[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 818
86 621
113
Figyelemre méltó személyes beszélgetésben volt részem és ez alapján azért összefoglalnék egy fajta véleményt, természetesen minden kötelezettség nélkül – de jobb ötletem nekem sincs.

Ez a háború (végül is nevezzük így) tegnap hajnalban kezdődött, tart másfél napja és az előre nyomuló orosz erők sok helyen már érzékeny ukrán területeken vívnak összecsapásokat. Az ukrán haderő eddig mindössze egyetlen egy orosz területen lévő katonai repülőtérre tudott válaszcsapást mérni, de nem képes a harcokat még részben sem áthelyezni a támadó fél területére.
A Pentagon jelentése alapján eddig a felvonultatott orosz haderő 1/3-ad része került bevetésre és valóban, zömmel régebbi, olcsó, ha úgy tetszik elhasználásra érett haditechnikával felszerelve.

Az orosz haderő igyekszik minden esetben kerülni a civil áldozatokat és civil célpontokat, minimalizálni akarják azokat az okozott károkat, amelyek a polgári lakosságot érik.

Nyilván bezavarhattak volna több ezer harcjárművet meg brutális MLRS és mobil tüzérségét megspékelve bombázókkal és akkor lehet, hogy 20-30 km-el és több ezer civil halottal előbbre járnának, ez gyorsabb katonai győzelmet jelentene, illetve több száz évre elveszett későbbi megbékélést is.
Megnyert háború és elvesztett béke – láttunk már ilyet a nem túl régi történelemben többet is.

Ez a hadművelet nem akkor éri el a célját, ha szétverik az ukrán haderőt (ezt technikailag meg tudják tenni), hanem akkor, ha Ukrajna (vagy annak jelentős része és lakossága) hajlandó később elfogadni egyfajta orosz befolyást és fennhatóságot. Így viszont nem lehet brutális módon és ész nélkül rombolva nyomulni előre.

Az ukrán jelentéseket a hatalmas orosz veszteségekről célszerű ezért is minimum egy 0,67-es szorzóval figyelembe venni, pláne annak fényében, hogy már a civil lakosságnak is fegyvert osztogatnak, hogy harcoljanak, tehát az ukrán vezetés valójában már nem tartja elégségesnek az ukrán fegyveres erőket arra, hogy önmagukban megállják a helyüket.
Ez mindenesetre igen beszédes fejlemény, pláne a Pentagon által kiadott és a bevetett orosz erők nagyságát is figyelembe véve!

Mindezeken túl Blinken figyelmeztetett, hogy az orosz haderő nem biztos, hogy megáll az ukrán határokon.

Nos, ez új elem a történetben, viszont több szempontból sem hagyható figyelmen kívül. Itt most visszautalnék neutronbagoly (leánykori nevén haubagoi) és az ex-htka-s Python nézeteire, miszerint létezhet egyfajta orosz-amerikai paktum. Tegyük fel, hogy van valami közös stratégiai cél, például Európában a lapok újra osztása, a rendesen felhígult NATO átalakítása (kitisztítása), satöbbi. Most nem mennék bele hosszadalmasan a levezetésekbe, hogy kinek miért és hogyan lehet ez jó, a lényeg az, hogy ne zárjuk ki ezt az opciót sem.

Amit viszont írni akarok – voltaképpen a hosszadalmasabb bevezető után itt jön a lényeg – az akkor is működik, ha nincs ilyen paktum, igaz, akkor kicsit más modellbe illeszthető, de működik. Tehát mindenképpen figyelemre méltó gondolat és amit még jeleznem kell, ez nem az én gondolatom.
(Mondanám, hogy sajnos, de az utóbbi években igyekszem egyre lejjebb faragni az egómból, tehát nem mondom.)

Oroszország megtámadta Ukrajnát és a nyugati mainstream állításaival ellentétben szó sincs agyatlan brutalitásról, hanem a körülményekhez mérten nagyon is óvatos beavatkozást hajtanak végre. Eközben – lépésről lépésre – napi szinten bizonyítják be első körben Ukrajnának, hogy a Nyugat, a NATO és az USA nem fog valódi segítséget adni, a Nyugat csak abban segít, hogy Ukrajna minél tovább vérezzen és harcoljon az oroszokkal. Ezt nem csak Ukrajna látja és éli meg, hanem több európai NATO tagállam is, ahol kimondva-kimondatlanul, de felmerülhetnek kérdések a saját valós helyi értékükkel kapcsolatban. Egyik oldalról az orosz támadás megijeszti az európai államokat, másik oldalról viszont el is bizonytalanítja őket az USA hozzáállása az egész kérdéshez, ami zömmel amerikai katonai felvonulási terepnek, eladható fegyverpiacnak és önmaguk ellen is működő szankciók bevállalóinak tekinti ezeket az államokat. Ugyan szavakban most megígér Amerika minden védelmet az európai szövetségeseinek, de ennek valósága csak akkor derülne ki, ha erre az oroszok okot adnának.

