[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
Újabb zseniális röffenet az indexen:
http://index.hu/kulfold/2014/07/19/vegul_csak_odaengedtek_az_ebesz-t_a_roncsokhoz/
Az EBESZ mióta foglalkozik repülőkatasztrófák kivizsgálásával? Ha nem foglalkoznak ilyesmivel, mi dolguk van ott?
Ha az probléma, hogy a szakadárok összemászkálják a helyszínt, akkor ha az EBESZ jeles helyi képviselői teszik ugyanezt, az miért nem gond?
Mi a francot keresnek újságírók a helyszínen, egyáltalán van ott bármi keresnivalójuk? (Vagy félreértettem valamit és az a gond, hogy <b>csak</b> a levegőbe lőttek a szakadárok? :D)
Az ukrán szerveknek nincsenek képviselői a környéken (max. elföldelve), miről pofáznak úgy mégis?
Ittasak és agresszívek a szakadár fegyveresek? Egyrészt egészségükre, másrészt meg a nyugatiak hozzájuk való viszonyulására tekintettel joggal vannak kiakadva. Hol itt a gond?

Amúgy a hírek szerint a hollandok háborognak, hogy elvitték a hullákat a helyszínről a szakadárok. Mi a teendő a holttestekkel szerintük? Ott kellene őket hagyni a napon "aszalódni"? Marhára le lehetnek sújtva a történtek miatt, ha ilyen mondvacsinált okok miatt kötekednek...

Tegyük hozzá, hogy pont a szakadároknak áll legkevésbé érdekében a roncsok vizsgálatának akadályozása. Az csak feltételezés, hogy BUK volt a tettes. Ha kiderülne, hogy légiharc rakéta, vagy műszaki hiba, akkor az a szakadároknak lottó ötös lenne. Ha pedig BUK, akkor az van az ukránoknak is (sőt nekik sok van, teljes rendszerek és ráadásul működőképesek). A roncsok vizsgálatából olyan elméletileg sem igazán derülhet ki, ami egyértelműen a szakadárokra lenne terhelő.

Innentől kezdve azon rugózni, hogy a szakadárok mit akadályoznak és mit nem, a gondolkodás teljes hiányára utal.

Tényleg mi dolga van ott az EBESZ-nek?
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
Minek ugrana át bárki? Moszkvából is kényelmesen meg tudják tervezni a műveleteket, aztán kiadják a feladatot a szakadároknak. Így még az elvi lehetősége is ki van zárva, hogy - ahogy azt az ukránok hazudozni szeretik - orosz katonákat fogjanak el Ukrajnában.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Nem valószínű, hogy IL-76-osokat felderítésre használtak volna. De ha igen, akkor ez elég lenne a szakadárok megvádolásához?

Lényegtelen, hogy milyen gép volt, úgy 99% az esélye, hogy a szakadárok lőtték le. Az ukrán légierő használható gépeinek mennyiségét tekintve pedig könnyen lehet, hogy már rég nem az üzemeltetési költség számít, hanem az, hogy egyáltalán valamivel felderíteni tudjanak, még akkor is, ha a legprimitívebb felderítési módszereket kell használniuk.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
"Lényegtelen, hogy milyen gép volt, úgy 99% az esélye, hogy a szakadárok lőtték le."

Meghajlok nagyságod előtt. Ilyen megalapozott, több szemszögből alátámasztott, részletesen kifejtett, érvekkel és bizonyítékokkal nagy számban megtámogatott kijelentéssel hogyan is lehetne vitatkozni? Nem büntető bíró véletlenül a foglalkozásod, vagy legalább ügyész?
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
Tegyük hozzá, hogy pont a szakadároknak áll legkevésbé érdekében a roncsok vizsgálatának akadályozása. Az csak feltételezés, hogy BUK volt a tettes. Ha kiderülne, hogy légiharc rakéta, vagy műszaki hiba, akkor az a szakadároknak lottó ötös lenne. Ha pedig BUK, akkor az van az ukránoknak is (sőt nekik sok van, teljes rendszerek és ráadásul működőképesek). A roncsok vizsgálatából olyan elméletileg sem igazán derülhet ki, ami egyértelműen a szakadárokra lenne terhelő.

