[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Lépjenek, de csak dekommunizált területekkel.
Most már kéremszépen el kéne dönteni az elvtársaknak odafönt a pártközpontban, hogy akkor az ukránok most nácifasisztákok-e vagy komenistákok-e-e???

Csak hogy mi, egyszerű, békeharcban megfáradt munkás-parasztok is tudjuk, hogy mikor épp mihez köll igazodni!
 
  • Tetszik
Reactions: hlln
W

Wilson

Guest
Hogyne osztanák.

Washington tudja, hogy Oroszország egy tömeges ballisztikus támadás esetén át fogja törni a védelmet és kb elpusztítja a kontinenst. Nem is számolnak azzal, hogy ezt megfogják.
Dehogy osztják ha meg látnának az amerikaiak Kubában egyetlen orosz atomrakétát is kitörne a kubai rakétaválság 2.

És Putyin sem véletlenül mondta, hogy teljességgel elfogadhatatlan bármilyen olyan fegyverrendszer Ukrajnába telepítése amely atomfegyver hordozására képes....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 186
83 145
113
Ilyen az ha egy nép védi a szülőföldjét, megmondom őszintén, hogy engem nagyon meglepett az ukránok ellenállása és részemről a maximális tisztelet alakult ki bennem velük kapcsolatban, ami igazán meglepett az az, hogy még a keleti elvileg oroszbarátnak gondolt területek is milyen keményen harcolnak az orosz hadsereg ellen......
Csak azt nem tudod komám, hogy Kelet Ukrajnába főleg Nyugat és Közép Ukrajnából küldenek katonákat, tehát a banderista ideológia vallóit. Azért harcolnak olyan keményen.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 546
69 928
113
Valami harcászatban járatos elmondhatná nekem azt, hogy az miért van amikor mutatják az éjjeli támadásokat Kievben vagy máshol(rakéta, bombázás, stb.) minden úgy ki van világítva mint nálunk a körút Karácsonykor. Ez valami új módi? Nekem azt mesélték, hogy 44.-ben amikor voltak a légitámadások, hol amerikai, hol a ruszki (mert már akkor is két oldalról szoptattak minket) akkor a lesötétített szobában a gyertyát sem lehetett felgyújtani. Tudom én a modern technika meg a falon is átlátnak, de nem könnyebb a célt úgy megtalálni ha világít a város mint a 80 éves öregember szülinapi tortája? Vagy ennyire nem értek hozzá?
Szerinted ha lekapcsoljak, es mindenki orosz beszivargo ott, akkor reggelre mennyi halott lenne a barati tuztol? :)
Amugy szerintem szimplan felnek a sotetben, kb fel se fogjak mibe tenyereltek. Kijeviek burokban vannak es azt hiszik ez egy videojatek lesz.
Talan meg fel is haborodnanak hogy nincs kozvilagitas. Az ellenseget meg nem latjak, az a kulvarosban van, meg csak nem is bombaznak mint 44-ben.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 389
8 960
113
Ukrajna NATO tagsága már biztos nem tárgy (nem is hangoztatja már Zelenszkij)... Elvileg megegyezhetnének egy külön szerződés keretében, hogy Ukrajna semmiféleképpen nem mozdul el katonailag a NATO felé, illetve Oroszország sem bántja többé Ukrajnát. Ezen kívül az ukránok elismerik Donyecket és Luhanszkot (két egész megyét, nem csak a "csonkokat"), illetve a Krímet. Cserébe viszont az oroszok kitakarodnak, és engedik, hogy az ukránok EU tagok legyenek. Ez egy kompromisszum. De Oo. céljai ennél már messze túlmutatnak, ami elfogadhatatlan (azt elismerni senki sem fogja)... Meg kérdés, hogy az ukránok is mit engednek (nagyon beleálltak ebbe a közdelembe, és kemények, illetve magabiztosak). Szóval kb. ennyiben kéne megegyezniük. Szerintem.

Ugye, ha ezek a feltételek lennének, akkor ki se tört volna a háború ...

A jelenlegi szituáció, hogy ez Z -nek nem OK. Egyelőre fut a program ... A mostani egyeztetésen az ukrán delegációnak egyetlen dologról volt felhatalmazása egyeztetni a tűzszünet (azaz nem is béketárgyalás) érdekében: oroszok takarodjanak a picsába (mindenhonnan). Pont. Ennél egy kicsit több kellene, hiszen Krím DNR/LNR azért már most is megvan az orosznak mindenféle "takarodás" nélkül is ...

Egyébként tök jó dolgokat írtál. Én is ilyesmiket írtam pár napja nagyjából. Ha "békepárti" nyugati vezető lennék, akkor mellédobnék egy szankciók elengedését is --- holnap (idézőjelben) mindenki otthon aludhatna ...
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
315
1 026
93
Dehogy osztják ha meg látnának az amerikaiak Kubában egyetlen orosz atomrakétát is kitörne a kubai rakétaválság 2.

És Putyin sem véletlenül mondta, hogy teljességgel elfogadhatatlan bármilyen olyan fegyverrendszer Ukrajnába telepítése amely atomfegyver hordozására képes....
Még mindig nem érted.

Az USA az ezres nagyságrendben rendelkezésre álló, a bolygó nagy területén tengeralattjárókon, szárazföldi mobil indító állványokon, bombázókon szét telepített orosz ballisztikus rakéták korszakában teljesen védtelen egy tömeges támadás esetén. Nem is számol azzal, hogy tömeges ráindítás esetén ne jutnának célba tucatjával ezek a fegyverek.

