[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
BRÉKING! Hátha...!
---
"Ezekben az órákban a felek egyeztetnek a találkozó helyéről és idejéről."
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Mert annyira szabad a nyugati sajtó.
tényleg, ott minden futóbolond alapíthat lapot, és szennyet önthet mások nyakába.
Az mindegy, egyenlőre az orosz hadsereg max 5%-a mozog....mezítláb....
High-tech nincs bevetve....
És haladnak mint kés a vajban....
Na ez az ami rémisztő.
másolják a németek 40-es hadjáratát, de mivel az amerikaiak megmondták az ukránoknak, hogy nagyon nincs esélyük a nyílt terepen nekik, ezért meg kell várni, amíg bemennek a városaikba.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 818
86 620
113
Nem tudom. Lehet, csak én vagyok szintén nagyon egyoldalúan tájékozott, de szerintem ezeket még nálunk a királyi tévén sem mondták be.
Nyugi, sokan azt se tudják, hogy mi zajlott 8 éven át Donyeckben, egy tudósítást se láttak, nemhogy a szakszervezeti székházas mészárlásról legyen fogalmuk. Givi és Motorola nevét meg pláne, max, azt, hogy valamilyen szakadár terroristák, itt kb. az jött át amikor megölték őket. Dobó Kata pl. Kijev miatt sírt, hogy jaj, "báncsák őket". Fogalma sincs az előzményekről. Pedig rengeteg videó volt fent évekkel ezelőtt pár katlanról, teherautókban szénné égett ukrán kiskatonákról, stb. és akkor az ATO keretében náci nyomásra ők voltak a támadók. Az orosz nemzetiségűek csak védekeztek. Az orosz szerepvállalást meg úgy képzeld el, mint a spanyol polgárháborúban a külföldieket. Látták mi történik, és mentek. Mint pl. a sok ukrán seregben szolgáló külföldis videó az elmúlt két napból.

Csapd fel a netet, keress rá anna news, news front, meg volt egy skót (?) pali videóira, neten talán fent van még, a többiek meg benyögik a nevét (Gary, Graham, passz), és ismerd meg mi történt 2014. május 2. kapcsán, amikor az utolsó donyecki traktorista is beállt harcolni. Fent va na neten a reptér elfoglalása, meg minden más.

... és ha ez megvan, talán a népírtás emlegetése is érthetővé válik. 18+os videók is fent vannak youtubeon. Minden korabeli riportot érdemes végignézni. Remekül vannak vágva és megismered a korabeli orosz/ukrán zenéket is.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 216
55 166
113
Bizony nem mondták be. Tömegsírok is vannak, mert a 2014-ben kezdődött Donyecki háború HALÁLOS áldozatainak száma
már 2015-ben is 50,000 fő felett járt!
A valós szám valahol 80,000-100,000 fő halálos áldozat körül lehet, még MIELŐTT most elkezdődött volna ez a nagy háború, ami most van.

Csak éppen Putyinnak sem volt érdeke 2014-2022 között feszegetni a halálos áldozatok számát, mivel hiába kérte Donyeck orosz lakossága az orosz hadsereg bevetését, Putyin nem vetette be az orosz hadsereget, nem sietett a segítségükre.
Így a konfliktus 2014-től elhúzódott egészen mostanáig, miközben sokan vesztették életüket az elmúlt 8 év alatt.
Ezért a tömegsírok elhallgatása nemcsak Kijev, hanem Putyin érdeke is volt.

Most viszont majd lehet, hogy kiássák ezeket a tömegsírokat - de a Nyugatosok szemében ez sem lesz bizonyíték sajnos, mert akkor meg majd azzal jönnek, hogy miért nem hozták ezeket nyilvánosságra előbb.
Nos, ugye azért nem, mert akkor Oroszország lakossága már 2014-2015 körül arra kényszerítette volna Putyint, hogy megtegye, amit most megtett, hogy bevonul Ukrajnába. Putyin viszont ez idáig nem lépett, mert el akarta kerülni azt a nagy háborút, ami végül most kitört.



Azt mondta a az Orosz fökatona, hogy eddig 200 nácival végeztek az Orosz egységek.
:oops::eek:

Megjött a csösz....
 

Macsek83

Well-Known Member
2020. június 15.
149
911
93
A hangnem még mindíg sokkal jobb minőségű volt, mint az a szar, amit kiposztoltál. Én nem reklamálok a videó készítőjénél se az orosz légierőnél, én nálad reklamálok, mert kiposztolsz valamit, amin semmi nem látszik, de a cím azt üvölti, hogy " az oroszok civil házakat bombáznak", miközben semmi nem látszik a videón, sima legalja propagandavideó.
Szerintem egy kicsit fogd vissza magadat!

Wilson köszi szépen az eddigiekért!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 818
86 620
113
Dehogyis, minden marad, jön a gáz, az olaj, maradnak a SWIFT-en, szépen egyutt ugatunk a falkával, de utolsó percig blokkoltuk Ukrajna Nato/EU csatlakozását, vettunk/veszunk amcsi fegyvert, jók vagyunk mindenhol.
El kell menni szavazni. ;)

Bocsánat az offolásért.
Ámen. Én azért felkészültem. Annyira büdösbunkó módon nyomulnak, annyira szar eddig ez a 2022, hogy én nem lepődnék meg semmin ...
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
BRÉKING! Hátha...!
---
"Ezekben az órákban a felek egyeztetnek a találkozó helyéről és idejéről."
Sehol nem olvasom. A Vadhajtások folyamatosan nyomja az orosz oldal dezinformációit. Azt is kitették, hogy Zelenszkij elmenekült, közben meg ott Facebook élőzött Kijevből...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Eddig egy hadtest, buta technikával....
Vannak a Kozákok, kb 250k...aztán az egyéb csapatok.....
Ha elfogytak jön a hadsereg....
Egyenlőre a sorállomány vendegszereplését látjuk.
Háát ezt le is írtam a kis katyvasz székfoglalómban, hogy ezek az erők csak figyelemelterelésnek vannak. Nem baj, ha elérnek eredményt is, de szerintem különben sem vártak tőlük sokat. A lényeg a VDV-n volt, meg mostmár talán a TGY-n. Most indult meg a "B oldal" sokkal komolyabb zúzósabb metállal... o_O
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 216
55 166
113
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 592
113
Te miről beszélsz? Az orosz szárazföldi haderő aktív állománya 280 000 fő! A légideszant kb. 50 000 fő. A teljes orosz fegyveres erők (minden haderőnem) aktív létszáma 1 millió fő...
Doni kozákok irreguláris létszáma ~250k.....
MCSSZ ~ 75k.....
Folytassam,vagy utánaneézel a dolgoknak mielőtt hozzászolsz?
Jelenleg Ukrajna területén max 35k orosz soros melózik....
Számold a százalékokat.