Innentől kezdve azon rugózni, hogy a szakadárok mit akadályoznak és mit nem, a gondolkodás teljes hiányára utal.

Tényleg mi dolga van ott az EBESZ-nek?
A légiharc-rakéta soha nem fog nyilvánosságra kerülni, ha azzal lőtték le a gépet. Soha.
Kiderül, hogy Buk volt? Mint már említettem (meg mások is, veled együtt), mindenkinek van a környéken belőle, mit bizonyítana ez? Semmit.

EBESZ: Szerintem a világon semmi közük egy lezuhant géphez. A válságkezelés miatt lehetnek Ukrajnában, de kb. annyit kezelnek rajta, mint én. De a géphez a világon semmi közük.

Lényegtelen, hogy milyen gép volt, úgy 99% az esélye, hogy a szakadárok lőtték le. Az ukrán légierő használható gépeinek mennyiségét tekintve pedig könnyen lehet, hogy már rég nem az üzemeltetési költség számít, hanem az, hogy egyáltalán valamivel felderíteni tudjanak, még akkor is, ha a legprimitívebb felderítési módszereket kell használniuk.
"Lóf*szt, mama!", ahogy gyéef mondaná. :D Az a 99% valójában maximum 50%: vagy ők voltak vagy nem. :D
Ha már mindenképpen muszáj felderíteni valamivel, akkor nem egy bazinagy szállítógépet küldenek, hanem egy harci gépet, legyen az Szu-24/25/27, főleg, hogy a 24-esnek van felderítő változata is, más történet, hogy van-e belőle bevethető az ukránoknak. Ha nincs, küldenek más típust, de nem egy 76-ost. Ilyen alapon az An-225-öst is felküldhették volna, pont ugyanennyi észre vallana.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 213
67 746
113
Nekem még az itt a bibi a Buk-al, hogy ugye megírták hogy képzett személyzet (szakmabeli profi) tudja csak kezelni. Na most van egy üzemképtelen Buk ( de legyen jó) amit profik kezeltek. Ok, de egy profi azért nem indít (nem is tud a gépről) rakétát hasracsapva ugye?

