[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 985
5 430
113
Reálisan nézve az oroszok is bőgtek már le kisebb ellenféllel szemben is. (finnek, afgánok)

Ukrajna folyamatosan kap fegyvereket. Harcolni akaró embert pedig többet tudnak felmutatni, mint a jelenlegi orosz megszálló erők. Ha másért nem is, jobb alkupozícióért mindenképp érdemes harcolniuk. Ha nem harcoltak volna, akkor már csak egy orosz bábállam lennének és most mégis egyenlő félként kénytelenek tárgyalni velük az oroszok.
Sőt az amerikaik is például Vietnamban!Nekik Afganisztán érdekes mert ott inkább mintha csak átadták volna a hatalmat a táliboknak miután nem volt "érdekük"ott lenni!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 716
17 062
113
Nem értek egyet az ukrán nyelvtörvénnyel, és azzal sem hogy korlátozták a kettős állampolgárok jogait. Viszont ezek nem kirívó dolgok. Nagyon sok ilyen van a világban és senki le se szarja... Konkrétan nincs amúgy tiltva Ukrajna elnökének az anyanyelve, csak nagyon sok helyen elvárás az államnyelv használata, ami nem szép, de tényleg nagyon sok helyen ez van a világban. A világ nagyon sok országa meg el sem fogadja a kettős állampolgárságot. Azaz a felveszed más országok állampolgárságát akkor bukod az eredetit.

Egyébként vegyük már figyelembe a kontextust egy picit. Ezek azután történtek hogy az orosz kisebbségre hivatkozva Oroszország egy az egyben elcsatolta Ukrajna egy részét és kamu polgárháborút indított egy másik részében. Ezzel felhasználták az ukrajnai orosz kisebbséget Moszkva politikai céljaira. Ezek után az lett volna a meglepő ha minden marad a régiben Ukrajnában.
Látod van aki nem sz.rja le (oroszország). Ha sokat szemétkedsz egy nagyhatalommal (is), előfordul, h pofán vág. Ez történik.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 761
113
Nem dőlt még el, vagy Putyin rezsimje bukik el vagy Ukrajna, a történelem fog dönteni. Láttuk már Vietnámot nyerni az USA és Kína ellen is. Láttuk Afganisztánt nyerni a Brit Birodalom, a Szovjetunió és az USA ellen is. Buktak már el nagy birodalmak kicsi de hősies országok ellenállásán. Most is van rá esély.

Kemény az a dió.
FOIH2GCXMBEPnU6

Putyin nem bukik el, mert az erőszak nagy hatalommegtartó erő. Oroszország nem európai demokrácia. Vietnamban, Afganisztánban, nem buktak el szintén a nagyhatalmak. Kivonultak, mert megunták. Ahogy a kurszki csatát is abbahagyták a németek, mert partra szálltak a szövetségesek Szicíliában. Sok csata, háború ért véget úgy, hogy félbehagyták. Ukrajnát most az oroszok nem fogják. Ennek vége lesz. Ne ábrándozz, nem ukrán győzelem lesz a vége.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
"...Ebben a Bayraktar rendszer ez egy nagyon nagy tudású drónrendszer, gyakorlatilag a vadászgépeket is el tudja hárítani és le tudja lőni..."
"...van egy harmadik,a kamikaze nevezetű drónrendszer...
"...miközben szép számmal rendelkezik T-14, T-15-ös harckocsikkal..."
"...egy városi gerillaharcban a harckocsiknak és tüzérségben nincsen szerepe..."
"...és ezek a harckocsik most még jelentős személyzettel vannak ellátva, tehát ezek a modernizált T-72-es harckocsik 3-4 fővel működnek, míg az új harckocsik már 2-3 fővel is elműködnek, ezért sokkal fordulékonyabban, mozgékonyabbak..."
:D :D :D :D :D :D
Mi ez blikk? :D
 
W

Wilson

Guest
Hát a realitásokat nézve, ahol most orosz csapatok vannak, azok nagyrészt Oroszország részei lesznek.
Herson is, Melilpol is. Én szerintem Kijev is az lesz, ha végig tudják vinni amit akarnak. Egyértelműen hóditó háborút akarnak vinni.

Valami ilyesmi lehet a stratégiai cél és a fegyverszállítások, meg nemzetközi kampány ennek a határvonalnak a minél jobban a keleten tartásáért megy, azt érzem.
8486c90bb0bea5e067a83b0fe613b1e4.jpg
Lehet, hogy van ilyen elképzelés is, de én sokkal reálisabbnak tartom, hogy leszakítják Ukrajna tengerparti területeit Ukrajnától, egyedül a számomra Odessza státusza bizonytalan....Viszont ennek ellentmond, hogy a hivatalos orosz feltételek között csak a Krím és a szaki köztársaságok vannak....
 

tanitvany13

Well-Known Member
2022. március 5.
63
280
53
Hát a realitásokat nézve, ahol most orosz csapatok vannak, azok nagyrészt Oroszország részei lesznek.
Herson is, Melilpol is. Én szerintem Kijev is az lesz, ha végig tudják vinni amit akarnak. Egyértelműen hóditó háborút akarnak vinni.

