[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
"...viszont egy dolgot azért már lehet látni, az oroszok lassan-lassan bevetik a Mig-35-ös vadászgépeket és a Szuhoj vadászbombázóikat, amik ellen az Iszkander rakétarendszer nem biztos, hogy hatékony lesz."
:D :D :D :D :D :D :D :D

szakértelem 0, de legalább a pedigré megvan benne.
Alkalmas!
Úr isten, azt a szégyentelen kurva hétszentségit!

Ezt felénk úgy hívják, szélhámos!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 232
33 689
113
.
Szerintem nem volt elterelő húzás, az szerintem egy nagyon jó elképzelés volt, mivel nem véletlenül a gostomeli repteret támadták, az a legalkalmasabb nehéz szállító repülőgépek fogadására és közel van Kijevhez, ha sikerrel jártak volna akkor jöttek volna a tömött IL-76-ok az erre specializált egységekkel és felszerelésekkel, és a meglepetés erejét kihasználva, behatoltak volna Kijevbe ahol vagy az lett volna a feladatuk, hogy Ukrajna vezetését elfogják vagy likvidálják de már akkor is nyert ügyük lett volna, ha az ukrán vezetés elmenekül mert ez nagyban csökkentette volna a hatékony ukrán védelem megszervezését de, könnyen lehet,.hogy az egész ukrán államapparátus összedőlt volna.....
szerintem meg az államaparátuss is sem túl hatékony.
de zelinski helyett egy katona került vólna hatalomba aki valószinűleg többet ért a háborúhoz mint a médiához.

milyen nehézteknika érkezett a deszantosokkal? amivel betudtak vólna nyomulni kievbe az elnöki palotáig egyenesen?

ha az elnök lett vólna a cél nem a városon kívúl a központtol 30 km re légvonalba lettek vólna letéve közuton mennyi is? 72 km :D
taxival mentek vólna be? ha azonnal járművet kaptak vólna sem lett vólna meglepetés.
azt csak a szinész találta ki hogy ő vólt a célpont... (egy turista specnaz csoport is elég lett vólna az elfogásához.)

erre kiev 2 dandárját is lekötötték a deszantosok akik nem tudták megakasztani az oroszokat hogy pikk pakk kiev elővárosaiba teremjenek. mert egy reptéren kergettek 200 embert a 10.000 meg akadály nélkül haladt feléjük. de nekik a reptér vólt a prioritás mert elhitte zelinski hogy érte jöttek az oroszok,. és hát neki az fontosabb mint kiev.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 681
8 655
113
Azt gondoljátok mert az oroszok támadtak azonnal az ukránok mellett állunk. Azok mellett akik az elmúlt években nyíltan fenyegették a magyarságot, a magyar kisebbséget. Az ukrán elnök egy szavával véget vehetett volna ennek, de nem tette. Ezt felejtsük el csak úgy? Segítünk. Jönnek a menekültek. Nem teszünk kivételt, hogy ő most magyar vagy ukrán. Jöjjenek segítünk. Kötelessegünk. Senki nem örül, hogy most egy országot tesznek a földdel egyenlővé. Civilek halnak meg, katonák. Emberek. Sajnálom őket. De az ukrán politika elerte azt, hogy ne barátként, inkább ellenségként tekintsünk rájuk. És igen, most megy az ukrán simogatás, hergelik, biztatják őket. A faszukkal verik a csalánt, csak mert most eljött az idő, hogy leszamoljanak az oroszokkal. Ezert ukranok élete sem draga. Az elnök be is állt ebbe a szerepbe. Fel is aldoz mindent a nyugati cél erdekeben. Mit véd ő most? Ukrajnát, saját magát vagy a nyugatot?
Hogy érted hogy az ukrán elnök egy szavával véget vethetett volna ennek? Szerintem nem is tehetne mást Zelenskij mint amit most tesz. Ha érted hogyan működik a nacionalizmus, akkor látnod kell hogy a ukrán nacionalizmus az orosz politika miatt ilyen erős. Semmi se erősíti meg jobban a nacionalizmust, mint amikor egy nemzetet el akarnak törölni, már pedig Putyin nyíltan arról beszél hogy nincs ukrán nemzet és 8 éve háborúzik az ukránokkal. Az ukrán nacionalizmussal Zelenszkij se helyezkedhet szembe, ha úgy döntene hogy ő lesz az új Janukovics, akkor őt is elzavarnák.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Szerintem nem volt elterelő húzás, az szerintem egy nagyon jó elképzelés volt, mivel nem véletlenül a gostomeli repteret támadták, az a legalkalmasabb nehéz szállító repülőgépek fogadására és közel van Kijevhez, ha sikerrel jártak volna akkor jöttek volna a tömött IL-76-ok az erre specializált egységekkel és felszerelésekkel, és a meglepetés erejét kihasználva, behatoltak volna Kijevbe ahol vagy az lett volna a feladatuk, hogy Ukrajna vezetését elfogják vagy likvidálják de már akkor is nyert ügyük lett volna, ha az ukrán vezetés elmenekül mert ez nagyban csökkentette volna a hatékony ukrán védelem megszervezését de, könnyen lehet,.hogy az egész ukrán államapparátus összedőlt volna.....
A hatékony ukrán védelmet nagyban csökkentették, amikor darabokra robbantották a vezetési pontok nagyját nagyjából 26.an 4 óra 30ra.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Ezt tudná valaki értelmezni (2.00 körül):
... az ukrán hadsereg Iszkander rakétarendszereket kapott ... ezzel próbálja védeni a légterét ... de az oroszok lassan bevetik a MI-35-ös vadászgépeiket ... ami ellen az Iszkander rakétarendszer nem biztos, hogy hatékony lesz.

