[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
ehhez képest azt harsogják ugye, hogy a felét se...
ha meg igaz a fenti, akkor tulképpen mit is akarnak/akartak? semmi logika nincs benne
Az én verziók szerint eredetileg úgy gondolták illetve úgy számoltak, hogy a katonai akció megindítása után az ukrán kormány és az államszervezet összeomlik, de ez nem valósult meg, a többit látjuk...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az én verziók szerint eredetileg úgy gondolták illetve úgy számoltak, hogy a katonai akció megindítása után az ukrán kormány és az államszervezet összeomlik, de ez nem valósult meg, a többit látjuk...
Egyetértünk. Bár azt nem értem hogyan lehet nekiindulni egy ilyen tasknak.
Max ha mégis úgy alakul, akkor örömködés van, de erre alapozni... aztán meg egy hét eltelik és
még mindig nem tudnak alkalmazkodni....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
KÁRPÁTALJAI KORMÁNYZÓ: FEJEZZÉK BE MAGYARORSZÁG LEJÁRATÁSÁT


Szerencsénk van a sráccal, nagyon fontosakat mond.

Viktor Mikita, a Kárpátaljai Megyei Katonai Közigazgatási Hivatal vezetője március 2-án tartott sajtótájékoztatót – tudatta a TV21 Ungvár.


Viktor Mikita reagált a közösségi hálókon terjedő, Magyarországot lejárató nyilatkozatokra.

Nincs jelentősége és nincs ráhatással a Közép-Ukrajnai csapatok felszerelésének biztosítására az a tény, hogy engedélyezi-e Magyarország területén a fegyverszállítást vagy sem. Megvannak a kidolgozott útvonalak, és ez nem hat ki ezekre a folyamatokra. Magyarország rengeteg humanitárius segélyt irányít az országba, üzemanyagtól kezdve az alapvető cikkekig. Nagyon kérem a lakosságot, ne avatkozzanak bele az ukrán külügyminisztérium, a hadsereg munkájába. Semmi hatással nincs rá, valakik viszont mégis Magyarországgal kapcsolatos nyilatkozatokat tesznek közzé. Azokhoz az állampolgárokhoz szólok, akik interneten nyilatkozatokat hoznak nyilvánosságra, ismerem őket. Inkább jöjjenek, iratkozzanak be a területvédelmi alakulatokba. Adunk fegyvert és védjék meg az országot, azonban ne értékeljék a független szakértőket, az országunk külpolitikáját, mert nem illetékesek és nem értenek hozzá – jelentette ki a megyei hivatal vezetője.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Ez nem okvetlenül van így, mivel jelenleg az orosz haderő az invázió előtt felsorakoztatott létszámnál nem tud sokkal több tényleges harcértékkel rendelkező katonát felsorakoztatni és ha számításba veszem az orosz elemzésben leírtakat miszerint a megszálló haderőnek 1000 lakosra számítva 20-25 katonával kell számolnia egy terület ellenörzésével kapcsolatban, nem kell matematikusnak lenni ahhoz , hogy az ember tisztában legyen a jelenlegi arányokkal kapcsolatban....
jó, összesen 900 ezer aktív szolgálatos katonája van Oroszországnak nyilvános adat szerint. ebből összesen akkor 160 ezer a tényleges haderő (amihez még hozzácsapták a különleges rendőrséget meg minden más, inkább rendvédelmi alakulatot, ami ilyen szempontból paramilitáris szervezet).

ebből a 160 ezerből mondjuk 100 ezer a harcoló alakulat. ebből meghalt 6000 ezer. megsemmisült pár száz ht. ht-t nehezebb pótolni ezek szerint, mert abból nincs 160 ezer, több tízezer van páncélautóból, de tankból nincs.

lelépett mondjuk 1000 katona. megsebesült 3-4000. fogságban mondjuk 2000. egyből odaérünk, hogy a támadó sereg bő 10 százaléka egy hét után off, különböző triázsban, de off, nem vesz részt a harcokban.

ha exponenciálisan nézem – mert valószínűleg durvulni fog az intenzitás – két hét után az eredeti 25%-a, három hét után mondjuk 56%, négy hét után 80% a veszteség.

és még sehol sincs Kijev.

vagy legalábbis a fele már romokban.

utána mi lesz? hadiállapot, és behívnak egymillió tartalékost, és megindul félmilliós sereggel I. Putina cárocska?
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 973
113
az atlag ember kurvara lefogja szarni hogy a lokomotiv moszkva nincs ott a blben es nezi az abramovics nelkuli cselzit majd.
az oroszokat kiirtak ezzel, rohadtul nem fogja senki hianyolni oket, ez nekunk fel sem fog tunni egy vbn.
az oroszok meg nem is fogjak tudni nezni. neked melyik fajna, 64-csapatbol egy nincs ott, vagy hogy csak az m1-et kell nezned egesz nap.
A futballt nem nézem olimpiai sportnak , akkor sem, ha van az olimpián. A BL valamint a klubfutball nem olimpiával összekeverhető sport.
Szóval kezd meg az érettségire való felkészülést! Jó és eredményes tanulást kívánok neked az élet minden területén!
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
1956ban nekunk sem volt eszunk.

holodomor es testvernep. rohadtul nem kene ilyen teso senkinek sem.
testvernep ? nem ukrajna tamadt. testverrel meg lehet beszelni a dolgokat.
van egy tesod nem egyeztek, megolod ?

ha valaki meghalni megy ukrajnaban, akkor azert az nem az amerikai erdekert megy. meghalni nem azert mesz.
meg fognak halni.
az egesz varos civil, minden sarkon van ovoda, iskola.
azt mondod hogy harc nelkul megkellene adnia magat egy nepnek, csak ugy ?
nem lehet hogy a tamado elszamolta magat ?

egyebkent igen, lehet, hogy ez lenne az esszeru megoldas az ukranok reszerol, a megadas.
de ugye oroszorszagot esszel fel nem lehet erni.

egy amerikai erdekert nem megy meghalni egy szlav.

