[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Dorfein

New Member
2013. április 24.
2
1
3
https://www.oryxspioenkop.com/2022/02/attack-on-europe-documenting-equipment.html

Nem tudom lett e már linkelve, de itt van egy oldal az eddigi orosz és ukrán veszteségekről fényképes vagy videós bizonyítékokkal. Csak fegyverzet, az élőerő veszteségek nincsenek benne. Folyamatosan frissítik. A valós számok ennél természetesen magasabbak, hiszen mindenről nem készülhetett fénykép, vagy videófelvétel.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 224
33 683
113
Minden ilyen támadás a meglepetés erejére és a gyorsaságra, épít ne felejtsd el,hogy még az Ukránokat is meglepte,hogy az orosz hadsereg megtámadta Ukrajnát, és ha ránézek a térképre akkor látod hogy a teljes orosz ukrán határszakaszon több ponton támadott az orosz haderő, és ezzel egyidőben támadást indítottak a hostomeli repülőtér ellen is, szerintem egyértelműen azzal a szándékkal, hogy gyorsan lezárják a háborút, arra is nagy esélyt látok, hogy ezt abból a hibás feltételezésből gondolva valósították még, hogy az ukrán államszervezet úgy fog összeomlani mint a kártyavár, az orosz invázió megindulása után, és ezt követően az ukránok nem fognak számottevő ellenállást kifejteni, ezt támasztja alá az Ukrajnáért felelős két FSZB fejes letartóztatása.

Ami az elterelést, illeti , biztos vagyok benne, hogy egy szimpla elterelés kedvéért az orosz hadvezetés a nagy értékű profi katonákból álló egységeit nem áldozná fel....
81 km re vóltak kitéve zelinskitől gyalogosan. milyen meglepetés. meglepetés vólt de nem zelinski elfogására hanem az erők lekötésére.
egy ki.szott főváros csúcsforgalmán kellett vólna pláne átgyalogolniuk... 81 km ert zelinski tolószékkel megépett vólna előllük úgy hogy senki nem segíti. és az oroszokat senki nem akadájizza.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 533
113
Szerintem nem volt elterelő húzás, az szerintem egy nagyon jó elképzelés volt, mivel nem véletlenül a gostomeli repteret támadták, az a legalkalmasabb nehéz szállító repülőgépek fogadására és közel van Kijevhez, ha sikerrel jártak volna akkor jöttek volna a tömött IL-76-ok az erre specializált egységekkel és felszerelésekkel, és a meglepetés erejét kihasználva, behatoltak volna Kijevbe ahol vagy az lett volna a feladatuk, hogy Ukrajna vezetését elfogják vagy likvidálják de már akkor is nyert ügyük lett volna, ha az ukrán vezetés elmenekül mert ez nagyban csökkentette volna a hatékony ukrán védelem megszervezését de, könnyen lehet,.hogy az egész ukrán államapparátus összedőlt volna.....
Ez volt az A terv, most meg fut a B.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 355
9 943
113
https://www.oryxspioenkop.com/2022/02/attack-on-europe-documenting-equipment.html

Nem tudom lett e már linkelve, de itt van egy oldal az eddigi orosz és ukrán veszteségekről fényképes vagy videós bizonyítékokkal. Csak fegyverzet, az élőerő veszteségek nincsenek benne. Folyamatosan frissítik. A valós számok ennél természetesen magasabbak, hiszen mindenről nem készülhetett fénykép, vagy videófelvétel.
Igen, ismeri a fórum az indulása (2014 körül) óta.
 
  • Vicces
Reactions: Ramzana and cirqle
W

Wilson

Guest
Már miért lenne megbízhatatlan partner Oroszország???? Mert a wasing tóni aszondta? Te tényleg nem érted a helyzetet, vagy direkt tolod fullba?
Nem azért mert Washington azt mondta, hanem mert Putyin váltig állította, hogy nem lesz orosz invázió Ukrajna ellen, magyarul mindenkinek hazudott ezzel kapcsolatban szerinted ezek után ki fog bízni az orosz vezetésben? És ezáltal a kiszámítható orosz üzleti környezetben?
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and Catles

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 376
45 763
113
Meg....ha emlékszel, a 2. VH kezdetekor....ok, fals rádióadós buli, de éveken keresztül írtották, bántották, szegregálták a Lengyelországi német ajkú lakosságot. Azt utána má nem, mikor kaptak egy verést. Most az orosz az ellenség...meg lassan a magyar :(
Azt gondolom, hogy nem véletlen a szerb és magyar közeledés. Nyíltan nem kell bírálni a lengyeleket, a 2. vh. alatt is megmaradt a barátság a két nép között.
 
