[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Nem véletlenül írtam, hogy az ukránok állatok és kínozzák a foglyokat.

A csapatától elszakadt Haigh-t és egy amerikai állampolgárt később tévedésből letartóztatták az ukránok, mert orosz szabotőröknek nézték őket. A biztonsági szolgálat bázisára szállították őket, ahol három órán keresztül veréssel egybekötött kihallgatás következett:

“Folyamatosan oroszul kiabáltak velem, de én csak egyre hajtogattam, hogy angol vagyok. Körülbelül nyolcszor vagy kilencszer megütöttek. Elég súlyos agyrázkódást kaptam, és erősen véreztem. Megnézték a telefonomat és az üzeneteimet, ami nagyon ijesztő pillanat volt.” Végül elengedték, így a brit zsoldos az ukrajnai helyzetet megelégelve csatlakozott az Ukrajnából menekülő milliókhoz és Lembergen (Lviv) keresztül Lengyelországba menekült, majd onnan visszatért Nagy-Britanniába.



Forrás: https://korkep.sk/cikkek/hatter/202...S2LBANDjWw-vTLFcGFWxWQ08nvs_E3Xg839WTv-5bPR_k
KÖRKÉP.SK
Miért nem ment Szíriába. Ott nem hallgatták volna ki, pusztán lelövik, és nincs ügy.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
A végén úgyis az lesz, hogy ebből a dologból az Ukránoknak, lejjebb kell adni.Még ha esetleg valamiféle döntetlent ki is hoznak a jelenlegi helyzetből, az ukrik, akkor sem tudják visszaszerezni ezeket a területeket az ukránok....
Abban az esetben szerintem visszaállhat még a "status quo ante bellum" (a február 24-e előtti állapot ), ha az Oroszország elleni gazdasági és kulturális, sportügyi szankciókat a nyugati világ teljesen eltörli. Ez egy kellően nagy tét ahhoz, hogy a Krím fölötti orosz fennhatósággal és a két népköztársaság valamilyen független vagy autonóm státuszával a ruszkik megelégedjenek és ne akarjanak többet.
..
A világnak talán ez lenne a legjobb. Megvalósulna a béke orosz kirekesztés nélkül, Ukrajna semleges országként (amit alkotmányos szinten rögzít) megmaradna, s idővel akár EU-tag islehetne. A sebeket meg meg kell kezdeni begyógyítani. Ebben esetleg a horvátok és szerbek segíthetnének mediátorként.
..
Egy ilyen forgatókönyvhöz persze a ruszkik mellett a Nyugatnak is engedni kell. Kérdés, hogy maradt-e annyi önállóság az EU-ban, hogy felismerve a saját gazdasági érdekeit lehűtse a saját szélsőségeseit (lengyelek pl.) és karakánul kiálljon a jenki nyomással szemben.
..
Ellenkező esetben szépen lassan begyűrik Ukrajnát és lesz egy Európától elvágott, Ázsia, Afrika és Dél-Amerika felé forduló 160+ milliós Oroszország, illetve egy tolószékbe került kis Ukrajna tengeri kijárat nélkül.
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Tömött repülőkkel leszállni az akkor még aktív ellenséges légvédelem kellős közepén... Hihető.

Szerintem a reptéri továbbra is egy szabotázsakció volt, az An-225 és a reptér kiiktatására, hogy ne tudják használni az ukránok, de ne egy füstölgő romhalmaz legyen.

Pláne mivel az ukrán jelentésben is az volt, hogy az oroszok visszahúzódtak az erdőbe, nem a szokásos dícshimnusz.
Veszélyes volt az An-225?
Miért kellett kiiktatni pont azt a repteret?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
szerintem abba a támadásba csak ti láttok bele túl sokat.
két század lefogott egy dandárt amit egy másik dandárral kelett megerősíteni hogy valami haladást elérjenek mindeközben míg az ukrán "főerők" a reptérnél szerencsétlenkedtek addig fehéroroszország felől az orosz főerők kényelmesen előnyomultak szinte akadály nélkül :D szerintem egy zseniális elterelő húzás vólt... Ha zelinski lett vólna a célpont azok a helik az elnöki palota vagy az ukrn parlament elött is leszálhattak vólna... De nem mentek vólna azzal semmire mivel zelinski nem diktátor az ő eltávólításával sem lett vólna vége...
Bitedanke Lali a szakértést ! Ha Miskolcon jársz vendégem vagy egy jó beszélgetős sörözős , főzőcskére !
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Allitolag:

PMC Forvard Observations Group Sátán zsoldosai befejezték "küldetésüket" Ukrajnában. Szinte az összes munkatársukat elveszítették, az ukránokat "átkozott állatoknak" titulálták.
Tájékoztassák követőiket is: "Srácok, ez nem Irak, Afrika vagy Afganisztán. Hacsak nem vagy öngyilkos, nincs ott számodra semmi".

