül kezdődik. A győztest meg nem fogják megkérdezni mit hibázott esetleg.
Itt vagy már te is 2010-től. Itt voltál 2014-ben, 2015-ben is és így tovább. Csak emlékszel szakira, akik kint volt a helyszínen Tényeket írok az ottani információk alapján.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 599
6 049
113
Szerintem azt nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy az ukrik szétszaladnak az első orosz AK sorozat hangjára....Ez szerintem jelenleg egy sok ismeretlenes egyenlet jelenleg.Volt már nem egy olyan példa a világtörténelemben amikor a megtámadott ország lakossága nem az elvárt módon reagált.....
.
.
Jó kérdés, mit lehet elérni. Egyelőre az orosz légifölény az egyetlen, ami biztosnak látszik, illetve Sziria alapján is a légierő az, ami harci rutinnal rendelkezik, lent a földön már lehet sokkal nehezebb. Másrészt az ukrán katonák a szakadárok ellen nem voltak túl motiváltak, a sorozások se mentek túl jól, illetve a szakadárok egyetlen komolyabb támadásakor gyorsan nagy területeket foglaltak, és szinte Mariupolig jutottak.
.
Azt sem tartom kizártnak, hogy most a szakadárok nagy mozgositást rendeltek el a hirek szerint, hogy valójában az fog történni, hogy a felsorakozott orosz katonák beszivárognak a szakadárok közé, és akkor hirtelen mondjuk lesz 10-20-30 ezer új szakadár katona fegyverrel. És akkor az orosz hadsereg hivatalosan nem támadta meg Ukrajnát.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
.
.
Jó kérdés, mit lehet elérni. Egyelőre az orosz légifölény az egyetlen, ami biztosnak látszik, illetve Sziria alapján is a légierő az, ami harci rutinnal rendelkezik, lent a földön már lehet sokkal nehezebb. Másrészt az ukrán katonák a szakadárok ellen nem voltak túl motiváltak, a sorozások se mentek túl jól, illetve a szakadárok egyetlen komolyabb támadásakor gyorsan nagy területeket foglaltak, és szinte Mariupolig jutottak.
.
Azt sem tartom kizártnak, hogy most a szakadárok nagy mozgositást rendeltek el a hirek szerint, hogy valójában az fog történni, hogy a felsorakozott orosz katonák beszivárognak a szakadárok közé, és akkor hirtelen mondjuk lesz 10-20-30 ezer új szakadár katona fegyverrel. És akkor az orosz hadsereg hivatalosan nem támadta meg Ukrajnát.

Ez a logikus leghatékonyabb megoldás, hasonló helyzetben, mindenki ezt tenné a helyükben.

U.I.: ...kivéve az Eu-t. (...keserű irónia a keserű valóság miatt!)
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 599
6 049
113
Volt már nem egy olyan példa a világtörténelemben amikor a megtámadott ország lakossága nem az elvárt módon reagált.....
.
Szerintem az ukrán tömegek rosszul élnek, és valószinűleg nagyon irritálja őket a nagyon korrupt politikusok, oligarchák vezette Ukrajna, tehát a vezetőikért biztos nem lennének túl önfeláldozók. Kérdés, hogy Putyin és az orosz oligarchák rendszere vonzóbb-e.
.
Másrészt a világháborúban a szintén nem túl szeretett Sztálin is eredményesen váltott hirtelen nacionalista szövegekre, lehet, az ukrán vezetők is jól húzzák elő a kártyát, illetve jól előadhatják, hogy a nyugathoz csatlakozásért, a jólét eljöveteléért kell ezt a harcot megnyerni.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 427
26 986
113
Azért szerintem, ami még nagyon sokat számít, hogy a logisztika, utánpótlás, ruházat, élelmezés között iszonyatosan nagy szakadék van a két haderő között. Ráadásul az ukránok orosz üzemanyagot használnak. A morál is sokat számít, ami megint nem az ukránoknak kedvez.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Az NSZK-t? Nem is jartak arra a szovjet katonak... Másról sincs szo minthogy azon emlekeznek vissza melyik bajor falut foglaltak el harc nelkul. Ne viccelj mar, arrafele nem is volt volt igazi haboru. Az olaszok atalltak, a nemetek meg megadtak magukat. Az oroszok meg lottek mint az oroszok. Groszmuttit kerdezd meg, lonek mint az oroszok, ez beivodott a koztudatba mindenfele.
Na de ki állította hogy jártak?
Arrafelé nem is volt háború, aha. Meg persze nem is bombázták közel 4 évig az angolszászok. A grószt, (igaz nem a muttert hanem a fatert) már megkérdeztem, és hát ő veled ellentétben valahogy egészen máshogy emlékszik arra, hogy Németo nyugati felén volt-e háború vagy sem. Egy Heidelberg melletti faluban élt. Bajorország a volt NSZK kábé egynegyede, szóval abból nem vonnék le ilyen nyilvánvaló faszságokat, ha egyes bajor falvakba hamarabb ért el a fegyverszünet mint a háború.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 112
18 911
113
Itt vagy már te is 2010-től. Itt voltál 2014-ben, 2015-ben is és így tovább. Csak emlékszel szakira, akik kint volt a helyszínen Tényeket írok az ottani információk alapján.

