[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
szegény, most jött rá, hogy ennyire kellett csak a nyugatnak :(

A nem túl szexi kisebbségpolitikája meg még pár dolog miatt nem igazán szerettem.
De mióta ez van, egyre jobban szimpatikus (igeeeeen gyertek, oltsatok le :D -pont annyira érdekel, mint az ukránokat, hogy nektek nem szimpatikus Z :D ) )
Kvára felnőtt a feladathoz. És az ukránok szeretik.
Úgy viselkedik, mint egy igazi államférfi, nem elmenekül miután az embereket harcba küldte.
És még élvezi is a szerepet, amit a sors rá osztott -ami egyáltalán nem baj. Legalább látszanak rajta
az érzelmek.
Ha meg esetleg életben marad, akkor én bízom benne, hogy az első mondatban említett dolgokon is változtatni fog.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
93y9pxom86l81.jpg

Azért én ezt a helyzet "jelentést" nem venném készpénznek, fenntartásokkal kezelem; mert közben meg a csecsenek is nyugodtan tudtak ukrán raktárat elfoglalni és kényelmesen videózgatni.
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi and blogen
T

Törölt tag 1711

Guest
Úgy látszik kezdenek kicsúszni az események nyugat kezéből, sok ország inog, fő nyersanyagtermelőknek egyértelműen fontosabb Kína, mint USA...


A Coca-Cola nem hagyja el az orosz piacot
A Coca-Cola marad Oroszországban, mondta a cég szóvivője a TASZSZ orosz hírügynökségnek.
1502275114-569209-1502274997-49288f-260216-cocacola-zero.jpg

A szóvivő szerint a Coca-Cola tovább működik az ország területén, a cég felelősséggel tartozik a partnereinek, a társadalomnak, és a többezer orosz munkavállalójának.

A Coca-Cola orosz leányvállalatának összesen tíz italgyára van az országban, többek között Moszkvában, Szentpéterváron és Vlagyivosztokban.


Na már ezek is Putyin pincsjei... Beszarás!! :):)

Ők még a náci Németországból sem vonultak ki még az amerikai hadüzenet után sem...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Írtam feljebb, hogy ez egy éppen átalakuló a modernizáció kezdetén tartó orosz szárazföldi haderő. Amelynek semmilyen gyakorlati tapasztalata nincs egy ekkora ilyen méretű hadművelet gyakorlati megvalósításában, voltaképpen 1945- óta az USA-n kívül semelyik ország nem hajtott végre ekkora hadműveletet.
Vezetési szinten vannak a bajok, ld amiket írtál Te is.
Azok a fő és törzstisztek meg nem most kerültek oda.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Írtam feljebb, hogy ez egy éppen átalakuló a modernizáció kezdetén tartó orosz szárazföldi haderő. Amelynek semmilyen gyakorlati tapasztalata nincs egy ekkora ilyen méretű hadművelet gyakorlati megvalósításában, voltaképpen 1945- óta az USA-n kívül semelyik ország nem hajtott végre ekkora hadműveletet.
Az hogy ütegszinten van a "susnyásban" hagyva a nehéztech, ráadásul nem az olcsó fajta mindenesetre bizarr....
Azon gondolkodom ezzel hogy számol el az ütegpk? o_O
Nem tudom mi volt a parancs, de az hogy oszlopban vágtáznak be a deszantosok gépen ülve,egy ismeretlen ellenséges városba, számomra érthetetlen...persze SOF az bárhol odacsaphat de akkor is...50 méteres minimum távköz a gépek között? Pont az ilyen egykupacba döglés elekerülése végett....
Felderítés? Oszlop biztosítás?
Gyarapszik a megmagyarázhatatlan dolgok száma.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Komoly!
A VDV-nek nem kezdődik jól ez az év. Az biztos, hogy az orosz hadvezetésnek taktikát kell váltani.
A győzelem még messze van nekik és folyamatosan szaladnak be nyitott szájjal az ukrán f...sz erdőbe.

már kifejtettem ,hogy szerintem a VDV főparancsnoka nagyon közel állhat a zsírosbödönhöz, erölteti, hogy azért is az ő egységei menjenek a dicsőségért
 