Kicsit utanakotortam tobb csatornan, tenyleg kibombaztak valami fonokuket, elvileg halott is. Nem tetszik nekik hogy kemenyen lovik oket, vannak vesztesegeik. Allitolag csak fenykepezni jottek meg segiteni.


img_20220301104139_5ba8um55.jpg


Ez pedig az oldaluk. Minden közösségi felületről törölve lettek, pedig januárban még élt a youtube csatornájuk is.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
"Mostanra 2 elemivel is le kellett volna essen mindenkinek, hogy az USA, az EU, a NATO végleg elment, csak még nagyobb carba gázoltak, a kedves kormány"uk"nak köszönhetően.
Ez nem hazafiság, meghalni a semmiért,"

Pl Azok a magyar honvédek akik a II világháborúban harcoltak a betörő szovjet hadsereg ellen,most forognak a sirjukban, végül is ők is harcolhattak volna az akkori magyar kormányzat ellen, pontosan azt csinálják az ukránok most,mint amit a magyar honvêdek csináltak a II világháborúban a Kárpátok hagóin, Erdélyben az Alföldön stb...Ezért szerintem nem lehet sem a magyar honvédeket és most az Ukránokat elítélni...

Ez a kijelentésed pedig abszolút érthetetlen a számomra...

"Ez nem hazafiság, meghalni a semmiért,"

Mi a hazafiság ha nem az, hogy amikor megtámadják a hazádat, akkor minden eroddel harcolsz a támadókkal szemben, védve a családodat, a népesség a hazádat...Legyenek azok az oroszok, a Klingonok vagy bárki más....
Szia Wilson,
Minden tiszteletem a tied, ahogy nézem, az életedet most a fórumnak szentelted. Szerintem tarts egy kis szünetet, mintha az agyadra ment volna egy kicsit ez a félreértelmezett hazafiasság.
 
W

Wilson

Guest
Két mondatot ragadtál ki a szövegkörnyezetből s azt ferdíted el. Wilson nem ismerek rád.
Nem ferdítettem el semmit ez volt papajoe hozzászólásának a lényege, értelmetlen és nem hazafias dolog az Ukránoknak az oroszokkal harcolni, ehelyett inkább a nackókat és Zelenszkijt kellett volna elzavarniuk,hiszen az EU és az USA úgyis magukra hagyták őket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 205
113
ezek többnyire 100mm+ tandem páncéltörő top attack fegyverek. ez első detonáció a rácsot szedi szét a második meg 1000mm+ átütő erejű sugarat bocsájt ki.
a rács páncélzat inkább arra van hogy elfogja a rakéta fejet...például az rpg fejeket( vagy a nagyobb aknavetők lövedékeit). de ezek a modern rakéták garantáltan detonálódnak rajta.
És láthatólag a rács és a torony közti levegő nem elég védelem ezek ellen.
Van ott a legtöbbször még a torony és a rács közt levegőn túl ERA is.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Szerintem a hazafiságnak azt kéne jelentenie, hogy jót akarsz a hazádnak és a családodnak és azért teszel dolgokat.
Az, hogy egy sokszoros túlerőben lévő ellenséggel felvenni a harcot, amelynek következménye legjobb esetben is az, hogy az országot rommá lövik, és a harmadát elcsatolják, ahelyett, hogy inkább betagozódunk az érdekszférájukba, de ép országgal, nem tűnik hazafias cselekedetnek. Ukrán szempontból inkább őrültségnek.
Ez ilyen amerikaifilmes dramaturg. Az elmúlt évek hisztériakampányai sajnos tökéletesen megágyaztak ennek a forgatókönyvnek.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Abban az esetben szerintem visszaállhat még a "status quo ante bellum" (a február 24-e előtti állapot ), ha az Oroszország elleni gazdasági és kulturális, sportügyi szankciókat a nyugati világ teljesen eltörli. Ez egy kellően nagy tét ahhoz, hogy a Krím fölötti orosz fennhatósággal és a két népköztársaság valamilyen független vagy autonóm státuszával a ruszkik megelégedjenek és ne akarjanak többet.
..
A világnak talán ez lenne a legjobb. Megvalósulna a béke orosz kirekesztés nélkül, Ukrajna semleges országként (amit alkotmányos szinten rögzít) megmaradna, s idővel akár EU-tag islehetne. A sebeket meg meg kell kezdeni begyógyítani. Ebben esetleg a horvátok és szerbek segíthetnének mediátorként.
..
Egy ilyen forgatókönyvhöz persze a ruszkik mellett a Nyugatnak is engedni kell. Kérdés, hogy maradt-e annyi önállóság az EU-ban, hogy felismerve a saját gazdasági érdekeit lehűtse a saját szélsőségeseit (lengyelek pl.) és karakánul kiálljon a jenki nyomással szemben.
..
Ellenkező esetben szépen lassan begyűrik Ukrajnát és lesz egy Európától elvágott, Ázsia, Afrika és Dél-Amerika felé forduló 160+ milliós Oroszország, illetve egy tolószékbe került kis Ukrajna tengeri kijárat nélkül.
A status quo veresség OFnek. És még mindig, háborút akkor kezdesz, ha úgy gondolod nyerhetsz.
 
