Ők Oo-hoz húznak és nem kérnek Kijevből, számukra az ukrán főváros egyfajta berlini hatalmat jelent és ez megsokszorozza az erejüket.<blockquote rel="laudarage">
Ez Putyin részéről szerintem semmi más, mint annak a hivatalos elismerése, hogy Oroszo. Ukrajnába való katonai beavatkozásának időablaka (amely véleményem szerint április utolsó 2 hete, május első hete volt) bezárult (elmúlt).
Akkor Oroszo. meglepetésszerűen léphetett volna egy gyorsat (amire a Nyugat legfeljebb szitkozódhatott volna egy jót), és előrenyomulhatott volna Odesszáig, így most Moldova Eurázsiai Uniós csatlakozását segíthetné. Ennek hiányában valószínűsíthető, hogy Moldova Románia, így az EU/NATO része lesz.
Ennek oka, hogy így most Ukrajna, miután befejezi a kelet-ukrajnai ellenállás felszámolását, a Krím ellen fog fordulni. Erre minden nemzetközi jogi felhatalmazása is megvan, mivel a Krím-i népszavazást nem legitimálta a nemzetközi közösség.
És sajnos legkésőbb ekkor Oroszo. hadbalépése már kiprovokálható, mivel Oroszo. szerint a Krím Oroszo. része. Így a Krím elleni ukrán(-NATO) támadás esetén Oroszo. köteles lesz azt megvédeni.
Vagy a másik lehetőség, hogy Oroszo. sűrű bocsánatkérések közepette visszadja a Krímet Ukrajnának: "bocs, tévedtünk".
Ez nyilván nagyon szégyenletes opció lenne, így nem marad más választása Oroszo.-nak, mint a Krím támogatása Oroszo. teljes haderejével.
Ezért a Krím a jelen "félbemaradt" ukrajnai helyzet miatt Oroszo.-nak csapda.
Végezetül, a másik dolog, hogy - egyébként nagyon helyesen - pillanatnyilag az iraki helyzet fontosabbá vált, de akkor is, én személy szerint nagyon sajnálom azokat a kelet-ukrajnai oroszokat, akik ebbe a "szakadjunk el Ukrajnától" műveletbe bele lettek rángatva, majd most (úgy néz ki) cserben lettek hagyva...
</blockquote>
Nem csoda, hiszen az EU egyre inkább Brüsszelben kimondott, de Berlinben meghozott döntéseket jelent még Magyarországról nézve is, az ukrán-EU közeledést tekintve a Donbassz-körzetből nézve meg pláne berlini hatalmi befolyást jelenthet!
ML