Hatalmas a dezinformáció most. Hogy tudna bárki, aki csak a médiából tájékozódik reális képet kapni ? Én nem vagyok egyik titkosszolgálatnak sem az embere. De elég öreg már, hogy bármit elhiggyek elsőre. Szurkolok most az oroszoknak, de nem elvakultan. Tehát, szerintem megtámadják Ukrajnát. A keleti részt annektálják a végén. A háborút nem kell a nyakukba varrni viszont, mert olyan az mint az első nagy háború. Minden résztvevő akarja, mert a végére akarnak járni a dolgoknak. Csalódni fogok, ha az ukrán állam nem bomlik fel a végén. Kárpátalaja visszatérhetne, ha okosak az oroszok, akkor Lemberget átadják a lengyeleknek. Ezzel kihúzzák a dolgok kelet európai méregfogát. Na, majd meglátjuk mi lesz. Amennyiben az ukrán állam megsemmisül a háború végén és Kárpátalja visszatér, akkor elmondhatjuk, hogy az oroszok, megvívták a mi egyik háborúnkat is a térségben.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
.
Szerintem az ukrán tömegek rosszul élnek, és valószinűleg nagyon irritálja őket a nagyon korrupt politikusok, oligarchák vezette Ukrajna, tehát a vezetőikért biztos nem lennének túl önfeláldozók. Kérdés, hogy Putyin és az orosz oligarchák rendszere vonzóbb-e.
.
Másrészt a világháborúban a szintén nem túl szeretett Sztálin is eredményesen váltott hirtelen nacionalista szövegekre, lehet, az ukrán vezetők is jól húzzák elő a kártyát, illetve jól előadhatják, hogy a nyugathoz csatlakozásért, a jólét eljöveteléért kell ezt a harcot megnyerni.

A nekünk-jó-véleményeket --korrupt oligarchák, jelenlegi formájában (valóban)jövőtlen Ukrajna, stb...--, kellene "szép finoman" a területre eljutó magyar médiákban --ukrán/orosz nyelven is-- nyomni!!!
...jaaaa, az nincs/hallgat!!!

Viszont "szép csendben" gázt szállítunk Ukrajnának!
...ezért csak "kicsit" csesznek ki a Kárpátaljával, de azt folyamatosan!

"Kicsit" hasonló a viszony szerb-barátaink migrációs hozzáállásával is, lenyúlják a migrik 4-5milliárd $/€-ját, és lefölözik a Vajdasági magyaroknak adott milliárdjainkat is.

Ömlik a pénz kifelé, minden eredmény nélkül, SŐT, ellenkezőleg...


.
 
