[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Csakhogy ezzel a háborúval pont azt a hatást fogja elérni amit nagyon nem akart, a nekünk már úgyis mindegy hozzáállás sohasem old meg semmit.....

Fogcsikorgatva mondom ki (mert nagyon szeretnék igazat adni Neked), de lehet igen. Húú, ezt nagyon rossz érzés volt leírni. Igen, a medve kétvállal a falnak nyomva. Egyetlen kiút van. Amikor a "lét a tét" egy nemzet számára ... ... akkor lépni fog (mármint, ha tud).

Ez a háború végig fog menni. Csak akkor nem, ha mint írtam korábban paradigma-váltás lenne nyugaton. Véleményem szerint nem lesz ... :(

Ez nem "birodalmi" terjeszkedés. És a nagy képet figyelve az teljesen mindegy, hogy én vagy Te mit gondolunk erről. Ami a lényeg, hogy Ők mit gondolnak. Továbbá ezt minden "felelős" vezető tudta eddig is. Senkit nem lepett meg - legfeljebb a mikor. Grúzia után lehet mondani - a célt elérték. Ukrán vs. orosz. Az, hogy nem 2014 -ben történt - így még jobb ... :(
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
307
1 898
93
Nincs időtényező. Egyszerűen fel sem tudod fogni miről van szó.

A tengereken kóricáló tengeralattjárókon és a Kelet-Európától a tajgán át a Japán-tengerig szétszórt csapásmérők akkor is akcióba tudnak lépni ha Moszkva és Szentpétervár elpusztul, és ballisztikus rakéták százával, ezrével elpusztítják az ellenséget, magukat az USA nagyvárosokat és ipari központokat is.
És ugyanez fordítva.

Mi olyan magas ezen? Egy okosabb általános iskolás felfogja.

Ne legyél már ennyire nagy ész!

Nem mindegy, hogy mekkora része tud elindulni a megtorló csapásnak, lehet, hogy idővel a földrajzi előny + védelmi rendszerek miatt szerintük össze tud hozni egy olyan helyzetet az ellenség, ahol szerintük az atomháború megnyerhető elfogadható veszteséggel.

Az, hogy most ezen megy a cirkusz tényleg, azt nem tudom, de ne találjuk már ki, hogy mindegy a távolság...
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
Csakhogy egyik fél sem így gondolkodik és azért nem mert a távolság időt jelent a rakétavédelmek számára.
Két okból az egyik az, hogy úgy gondolkodnak minél kevesebb nuki pukkan el a saját területük felett, annál jobb lesz a körülményekhez képest a saját lakosság közérzete, a másik pedig az, hogy az USA az oroszokkal szemben az első csapásban hisz....

Tömeges indítás és több száz rakéta becsapódása után nincs a lakosságnak "közérzete" mert megszűnik az adott civilizáció.

Oldalanként 5-6 db ezer ilyen fegyverrel nem lehet megúszni a teljes megsemmisülést.
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
Ne legyél már ennyire nagy ész!

Nem mindegy, hogy mekkora része tud elindulni a megtorló csapásnak, lehet, hogy idővel a földrajzi előny + védelmi rendszerek miatt szerintük össze tud hozni egy olyan helyzetet az ellenség, ahol szerintük az atomháború megnyerhető elfogadható veszteséggel.

Az, hogy most ezen megy a cirkusz tényleg, azt nem tudom, de ne találjuk már ki, hogy mindegy a távolság...
Nem tud, nincs földrajzi előny ebben a műfajban, most is mobil indító állványok járják a tajgát meg tengók az óceánt...esélye nem lenne az USA-nak a totális pusztulás nélkül megúszni azt ha az oroszok úgy döntenek, rájuk ürítik a tárat. Ha 6000 robbanófejből 60 célba jut, már gyakorlatilag megsemmisült az a civilizáció, az ország nagy része lakhatatlanná válik hosszú időre.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Egy független parancsnoki Thermál optikával és a legmodernebb orosz APS-l felszerelt T-72B3 teljesen jó lenne ebbe az invázióba, mivel nem kell modern nyugati páncélosokkal szembenéznie, csakhogy ilyen T-72-s még nem nagyon van az orosz hadseregben.
A T-72B3M egyedül az, ami értékelhető. De mint látjuk, azt is elhagyják az oroszok, illetve azt is van, hogy kilövők... Jó, mondjuk melyik harckocsi sérthetetlen? Egyik sem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 508
113
Orosz rádióforgalmazás nyilvánosan, szívszorító sms, meg lelőtt repülők, weboldal, ami szerint 6 ukrán és 530 orosz vas égett el, tömegesen dezertáló oroszok, mezőn hagyott technikák mind orosz, megsemmisített konvojok mind orosz, legyalult katonai informatikai hálózat mellett repkedő repülők, drónok, megelőzőcsapás Fehéroroszországra.

150k támadó(ami hirszerz.) vs 200k+105k+Xcivil+önkéntesek védő
és
körbezárva Kijev, Szumi, Harkov, Herson, Mariupol, Lebedin, stb., északon egy két magyarországnyi terület gyűrűben.

Szerintem annyi a neten a dezinfó, hogy már senki nem lát tisztán semmit, én sem.
Kicsit szűrni kellene valahogy az infókat. Én sem tudom hogyan, természetesen.
Ez a twitter is, az internet napiszarjára züllött.
Minden háborút információs háború is kísér. Most az ukránok állnak győzelemre az információs háborúban. Orosz hírportálokat meg blokkolják világszerte. Ukránok minden 10 szava igaz, többi hazugság.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
947
11 077
93
Mindig van helyettes, arra is van protokoll hogy mi van ha Moszkvát vagy Washington hirtelen eltűnik a térképről. A hadsereg aktív marad és megkezdni a reagálást.