Ha meg olyan alakok kezelték akik képzetlenek, akkor meg hogy hogy kezelték a gépet (ami üzemképtelen) ha azt sem tudják mi micsoda? Én ültem vagy 15 éve Tatán olyan Btr-60 ban a telephelyen ami más volt mint a mi Btr-60 PU-ink , valami légtérfigyelős változat volt talán a 975-ös változat? A hátsó részben egy nagy kör alakú képernyővel (bocs most nem ugrik be hogy hívják) a parancsnoki helyen meg egy kis távcső szerű bemérővel (olyasmival amit Mackensen mutatott a Grad közvetlen célzó berendezésként). Na mindegy a lényeg hogy PU-ra ki voltam képezve de ehhez lövésem se volt,azt se tudtam hol kell bekapcsolni és mit.
Amúgy őszintén megmondom hogy ha ma ültetnének be a PU-ba , csak néznék mint a moziba mert semmire sem emlékszem már. Tőlünk keletebbre se lehet ez másként. Még az R-107-es is gondot okozna lehet.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
Ok, de egy profi azért nem indít (nem is tud a gépről) rakétát hasracsapva ugye?
Óóó, dehogynem! Ha a nyugat és az ukránok azt állítják, akkor úgy volt! :DDDDDDD
Ha meg olyan alakok kezelték akik képzetlenek, akkor meg hogy hogy kezelték a gépet (ami üzemképtelen) ha azt sem tudják mi micsoda? Én ültem vagy 15 éve Tatán olyan Btr-60 ban a telephelyen ami más volt mint a mi Btr-60 PU-ink , valami légtérfigyelős változat volt talán a 975-ös változat? A hátsó részben egy nagy kör alakú képernyővel (bocs most nem ugrik be hogy hívják) a parancsnoki helyen meg egy kis távcső szerű bemérővel (olyasmival amit Mackensen mutatott a Grad közvetlen célzó berendezésként). Na mindegy a lényeg hogy PU-ra ki voltam képezve de ehhez lövésem se volt,azt se tudtam hol kell bekapcsolni és mit.
Amúgy őszintén megmondom hogy ha ma ültetnének be a PU-ba , csak néznék mint a moziba mert semmire sem emlékszem már. Tőlünk keletebbre se lehet ez másként. Még az R-107-es is gondot okozna lehet.
Tényleg ne haragudj, de nem érted a dolgot: oroszok voltak és kész. Esetleg szakadárok, de akkor is az oroszok parancsára. Ne vitatkozz! Ne gondolkodj! Csak higgy! ;) :DDDD
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 213
67 746
113
Ez meg már a sokadik variáció, úgyhogy engem egyre kevésbé érdekel már ez a maláj téma az igazat nem fogjuk megtudni soha. Minden csoda 3 napig tart. A fekete dobozokat is vagy egy évig vizsgálják úgyis, akkor meg már tárgytalan lesz. Azt meg úgysem mondja meg hogy ki lőtte le ukrán náci vagy DNR Buk. Most Putyin a hibás + oroszország+ a szeparatisták. És ez a lényeg, ez így rögzül. A lényeg hogy be legyünk vuduzva mi is mint a fenti zombik kijevben.
Tegnap az osztrák híreket hallgattam,na azok is kb magyar híradó színvonalon vannak, megnyugodhatunk ez szvsz eu helyzet.https://balrad.wordpress.com/2014/07/19/az-ugy-vot-hogy-ismet-egy-anomalia-malaj-gep-ugyben/
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Tisztelt kuruc!
Az a bajom, hogy a lelőt gép utasaival foglalkozik a fejlett nyugat, de az ukrán tüzérség által megölt civilekkel nem. Úgy tesz az az oldal mintha ez a probléma nem is létezne, nagyvonalúan átlép ezen a dolgon, sőt jobbat mondok nem is akar róla beszélni.
Miért!

Szia

Felre ne erts en nem azt mondom hogy tuti az oroszok lottek le hanem azt hogy jelenleg ez a legvaloszinubb.

Amugy ha az ukranok szandekosan lovik a civileket az elitelendo es el is kell itelni oket, de azt is latni kell hogy a szakadarok rendszeresen sot alapszinten hasznaljak fel a varosi kornyezetet arra hogy elbujjanak vagy hogy technkat rejtsenek el.

Ha pedig onnan lonek akkor azon sem kell csodalkozni hogy oda visszalonek.


szerintem
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 213
67 746
113
Nekem már a két ukrán hadtest körbezárásának hadművelete gyanus volt. Akár milyen elszántak is a övédelmi erők azért ilyen hadműveleti tervezés meglepő tökük.
Lehet,hogy fű alatt átugrott pár ambiciózus alezredes ezredes akár százados is aki kidolgozát ezen hadműveleteket.

Sok halott után biztos jobb fegyvereket kaptak. Azért a csecsen és oszét alakulatok harcértéke is sokat számíthat. Mind két brigád harcolt már hasonló környezetbe.

Ááá nem kellett sok ész hozzá. Adta magát a dolog, még én is levágtam hogy ezt kellene meglépni mikor Kramatorszkból kivonultak. Ha maguktól jöttek rá gratulálok,ha engem olvastak itt és ezután léptek akkor meg büszke vagyok magamra hogy mekkora Napoleoni stratéga vagyok.:D
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Már részegek is,,,, ezt a nyugati médiát egy gyűjtőhelyre terelném, egy közös névvel, mondjuk: legalja.hu

http://www.bumm.sk/97437/odaengedtek-az-ebesz-t-a-holttestekhez-a-reszeg-felkelok.html
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
Már részegek is,,,, ezt a nyugati médiát egy gyűjtőhelyre terelném, egy közös névvel, mondjuk: legalja.hu

http://www.bumm.sk/97437/odaengedtek-az-ebesz-t-a-holttestekhez-a-reszeg-felkelok.html
Ennyi?! Csak részegek?! Nem erőszakoltak meg senkit?! Valaki szólhatna ezeknek a retardáltaknak, hogy ez a história így nem elég szaftos... :DDD