Eddig úgy tudtam, hogy az Iszkander földi célok elleni orosz rakétarendszer, a MI-35 pedig helikopter. Honnan kaphatott Ukrajna Iszkander rendszereket?
Ez egy nyilvánvaló SZÉLHÁMOS!

Ilyet én még nem basztam, komolyan mondom!
Szerintem ez a faszi meg is műt, ha kéred!
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
707
3 020
93
Az lehet, hogy gyorsabb a vasúti szállítás, de a fajlagos költségeket is nézik és a hajóval történő szállítás ha tetszik vagy nem a legolcsóbb...

És szerinted egy ilyen invázió után, szerinted mennyire fogják megbízható partnernek tekinteni az oroszokat,ki meri majd felvállalni a kockázatot az orosz tranzitútvonallal kapcsolatban?

Ha megnézed az orosz energiahordozók szerepét az EU-ban akkor azt látod, hogy a Közép-európai térség és a Németek a leginkább érintettek ebben....
Senki sem akarja elvágni most az orosz gáz importot, de a jövőben az szándék, hogy lecsökkentsék az orosz energiahordozóktól való függést, csak a szándék kérdése,.és biztos lehetsz benne, hogy meg fogják oldani a dolgot, én nem féltem a német gazdaságot megfogják találni a megoldást erre a problémára, közép távon van elég olyan gáz kitermelő és exportáló ország amely kiválthatja az orosz energiahordozók nagy részét, friss hír, hogy Azerbajdzsán már be is jelentkezett, hogy az oroszok helyébe lépne.....
Már miért lenne megbízhatatlan partner Oroszország???? Mert a wasing tóni aszondta? Te tényleg nem érted a helyzetet, vagy direkt tolod fullba?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 232
33 689
113
a repteret elég lett vólna egy zaszlóaljal meg némi belügyessel körülvenni. a 2 dandár meg mehetett vólna megállítani az orosz erőket... legalábbis megakasztani azokat...
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 681
8 655
113
Na jó, mára kiégtem. Nincsenek nácik Ukrajnában, ez aljas putyini propaganda:
https://ominho.pt/neonazi-portugues-autorizado-pelo-tribunal-para-ir-combater-na-ucrania/

Az elítélt portugál neonácinak megengedte a bíróság, h harcolni menjen Ukrajnába.
Felmentették azon kötelezettség alól, h rendszeresen meg kelljen jelennie a rendőrségen / felügyelőtisztje előtt, mert elmegy Ukrajnába - ezt figyeljétek, ezen beszartok - humanitárius okokból harcolni.

