[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Utólag mindig okos az ember, de nagyon sok mindent nem tudunk, mondok neked egy nagyon fontos dolgot, tudja-e bárki, hogy az orosz szárazföldi haderő logisztikai képességei,szervezetei szervezettsége, kapacitása kepes-e egy ekkora hadművelet(ne felejtsd el ezek az alakulatok harcolnak,nem hadgyakorlatról van szó)megfelelő támogatására úgy, hogy ellőtte egyszer sem volt letesztelve ekkora terhelésre....
Ja és ettől küldik a tankok előtt a kamazokat, vagy a VDV-s bohócok, vagy stb stb stb. Láttunk elég példát már rá.
szerk:
+se kaja, se nafta. Profi. Jól elhitetik a világgal, hogy milyen szerencsétlen balfszok, aztán majd... :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
fog8cuQ.png



W3ZDZMt.png

ECP0y8V.jpg


Úgy látszik a hős Azovos otthon bujkált anyucinál...
Civilek mentek erte es levagtak a fulet?
 
W

Wilson

Guest
Akkor sem menthető hogy így otthagyjanak depózva ilyen kaliberű eszközöket....
Őrzés nélkül ráadásul.
Ahogy nem tudom milyen parancsnak kell elhangzani ahhoz hogy úgy menjek be egy városba, ahogy bementek VDV- sek akiket lemészároltak.
Ezek irracionális dolgok. Ez nem logisztika hiányát feltételezi, hanem dilettanizmust.
Harkovval kapcsolatban pl az én személyes véleményem, az, hogy amikor pl szombaton beküldték az "orosz városnéző turista csoportot" még úgy gondolták, hogy mivel sok orosz lakja nem fognak harcolni és nem a megszállókat látják bennük, nem így történt , jól látható volt, hogy az ilyen tapasztalatok hatására Kherszonba már IFV-l és nem ministráns fiúk csapatával vonultak be....
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
A harci hadmüveletek tervezésérő, kivitelezéséről megírtam a véleményemet az els♪ nap után. Azt is megírtam, hogy én hogyan kiviteleztem volna, igaz mikor katona voltam nem vettem részt hadmüveletek tervezésében más országok ellen csak szárazföldi hadgyakorlatok tervezésében...
boki
Akárhogy is jutottunk idáig, az eddig látottakból egyértelmű, hogy ez az orosz haderő nincs pariban a NATO erőivel, még az USA nélkül is boldogulna/ boldogulnánk. Engem is meglepett nem tagadom.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 865
113
Amúgy szerintetek mennyi lehet a reális orosz halott? Vagy csak nekem tűnik irreálisnak a 6000-9000 szám?
Nem tudom, de még az age of empires-bem játszottam anyagháborút.

Az ukrán kitartás meglepett és látszik, hogy jól használják ki a lehetőséget, ahogy a szakadár csapatok.

Orosz részről meg nem értem az egészet. Ne fogjuk már a "civileket kíméljük" szövegre, hogy az ellátmányos konvojok agyaggalamb lövészet, az ejtőernyősöket meg lassan az öregek otthonából is kiverik támogatás nélkül.

Nálam az elhagyott Tor, TOS meg a Tunguzka-grillparty komoly fejetlenséget mutat.

Hány embernek kell még meghalni ezért a hülyeségért!?
 
W

Wilson

Guest
Ja és ettől küldik a tankok előtt a kamazokat, vagy a VDV-s bohócok, vagy stb stb stb. Láttunk elég példát már rá.
szerk:
+se kaja, se nafta. Profi. Jól elhitetik a világgal, hogy milyen szerencsétlen balfszok, aztán majd... :D
Nem gondolom, hogy ez tudatos lenne, ez az orosz hadsereg jelenlegi állapotára szervezési hibáira vezethető vissza....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
eddig senki sem hozta le a mainstreamből, még az oroszok sem. úgyhogy óvatosan ezzel (google keresés a tweet szövegére)
Reutersen így jelent meg

Saudi Arabia has the option of decreasing its investments in the United States, state-run news agency SPA cited Crown Prince Mohammed Bin Salman as saying on Thursday.

"In the same way we have the possibility of boosting our interests, we have the possibility of reducing them," he said, speaking about Saudi Arabian U.S. investments that SPA said amount to $800 billion.

más hírek
Saudi Arabia's crown prince says he simply doesn't care whether Joe Biden misunderstands him.

The prince is instead looking to his oil power to deliver his goals, according to sources familiar with Riyadh's thinking: recognition from the American president that he's the real ruler of the kingdom and a stronger hand in the costly Yemen war.

