[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Amúgy szerintetek mennyi lehet a reális orosz halott? Vagy csak nekem tűnik irreálisnak a 6000-9000 szám?

Ezrekben kell számolni, az biztos, de nem tudjuk hány ezerben. Itt nem egy közel keleti népekből álló hadsereg ellen mentek az oroszok, hanem egy európai haderő ellen. Amit felszereltek, a lehetőségekhez mérten, kiképeztek, többé kevésbé, NATO kiképzők is. Az amerikai haderő 200-300 halottal megszokta úszni az iraki bevonulásokat. Mert talán jobb mint az orosz hadsereg, de ami igazán lényeg, az ellenfele egy rotty mentalitású hadsereg volt.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ezrekben kell számolni, az biztos, de nem tudjuk hány ezerben. Itt nem egy közel keleti népekből álló hadsereg ellen mentek az oroszok, hanem egy európai haderő ellen. Amit felszereltek, a lehetőségekhez mérten, kiképeztek, többé kevésbé, NATO kiképzők is. Az amerikai haderő 200-300 halottal megszokta úszni az iraki bevonulásokat. Mert talán jobb mint az orosz hadsereg, de ami igazán lényeg, az ellenfele egy rotty mentalitású hadsereg volt.
+az oroszok sosem nézték azt a szempontot, hogy alacsony legyen az élőerő vesztesége (Afganisztán, Csecsenföld stb)
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon
W

Wilson

Guest
Az hogy ütegszinten van a "susnyásban" hagyva a nehéztech, ráadásul nem az olcsó fajta mindenesetre bizarr....
Azon gondolkodom ezzel hogy számol el az ütegpk? o_O
Nem tudom mi volt a parancs, de az hogy oszlopban vágtáznak be a deszantosok gépen ülve,egy ismeretlen ellenséges városba, számomra érthetetlen...persze SOF az bárhol odacsaphat de akkor is...50 méteres minimum távköz a gépek között? Pont az ilyen egykupacba döglés elekerülése végett....
Felderítés? Oszlop biztosítás?
Gyarapszik a megmagyarázhatatlan dolgok száma.
Te a franciknál voltál katona ha jól tudom, te tudod a legjobban mekkora szervezetet milyen szervezettségét igényel egy modern haderő működtetése,logisztikája még békeidőben is, harctéri körülmények között harcoló alakulat idején erre a struktúrára hatványozott nyomás nehezedik, és az orosz haderő mögött nem az USA hatalmas logisztikai kapacitása és jelenleg minden ország haderejét felülmúló szervezettsége van....
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Szerintem nem csak ott de azt kell mondanom ,hogy ez az invázió egy tanulási folyamat az orosz haderő részére amelynek a tandíjat vérrel és az elhunyt orosz katonák életével fizetik meg, de ezt szerintem nem lehet megkerülni max a mértéket csökkenteni...
Mint korábban írtam, igen, láthatóan balfaszkodnak, de mire befejezik belejön mindenki, egy olajozott, harci tapasztalattal rendelkező többszázezres létszámú kiterjedt hadviselésben jártas hadserege lesz Oroszországnak. Ha addig nem omlik össze a rendszer (nyugaton valszeg erre számítanak, és nagyon úgy néz ki, hogy ezt a vermet szándékosan a CIA ásta) akkor életveszélyes lesz minden szomszédra! Nagyon veszélyes játékot játszik a Nyugat...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A harci hadmüveletek tervezésérő, kivitelezéséről megírtam a véleményemet az els♪ nap után. Azt is megírtam, hogy én hogyan kiviteleztem volna, igaz mikor katona voltam nem vettem részt hadmüveletek tervezésében más országok ellen csak szárazföldi hadgyakorlatok tervezésében...
Boki ne blamáld már magad ! Honnan tudod , hogy mit csinálnak pontosan ? Mióta te se éred el rendesen az Orosz netet csak szédülsz itt mint légy az őszi napsütésben és hülyeségeket firkálsz ! Igazából találgatsz mert semmi konkrétumot nem nagyon tudsz . Amíg működött a net addig tudtad hozni az Orosz híreket , jó példa volt Szíria ! De itt hírzárlat van miáltal elveszett mindenki és a mainstreamnek köszönhetően már te is azt szajkózod , hogy elbaszták ! 1 HÉT UTÁN bakker ! Nyugodj le , igyál egy jó teát -talán még szamovárod is van- és nézd végig a kommentjeidet az elmúlt hétről , amit össze hisztiztél és sipákoltál -én már azt hittem feltörték a fiókodat - az nem normális ! Ha azt vártad , hogy pár nap háború és utána hallelúja hát akkor nagy csalódás vagy ! Ön vizsgálat ! És kérem vissza a régi @boki -t !
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
1956ban nekunk sem volt eszunk.

