[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 547
15 332
113
Például az amerikai KH-12 vagy az orosz Zenyit 4M. Az orosz holdat 1990-től indítják és felbontása fél méter. Az amerikai ennél is érzékenyebb és infra-tartományban is dolgozik. Ez a 90-es évek. Azóta vannak újabbak. Sajnos, információim hiányosak, vagy nem megbízhatók... Pl.. DON vagy KH-13...
 

xeqev

Member
2013. szeptember 19.
130
0
16
Közben az RT.com is megjavult.
Azzal erősen vitatkozék, hogy a maláj és az orosz elnöki gép hasonló: Putyin Il-96-300 típusú géppel repül interkontinentális távon, annak meg 4 hajtóműve van, míg a 777-nek kettő. Arról már nem is beszélve, hogy Putyin berepül Ukrajna légterébe... Hihető. :D
Putyin ugye Brazíliából, a BRICS csúcsról érkezett haza. De amúgy szerintem is sántít a dolog. Miért repkedne Ukrajnán keresztül? Amúgy az OH is lehozta:
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_07_17/SZLU-az-ukran-raketa-celpontja-Vlagyimir-Putyin-repulogepe-lehetett-0949/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 039
82 454
113
Boki

oroszok egy spanyol légi irányítónak twitteres bejegyzésre hivatkoznak...:✈ Carlos. @spainbuca
Читать

El avión B 777 voló escoltado por 2 cazas de ukraine hasta minutos antes, de desaparecer de los radares,
6:48 PM - 17 июля 2014

Igen, de o az aki a kijevi reptéren dolgozik.
http://vz.ru/news/2014/7/17/696092.html
 

ollllo

New Member
2014. március 1.
6
0
1
1 Nem repült tiltott légtérben
2 a szakadároknak volt BUk-juk https://twitter.com/motech99/status/489822404567642115/photo/1
3 egy kissé gyanus hogy miután kiderült hogy utaszállítót lőttek le törölték a dicsekvő posztot
http://web.archive.org/web/20140717155906/http://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_7256
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Megkésve bár.... DE RIADÓ,RIADÓ!!! Agyf*sz riadó, ömleni fog a sok hülyeség, sőt pár új hülye ide fog találni megint, de remélhetőleg ugyanúgy pár naposak lesznek csak.

A gépről meg annyit,hogy bárki szedte le, elég patkány dolog. A másik: Zárt légtérbe repültek be, 2 vadász kíséretében,lehet,hogy az orosz barátok valami szállítógépnek nézték és lelőtték. A ruszkik biztos,hogy keszit vittek volna, a másik pedig,hogy a gép rádiózott, tehát értelmetlen lett volna a keszit ráküldeni, hacsak nem a két kísérő vadász miatt ,de szerintem az orosz rész kilőve, a szakadárok lelőhették ugyan tévedésből, de az ukránok is, az ukránoknak lett volna mivel.. A vadászok, esetleg Kub(talán?!) vagy Bükk, na meg ami kicsit messzebb visz, az S-300!
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 547
15 332
113
A stacionarius pálya tényleg nem játszik a felderítő holdaknál. Ez igaz, én tévedtem. Viszont a jenki és az orosz hold is manőverképes. Nem úgy mint a mi helikopter-képességünk.... :)
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
A multkor meg itt olvasgattam oromkodest, hogy a szakadarok jol megmutattak, hogy az SA6-tal leszedtek az An-26-ot nagy magassagban. Ha viszont nekik megsincs Gainful, akkor hogyan lottek azt le? Ha viszont megis van, akkor most miert mondjak, hogy nincs nekik?
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 878
113
<blockquote rel="cinikus"><blockquote rel="xeqev">http://rt.com/news/173672-malaysia-plane-crash-putin/
Hát ez nagyon érdekes, kíváncsi vagyok mi lesz ebből... Amúgy az RT.com (nálam) valahogy csak elvétve jön be. Lehet hogy támadás alatt áll...
Azzal erősen vitatkozék, hogy a maláj és az orosz elnöki gép hasonló: Putyin Il-96-300 típusú géppel repül interkontinentális távon, annak meg 4 hajtóműve van, míg a 777-nek kettő. Arról már nem is beszélve, hogy Putyin berepül Ukrajna légterébe... Hihető. :D</blockquote>

Az RT-s fotón viszont - ha jól látom - egy Tu-214 van mint elnöki gép, ami 2 hajtóműves:

20.jpg

http://rt.com/news/173672-malaysia-plane-crash-putin/</blockquote>
Ez az ún. "illusztráció" avagy "archív" (fotó) esete. Azt meg ne is feszegessük, hogy a képen látható Tupoljev hatótávolsága és mérete mekkora.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 547
15 332
113
Boki, Dima.....
Próbáljatok adatokat szerezni új orosz műholdak paramétereiről, már, ami hozzáférhető.
Az új amerikai holdak estében Molnival szólva (Fejvakarás)... Aki tud valamit, írja meg...
 

h0ly

New Member
2013. augusztus 4.
18
0
1
Ezt még legalább 1-2 napig még megtippelni sem szabad, hogy ugyan ki és miért tehette, mert szvsz puszta találgatás még a szakavatottak részéről is.