Európa erre nagyon rá fog faragni. :(

portugalia-ns-3.jpg


A fickó igazi cukipofa.
Ukrajna nincs abban a helyzetben hogy ideológiai alapon válogasson. Minden ember kell aki hajlandó harcolni. Ugyanez volt Magyarországon a tanácsköztársaság alatt. Olyanok is harcoltak a tanácsköztársaság oldalán akik amúgy rühellték a komcsikat, csak félretettek minden ideológiai viszályt mert volt nagyobb baj is.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 010
23 274
113
Nézegetem a képeket az ukrán haderőről, valami feltűnt: tényleg csak szlávokat látok!
Úgy értem, (látványosan) más rasszhoz tartozó embert egyet se. Most hogy így belegondolok, a civil lakosságról készült felvételeken se nagyon... Hol vannak a többiek? Úgy tudtam, a cigány lakosság aránya egész nagy, ráadásul tipikusan ők a korfának a fiatalabb ágain helyezkednek el (=harcképes korú, stb). Van valamilyen különleges oka esetleg, az ukránok nem adnak fegyvert a kezükbe?
Mindennemű rasszista felhang nélkül kérdezem.
ma beszéltem egyik nyomozó haverommal és elég elkeserítő képet festett le a határ menti állapotokról (mármint ahol ők voltak,és amit ő látott !!)
A menekültek 95%-a cigány,férfiak nők vegyesen, a befogadóállomás ahol vannak fullra tele van,nem csinálnak semmit egész nap, tv nézés, telefonozás wifizés,evés, ivás .. az egyik menekültszállón ahol el lettek volna helyezve az egészségügyi dolgozó azt mondta nekik,hogy vegyék le a régi ruháikat,menjenek zuhanyozzanak le,kapnak majd új tiszta ruhákat,és mehetnek enni .. viszont a szállón maradás alapfeltétele, a tetvetlenítés és a minden napi zuhanyzás .. átmentek inkább 2 faluval arrébb ahol nem volt kötelező a napi tisztálkodás !

ezt mindenféle rasszista felhang nélkül írom,csak azt amit hallottam ..

azt is mondta a haverom,hogy amíg ők lent voltak 2 fehér sráccal találkoztak a menekültek között,akiket amikor megfogtak reszkettek a félelemtől,ők Odesszából jöttek 2 fekete hátizsák volt náluk a rendőröknek pedig ilyenkor mindig úgy kell eljárniuk (Zselé fegyverosztása miatt) mint ha tele lett volna a hátizsák pisztolyokkal .. szóval szépen le lettek parancsolva a földre, fegyver rájuk fogva ruházat és csomagátvizsgálás .. a hátizsákban némi keksz és szárított hús volt .. a 2 szerencsétlen azt hitte még mindig Ukrajnában vannak,amikor meghallották hogy ez már Magyarország elsírták magukat ! :(
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Na jó, mára kiégtem. Nincsenek nácik Ukrajnában, ez aljas putyini propaganda:
https://ominho.pt/neonazi-portugues-autorizado-pelo-tribunal-para-ir-combater-na-ucrania/

Az elítélt portugál neonácinak megengedte a bíróság, h harcolni menjen Ukrajnába.
Felmentették azon kötelezettség alól, h rendszeresen meg kelljen jelennie a rendőrségen / felügyelőtisztje előtt, mert elmegy Ukrajnába - ezt figyeljétek, ezen beszartok - humanitárius okokból harcolni.

Európa erre nagyon rá fog faragni. :(

portugalia-ns-3.jpg


A fickó igazi cukipofa.
Ezt már komolyan mondom hogy hinni nem akarom!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 232
33 689
113
Szerintem nem volt elterelő húzás, az szerintem egy nagyon jó elképzelés volt, mivel nem véletlenül a gostomeli repteret támadták, az a legalkalmasabb nehéz szállító repülőgépek fogadására és közel van Kijevhez, ha sikerrel jártak volna akkor jöttek volna a tömött IL-76-ok az erre specializált egységekkel és felszerelésekkel, és a meglepetés erejét kihasználva, behatoltak volna Kijevbe ahol vagy az lett volna a feladatuk, hogy Ukrajna vezetését elfogják vagy likvidálják de már akkor is nyert ügyük lett volna, ha az ukrán vezetés elmenekül mert ez nagyban csökkentette volna a hatékony ukrán védelem megszervezését de, könnyen lehet,.hogy az egész ukrán államapparátus összedőlt volna.....
tudod milyen ez? mintha dunaújvárosba desszantosokat tennének le hogy elfogjág OV t a várba és ez lenne tervezve meglepetészerúen. gyalogosan felgyalogolnának BP re majd átvágnak a csúcsforgalmon ami a támadás miatt már dugóban áll. besétálnak a várba és elfogják OV.t aki persze egyedül van és a várba nem máshol.... vagy BKV znak és követik a tv n hogy épp honét jelentkezik be....