holodomor es testvernep. rohadtul nem kene ilyen teso senkinek sem.
testvernep ? nem ukrajna tamadt. testverrel meg lehet beszelni a dolgokat.
van egy tesod nem egyeztek, megolod ?

ha valaki meghalni megy ukrajnaban, akkor azert az nem az amerikai erdekert megy. meghalni nem azert mesz.
meg fognak halni.
az egesz varos civil, minden sarkon van ovoda, iskola.
azt mondod hogy harc nelkul megkellene adnia magat egy nepnek, csak ugy ?
nem lehet hogy a tamado elszamolta magat ?

egyebkent igen, lehet, hogy ez lenne az esszeru megoldas az ukranok reszerol, a megadas.
de ugye oroszorszagot esszel fel nem lehet erni.

egy amerikai erdekert nem megy meghalni egy szlav.
Igen 56-ban itt is álmodoztunk, aztán keserű ébredés jött.
Holodomor : Szovjetunió volt, tudod a bolsevikok és egy grúz volt a góré...
Ezek szerint nem csak Ukrajnában , de nálad is erősen cenzúrázva vannak a híradások, ugyanis az oroszok úgy az utóbbi 10 évben folyamatosan jelezték a biztonsági aggályaikat, ezen felül még tavaly is testvéri népként emlegették őket...
2014 óta folyamatosan kérték a minszki egyezmény betartását, milyen választ kaptak?
Mégis mit vártak? Ha vagy olyan hülye, hogy a medve barlangja előtt nekiállsz kiirtani a málnást, hát ne csodálkozz,
ha a medve csúnyán helybenhagy.
Egyébként igen, én azt mondom, hogy ha egy város határát nem tudják megvédeni, akkor igenis fel kell adni a várost, a sűrűn lakott részeken értelmetlen a további harc.
Miért gondolod , hogy a ruszkik nagyon elszámolták volna magukat? Már ne haragudj, de az orosz hadsereg töredéke harcol jelenleg és a felhozatal technikai oldalról a nyomában sincs annak amit Szíriában már bevetettek.
Szóval persze lehet keménykedni és megmutatni a világnak, de most szólok, ne legyenek illúzióid! Be fogják darálni őket, és azzal hogy keménykednek csak annyit érnek el, hogy több lesz az áldozat... Szerinted ki pótolja hamarabb a veszteségeket?
Az egész ukrán vezetés a majdan óta csak USA ügynökökből vagy USA bérencekből áll, akik folyamatosan provokálták a ruszkikat.
Ha Te nem látod, hogy ez az egész háború leginkább az USA érdekeit szolgálja, azzal nem tudok mit kezdeni.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 864
113
szegény, most jött rá, hogy ennyire kellett csak a nyugatnak :(

Kb. hetek óta ezt mondom, hogy Ukraja lesz medvehajtó kutya, amit a medve széttép és közben a vadász be tudja célozni a medvét.


Idő kérdése, hogy az ukránok mikor jönnek rá, hogy az után a nyugat után futnak, amelyik így odadobta őket az oroszok elé.