Valami ilyesmi lehet a stratégiai cél és a fegyverszállítások, meg nemzetközi kampány ennek a határvonalnak a minél jobban a keleten tartásáért megy, azt érzem.
Én is így érzem, Lemberg lesz a "főváros";) ,ha minden terv szerint halad.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 774
9 197
113
Napról-napra romlanak az alkupozícióik, ez a helyzet.
Katonailag hosszabb távon nyilván Oroszország bírná tovább. Viszont ott vannak a szankciók is, amik elég durván visszavetik az orosz életszínvonalat. Ezen kívül hiába hívják speciális operációnak vagy nem tudom minek, ez egy háború. Itt emberek halnak meg, nem is kevesen. Ha Oroszország továbbra is katonai erővel akarja ezt lerendezni, akkor sokkal több áldozattal kell számolniuk. Ezt pedig érezni fogja a lakosság is. Egyre több család lesz akiknek a fia Ukrajnában halt meg és a család egész környezete látni fogja a család fájdalmát.

Szerintem nagyon veszélyes játékot játszik Putyin.
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant
T

Törölt tag 1711

Guest
Lehet, hogy van ilyen elképzelés is, de én sokkal reálisabbnak tartom, hogy leszakítják Ukrajna tengerparti területeit Ukrajnától, egyedül a számomra Odessza státusza bizonytalan....Viszont ennek ellentmond, hogy a hivatalos orosz feltételek között csak a Krím és a szaki köztársaságok vannak....

Nekik bőven elég egy föderális ukrajna ahol a tartományoknak vétó joga van. Innentől saját orosz lakosságuk blokkol minden nyugato közeledést.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Mondjuk az oroszok hibája is, hogy nem vitték az ENSZ , meg mit tudom én miféle fórumok elé, elég nagy nyilvánosság előtt. Most persze, ha Putyint háborús bűnökkel vádolják, akkor az orosz diplomáciának kötelessége lenne, Irak 2003-as megszállását elrendelő amerikai és Brit politikusokat háborús bűnökkel megvádolni. Szerintem.

De, az oroszok vitték az ENSZ meg mindenféle fórumokra a témakört. Cserében töménytelen mennyiségű szankciót kaptak és az orosz médiákat nyugaton hivatalosan is betiltották ...
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Lehet, hogy van ilyen elképzelés is, de én sokkal reálisabbnak tartom, hogy leszakítják Ukrajna tengerparti területeit Ukrajnától, egyedül a számomra Odessza státusza bizonytalan....Viszont ennek ellentmond, hogy a hivatalos orosz feltételek között csak a Krím és a szaki köztársaságok vannak....
Illetve egy félmondat.
Amennyiben Ukrajna tovább folytatja az ellenállást, akkor további feltételeket szabhatunk. (valami ilyesmit mondott Putyin, pontosan nem tudom idézni most)
Ebben minden benne lehet.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 112
82 837
113
Putyin nem képes megszállni Ukrajnát, az ukránok nem fogják feladni, ők a harctéren teszik a dolgukat, a nyugat a gazdaságban, Putyin rezsimje előbb fog összeomlani mint Ukrajna és ha összeomlik a rezsim akkor a seregük ki fog vonulni.
Mikor állította Putyin vagy akár Lavrov, hogy megakarják szállni Ukrajnát?
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 618
45 001
113

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Felszólít, követel.Felszólít, követel.Felszólít, követel.Felszólít, követel.Felszólít, követel.Felszólít, követel.Felszólít, követel.Felszólít, követel.Felszólít, követel.Felszólít, követel.Felszólít, követel.Felszólít, követel.Felszólít, követel.Felszólít, követel.Felszólít, követel.

Ezért kell most alázatot tanulniuk. Sajnos.
Az egész koncepció rossz! És abból is kiderült hogy nem akarja senki ezt a háborút befejezni hanem elnyújtani, hogy az ukránokat akarják a NATO-ba!

Én pont fordítva csinálnám! Az oroszokat (!) léptetném be a NATO-ba.

Holnap délután 2-kor rendkivüli hirként bejelentené Stoltenberg, hogy amikor az '50 években felmerült (kevesen tudják de igaz, történelmi tény) a Szovjet unió felvétele a NATO-ba most került napirendre.

Délután 3-kor rendkivüli hír: a szövetség úgy döntött, hogy oroszország megkapta a jelölést és gyorsitott eljárásban felvételt nyert a NATO-ba! Kibővítették a rendszert minden feltétel adott. (Közben Putin meg Sojgu a kinai-orosz tárgyaláson mikor megtudják olyan zavartan egyszer vigyorogva egyszer összevont szemöldökkel néznének hogy: "ez most mi a f.sz???", mint a "Diktátor" c. filmben amikor megtudja valaki hogy "hív Aladdin" amiben a pozitív negativ szó is Aladdin lett.... Hszi Csi-ping azért mondjuk izzadna rendesen)

Ezután délután négykor DRÁMAI bejelentés!! Minden NATO-tagállamot értesitettek, hogy mivel ukrajna még március elején átrakétázott orosz területre egy légibázisra megtámadva a baráti NATO-tag oroszországot valamit minden okunk megvan feltételezni hogy vegyifegyverei vannak ...ezért a szövetség azonnal (!) elinditotta az 5-ös cikkelyt szerinti eljárást melynek értelmében beavatkozik az "orosz szövetségeseink megsegitésére"!! A NATO nyugati erők szárazföldi hadsereggel orosz-nato zászlókkal bevonulnak és lerohannák minden irányból ukrajnát egészen a Krímig és a szakadárokig.

Ukrajna ellenállás nélkül engedi át a NATO nyugati erőit és csak az orosz fronton állna ellen majd kapitulál a NATO nyugati szövetségesei előtt...lefegyverzik.
Egy hét múlva mivel az orosz gazdasági helyzet miatt Oroszország nem teljesíti a NATO feltételeit...kizárják a szövetségből.