  • Tetszik
Reactions: Capslock27

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 599
6 049
113
Nagyobb városokat elszigetelni. A hideg és az éhinség stb megteszi a magáét majd.
.
.
Na, remélem, ennél bármelyik orosz tisztnek több esze lesz. A legrosszabb, ami az oroszokkal történhetne, ha a hiradó és a közösségi média tele lenne civil ukrán áldozatokkal, éhező gyerekekkel, szétlőtt kórházakkal és a többi. Egy 3 milliós Kijevet és hasonlókat úgyse lehet elfoglalni, és erővel megtartani, pláne nem egy 190 ezres kis sereggel, ennyivel meg se kell próbálni. Az ukrán lakossággal nagyvonalúnak kell lenni, amnesztiát hirdetni, élelmet osztani, a városharcokat kerülni, stb.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 599
6 049
113
Ilyent nem is fognak megpróbálni szerintem. Kelet Ukrjana a cél. A többi hadműveleti irány csak elterelés, erőlekötés.
.
.
Egyébként ha az oroszok célja az, hogy a NATO ne menjen el keletre az orosz határokhoz, akkor miért jó az nekik, hogy
  • magukat viszik közelebb a NATO-hoz
  • ha Ukrajna nagyjából ottmarad, és nyilván nem fog beletörődni a keleti részei ilyen elvesztésébe, akkor az oroszoknak jut egy örökre tartó állóháború, mint ahogy a "szakadár köztársaságok" állóharca is máris hosszabb, mint az egész II.Vh tokkal-vonóval volt. És örökre tartó szankciókkal nézhetnek szembe.
.
Olyan biztos nem lesz, hogy Ukrajna szétesik, és viszik a lengyelek, magyarok, mindenki, mert nagyon rosszul lehetne eladni, hogy a II.Vh-ban Lengyelországot osztotta fel ugyanigy Hitler és Sztálin, most meg Ukrajnát osztják szét, sőt ironikus módon pont a lengyelek paktálnának le az oroszokkal. Ez a forgatókönyv eladhatatlan Nyugaton.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Vagy az oroszoktól. Krím félszigeten már szinte biztosan vannak atomfegyverek, csak egy sikeres rajtautés kellene.
Persze, lehet atombombát lopni, mint az idóta hollywoodu filmekben. Csak az a baj, hogy PAL kód is kell hozzá, mert anélkül az biza el nem pukkan. A PAL kódért meg ugye már Moszkváig kéne menni, az meg elég science-fiction hogy összejönne az ukránoknak. Persze ha sikerül beszervezníük ügynőknek Putyint akkor akár még az is összejöhet :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
.
.
Egyébként ha az oroszok célja az, hogy a NATO ne menjen el keletre az orosz határokhoz, akkor miért jó az nekik, hogy
  • magukat viszik közelebb a NATO-hoz
  • ha Ukrajna nagyjából ottmarad, és nyilván nem fog beletörődni a keleti részei ilyen elvesztésébe, akkor az oroszoknak jut egy örökre tartó állóháború, mint ahogy a "szakadár köztársaságok" állóharca is máris hosszabb, mint az egész II.Vh tokkal-vonóval volt. És örökre tartó szankciókkal nézhetnek szembe.
.
Olyan biztos nem lesz, hogy Ukrajna szétesik, és viszik a lengyelek, magyarok, mindenki, mert nagyon rosszul lehetne eladni, hogy a II.Vh-ban Lengyelországot osztotta fel ugyanigy Hitler és Sztálin, most meg Ukrajnát osztják szét, sőt ironikus módon pont a lengyelek paktálnának le az oroszokkal. Ez a forgatókönyv eladhatatlan Nyugaton.
De nem is nyugaton kell eladni. Mi meg vevők vagyunk rá.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 599
6 049
113
De nem is nyugaton kell eladni. Mi meg vevők vagyunk rá.
.
.
Rosszul járnánk mi azzal, nagyon gyorsan. Az a minimum, hogy EU-ból, NATO-ból azonnal repülünk, minden nyugati cég kivonul az országból, azután nézhetjük Kárpátalját, akik persze szintén a markukat nyújtva jönnek, hogy akkor jobban akarnak élni.
.
Kb akkora nagy ötlet lenne ezt a feltételezett orosz adományt elfogadni, mint Mussolinitől és Hitlertől a Bécsi Döntéseket. És kb a vége is ugyanaz lenne.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
A szakadárok visszalőnek. Voltak korábban időszakok sajnos, hogy nem lőttek vissza mert tiltva volt nekik. Csak meghaltak.
Szív megszakad. De azért azt is megoszthatnád a nagyérdemű és dezinformációra mindig éhes olvasóközönséggel, hogy akkor kik tiltották meg nekik? Meg azt is, hogy most ki engedi meg nekik?
 
  • Tetszik
Reactions: theo and gigabiga

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Tudom. De azért tudod, jó eljátszani a gondolattal.
.
.
Rosszul járnánk mi azzal, nagyon gyorsan. Az a minimum, hogy EU-ból, NATO-ból azonnal repülünk, minden nyugati cég kivonul az országból, azután nézhetjük Kárpátalját, akik persze szintén a markukat nyújtva jönnek, hogy akkor jobban akarnak élni.
.
Kb akkora nagy ötlet lenne ezt a feltételezett orosz adományt elfogadni, mint Mussolinitől és Hitlertől a Bécsi Döntéseket. És kb a vége is ugyanaz lenne.