Amiről én beszélek:

Olyan mennyiségben állnak rendelkezésre ezek a fegyverek, hogy képtelenség "levédekezni őket" tömeges indítás esetén.
Hány helyettes van? 2? 3? 5? Csak egyszer legyen megy egyszerre hogy kb. merre tartózkodnak, és megnyerted. De más pontját is kiütheted a rendszernek, a lényeg hogy bejuss a reakcióidő alá.

De ha egyszer megvan a képességed, hogy bejutsz, akkor megborítottad az egyensúlyt, sérül a kölcsönös elrettentés. És akkor már csak egy-két alapos hülye kell a balhéhoz, aki szerint meg lehet ezt úszni. Innentől Dr. Strangelove...

Ergo a világnak fontos hogy ameddig ennyi robbanófej van, meglegyen a kölcsönös elrettentés. És mivel arról beszélünk hogy a bebillentett fél pont a mi kontinensünkön van, valaki meg úgy gondolja hogy a világ másik felén megúszhatja, addig ez nekünk nem jó.
Durva, de matek azt hozza ki hogy nagyobb eséllyel kerülhető el egy atomháború, ha az orosz ellen ezt nem lehet megjátszani. Nem azt mondom hogy rettegni kell, csak hideg fejjel kimatekolni. Persze ha érzelmeket teszel bele mert az USA úgyse, akkor legyen, de honnan tudod mi lesz pl. 40 év múlva?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 812
48 349
113
Fogcsikorgatva mondom ki (mert nagyon szeretnék igazat adni Neked), de lehet igen. Húú, ezt nagyon rossz érzés volt leírni. Igen, a medve kétvállal a falnak nyomva. Egyetlen kiút van. Amikor a "lét a tét" egy nemzet számára ... ... akkor lépni fog (mármint, ha tud).

Ez a háború végig fog menni. Csak akkor nem, ha mint írtam korábban paradigma-váltás lenne nyugaton. Véleményem szerint nem lesz ... :(

Ez nem "birodalmi" terjeszkedés. És a nagy képet figyelve az teljesen mindegy, hogy én vagy Te mit gondolunk erről. Ami a lényeg, hogy Ők mit gondolnak. Továbbá ezt minden "felelős" vezető tudta eddig is. Senkit nem lepett meg - legfeljebb a mikor. Grúzia után lehet mondani - a célt elérték. Ukrán vs. orosz. Az, hogy nem 2014 -ben történt - így még jobb ... :(
Továbbra is azon tűnődöm, főleg a lelkes atlantista fórumtársak írásait elnézve, hogy mi a retkes lótüdőt keres ebben az egész játszmában az USA?
Miért jutott eszükbe pont most, pont itt felbujtósat játszani?

És hogy aki itt hevesen bólogat az EU/USA szankcióknak, nekik ez miért nem zavaró?
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Minden háborút információs háború is kísér. Most az ukránok állnak győzelemre az információs háborúban. Orosz hírportálokat meg blokkolják világszerte. Ukránok minden 10 szava igaz, többi hazugság.
Szemben az oroszokéval, akik eddig csak hazugságot tudtak kinyögni :D
 
  • Tetszik
Reactions: fitom
W

Wilson

Guest
Tömeges indítás és több száz rakéta becsapódása után nincs a lakosságnak "közérzete" mert megszűnik az adott civilizáció.

Oldalanként 5-6 db ezer ilyen fegyverrel nem lehet megúszni a teljes megsemmisülést.
Ok te így gondold de sem Washingtonban sem Moszkvában nem osztják a te nézeteidet és mivel nekik vannak ilyen "játékaik" ők diktálják a feltételeket, már pedig ha tetszik neked (vagy bárki másnak)vagy nem amit leírtam azok a tények....
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 594
47 899
113
Az igazi katonák ezekből a Twitterre feltöltött videókból nem fognak ítéletet mondani....

Eddig csak nemtomhányszor mondtam, hogy nem jött be, ahogy bántak a kisebbségekkel (lett legyen az magyar, lengyel, lmbtq, bárki). De ez kvára senkit nem jogosít fel arra, hogy megtámadja őket. De ha már gebasz van, akkor én úgy gondolom, hogy nem az oroszok seggében van a helyünk.
Mondom ezt úgy, hogy tipik középeurópai sikertörténet bőven volt a családban. Úhogy sztem lehetek ide-oda is kritikus vagy pártatlan (apám féltestvérét a szovjetek lőtték le 56-ban, másik ágon pl nagyapám testvérét és 6 éves kislányát tüntették el Auschwitzban stb).
Szerintem egy ilyen 20. századi történelemmel a hátunk mögött mindenkinek vannak ilyen családi történetei és "terheltségei" Én is tudnék hozzád hasonló élettörténeteket a családomról mesélni. Ez is bizonyítja, hogy a legtöbb attitüdünk érzelmileg motivált, illetve megalapozott. Ez egyébként szépen lejön a fórumozók esetében is. Nincs pártatlanság, ha érzelmileg elkötelezett vagy. Egyébként én nem gondolom, hogy pártatlanság létezik. Talán az elköteleződés mértéke különböző. Éppen betett valaki egy magyar gyökerű izraeli elemzőtől egy videót. Ő is elmondta, hogy az orosz és az ukrán zsidók különbözőképpen viszonyulnak ehhez a háborúhoz.