Had kérdezzem meg a Buk rakétája 35-40km távolságban képes 10km magasan találatot elérni?
Van pár változata a Buk rakétáinak, melyikről van szó konkrétan?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 213
67 746
113
A katasztrófavédelem helyi képviselői a Reuters szemtanúi szerint azt mondták az EBESZ-megfigyelőknek, hogy a holttestek közül többet hullazsákba tettek és kivittek a becsapódási helyszín melletti út szélére. Később ugyanakkor egy roncsokkal beborított, köztük a gép egyik hajtóművét is tartalmazó területre bemehettek, és azt is engedélyezték nekik, hogy beszéljenek a helyiekkel.

A Guardian tudósítója azt mondta, hogy a helyszínen fegyveres szeparatisták többször is a levegőbe lőttek, hogy így állítsák meg a holttestekhez közeledő újságírókat.

Nyugaton meg azért sír mindenki mert nem adnak nekik végtisztességet a felkelők. Bezsákolják őket, hullaházba viszik,nem engedik a hülye újságírókat fotózni pózolni. Na most akkor hogy is állunk a végtisztességgel? Mondjuk ha ilyen helyet őriznék ahol tömény a hullaszag non-stop szvsz én is lehúznék pár felest hogy bírjam hangulattal - gyomorral. Az usa katonákat egy ilyen őrzés után pszichológusok kezelnék még 20 évvel is.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
Nyugaton meg azért sír mindenki mert nem adnak nekik végtisztességet a felkelők. Bezsákolják őket, hullaházba viszik,nem engedik a hülye újságírókat fotózni pózolni. Na most akkor hogy is állunk a végtisztességgel? Mondjuk ha ilyen helyet őriznék ahol tömény a hullaszag non-stop szvsz én is lehúznék pár felest hogy bírjam hangulattal - gyomorral. Az usa katonákat egy ilyen őrzés után pszichológusok kezelnék még 20 évvel is.
Jogos, ez már nálam is kivágta a biztosítékot az előző oldalon. Mégis, mit kellene a hullákkal csinálni? Nyilván nincs Kelet-Ukrajnában -(mínusz)20(húsz) Celsius fok jelenleg, hogy békésen és gond nélkül "elheverésszenek" a holttestek a roncsok között. A hullákkal amúgy nincs gond, nem szokásuk felpattanni és a környéken ténfergőkre támadni minden ellenkező híresztelés dacára, de a szaguk az idő múlásával tényleg egyre keményebb (főleg ilyen időben) - bár ezen az alkohol sem segít.
Minden elhunytnak jár a végtisztesség és az is, hogy ne bánjanak velük kegyeletsérő módon, nyilván éppen ezért nem engedik a szakadárok az újságírókat a helyszínre, nagyon-nagyon helyesen: az ún. újságírók biztosan imádkozni szeretnének a holttestek mellett, nem fotózni őket, hát hogyne.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Ilyen esetben én mindig azt nézem először Kinek állt érdekében? Márpedig ez a jelen helyzetben az ukrán fél. De folytassuk : állitólag a helyi erők zsákmányoltak egy Buk TELARt ami vagy igaz vagy nem. Még ha igaz is és üzemképes is a rendszer, tudomásom szerint azok a változatok önállóan nem képesek tevékenykedni. A másik fele pedig hogy egy Buk rendszer nem MANPADS kategória ahol a paraszt irányoz, majd a sipolást hallva elinditja a rakétát és kész. Ahhoz hogy egy Bukkal el is találjanak bármit, jól kiképzett és gyakorlott személyzetre van szükség. És itt jön a következő kérdés : Ha a személyzet valóban az oroszoktól érkezett akkor nyilván profi. Egy profinak pedig sztem van annyi esze hogy maga mellé rakjuon egy notit a flightradar24-el. Ugyanis Bárki bármit is sulykol az oroszok nem hülyék és értenek is valamicskét a háborúsdihoz.