Az ukránokat mocskos mód felültette a nyugat. Ők nem az ávh ellen lázadtak, nem éltek diktatórikus elnyomásban, mint mi 56ban. Ők nem szabadságot akartak, hanem birodalmat váltani, mert elhitték a nyugat ámításait, amit mi is a 90-es években. Hogy kolbászból lesz a kerítés stb.

Szerintem nekik nem ezt az utat kellett volna járniuk. Egy emberéletet sem ér meg az, amit a szabad(os) világ kínálni tud. Az anyagi jólét már a nyugat mag államaiban is a kevesek kiváltsága lesz nemsokára. Ami van helyette, az a seggbekuki propagálása az ovisoknak, agitáció az őshonos lakosság ellen és a többi woke agymenés amit mindenki ismer.

Most már végleg elszúrták, nincs olyan forgatókönyv, hogy ebből jól kijöjjenek. Mások tanulhatnak belőle, hogy hova tud jutni egy nép, ha a fanatikus gyülölet a vezérelv az országban.
 
W

Wilson

Guest
Egyetértünk. Bár azt nem értem hogyan lehet nekiindulni egy ilyen tasknak.
Max ha mégis úgy alakul, akkor örömködés van, de erre alapozni... aztán meg egy hét eltelik és
még mindig nem tudnak alkalmazkodni....
Írtam feljebb, hogy ez egy éppen átalakuló a modernizáció kezdetén tartó orosz szárazföldi haderő. Amelynek semmilyen gyakorlati tapasztalata nincs egy ekkora ilyen méretű hadművelet gyakorlati megvalósításában, voltaképpen 1945- óta az USA-n kívül semelyik ország nem hajtott végre ekkora hadműveletet.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Most akkor ezzel azt akarod mondani, hogy holnap meg holnapután se fognak Kijevben reggelizni az orosz tábornokok, hiába akarják!?
Mert eddig az volt duma, hogy csak az ő akarásukon múlik, az ukránok mintha ott se lennének. De ott vannak és nem éppen pezsgőt locsolnak meg virágot szórnak az orosz lánctalpak alá, hanem valami egészen mást.
És ha hónapokig fog húzódni, mibe fog ez kerülni Oo-nak?
Ér-e annyit Ukrajna, mint zsákmány úgy egyáltalán?
A harci hadmüveletek tervezésérő, kivitelezéséről megírtam a véleményemet az els♪ nap után. Azt is megírtam, hogy én hogyan kiviteleztem volna, igaz mikor katona voltam nem vettem részt hadmüveletek tervezésében más országok ellen csak szárazföldi hadgyakorlatok tervezésében...
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az ukránokat mocskos mód felültette a nyugat. Ők nem az ávh ellen lázadtak, nem éltek diktatórikus elnyomásban, mint mi 56ban. Ők nem szabadságot akartak, hanem birodalmat váltani, mert elhitték a nyugat ámításait, amit mi is a 90-es években. Hogy kolbászból lesz a kerítés stb.

Szerintem nekik nem ezt az utat kellett volna járniuk. Egy emberéletet sem ér meg az, amit a szabad(os) világ kínálni tud. Az anyagi jólét már a nyugat mag államaiban is a kevesek kiváltsága lesz nemsokára. Ami van helyette, az a seggbekuki propagálása az ovisoknak, agitáció az őshonos lakosság ellen és a többi woke agymenés amit mindenki ismer.

Most már végleg elszúrták, nincs olyan forgatókönyv, hogy ebből jól kijöjjenek. Mások tanulhatnak belőle, hogy hova tud jutni egy nép, ha a fanatikus gyülölet a vezérelv az országban.
Szerintem meg ne innen mondjuk meg, hogy mit akarjanak az ukránok.
Tudják maguk is, hogy a nyugathoz akarnak-e közeledni.
Ott nem elcsalt választáson került elnöki székbe Z. Lehet persze röhögni, de attól még tény.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Ha egy utcai balesetnél bűncselekmény fotózni,

Már ennyi örömöt sem hagynak az embernek??

Mit csináljanak, ha elakadnak a sárban, vagy elfogy az üzemeanyaga?

Lehetne annyi eszük, hogy nem akkor állnak meg, maikor porszáraz a tank.

de mivel? hogy lehet, hogy van még légvédelműk?

ezt írták hsz-ban
"nice try, red star doesn't have a surrounding blue stripe. Only white."

Dede. Asszem a Szergyukov-féle festésnél jött be.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Talajviszonyok :/
Biztos meglepte őket az olvadás, mint FKF-et az 1 centi hó.
Nem, arra gondoltam, illetve nem én gondoltam, csak elloptam mástól, hogy mivel tudták, hogy sár lesz, ezért az ukránok mozgása is korlátozottabbá vált. Hátrányok-előnyök mérlegelése. De nyilván nem ez, vagy nem csak ez volt döntő, de ezt is számba vehették.