That's one reason why Crown Prince Mohammed bin Salman is resisting U.S. pressure to pump more crude to lower the price of oil that has surged since Russia attacked Ukraine, besides keeping Riyadh's oil pact with Moscow alive, the sources said.

U.S. ties with the United Arab Emirates are being tested, a senior Emirati diplomat said on Thursday, in a rare admission of strains in their strategic partnership which have been highlighted by Russia's invasion of Ukraine.

The wealthy Gulf Arab oil exporter has signalled unease in recent years over what it sees as Washington's declining commitment to the security of U.S. partners in the region, while Abu Dhabi has deepened ties with Moscow and Beijing.


Differences over the war in Yemen, Washington's Iran policy and U.S. conditions on arms sales have added to those concerns and culminated in the UAE not backing a U.S.-drafted resolution to condemn Russian's invasion of Ukraine - an abstention which showed Washington cannot take UAE support for granted.

"It is like any relationship. It has strong days where the relationship is very healthy and days where the relationship is under question," UAE ambassador to Washington Yousef al-Otaiba said.

pont most lett aktív a koronaherceg, akit nem érdekel, hogy Biden nem ismeri el a hatalmát.
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
A harci hadmüveletek tervezésérő, kivitelezéséről megírtam a véleményemet az els♪ nap után. Azt is megírtam, hogy én hogyan kiviteleztem volna, igaz mikor katona voltam nem vettem részt hadmüveletek tervezésében más országok ellen csak szárazföldi hadgyakorlatok tervezésében...
A kérdés nyilván költői volt és nyilván nem neked kell ezeket megválaszolni. A katonai tervezésnek az a célja, hogy "hogyan?" kérdésre megadja a válaszokat.

De én eggyel visszább lépnék és inkább a "minek?"-re keresném a választ az eddig nyújtott produkció alapján, mert valami szerintem inkább ezen az előkészítő szinten lett elvaxolva. Hülyén hangzik tudom, de nekem nagyon olybá tűnik, hogy ehhez az Ukrajna-projekthez az orosz vezetés megspórolta a megvalósíthatósági tanulmányt, a költség-haszon elemzést meg a SWOT-táblát.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
ugrott a Rosznyeft vezér ladikja, pedig menekült.

- French authorities have seized four cargo vessels and one luxury yacht linked to Russian oligarchs as governments around the world on Thursday ramped up pressure on Russia's super-rich over Moscow's invasion of Ukraine.

Customs officials seized the yacht of Rosneft boss Igor Sechin, who is on the U.S. and European Union's sanctions lists, before it attempted to flee a French Riviera port, the finance minister said.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Nem kényszeríti senki a civileket pl hogy harcoljanak.
Mégis sokan mentek. Mert az a hazájuk és meg akarják védeni.
Nyilván akkor is ezt mondanád ha Mo-t támadnák meg gondolom.

A tábornok meg Custer. A bomba meg cluster.
Úgy kell összefogdosni a határon az embereket, meg úgy kell börtönben toborozni. A többség nem jelentkezik harcolászni.
Az lehet, hogy van bennük hazaszeretet, ez dicséretes dolog. (kivéve, ha büdös azovos) Csak nem látják, hogy melyik blokkhoz tartoznak a nagy sakktáblán. Ahogyan mi sem láttuk 1956-ban, hogy a nyugat pont le se sz*rja mi van velünk, mert egyrészt mi a másik blokkhoz lettünk lepasszolva a VH után.Másrészt meg épp volt fontosabb dolguk is valahol Egyiptom környékén.
Elmorzsoltak két könnycseppet értünk, oszt annyi.Még év embere is lett a magyar forradalmár, hogy egy évvel később Hruscsov is az legyen.

