[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Igen, az RT-n volt hír, többször felhívták rá a figyelmet, a nyugat agyonhallgatta, fake newsnek nevezte, amikor ismerőseimnek küldtem, annyi válasz volt, hogy RT, fake news, meg különben is oroszok, megérdemelték.

Ezek után a válaszok után, amiket elvileg értelmiségi szabadgondolkodó pacifista emberek mondtak, azt kell mondjam, hogy nagyon csalódtam bennük, és a képmutatásukban. Nem csak az ukránok, de sajnos még akár magyarok, meg az összes nyugati is megérdemelheti ennyi erővel orosz szemszögből, és ez a diskurzus hiánya nem sok jóra fog vezetni.
Fanatikusok. Pont rokonnal váltottunk nézetet. Fél információi vannak, csak egyenirányból tájékozódik; de az én érveim -hogy a legjobb a háború mielőbbi lezárása, aminek jelenleg két útja van- nem morálisak. De azért is le lettem fasisztázva, mert fenntartottam az ártatlanság vélelmét a csecsenekkel szemben, hisz azok is fasiszták. Pedig direkt nem is hozom fel a témát előttük, mert tudom, hogy milyen világnézetűek, ő kérdezett a véleményemről. Csak tudnám, hogy minek. Ilyen ez. De hát nyilván kényelmes egy készen kapott vélemény, amibe, mint egy plüssfotelbe beletrónolhatnak.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 592
113
előcsatározók után indul a had?
vagy ukrán belsőázsiai csapatok rohama után a gárda?
esetleg kozákroham aztán bojár?
Eddig egy hadtest, buta technikával....
Vannak a Kozákok, kb 250k...aztán az egyéb csapatok.....
Ha elfogytak jön a hadsereg....
Egyenlőre a sorállomány vendegszereplését látjuk.
 
W

Wilson

Guest
A hangnem még mindíg sokkal jobb minőségű volt, mint az a szar, amit kiposztoltál. Én nem reklamálok a videó készítőjénél se az orosz légierőnél, én nálad reklamálok, mert kiposztolsz valamit, amin semmi nem látszik, de a cím azt üvölti, hogy " az oroszok civil házakat bombáznak", miközben semmi nem látszik a videón, sima legalja propagandavideó.
Ahogy gondold de ez a felvétel Mariupolban készült és ha nem tetszik ne nézd meg, ha nem tudod felfogni akkor még egyszer elmondom a videót nem én készítettem, tehát ne nálam reklamálj a minőségével kapcsolatban, ha pedig nem tetszik amit posztolok tegyél ignora és még van oldva a kérdés....
 
T

Törölt tag 523

Guest
Van rá esély, hogy itt páran felfogják, putyin, zelenszkij meg az oligarcháik játékaiban az ilyen átlagemberek fognak belepusztulni, meg tönkremenni lelkileg és fizikailag? És mindkét oldalon az egyszerű szerencsétlenek szopják be ezt az egészet, akiknek semmivel sem lesz jobb az élete ha vége lesz, és nem lett volna rosszabb ha ez az egész nem következik be.


 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Hol van bevetve 190k katona?
Sehol nem látom....
Annyi lehet a zónában de egyenlőre max 30k mozog.....
Egy hadtest semmi több....
Lehet hozzászámolod a lnr-dnr csapatokat, de az messze nem az orosz hadsereg.
én az összes, az ukrán támadásra kijelölt egységet számoltam 190-nek, ahogy azt nyugati intelligenciák harsogják. tehát ennyiből meríthet ehhez a kalandhoz Ptyes.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Faboo78

Well-Known Member
2018. január 4.
267
1 026
93
A szárazföldön haladó katonai konvojokat folyamatosan támadják mind az orosz, mind az ukrán repülőgépek, elképesztő veszteségeket okozva.

Ukránok,

Ezt a vélhetően Herszonba erősítést szállító ukrán katonai konvojt a várostól 15 kilométerre kamerázták le. A konvoj néhány járművét légitámadás érhette, láthatólag civil járműveket is elkapott a csapás. Az ép járműveket látszólag elhagyták a kezelőik.





Mind az oroszok

Ez a felvétel szintén Herszonnál készült, egy szinte teljesen megsemmisített orosz tüzérségi menetoszlop látható rajta. Úgy tűnik, D-20-as lövegeket vontattak műveleti területre

Súlyos harcok vannak kibontakozóban a Krímtől durván 100 kilométerre található Herszonnál. Úgy tűnik, az oroszok és az ukránok még azelőtt „lemeccselik” a város irányítását, mielőtt elérik a támadók a lakott településeket. Több száz méteres útszakaszokon állnak a kilőtt katonai konvojok.



Szerintem ezek a lövegek D20-asnak túl hosszú csövűek. inkább én 2A65 Mszta-B vontatott lövegnek nézem őket.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
T

Törölt tag 1586

Guest
Mindezeken túl Blinken figyelmeztetett, hogy az orosz haderő nem biztos, hogy megáll az ukrán határokon.
Blinken majdnem bizonyosan Moldovára gondolhatott amikor ezt mondta.

Én látok esélyt rá hogy az Oroszok Ukrajnával egy füst alatt Moldovát is elfoglalják.
Miért ne tennék?
Ennél jobban már úgysem kaszálhatják el őket.
Katonailag egyszerűen nem tétel, viszont stratégiailag fontos lehet.

Valamint a Moldavok tartoznak a gáz árával is...Megy a behajto...:)
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Nem tudom. Lehet, csak én vagyok szintén nagyon egyoldalúan tájékozott, de szerintem ezeket még nálunk a királyi tévén sem mondták be.

Bizony nem mondták be. Tömegsírok is vannak, mert a 2014-ben kezdődött Donyecki háború HALÁLOS áldozatainak száma
már 2015-ben is 50,000 fő felett járt!
A valós szám valahol 80,000-100,000 fő halálos áldozat körül lehet, még MIELŐTT most elkezdődött volna ez a nagy háború, ami most van.

Csak éppen Putyinnak sem volt érdeke 2014-2022 között feszegetni a halálos áldozatok számát, mivel hiába kérte Donyeck orosz lakossága az orosz hadsereg bevetését, Putyin nem vetette be az orosz hadsereget, nem sietett a segítségükre.
Így a konfliktus 2014-től elhúzódott egészen mostanáig, miközben sokan vesztették életüket az elmúlt 8 év alatt.
Ezért a tömegsírok elhallgatása nemcsak Kijev, hanem Putyin érdeke is volt.

Most viszont majd lehet, hogy kiássák ezeket a tömegsírokat - de a Nyugatosok szemében ez sem lesz bizonyíték sajnos, mert akkor meg majd azzal jönnek, hogy miért nem hozták ezeket nyilvánosságra előbb.
Nos, ugye azért nem, mert akkor Oroszország lakossága már 2014-2015 körül arra kényszerítette volna Putyint, hogy megtegye, amit most megtett, hogy bevonul Ukrajnába. Putyin viszont ez idáig nem lépett, mert el akarta kerülni azt a nagy háborút, ami végül most kitört.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 592
113
én az összes, az ukrán támadásra kijelölt egységet számoltam 190-nek, ahogy azt nyugati intelligenciák harsogják. tehát ennyiből meríthet ehhez a kalandhoz Ptyes.
Az mindegy, egyenlőre az orosz hadsereg max 5%-a mozog....mezítláb....
High-tech nincs bevetve....
És haladnak mint kés a vajban....
Na ez az ami rémisztő.