Ma de facto nagyobb veszélyben van ezektől a rakétáktól mint a kubai válság idején...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Nagyon nem mindegy az orosz rakétavédelm szempontjából,hogy az az amerikai cirkálórakéta Romániából, vagy Lengyelországból, vagy Harkov külsőröl reppen fel Moszkva irányában.

És ugyanígy nem mindegy az amerikai rakétavédelmi szempontjából, hogy Szerjózsa Kubából akarja le atomrakétázni Washingtont vagy az Uralból......

Milyen cirkálórakétára gondolsz?

De teljesen mindegy. Amúgy erre a putyini hülyeségre meg mindig az SS-18at hoztam pldanak. Ennél már van jobb de legyen most is ez a pldaban.
Egy darabra felfér 45-50decoy meg 5 (max 10db) 500KTs fej. Ha jól emlékszem 120db volt hadrendbe. Emelkedő pályán lehetetlen lelőni Oroszo közepéről is lehet indítani. És akkor számoljunk 120*5=6.000. Ennyi nem lassú célt kéne elfogni. És ez az Orosz atomerő egyik lába a háromból és még az egyik lábnak is csak egy része.
Teljesen mindegy.

Az US/Orosz nuki elrettent erő mérete értelmetlen, a hh öröksége. A Kínai, Angol, Franciával is megvalósul az elrettentés a MAD.
 
  • Tetszik
Reactions: hlln

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Csak azt nem tudod komám, hogy Kelet Ukrajnába főleg Nyugat és Közép Ukrajnából küldenek katonákat, tehát a banderista ideológia vallóit. Azért harcolnak olyan keményen.
Most mán banderistákok is. Hát én mondom, proletár legyen a talpán, aki eztetet követni tudja! Nemhiába no, nehéz a munkásosztály élete!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 186
83 145
113
  • Hűha
Reactions: theo

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
315
1 026
93
Mármint a jenkik szerint? Nem szerinted, hanem őszerintük!
Forrást légy szíves akkor erre!

Kik? El vagy tévedve öcskös... Politizálni tudsz, meg tolni az agitpropot, de gondolkodni nem!
Én nem politizálok csak megjegyeztem, hogy moszkvai központú politikai rendszert békésen még sehol nem vezettek be a bolygón és eszébe nem jutott még önszántából egy népnek sem, hogy na csatlakozzunk már Moszkvához, de jó lesz. Fordítva azért már legalább párszor jól sült el a dolog...
 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
három év múlva lekapcsolják az egész űrállomást, befejezik a projektet. de amúgy igen, a következő fokozat az lesz, hogy kibasszák onnan is őket.
Nagyon nem Joéknak áll a zászló az ISS-nél. Lásd hosszabb reagálásom, amit közzétettem, ha van hozzá türelmed végigolvasni. Hatalmas gondjaik lesznek az amcsiknak...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 616
11 173
113
Most mán banderistákok is. Hát én mondom, proletár legyen a talpán, aki ezt követni tudja! Nemhiába no, nehéz a munkásosztály élete!
Ebben a banderista dologban azért van igazság. Nézz utána milyen Stepan Bandera kultusz van Ukrajnában, tényleg a csapból is ez folyik.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
Minden háborút információs háború is kísér. Most az ukránok állnak győzelemre az információs háborúban. Orosz hírportálokat meg blokkolják világszerte. Ukránok minden 10 szava igaz, többi hazugság.

A 10 szó is kérdés.
10.jpg


nagyon ismerős az a logó o_O

Kiberparancsnokság
 
  • Tetszik
Reactions: boki

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 389
8 960
113
Csak kérdezem, mert nem tudom, de háborúzott Pakisztán meg India, mióta atomhatalom lettek? És megtámadta egy kis ország Oroszországot az elmúlt 77 évben?

Nincs meg - 2008 -ban Grúzia ráment az oroszokra? Úgy gondolták tök jó ötlet orosz civileket meg katonákat öldösni. A medve meg egy idő után úgy gondolta annyira nem jó ötlet. 2 hét alatt elpicsázták Őket. A grúzok full-kontaktban tolták és összefegyvernemi stílusban. Annyira nem esett jól az orosznak.

Egyébként még az ENSZ meg a többiek sem tudták kimosni őket, pedig nagyon sokat erőlködtek rajta. Elmarasztalták Grúziát aggresszióért (akkor is illett volna méltatlankodni ám ... :) ).

Ugye a budapesti CEU -n végzett Szaakasvili puccsal jutott hatalomra Grúziában. Ő grundolta a háborút. Ezt követően Ukrajnában tűnt fel Majdan -on, mint az egyik főhangadó. Ezt követően felelős politikai pozícióba került (Grúziában azóta is büntetőeljárás zajlik ellene). A jelenlegi Zelenszkij kormánynak is tanácsadója. Mit hoz a véletlen - csak nem Ők is fegyveres konfliktusba keveredtek az oroszokkal 2014 óta? Milyen kicsi a világ ... :)
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 651
113
miért beszélnének? amiről két ember tud, az már nem titok. amiről három, az már pletyka.

régebben sok katonafeleség pletykált, lettek is szép hírszerzői sikerek.

nyilvánvaló, hogy ment körbe az ukáz, hogy a kül szol műv terrel kapcsolatos információkat még a családdal sem lehet megosztani.
de ez a 2009-es tanulmány lehet némi támpont, hogy mit csinál a férje.

most a címen emelkedjünk felül. egész jó összefoglalót ad- már amennyire át lehet látni a szitut. egy megnézést megér, a látatlanban lehúzáson kívül.

Ezek is COVID-szakértők. Mit tudtál meg az össze-visszabeszélésük nyomán? Én hallgattam néhány szakértői műsort. Nem lettem okosabb. Bár ez lehet, hogy az én hibám. Legjobb az izraeli elemző volt.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and vata