Akkor, ha Blinkennek igaza lenne…

Tehát ha létezik egyfajta orosz-amerikai paktum, akkor lehet, hogy Blinkennek végül „igaza lesz”, ami a jelenlegi NATO rendszer felülvizsgálatának óhatatlan bekövetkeztét is jelenti. A franciákat már megalázták nemrég az AUKUS programon keresztül, Törökország sem egyértelműen megbízható szövetséges mostanra, tehát a NATO-n belül már most van két jelentős katonai erőt képviselő állam, akiknek nem egészen dobog együtt az angolszászokkal a szívük.
Ugyanígy nem hagyható figyelmen kívül Kína visszafogott, de alapvetően az orosz lépéseket támogató hozzáállása sem számtalan egyéb okból.
Nemcsak azt nem tudjuk, hogy Putyin miről csevegett Pekingben a házigazdával négyszemközt, igaziból azt sem, hogy miről egyeztetett a francia elnökkel. Most a hivatalos nyilatkozatokat meg a mainstream szenzációhajhász vezércímeit hagyjuk, kifelé mindenki azt kommunikál, amit akar.

Ezek alapján viszont nyer némi értelmet az, hogy miért nem látunk oroszos - vagy talán helyesebb jelző lenne a szovjetes - katonai lerohanást és brutalitást. Mert a cél Ukrajnában és Ukrajnával kapcsolatban nem az egyébként nyilvánvaló katonai fölény ilyen olcsó szintű bizonygatása, nem a háború megnyerése, hanem Ukrajna megnyerése. Ez így viszont sokkal, de sokkal nehezebb dolog lesz, mint egy prosztó módon pusztító háborúval a földig gyalulni egy gyengébb államot.

Nos, lehet, hogy totál fals és téves gondolatok ezek, de nekem ma egy beszélgetés után ez állt össze a fejemben. A tévedés jogát továbbra is fenntartom, majd az idő eldönti ezt is. Aki ezt lájkolja, annak a lájkjait képletesen továbbítom annak a személynek is, aki hozzásegített egyfajta újabb „megvilágosodáshoz” a témában, övé az igazi dicsőség, én most csak az íródeák szerepét vittem.
-A nagy Zt elkapják/végleg elmenekül.
-Kijevet valahogy biztosítják, kell egy reptér.
-Ha már nincs Z, fogják Janukovicsot, a megpuccsolt, utolsó ukrán elnököt, akit még a full Ukrajna, Donyeck és Luhanszk is megválasztott!!, aki odamegy, és felszólítja az ukránokat a harcok befejezesére.
A nacionalisták nem adják meg magukat, nem is kell, a többit lefegyverzik.
A maradék ellenállást szétverik az oroszok.
Minimális áldozatok, megóvott ország, a nácikkal leszámoltak. Béke.

Még a Nyugat se tud belekötni. Ők szervezték a puccsot, Biden fia nyakig benne. De Janukovics az ukránoknak=békeidők ...

És meg lett puccsolva, amit ugye a nyugat nem szeret papíron: demokráciaaaaa! Janukovics nem marad, de aláír - mint az egész ország által !!!! megválasztott, de nácik által megpuccsolt elnök egy papírt, hogy:

