[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Boki....... :)


Emel.....
Bagirával köll 1-et értenem. A Falklandnak és a Krímnek egyetlen közös aspektusa van: mindkettőt sós víz mossa.....
.......

Littlejohn
Tényszerűen igazad van, én csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy ennek nem így kellene lenni. Ha X helyén a világnak az ott élők szavazatai döntik el, hogy melyik országhoz tartozzanak, akkor - ha egyenlő jogokat és lehetőségeket akarunk biztosítani mindenkinek, és erre számos esetben hivatkoznak is a "nagyok" - akkor ugyanígy kéne lennie Y helyén is a világnak, sőt, szerintem a világ bármely pontján. Objektív akadályok persze lennének, pl. Ceglédet kissé problémás lenne Nagy-Britanniához csatolni (szegény ceglédieknek így le kellene mondani a lehetőségről), de mint ahogy a Falklandoknál ez nem volt probléma, úgy a Krím esetében sem lenne földrajzi probléma az ország-választás - csak meg kellene kérdezni az ott élőket!
Üdv ML
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 556
15 411
113
Azért valamivel többet, ha a Búvár Kundokat is számítjuk... :) :)
Nekik viszont létszükséglet az erős flotta. Mínusz a Grószpéter/Nagykörút, mert az már magyar.... :) :)
az ukránoknak meg köszönjék meg, hogy megspórolták nekik a renoválási költséget. A Getman Szagajdacsnij úgyis csak addig fog úszni, amíg meg nem eszi a rozsda.....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 705
113
Azért 45 millios országnak kétlem , hogy elég lenne egy fregatt, meg egy korvett.....kisebb hajokrol ne beszéljunk, mert azok tobbsége mukodésképtelen... Hajogyárakat orokoltek a SZU szétesése után, lehetne az egyik huzo iparág a hajogyártás, de hát.....
Épul az uj korvett, már régota, de valohogy mindig késik a befejezése....

Pocok 75
Attol joval tobb.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Azután visszafoglaljuk az oroszoktól az ősi jussunkat, a Ferenc József Földet.....
Már megint ezek a nagyhatalmi ambíciók...
Megkérdezted az összes ott lakót a véleményéről? Hogy szavaztak a fókák és a jegesmedvék?! :)
ML
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 556
15 411
113
Emel......
Aranyos, amit írsz, értem is......
De most képzeld el, ha holnap Magyarországon lehetne erről népszavazást tartani, lehet, hogy holnapután mi lennénk az USA x-edik tagállama.......
Népszavazást nem lehet elveszíteni, csak a kérdést lehet rosszul feltenni (Napoleon)
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Az ukranoknal is az a helyzet mint nallunk hogy a korrupcio elszivja a penzt mindenhonnan. Nalluk is a hadsereg alulfinanszirozott aminek a kovetkezmenye a "hadsereg reformok" sorozata az az laktanyabezarasok, leepitesek stb stb.

A Feketetenger eleg spec hely. Ha uralod a legteret es meretebol adodoan szarazfoldi bazisokrol ez konyen megoldhato akkor igazabol elegge letudod korlatozni vagy ha ugy alakul megsemmisiteni az ellenseges felszini egysegeket.
A tengok megint jatszananak de a helyzet az hogy legiernyo nelkul elobb utobb megtalaljak oket.


Inkabb raketas gyors jarorhajok konyu fregattok korvettek kellenek oda es persze partraszallo kapacitas.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Emel......
Aranyos, amit írsz, értem is......
De most képzeld el, ha holnap Magyarországon lehetne erről népszavazást tartani, lehet, hogy holnapután mi lennénk az USA x-edik tagállama.......
Népszavazást nem lehet elveszíteni, csak a kérdést lehet rosszul feltenni (Napoleon)

Ezért írtam OBJEKTÍV akadályról, no meg azért az általad említett ügyben illene megkérdezni az USA véleményét is.
Mint ahogy az általam említett másik ügyben meg a Krímben élők véleményét, utána meg az általuk választott országét is! Hogy teljesen világos legyen a véleményem. Az más kérdés, hogy a világ nem így működik, de szerintem pont ezért tart itt a világ, ahol... és bárki is mondja, hogy azért halad a világ, haladni lehet rossz irányba is (itt-ott azért van szakadék is, garanciát meg senki nem adott semmire).
Üdv ML
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 705
113
Gyorsan osszeszámolva kb 16 . (rombolo,fregatt, korvett). Ebbe benne a még nem átadott, de vízen lévo(befejezés -tesztelés alatt állo) 4 hajo
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Gyorsan osszeszámolva kb 16 . (rombolo,fregatt, korvett). Ebbe benne a még nem átadott, de vízen lévo(befejezés -tesztelés alatt állo) 4 hajo
Ok! Én a korvetteket már nem számoltam bele! :) nálam az már nem komoly! :) igaz én blue navyben gondolkodtam! Bocsi! :)
 

grofbejczy

Member
2014. március 4.
87
0
6
<blockquote rel="boki">Egyébként ezt a hajot az ukránok még 1994-ben lopták el Szevasztopolbol az oroszoktol.....
Azt hogy csinálták???
</blockquote>

Nagyon egyszerűen, amikor az ukrán nép kikiáltotta függetlenségét akkor minden ukrajna területén lévő eszközt, fegyvert az ukrán nép tulajdonává nyilvánított!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 705
113
Rovid hírek:

Oroszország nemzetkozi elfogatoparancsot adottki Dmitrij Jaros , a jobb szektor -banderista , radikális nacionalista katonai szárnyának parancsnoka ellen,mivel néhány napja felhívásban kérte a kaukázusi terroristáktol robbantásos merényletek végrehajtását orosz célok ellen.

Nyugati sajto szerint az USA által bevezetésre kerulo szankciok nem Oo-t, hanem foleg az EU-t fogják sújtani.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
http://www.youtube.com/watch?v=iyB4Lt6PzXc

http://www.youtube.com/watch?v=69EgFdFg_Ms
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
1559570_10152282111343659_1009073637_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
likeolni nem tudom joker , mert nem tetszik, de jó a mondani valója , elgondolkodtató remélem mások számára is.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Krími utazásunkat, legalább is virtuálisan e poszttal fejezzük be. Sok szó volt már a múltról, és a jelenről. Most megpróbálunk a jövőbe tekinteni.
Az orosz csapatok - most már senki nem tagadja - megszállták a félszigetet. A helyi lakosság pedig nem állt ellen - miért is tette volna. Történelmileg úgy érzik rendjén való ez így. Ukrajna viszont fenekedik, a NATO ülésezik, mi pedig csak nézünk, és próbálunk okosak lenni. Megpróbálunk alapvetően a Krímre koncentrálni, be persze ez függ az egész ország (két ország) és a térség jövőjétől. A különböző szcenáriókat állítunk fel, és megnézzük ezekben mi történik kedvenc félszigetünkkel.
http://fotelkalandor.blog.hu/2014/03/04/mit_hoz_a_jovo_a_krimnek_folytatasos_krimi_iii
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Nem vagyok és valami lájk-kurva :) Csak a mondanivalójáért tettem ki. A képnek amúgyis csak ajobboldalán van lájkolnivaló.