W

Wilson

Guest
Szia Wilson,
Minden tiszteletem a tied, ahogy nézem, az életedet most a fórumnak szentelted. Szerintem tarts egy kis szünetet, mintha az agyadra ment volna egy kicsit ez a félreértelmezett hazafiasság.
Köszönöm a jóindulatú tanácsot de nem szorulok rá és közel sem szenteltem az életemet a fórumnak....:)

Ez a "félreértelmezett" hazafiság pedig ahogy te nevezed az szerintem az igazi hazafiság,És ezt az őseink is így gondolták, megértem, ha te ezt máshogy látod , de az én értelmezésem a hazafiság kérdésében az amit leírtam, ez soha nem fog megváltozni, mindig is így gondoltam és a jövőben is így fogom gondolni.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 056
113

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Szerintem nem volt elterelő húzás, az szerintem egy nagyon jó elképzelés volt, mivel nem véletlenül a gostomeli repteret támadták, az a legalkalmasabb nehéz szállító repülőgépek fogadására és közel van Kijevhez, ha sikerrel jártak volna akkor jöttek volna a tömött IL-76-ok az erre specializált egységekkel és felszerelésekkel, és a meglepetés erejét kihasználva, behatoltak volna Kijevbe ahol vagy az lett volna a feladatuk, hogy Ukrajna vezetését elfogják vagy likvidálják de már akkor is nyert ügyük lett volna, ha az ukrán vezetés elmenekül mert ez nagyban csökkentette volna a hatékony ukrán védelem megszervezését de, könnyen lehet,.hogy az egész ukrán államapparátus összedőlt volna.....
Az első nap amikor még voltak S300-sok üzemben mit csináltak volna az IL-76-sok ? Célt repülnek ? Látod ez a naivság . Mit értek volna el ha bábut kiütik Kijevben? Semmit mert a nackók egyből átvették volna az irányítást !

Emlékszel az első napokban még hír volt , hogy 2 IL-76-os oda lett a sok drága deszantossal !? Na ha az a forgató könyv amit gondolsz akkor lett volna vagy 5-6 legalább ! Ha @Szittya gondolatmenetével megyünk tovább akkor meg pont ez az akció akadályozta meg a központi Ukrán erőket , hogy a belépő puhább ékek ellen támadjon . Miért ? Mert lekötötték őket több napig amikor meg eszméltek már késő volt ! Lehet mégis tanítani fogják ezt a műveletet a jövőben , hogy viszonylag kis erővel miképp kössünk le jelentős erőket !
 
W

Wilson

Guest
Addig azt gondoltam, hogy nem te vagy az MHP Hadműveleti Csoportfőnök, elnézést, de ezek szerint tévedtem.
Olvasd már el kérlek a hozzászólásomat nincs benne , hogy én lennék, az MHP Hadműveleti főnöke, nekem ez a véleményem nem kötelező vele egyetérteni, és nem csak én látom így hanem az az orosz elemzés is amit betettem ebbe a topikba az invázió kezdete után pár nappal....Ha érdekel ajánlom figyelmedbe...