- a Krím orosz marad, a déli országrészben orosz csapatok békefenntartanak, mint Izrael szokott a megszált területein
-új választások, az orosz csapatok jelenlétében orosz párti győzelem, régi-új oligarchák, és ezt mindenki elfogadja.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 114
28 696
113
Amúgy ez frankón "hasznos" információ. De vajon törekedtek az oroszok, vagy bárki, aki el akarja zavarni az ukrán vezetést, hogy ez (és felteszem többi hasonló) esetek napvilágot lássanak? Egy átlag európai miért ismeri jobban a George Floyd nevet, mint ezeknek az áldozatoknak a nevét?
Mert annyira szabad a nyugati sajtó.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 818
86 621
113
Amúgy ez frankón "hasznos" információ. De vajon törekedtek az oroszok, vagy bárki, aki el akarja zavarni az ukrán vezetést, hogy ez (és felteszem többi hasonló) esetek napvilágot lássanak? Egy átlag európai miért ismeri jobban a George Floyd nevet, mint ezeknek az áldozatoknak a nevét?
Miért tiltották ki mindenhonnan az RTt? Pl. Magyarországról is ...
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
Akkor a Blinken-féle orosz-amerikai paktumos, határátlépős forgatókönyv alapján az a 2/3-nyi bevetetlen hadosztály még a mi térségünknek van tartogatva?
Nem tudom.
Vagy több lépcsőben az egészet Ukrajnára tartogatják, ahogy haladunk előre az időben.
Az Ukrajna közvetlen közelében összevont konvencionális haderő az mekkora hányada lehet a teljes szárazföldi orosz haderőnek?
 
  • Tetszik
Reactions: Fekete Herceg
W

Wilson

Guest
Te meg is nézel egy videót, mielőtt teleszemeteled a fórumot vele? Ez mégis mi? Ebben mi a tartalom? Nem látszik lóf*sz se, se környezet, se épület, se támadó tech, se semmi.
Szemetelni nem szoktam sem az életben sem a fórumon, és ezt a hangnemet akkor enged meg velem szemben ha én is így beszélek veled, remélem tisztáztuk a dolgot....

A videó készítőjénél reklamálj légy szíves legközelebb és közöld vele, hogy ha legközelebb a közelében bombáznak csináljon sokkal tisztességesebb felvételeket, ahol még a támadó gép lajstromszáma is látszik....Vagy tudod mit reklamálj az orosz légierőnek, hogy miért nem díszkiviligátással támad mert a kényes ízlésednek nem felel meg, hogy éjszaka nem látod tisztán az orosz pilóta íriszét a felvételen.
Ember ez egy háború..
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Amúgy ez frankón "hasznos" információ. De vajon törekedtek az oroszok, vagy bárki, aki el akarja zavarni az ukrán vezetést, hogy ez (és felteszem többi hasonló) esetek napvilágot lássanak? Egy átlag európai miért ismeri jobban a George Floyd nevet, mint ezeknek az áldozatoknak a nevét?

"De vajon törekedtek az oroszok, vagy bárki, aki el akarja zavarni az ukrán vezetést, hogy ez (és felteszem többi hasonló) esetek napvilágot lássanak?"

Hát szerinted, törekedtek-e?
8 év óta folyamatosan törekednek erre az oroszok, mielőtt még elindult volna ez a háború most,
hogy ezek és a hasonló esetek napvilágot lássanak, de
NEM JELENNEK MEG ezek a felvételek a nyugati médiában, vagy ha valaki azokat oda feltölti, pl. YT-ra, azonnal törlik őket.
Mit gondolsz, miért találták ki az "orosz-propaganda"-nak bélyegzést?
Most is vannak hírek a háborúról is, de azok orosz csatornákon vannak, mert már a YT-ról is töröltek egy csomó HELYI forrást.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 114
28 696
113
Igen, az RT-n volt hír, többször felhívták rá a figyelmet, a nyugat agyonhallgatta, fake newsnek nevezte, amikor ismerőseimnek küldtem, annyi válasz volt, hogy RT, fake news, meg különben is oroszok, megérdemelték.