Szerintem ennél többször csak a lengyeleket szivatták meg.

A helyében elkezdenék tárgyalni, mert a beszállított fegyverek csak elnyújtják a háborút. Épületeket újjá lehet építeni, de az emberveszteséget nehéz lesz pótolni, mert sokan fognak a városokban meghalni - mégtöbben pedig külföldre menni.

Tényleg megéri Ukrajnának ez az áldozat, hogy igazoljon valamit!? Ez nem Cluster tábornok, ez egy nemzet.

Értelmetlen háború, de még értelmetlen ragaszkodni a folytatáshoz
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Nem, az leégés lenne. Per pillanat a mobilizált donyecki és luhanski lakosokat fogják belédobni a daráloba - azok veszteségeit Oo-ban nem fogják érezni (az utolsó donyecki férfiig lehet majd harcolni). Az ukránok szerint most éppen Charkovhoz fogják ezeket vezényelni, ami állitolag nem tetszik nekik.
Ez eleve egyértelmű volt, hogy ez lesz a cél, már akkor amikor elkezdték a nőket-gyerekeket kitelepíteni.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Te a franciknál voltál katona ha jól tudom, te tudod a legjobban mekkora szervezetet milyen szervezettségét igényel egy modern haderő működtetése,logisztikája még békeidőben is, harctéri körülmények között harcoló alakulat idején erre a struktúrára hatványozott nyomás nehezedik, és az orosz haderő mögött nem az USA hatalmas logisztikai kapacitása és jelenleg minden ország haderejét felülmúló szervezettsége van....
Akkor sem menthető hogy így otthagyjanak depózva ilyen kaliberű eszközöket....
Őrzés nélkül ráadásul.
Ahogy nem tudom milyen parancsnak kell elhangzani ahhoz hogy úgy menjek be egy városba, ahogy bementek VDV- sek akiket lemészároltak.
Ezek irracionális dolgok. Ez nem logisztika hiányát feltételezi, hanem dilettanizmust.
 
W

Wilson

Guest
Nem fogadom el, hogy nem lehetett volna ezt rendesen csinálni.
Nagyon alapvető dolgokat cs.sznek el.
Utólag mindig okos az ember, de nagyon sok mindent nem tudunk, mondok neked egy nagyon fontos dolgot, tudja-e bárki, hogy az orosz szárazföldi haderő logisztikai képességei,szervezetei szervezettsége, kapacitása kepes-e egy ekkora hadművelet(ne felejtsd el ezek az alakulatok harcolnak,nem hadgyakorlatról van szó)megfelelő támogatására úgy, hogy ellőtte egyszer sem volt letesztelve ekkora terhelésre....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Kb. hetek óta ezt mondom, hogy Ukraja lesz medvehajtó kutya, amit a medve széttép és közben a vadász be tudja célozni a medvét.


Idő kérdése, hogy az ukránok mikor jönnek rá, hogy az után a nyugat után futnak, amelyik így odadobta őket az oroszok elé.

Szerintem ennél többször csak a lengyeleket szivatták meg.

A helyében elkezdenék tárgyalni, mert a beszállított fegyverek csak elnyújtják a háborút. Épületeket újjá lehet építeni, de az emberveszteséget nehéz lesz pótolni, mert sokan fognak a városokban meghalni - mégtöbben pedig külföldre menni.

Tényleg megéri Ukrajnának ez az áldozat, hogy igazoljon valamit!? Ez nem Cluster tábornok, ez egy nemzet.

Értelmetlen háború, de még értelmetlen ragaszkodni a folytatáshoz
Nem kényszeríti senki a civileket pl hogy harcoljanak.
Mégis sokan mentek. Mert az a hazájuk és meg akarják védeni.
Nyilván akkor is ezt mondanád ha Mo-t támadnák meg gondolom.

A tábornok meg Custer. A bomba meg cluster.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and honved