W

Wilson

Guest
81 km re vóltak kitéve zelinskitől gyalogosan. milyen meglepetés. meglepetés vólt de nem zelinski elfogására hanem az erők lekötésére.
egy ki.szott főváros csúcsforgalmán kellett vólna pláne átgyalogolniuk... 81 km ert zelinski tolószékkel megépett vólna előllük úgy hogy senki nem segíti. és az oroszokat senki nem akadájizza.
Milyen 81km beszélsz, a hostomeli repülőtér Kijevtől 25 km-re van.....
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Szerintem nem volt elterelő húzás, az szerintem egy nagyon jó elképzelés volt, mivel nem véletlenül a gostomeli repteret támadták, az a legalkalmasabb nehéz szállító repülőgépek fogadására és közel van Kijevhez, ha sikerrel jártak volna akkor jöttek volna a tömött IL-76-ok az erre specializált egységekkel és felszerelésekkel, és a meglepetés erejét kihasználva, behatoltak volna Kijevbe ahol vagy az lett volna a feladatuk, hogy Ukrajna vezetését elfogják vagy likvidálják de már akkor is nyert ügyük lett volna, ha az ukrán vezetés elmenekül mert ez nagyban csökkentette volna a hatékony ukrán védelem megszervezését de, könnyen lehet,.hogy az egész ukrán államapparátus összedőlt volna.....

Tömött repülőkkel leszállni az akkor még aktív ellenséges légvédelem kellős közepén... Hihető.

Szerintem a reptéri továbbra is egy szabotázsakció volt, az An-225 és a reptér kiiktatására, hogy ne tudják használni az ukránok, de ne egy füstölgő romhalmaz legyen.

Pláne mivel az ukrán jelentésben is az volt, hogy az oroszok visszahúzódtak az erdőbe, nem a szokásos dícshimnusz.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
mi lenne ha ketté szednék a topikot, egy proukránra és egy prooroszra, akkor mindenki kénylemesen ülhetne a saját kénylemes, biztonságos, testmeleg ürülékében

elnézést, ez nyilván offtopic vót
Bocsánat de ez nem célravezető. Akkor az lesz hogy belépek a prooroszba és körülbelül 1-1,5 nap múlva azt fogom látni, hogy mindenki mindenkivel balhézni fog ölre menve a forumon belül, hogy most ezt a haditettet az oroszok vagy a csecsenek csinálták-e??

"-Azok nem oroszok voltak!!!Nézd! Vakvagy h.lyegyerek!! Nézd a szakállát!!!

-A csecseneknek nincs is nehézpáncélosuk!! Amúgy meg Tuskójevet is fejbeb.szták másnap mikor megérkezett!...mert nem mert harcolni inkáb fejbelövette magát...

-Már hogya p.csába ne lenne...az ukránoktól vették el!! Tusajevet nevedd a szádra öreg!! 3 videó van már hogy él!!

- Pfjj...te mocskos csecsen-propagandista!!!...Ruszofób vagy?? Ezt is a kadirov videókból szedted?? Azt elárulom neked kisfiam...mind kamu!!

-Bocsássatok meg de az atomerőművet a DNR foglalta el?

-Ez meg ki ez a balf.sz?? DNR??? :D :D ...ez jó! Azok meg kik??...hol lennének az orosz sereg nélkül??

- :D jaah...hülye DNR-es lúzer...ha nincsenek a csecsenek délen még mindig a bunkereikben tökmagoznának

-Hé!! Te meg miről beszélsz ember???Délen az oroszok voltak nagyobb térseget elfoglalva...a csecsenjeid még a világ másik végén körbetáncikáltak...úgy táncoltok ahogy az oroszok fütyülnek!"
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 201
113
Nem véletlenül írtam, hogy az ukránok állatok és kínozzák a foglyokat.