Ezek után a válaszok után, amiket elvileg értelmiségi szabadgondolkodó pacifista emberek mondtak, azt kell mondjam, hogy nagyon csalódtam bennük, és a képmutatásukban. Nem csak az ukránok, de sajnos még akár magyarok, meg az összes nyugati is megérdemelheti ennyi erővel orosz szemszögből, és ez a diskurzus hiánya nem sok jóra fog vezetni.
És mindenkit, aki felszólalt, leoroszbérenceztek, kitöröltek mindenhonnét. Valentina Lisitsa zongoristát még a KLM zenekínálatból is kivettek. Anna Nyetrebko mit kapott, h 10 000 EURt adott a donyecki opera felújítására egy bombatalálat után?
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
813
2 371
93
Nem értetlenkedni szeretnék, de egy ekkora kilőtt konvoj esetén hol vannak a halottak?
Egy csomó gép sértetlennek tűnik, miért álltak meg, mivel mentek tovább?
Az az egy HK volt ott keményebb a többi mondhatni "papír" járgány volt, egyetlen BMP gépágyúval meg egy ATGM-el egy jó pozícióból betudja darálni az egész menetoszlopot, akár egy lövedék is elég a teherautónak ha jó helyre megy, esőkerék, motor, fülke . . . hogy ne menjen tovább.
Tippre pl középen mész és látod, hogy a konvoj elejét megsorozzák, már nyomhatod is a satuféket és ugorhatsz ki az autóból az árokba, mert pár pillanat és nálad kopognak a lövedékek.
Tehát, tippre az autók harcképtelenné válása nem jelenti a személyzet halálát is egyben, lehet azért nem látni halottat, de lehet már összeszedték, mert volt ott pótkocsi az útközepén teherautó nélkül is.
 

KZoli83

Member
2022. február 20.
36
99
18
Igen, az RT-n volt hír, többször felhívták rá a figyelmet, a nyugat agyonhallgatta, fake newsnek nevezte, amikor ismerőseimnek küldtem, annyi válasz volt, hogy RT, fake news, meg különben is oroszok, megérdemelték.

Ezek után a válaszok után, amiket elvileg értelmiségi szabadgondolkodó pacifista emberek mondtak, azt kell mondjam, hogy nagyon csalódtam bennük, és a képmutatásukban. Nem csak az ukránok, de sajnos még akár magyarok, meg az összes nyugati is megérdemelheti ennyi erővel orosz szemszögből, és ez a diskurzus hiánya nem sok jóra fog vezetni.


"De vajon törekedtek az oroszok, vagy bárki, aki el akarja zavarni az ukrán vezetést, hogy ez (és felteszem többi hasonló) esetek napvilágot lássanak?"

Hát szerinted, törekedtek-e?
8 év óta folyamatosan törekednek erre az oroszok, mielőtt még elindult volna ez a háború most,
hogy ezek és a hasonló esetek napvilágot lássanak, de
NEM JELENNEK MEG ezek a felvételek a nyugati médiában, vagy ha valaki azokat oda feltölti, pl. YT-ra, azonnal törlik őket.
Mit gondolsz, miért találták ki az "orosz-propaganda"-nak bélyegzést?
Most is vannak hírek a háborúról is, de azok orosz csatornákon vannak, mert már a YT-ról is töröltek egy csomó HELYI forrást.

Nem tudom. Lehet, csak én vagyok szintén nagyon egyoldalúan tájékozott, de szerintem ezeket még nálunk a királyi tévén sem mondták be.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Összefoglalnátok két-két mondatban? köszi
Nem! :eek:
Kurv@sokat gépeltem hosszú időn keresztül, miközben tök más dolgokra is koncentrálnom kellett. Ráadásul ez látszik is rajta, mert vannak benne félbehagyott mondatok, de a 20. végigolvasás és javítgatás után már nem volt türelmem 21-edszerre is végigbogarászni.
Könyvjelzőzd be, aztán majd később, nyugiban elolvasod. Megígérem érdekes lesz. Főleg, hogy a bohóc írta.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 818
86 621
113
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 813
30 798
113
Szemetelni nem szoktam sem az életben sem a fórumon, és ezt a hangnemet akkor enged meg velem szemben ha én is így beszélek veled, remélem tisztáztuk a dolgot....

A videó készítőjénél reklamálj légy szíves legközelebb és közöld vele, hogy ha legközelebb a közelében bombáznak csináljon sokkal tisztességesebb felvételeket, ahol még a támadó gép lajstromszáma is látszik....Vagy tudod mit reklamálj az orosz légierőnek, hogy miért nem díszkiviligátással támad mert a kényes ízlésének nem felel meg, hogy éjszaka nem látod tisztán az orosz pilóta íriszét a felvételen.
Ember ez egy háború..
A hangnem még mindíg sokkal jobb minőségű volt, mint az a szar, amit kiposztoltál. Én nem reklamálok a videó készítőjénél se az orosz légierőnél, én nálad reklamálok, mert kiposztolsz valamit, amin semmi nem látszik, de a cím azt üvölti, hogy " az oroszok civil házakat bombáznak", miközben semmi nem látszik a videón, sima legalja propagandavideó.