Az ukránok többségének rohadtul nem ér meg egy háborút az, hogy hova tartozzanak, ez már nagyjából kiderült az elmúlt egy hétben.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ez így van, honvédő háborút folytatnak, ugyanakkor hatalmas felelősség van a hadvezetésen és a kormányon is. Felelőtlenség a haditechnika lakóövezetbe telepítése, mert azzal a polgári lakosságot sodorják veszélybe. Ugyanígy hatalmas felelőtlenség (és lámpavasra kellene húzni a felelősöket) a polgári lakosság felfegyverzése. Ez utóbbit úgy tartanám elfogadhatónak, ha minimum gyakorlóruházattal együtt osztanák és szabályozva lenne , hogy a fegyvert csak katonai ruházatban lehessen viselni. Látjuk mi történik, csoportos lincselések , rablások történnek folyamatosan. Ahogy civilek állnak neki lövöldözni az orosz katonákra, nagyon csúnya megtorlások lesznek. Inkább ne is menjünk bele, hogy a vezetés valószínűleg éppen erre játszik...
Ukrajna nem a fennmaradásáért küzd jelenleg, hanem az amerikai érdekekért. Ha a hadseregüknek lenne esze, letartóztatnák a teljes kormányt valamint az Azov és egyéb náci bandák vezetőit és ezüsttálcán szolgálnák fel a ruszkiknak, minden problémájuk megoldódna nagyon gyorsan. A gond az, hogy az utóbbi 15-20 évben olyan szintű oroszellenes agymosás folyt náluk a médiában és már a hadseregnél is hatalmas a náci illetve amcsi befolyás, így már Ők sem mernek ilyet meglépni.
Tudod ki szégyellje magát? Azok az ukrán vezetők, akik a saját orosz testvéreik ellenében az USA érdekeinek kiszolgálójává tették az országukat, átjátszották a nemzeti vagyont az USA nagytőkének, mindeközben engedték hogy a kőkeményen náci Azovosok és Banderisták gyakorlatilag bárkit terrorizáljanak, a kisebbségeket megfosztották a jogaiktól, sőt előszeretettel viszik a kárpátaljai srácokat kelet-ukrajnába ésatöbbi... És igen, ez a velejéig korrupt és tolvaj vezetés az, akik az is kevés, hogy gennyesre keresték magukat, Ők még ezen felül addig húzogatták a medve bajszát, hogy ez lett a vége. Kurvára nem tudom őket sajnálni.
Nem a fennmaradásáért küzd? Vova konkrétan azt mondta hogy olyan ország mint hogy Ukrajna nem létezik. Te megetted ezt a "DENACIFIKACIÓ" szöveget. Komolyan van két szélsőjobbos zászlóalj és ráhúzzák egy negyven milliós országra a náci jelzőt, hihetetlen. Két zászlóaljnyi nácit még itthon is találok.
Amcsi érdekek miatt mentek az utcára 14-ben az emberek úgy hogy a belügyisek először brutálisan verték, majd konkrétan lövöldözték a fegyvertelen tüntetőket agyon? Nem komám azért mentek ki mert teli volt a tökük a velejéig romlott sehova tartó rendszerből amiben éltek. Hajlandóak voltak meghalni is azért hogy változtassanak ezen és a mai napig hajlandóak.
Folyamatosan jön ez rángatták a medve bajszát lózung, magyarázd már el légyszíves hogy melyik ország vett el területet a másiktól? Az oroszok Ukrajnától vagy az Ukránok oroszországtól?
Röhejes hogy évek óta követitek az eseményeket és még mindig azt hiszitek hogy a hangyapöcsnyi Ukrajna kezdett el kekeckedni a ruszkikkal. Nem. A ruszkik pofátlanul lenyúltak amit tudnak és most konkrétan elfoglalják az egész országot. Ti meg kórusban bégettek hurrát hozzá.
14 óta minden egyes Ukrajnával kapcsolatos orosz lépés törvénytelen volt. Érted. Krím? Törvénytelen. Donyeck? Törvénytelen. Luhanszk? Törvénytelen. Fegyvert csempészni az ukrán szakadárokhoz? Törvénytelen. Átlőni a határon nehéztüzérséggel? Törvénytelen. Beküldeni jelzés nélkül az orosz egységeket? Törvénytelen. De legfőképp a hazug indokokkal elindított háború ami nem csak törvénytelen de égbe kiáltó bűn mert mindannyiunkkal kibasztak. Nem csak az Ukránokkal nem csak a ruszkikkal vagy a szakadár megyékkel velünk magyarokkal is. Nem csak mert a gáz ma 45%-ot ugrott árban, nem csak mert a Viktort sikerült lenullázni külpolitikában, hanem mert ennek nem lesz vége. Ti itt komolyan azt hiszitek hogy ezt a ruszkik megússzák. Hogy ennek nem lesznek borzalmas következményei rátok nézve is. Komolyan mondom nem értem. De mindegy nekem holnap vizsgám van.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
+az oroszok sosem nézték azt a szempontot, hogy alacsony legyen az élőerő vesztesége (Afganisztán, Csecsenföld stb)
Ezt árnyalnám. Nézték, csak történelmi-kultúrális okokból máshol van az ingerküszöbük. De a demográfiai helyzet romlása is abba az irányba mutat, hogy erre több figyelmet fordítsanak.

De ettől tény, hogy az orosz katonai vezetőket nem szokták elcsapni akkora veszteségarányért, amiért Nyugaton már bőven tábornoki fejek hullanak.