A csapatától elszakadt Haigh-t és egy amerikai állampolgárt később tévedésből letartóztatták az ukránok, mert orosz szabotőröknek nézték őket. A biztonsági szolgálat bázisára szállították őket, ahol három órán keresztül veréssel egybekötött kihallgatás következett:

“Folyamatosan oroszul kiabáltak velem, de én csak egyre hajtogattam, hogy angol vagyok. Körülbelül nyolcszor vagy kilencszer megütöttek. Elég súlyos agyrázkódást kaptam, és erősen véreztem. Megnézték a telefonomat és az üzeneteimet, ami nagyon ijesztő pillanat volt.” Végül elengedték, így a brit zsoldos az ukrajnai helyzetet megelégelve csatlakozott az Ukrajnából menekülő milliókhoz és Lembergen (Lviv) keresztül Lengyelországba menekült, majd onnan visszatért Nagy-Britanniába.



Forrás: https://korkep.sk/cikkek/hatter/202...S2LBANDjWw-vTLFcGFWxWQ08nvs_E3Xg839WTv-5bPR_k
KÖRKÉP.SK
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 532
6 604
113
Na jó, mára kiégtem. Nincsenek nácik Ukrajnában, ez aljas putyini propaganda:
https://ominho.pt/neonazi-portugues-autorizado-pelo-tribunal-para-ir-combater-na-ucrania/

Az elítélt portugál neonácinak megengedte a bíróság, h harcolni menjen Ukrajnába.
Felmentették azon kötelezettség alól, h rendszeresen meg kelljen jelennie a rendőrségen / felügyelőtisztje előtt, mert elmegy Ukrajnába - ezt figyeljétek, ezen beszartok - humanitárius okokból harcolni.

Európa erre nagyon rá fog faragni. :(

portugalia-ns-3.jpg


A fickó igazi cukipofa.
Tételezzünk fel okos döntést: így akarnak megszabadulni tőle.
De persze tudom, hogy nem erről van szó.
Ez egyébként nem büntett?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 376
45 763
113
Miket nem ír a 444:

Olvastam, de szerintem valótlan az egész. Arra viszont jó. hogy Magyarországot besározza.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Na jó, mára kiégtem. Nincsenek nácik Ukrajnában, ez aljas putyini propaganda:
https://ominho.pt/neonazi-portugues-autorizado-pelo-tribunal-para-ir-combater-na-ucrania/

Az elítélt portugál neonácinak megengedte a bíróság, h harcolni menjen Ukrajnába.
Felmentették azon kötelezettség alól, h rendszeresen meg kelljen jelennie a rendőrségen / felügyelőtisztje előtt, mert elmegy Ukrajnába - ezt figyeljétek, ezen beszartok - humanitárius okokból harcolni.

Európa erre nagyon rá fog faragni. :(

portugalia-ns-3.jpg


A fickó igazi cukipofa.
Ezt én egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ilyen van!

Tényleg nem tudom elhinni, hogy az EU-ban ez megtörténhet!
 
W

Wilson

Guest
Tömött repülőkkel leszállni az akkor még aktív ellenséges légvédelem kellős közepén... Hihető.

Szerintem a reptéri továbbra is egy szabotázsakció volt, az An-225 és a reptér kiiktatására, hogy ne tudják használni az ukránok, de ne egy füstölgő romhalmaz legyen.

Pláne mivel az ukrán jelentésben is az volt, hogy az oroszok visszahúzódtak az erdőbe, nem a szokásos dícshimnusz.
Az elképzelés az, volt ,hogy a légvédelmet kiütik és ezt nagyrészt meg is valósították csak pár kósza ukrán Mig-29 jelent meg és a Manpadsos alakulatok voltak, a terv az volt az orosz elemzők szerint, hogy a váratlanul megjelenő orosz desszant erők az orosz légierő harcigêpei és helikopterei támogatásával elfoglalják a repteret és fokozatosan kiterjesztve a repülőtér körüli területet biztonságos leszállási terepet biztosítanak az IL-76-nak.....De alábecsülték az ukrán védelmet és nem elégséges erővel hajtottak végre az akciót, amikor másodjára támadtak már 200 orosz helikopter vett részt a támadásban nem is volt sok esélye az ukrán védelemnek...