Utána se biztos, hogy bármit is megtudunk, aminek köze van a "valósághoz" , de valamit majdcsak kihoznak belőle.

A legszomorúbb mindebben tényleg az, hogy a nemzetközi közösség félti a saját kis szaros seggét bármit is lépni az ilyen darázsfészekre hasonlító ügyekre. Értem én, hogy ez diplomácia a legmagasabb szinten, de gyerekek, ez még az én logikámmal is világos, hogy ezzel csak a saját töketlenségét bizonyítja az ensz-től kezdve a NATO-n át a komplett nyugati világ.

Ha politikusaink ezt mind engedik megtörténni, akkor csak 1 dolgot érnek el vele, szerintem: mások is el fognak gondolkodni, hogy nem is olyan utolsó dolog ez a fegyveres konfliktus a vitatkozásra, ugysem torolja meg a kutya sem ha lelövünk az égről 2-300 civilt érdekérvényesítés címén....
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
Kedves Laiki....
Amit mondasz, igaz..... pár évvel ezelőtt..... Valószínű, sőt biztos, hogy amerikai (Fekete-tenger miatt) és orosz műhold is stacionárius pályán áll észlelési távolságon belül. A műholdak felbontása drasztikusan javult az utóbbi pár évben. A lérak vagy AA rakéta indítása biztosan észrevehető. A fekete-dobozból pedig kiderülhet a kommunikáció vagy annak hiánya. Stb.. Tehát a történtek - ha akarják - nagy biztonsággal rekonstruálhatók lesznek. Ha.........

- A 15 centis felbontás egy 200-400 km magasan keringő felderítő műholdra értendő. A 36 ezer km-es geostac. pályáról a legszuperebb optikával is 10 m nagyságrendű a felbontás. A felbontásnak optikai korlátai vannak, nem befolyásolja számottevően az elektronika fejlődése. Az "utóbbi pár évben" nem javult 2 nagyságrendet.
- Ha egy 100 megapixeles képen van 10000x10000 képpont és egy képpont mondjuk 10x10 cm-s objektumot fed le, akkor ilyen felbontású fénykép csak egy 1 km x 1 km-es területet fog be. Olyan nem létezik hogy nagy látószöggel, 100 km x 100 km-es területet befogva nagy lehessen a felbontás. Ahhoz terapixeles nagyságrendű felbontás kellene.
- Ezen kívül a folyamatos felvétel még nehezebb ügy, mert egy képkocka megvilágítási ideje nagyon rövid és 36 ezer km-ről olyan szűkre kellene venni nagy felbontáshoz a látószöget, hogy a fénymennyiség nem lenne elegendő.

A geostac. pályáról karórát leolvasó műholdakat hagyjuk meg a hollywoodi rendezőknek!
 
M

molnibalage

Guest
Például az amerikai KH-12 vagy az orosz Zenyit 4M. Az orosz holdat 1990-től indítják és felbontása fél méter. Az amerikai ennél is érzékenyebb és infra-tartományban is dolgozik. Ez a 90-es évek. Azóta vannak újabbak. Sajnos, információim hiányosak, vagy nem megbízhatók... Pl.. DON vagy KH-13...

Csakhogy azok álló tárgyakat fotóznak és mint mondtam, adott területre néznek rá. Mennyi az esélye annak, hogy pont az adott területre nézett és volt is hold? Kb. 0...
 

kovikopasz

Member
2011. június 2.
347
0
16
<blockquote rel="boki">Jelenleg az onvédelmi erok helyszínelnek.

Attól tartok akkor egy Moszkából érkező NKVD-s tiszt már készíti elő az évszázad hamisítását.</blockquote>

Én meg attól tartok hogy az alapvető történelmi ismereteid nagyon hiányosak! Az NKVD ugyanis mint szervezet 1934-46 között létezett, tehát NKVD-s tiszt már sajnos biztosan nem megy oda! Talán véletlenül nem az FSZB-re gondoltál???
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 039
82 454
113
Psaki nem tud róla, hogy amerikai állampolgárok lettek volna a gépen.
http://lifenews.ru/news/136832
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Nem tudom napi szinten böngészni a meló mellett, de hallottunk már arról,hogy állítólag a lengyelek megérkeztek vasúton Ogyesszába?!