semmi hasonló terv nem vólt orosz részról ez fix...

de a kiev 2 dandárja le lett kötve így ellenállás nélkül nyomulhattak kiev külvárosaiig az oroszok.
 
W

Wilson

Guest
.

szerintem meg az államaparátuss is sem túl hatékony.
de zelinski helyett egy katona került vólna hatalomba aki valószinűleg többet ért a háborúhoz mint a médiához.

milyen nehézteknika érkezett a deszantosokkal? amivel betudtak vólna nyomulni kievbe az elnöki palotáig egyenesen?

ha az elnök lett vólna a cél nem a városon kívúl a központtol 30 km re légvonalba lettek vólna letéve közuton mennyi is? 72 km :D
taxival mentek vólna be? ha azonnal járművet kaptak vólna sem lett vólna meglepetés.
azt csak a szinész találta ki hogy ő vólt a célpont... (egy turista specnaz csoport is elég lett vólna az elfogásához.)

erre kiev 2 dandárját is lekötötték a deszantosok akik nem tudták megakasztani az oroszokat hogy pikk pakk kiev elővárosaiba teremjenek. mert egy reptéren kergettek 200 embert a 10.000 meg akadály nélkül haladt feléjük. de nekik a reptér vólt a prioritás mert elhitte zelinski hogy érte jöttek az oroszok,. és hát neki az fontosabb mint kiev.
Minden ilyen támadás a meglepetés erejére és a gyorsaságra, épít ne felejtsd el,hogy még az Ukránokat is meglepte,hogy az orosz hadsereg megtámadta Ukrajnát, és ha ránézek a térképre akkor látod hogy a teljes orosz ukrán határszakaszon több ponton támadott az orosz haderő, és ezzel egyidőben támadást indítottak a hostomeli repülőtér ellen is, szerintem egyértelműen azzal a szándékkal, hogy gyorsan lezárják a háborút, arra is nagy esélyt látok, hogy ezt abból a hibás feltételezésből gondolva valósították még, hogy az ukrán államszervezet úgy fog összeomlani mint a kártyavár, az orosz invázió megindulása után, és ezt követően az ukránok nem fognak számottevő ellenállást kifejteni, ezt támasztja alá az Ukrajnáért felelős két FSZB fejes letartóztatása.

Ami az elterelést, illeti , biztos vagyok benne, hogy egy szimpla elterelés kedvéért az orosz hadvezetés a nagy értékű profi katonákból álló egységeit nem áldozná fel....
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: ogretankHU and beta

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
905
10 276
93
Ukrajna nincs abban a helyzetben hogy ideológiai alapon válogasson. Minden ember kell aki hajlandó harcolni. Ugyanez volt Magyarországon a tanácsköztársaság alatt. Olyanok is harcoltak a tanácsköztársaság oldalán akik amúgy rühellték a komcsikat, csak félretettek minden ideológiai viszályt mert volt nagyobb baj is.
Ezektől a "kalandoroktól" a nyugat is szabadulni akar. Csupa pszichiátriai eset (Igen, Wali is), ha ottmaradnak, azzal a társadalomnak is jobb. Persze lehet romantikus szálakat varrni hozzá, meg propagandacélból is hasznos így.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 533
113
Na de mi a válasz az akcióra?
Ballisztikai szamitogep kiszamolja hogyan mikor inditson. Terulettuzet lonek egy ellenseges csoportra, manpad hataron kivul igy vagy a manpad hatosugar hataran. Nehez kiszurni mert alacsonyan repulnek, a filmen is csak az utolso pillanatban latod meg, meg irtam is hogy majdnem levitte a ruhaszarito kotelet. 3-4 km-rol meg ennyi se latszik. belole, plane egy erdo kozepebol pl.