W

Wilson

Guest
jó, összesen 900 ezer aktív szolgálatos katonája van Oroszországnak nyilvános adat szerint. ebből összesen akkor 160 ezer a tényleges haderő (amihez még hozzácsapták a különleges rendőrséget meg minden más, inkább rendvédelmi alakulatot, ami ilyen szempontból paramilitáris szervezet).

ebből a 160 ezerből mondjuk 100 ezer a harcoló alakulat. ebből meghalt 6000 ezer. megsemmisült pár száz ht. ht-t nehezebb pótolni ezek szerint, mert abból nincs 160 ezer, több tízezer van páncélautóból, de tankból nincs.

lelépett mondjuk 1000 katona. megsebesült 3-4000. fogságban mondjuk 2000. egyből odaérünk, hogy a támadó sereg bő 10 százaléka egy hét után off, különböző triázsban, de off, nem vesz részt a harcokban.

ha exponenciálisan nézem – mert valószínűleg durvulni fog az intenzitás – két hét után az eredeti 25%-a, három hét után mondjuk 56%, négy hét után 80% a veszteség.

és még sehol sincs Kijev.

vagy legalábbis a fele már romokban.

utána mi lesz? hadiállapot, és behívnak egymillió tartalékost, és megindul félmilliós sereggel I. Putina cárocska?
Az anyagi és emberi veszteségek számával szerintem nagyon óvatosan kell bánni, az orosz hadvezetésen kívül senki sem tudja a pontos adatokat, a netre feltöltött képek felvételek özöne pedig nagyon megtévesztő tud lenni mert azt az érzetet kelti, hogy itt tömegesen semmisülnek meg illetve kerülnek az ellenség kezébe az orosz harcjárművek...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az hogy ütegszinten van a "susnyásban" hagyva a nehéztech, ráadásul nem az olcsó fajta mindenesetre bizarr....
Azon gondolkodom ezzel hogy számol el az ütegpk? o_O
Nem tudom mi volt a parancs, de az hogy oszlopban vágtáznak be a deszantosok gépen ülve,egy ismeretlen ellenséges városba, számomra érthetetlen...persze SOF az bárhol odacsaphat de akkor is...50 méteres minimum távköz a gépek között? Pont az ilyen egykupacba döglés elekerülése végett....
Felderítés? Oszlop biztosítás?
Gyarapszik a megmagyarázhatatlan dolgok száma.
Mer' bééénááák. Szembesülni kell a ténnyel.
Mr Bean háborúba megy.
Egyedül az a szomorú, hogy mások meghalnak. Pedig különben olyan szórakoztató lenne nézni a vergődésüket.
Nincs valami vicces kis film orosz hadgyakorlatokról? :D
 
W

Wilson

Guest
Vezetési szinten vannak a bajok, ld amiket írtál Te is.
Azok a fő és törzstisztek meg nem most kerültek oda.
Szerintem nem csak ott de azt kell mondanom ,hogy ez az invázió egy tanulási folyamat az orosz haderő részére amelynek a tandíjat vérrel és az elhunyt orosz katonák életével fizetik meg, de ezt szerintem nem lehet megkerülni max a mértéket csökkenteni...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Szerintem nem csak ott de azt kell mondanom ,hogy ez az invázió egy tanulási folyamat az orosz haderő részére amelynek a tandíjat vérrel és az elhunyt orosz katonák életével fizetik meg, de ezt szerintem nem lehet megkerülni max a mértéket csökkenteni...
Nem fogadom el, hogy nem lehetett volna ezt rendesen csinálni.
Nagyon alapvető dolgokat cs.sznek el.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 312
14 056
113
utána mi lesz? hadiállapot, és behívnak egymillió tartalékost, és megindul félmilliós sereggel I. Putina cárocska?
Nem, az leégés lenne. Per pillanat a mobilizált donyecki és luhanski lakosokat fogják belédobni a daráloba - azok veszteségeit Oo-ban nem fogják érezni (az utolsó donyecki férfiig lehet majd harcolni). Az ukránok szerint most éppen Charkovhoz fogják ezeket vezényelni, ami állitolag nem tetszik nekik.